Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pincehely


pincehely
addikt

Szép nagy kábelrengeteg futkos szanaszét a házban.
Ha ezeket hátul vezetnéd el, akkor sokkal jobb lehetne a légáramlás a házban, ergo jobbak lennének a hőfokok.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#2) Uzmany válasza pincehely (#1) üzenetére


Uzmany
őstag

Én is pont ezt nézegettem, de szerintem nincs ott erre elég hely.
Legalábbis a TT honlapján nem tudtam kivenni, hogy az alaplapi tálca és a ház oldallapja között lenne ehhez elég hely.
Bár, lehet csak én nem láttam jól.

® visions created with passion

(#3) tomiee85 válasza pincehely (#1) üzenetére


tomiee85
senior tag

köszi a tippet megpróbálom:D

(#4) tomiee85 válasza tomiee85 (#3) üzenetére


tomiee85
senior tag

Bár úgy hiszem ez az opció (hátul való elvezethetőség) a nagyobb drágább házak tulajdonsága nem a 10ezer forint körüli kategóriáé.

(#5) pincehely válasza tomiee85 (#4) üzenetére


pincehely
addikt

Ha mégsem férnének el hátul a kábelek, akkor próbáld meg őket elöl elvezetni,csak szépen kötözd össze őket!
A lényeg, hogy ne legyen ilyen kuszaság, mert sokat ront a légáramon.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#6) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A kábeleket próbáld meg összekötni, így össze-vissza lógnak, és akadályozzák a légáramlást.

(#7) zsigus


zsigus
őstag

Én 1 hete vettem egy kis rendezés után így néz ki:
[L:/dl/upc/2010-05/22/164807_zcmsbr0tpiautduu_20100514_002.jpg](IMG:/dl/upc/2010-05/22/164807_zcmsbr0tpiautduu_20100514_002.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#8) veector


veector
senior tag

Alsótáp igazából jó dolog, de ha rövidek a kábelek akkor lehet kontra is. Annyival jobb alul, hogy nem a procihűtőről szívja le a meleg levegőt hanem lentről, és nem kell annyit dolgoznia a tápventinek.
Amúgy jó kis ház ennyiért.

(#9) echterion válasza veector (#8) üzenetére


echterion
nagyúr

Jó cikk, gratula.

Én is ezzel a problémával küzdök, hogy a táp a hűtőmről szívja le a meleg levegőt. Próbálom elszippantani előle egy 8 centissel hátul, de kellene valami jobb megoldás, mert a 12-es tápventi jobban szívja, ez biztos. Viszont csak 9-eset tudok max a hátuljába rakni.

**********

(#10) Bluegene


Bluegene
addikt

az a fehér DVD meghajtó tényleg gáz

sztem szereld ki, menj le a kertbe egy spray-el és fújd le feketével

lehet közelről nem lesz szép, de legalább nem "ordít"

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#11) tomiee85 válasza Bluegene (#10) üzenetére


tomiee85
senior tag

Mindössze 1 oka van hogy nem teszem meg:D Szegény olyan régi hogy már várható mikor dobja be a kulcsot és akkor veszek egy feketét:D

(#12) gabo89 válasza zsigus (#7) üzenetére


gabo89
senior tag

A superb táp kábelei mindenhova elértek, vagy valamit meg kellett toldani?

indul a sörös aludni

(#13) gabo89 válasza tomiee85 (#11) üzenetére


gabo89
senior tag

Google első találatra kiadta a 4 tűs hosszabbítót. Inline P4 4 PIN hosszabító
Nem tudnál felrakni nagyobb képeket? :R

indul a sörös aludni

(#14) Bluegene válasza tomiee85 (#11) üzenetére


Bluegene
addikt

áhh ezek nem mennek tönkre egyhamar

meg honnan tudod h mikor hal meg. És mennyibe tart lefújni?

itthon az egyik gépbe 9 éves a DVD író

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#15) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Hatalmas káosz a házban, én nem is mertem volna így feltenni a képeket :)

https://vertigostore.eu

(#16) tomiee85 válasza gabo89 (#13) üzenetére


tomiee85
senior tag

ez nem olyan kábel ami jó lenne:D néztem énis anno:D

(#17) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

áhh isten király,grat a cikkhez,és nagyon jó háznak tűnik ennyiért,ilyet fogok venni én is :DD

PS4

(#18) tomiee85 válasza mrhitoshi (#17) üzenetére


tomiee85
senior tag

jó kis ház megéri az árát. arra figyelj hogy a tápod kábelei elég hosszúak legyenek vagy te is szívni fogsz

(#19) mrhitoshi válasza tomiee85 (#18) üzenetére


mrhitoshi
veterán

remélhetőleg ilyen tápot fogok venni Corsair CX400 szerintem jók lesznek a kábelei

PS4

(#20) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Sziasztok!

Inkább a Thermaltake Element-T-t javaslom!!!! Nagyobb, bőven van benne hely ,stb!
Én megvettem mikor megjelent, nem is vágyom jobb házra!

(#21) mclaren777


mclaren777
senior tag

Egy FSP400-60APN kábelei elég hosszúak lennének ebbe a házba?
a PH Cikk szerint a fő alaplapi vezeték 50 cm hosszú.

Más: Ezek az AC Freezer F12 PWM ventik mennyire csendesek és "erősek" egy COOLINK SWiF 2 120P -hez képest? Mert a kettő között vacilálok és jelentős árkülöbség van közöttük:
1600 vs 2600 Ft. Utóbbi megéri a különbözetet?

[ Szerkesztve ]

(#22) tomiee85 válasza mclaren777 (#21) üzenetére


tomiee85
senior tag

ezek nem freezer f12-esek hanem ahogy irtam Arctic cooling Arctic F12 PWM. (ezek 1200ft-ba kerültek) és picit hangosabbak mint a swifek, de légszállításuk jó és 1.2 és 2.6 k forint közt igen nagy a differencia:D

Nekem elvileg a boltban azt mondták hogy a 400as FSP-nek már hosszabbak a kábeljei

[ Szerkesztve ]

(#23) tomiee85 válasza Goldmen75 (#20) üzenetére


tomiee85
senior tag

igazad van az jobb ház de nem egy árkategória

(#24) mclaren777 válasza tomiee85 (#22) üzenetére


mclaren777
senior tag

Jah tényleg ezt elnéztem bocsi :)

Viszont én freezer f12 -est nézek, mondjuk nem tudom mi lehet a difi köztük..

[ Szerkesztve ]

(#25) tomiee85 válasza mclaren777 (#24) üzenetére


tomiee85
senior tag

ezek amik ebben vannak idei modellek, nagyon jók és 1200FT az áruk

(#26) SWiNEBoY

Szépszép, csak azt a fehér dvd-t kéne kicserélni... :C :DDD

(#27) mclaren777 válasza tomiee85 (#25) üzenetére


mclaren777
senior tag

Úgy látom az I betűs boltban csak a AC Freezer F12 PWM van úgyhogy én most azt tudnám beszerezni (most onnan úgyis lesz egy rendelésem), remélem az sem sokkal rosszabb mint a Coolink Swif 2 120P :F

(#28) total90 válasza mclaren777 (#27) üzenetére


total90
veterán

A Swifek légszálításan 30% nagyobb azonos fordulaton és jóval halkabbak is :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#29) tomiee85


tomiee85
senior tag

swif 2: Légszállítás: 60.4-127.6 m3/h Akusztikus Zaj: 8.5-27.1 dB/A
F12 pwm légszállítás 57 CFM / 96.8 m3/h Noise Level 0.5 Sone (approx 25 dBA)

(#30) RexpecT válasza mclaren777 (#21) üzenetére


RexpecT
addikt

Ez engem is érdekelne.Mármint,hogy elég hosszúak az FSP400-60APN kábelei :K .

(#31) kelzsoca válasza RexpecT (#30) üzenetére


kelzsoca
félisten

A tápkábel hosszával kapcsolatosan itt találtok infókat: [link]

Itt a fő alaplapi köteg és a kiegészítő négytűs is 50 centiméteres „zsinórokon” lóg. A perifériacsatlakozókat három kötegre osztották szét, a táptól 40 és 60, illetve 80 centiméteres távolságban.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#32) Prison85 válasza tomiee85 (#4) üzenetére


Prison85
senior tag

Nem csak a drágább házak kiváltsága a vezetékek elvezetése. Még az én olcsó M-Tech házamban is el tudtam húzni hátul. Lényegesen esztétikusabb lett némi hőmérséklet csökkenés mellett.

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#33) Bluegene válasza total90 (#28) üzenetére


Bluegene
addikt

igen Coolink-et kellett volna bele venni, sebaj majd legközelebb

nekem csak a 8 cm-es kék fajta venti van, de hihetetlen halk, még 3 cm-ről is hegyezned kell a füled, úgy hogy nincs leszabályozva

ha a 8cm-es gagyi kék vezió ilyen borzasztó halk, milyen lehet a 12cm-es minőségi coolink leszabályozva ;] ?
Én mondjuk a Noctuához tudom mérni a coolinket, hát azt veri az tuti :)

Szal Coolink, Katt777 is megmondta pedig nagy Noctua fan volt(pedig az se piskóta), egészen addig amíg ki nem próbálta a coolinket :)

szal sztem Ventiben rosszul döntött a szerző

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#34) Boxi88


Boxi88
őstag

Jó írás lett, ami különösen tetszik az a sok kép, sok író ezt kifelejti az írásából vagy csak kevés képet tesz bele!

Amit a többiek javasoltak a kábelekkel... fogadd meg, igazuk van! :K

(#35) tomiee85 válasza Boxi88 (#34) üzenetére


tomiee85
senior tag

1. Coolink Swif-ek: Nos 1200Ft és 2600 Ft közt azért igen nagy különbség. Ha lenne pénzem 4-5 2600 Ft-os ventire akkor valószínűleg nem 10e Ft-ért vennék házat.

2. Megfogadtam a tanácsokat kicsit igazítottam a kábeleken (kép) A képen a venti kábel szét van csúszva, persze nem így van csak nem csináltam újabb képet.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#36) Boxi88 válasza tomiee85 (#35) üzenetére


Boxi88
őstag

ez így már nagyon jó, szép lett! Grat!

(#37) Probber válasza tomiee85 (#35) üzenetére


Probber
őstag

Ha engedik a kábelek, akkor szerintem a két vinyót is tedd le az alsó helyekre.
Úgy az elülső légkavaró is több levegőt juttat a VGA-hoz. :)

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#38) tomiee85 válasza Probber (#37) üzenetére


tomiee85
senior tag

Annyiban lenne az rosszabb hogy az +1 IDE kábelt jelentene (utálom már a hülye nagy IDE csatit). jah meg plusz 1 4pinest a DVD-nek.
Már ígyis sok a kábel:D Végre vennem kéne új vinyót meg DVD-t de valahogy új proci / VGA mindig nagyobb prioritású volt:D

[ Szerkesztve ]

(#39) zsigus válasza gabo89 (#12) üzenetére


zsigus
őstag

Lehet, hogy elérne a Suberb kábele, de én inkább vettem egy előzőleg linkelt Inline hosszabítót. És oldalt vezettem el a vinyók és a DVD helyek háta mögött. a vanti vezetékeket pedig az alaplap alatt

(#40) zsigus


zsigus
őstag

A gyári csomagban lévő Tt LED-es venti pedig akkor néz ki a legjobban ha oldalra rakod! Az oldal lemezben a videókártya fölé pont befér egy 12cm-es:

De ajánlott leszabályozni mert k**va hangos motorzaja van de fél fordulaton (5-6V-on) nem hallani semmit. A VGA-t pedig hűti rendesen! nekem 5750-el készenléti állapotban 40 fok helyett 34, gondolom terhelésnél még több a difi. Max-on járatva a ventit pedig kb 30 fokos az 5750 (850Mhz-re tunninolva)

[ Szerkesztve ]

(#41) tomiee85 válasza zsigus (#40) üzenetére


tomiee85
senior tag

Jó tipp:D bár a jól kinézésről annyit hogy majdnem levágtam a ledeket róla mert engem idegesít a fénye (de hátul elmegy)

(#42) zsigus válasza tomiee85 (#41) üzenetére


zsigus
őstag

Ha le van szabályozva akkor a fénye is kevesebb, de nekem ilyen szempontból szerencsém van mert pont jó helyen van a gép és hangulat világításnak nagyon jó :)
oldalra a falat bevilágítja egy darabon.

[ Szerkesztve ]

(#43) tomiee85 válasza zsigus (#42) üzenetére


tomiee85
senior tag

Én nem nyúltam hozzá de nem is hallom szinte, a VGA hűtő és a régi 80GB-os vinyó kerregése elnyomja.

(#44) zsigus válasza tomiee85 (#43) üzenetére


zsigus
őstag

nekem így most szerencsére halk a gép, fél fordulaton kb 600-on megy az összes venti a procihűtő meg általában 1000rpm-en.
De a vinyót sajnos én is hallom, bár nekem 500-as hitachi van, ezt is kihallani. Amin nem is lepődöm meg mert az egész ház csak ventirácsból áll. De túlmelegedni nem fog az biztos 6 12-es ventivel :)

[ Szerkesztve ]

(#45) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

"A 4pin-es processzorhoz való kábel esete már bonyolultabb. Ugyanis 4-4 pines hosszabbító nem létezik."
Létezik ilyen kábel-->Katt!

Üdv: Rottweiler89

(#46) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Tervezem egy ilyen háznak a beszerzését! :DDD
És nagyon úgy néz ki hogy egy ilyen hosszabbító kábel nekem is kell majd,nem igen hiszem hogy a SuperB 460-as kábele elég hosszú lenne... :U

Üdv: Rottweiler89

(#47) tomiee85 válasza Rottweiler89 (#45) üzenetére


tomiee85
senior tag

nah ez az amit nem találtam, ezért kellett forrasztani, de ezek szerint létezik szóval akkor frissítem a cikket. Köszi hogy felhívtad a figyelmem rá

(#48) Apachee


Apachee
csendes tag

Sziasztok V3 tulajok! Nektek a 2 felső ventinél mind2 helyen elő vannak fúrva a csavar lukak?
Nekem csak a DVD felöli résznél vannak csavarheylek. A másik rész a proci felett csak sima rács... Ti oda hogy raktatok fel ventit?

(#49) tomiee85 válasza Apachee (#48) üzenetére


tomiee85
senior tag

Annyi hogy máshogy néznek ki az tény. Egyiknél jobban be van süllyesztve az "eredeti 4 luk". De ugye ahhoz mázli kell hogy azt tudd használni. (mázli = kicsi alaplap, gyári procihűtő). És nem csak oda tudsz csavarozni hanem tulajdonképpen akármelyik lukba. Mint kollega rámutatott még az oldalába is tudsz:D

[ Szerkesztve ]

(#50) zsigus válasza Apachee (#48) üzenetére


zsigus
őstag

Valóban bármelyik lyukba lehet csavarozni vagy akár (ahogy nekem is) gumipöcökkel is lehet rögzíteni a ventiket.
De erre szükség is van mert nem igazán fér be máshogy, nekem a dvd felöli felső venti illik a helyére de úgy, hogy a memória rögzítőket eltakarja ezek fölött van pont. A hátsó-felő pedig nem megy be a helyére mert a proci kiegészítő tápcsati pont ott van így teljesen a szélére kellett rakni:

Elvileg a sárga lyukban kellene lennie a ventinek de a zölben van.
A az újabb DVD-k már nem igazán zavarnak a felső ventinek mert sokkal rövidebbek de a hátsó-felsőnél már más a helyzet, ha csak 1cm-el magasabb lenne a ház tökéletesen belemenne mert az alaplapon sincs legfelül magasabb alkatrész de így próbálgatni kell. A szerelése nem a legkönnyebb de ha kész van akkor olcsó/jó házat lehet kapni a végén.
Ha pedig valaki biztosra akar menni a felső ventinél vegyen Arctic F12 Pro-t ez kívül van és nem zavar neki semmi!
Egyébként a felső ventirácsok 14cm szélesek bár ha 12-essel is gond van akkor nem sok értelme van kipróbálni hacsak nem kívülre kerülnek, venti hosszabítóval meglehet oldani ezt is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.