Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) The DJ


The DJ
addikt

Pofátlan első hsz :D

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#2) szablya


szablya
tag

Call of Duty 4: Modern Warfare :)

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#3) 7600 GS


7600 GS
addikt

Nem igazán FPS, ez TPS: GTA 3, Vice City. San Andreast nem ajánlanám, nem hoz olyan játékélményt. Esetleg a S.T.A.L.K.E.R: Shadow of Chernobyl ha szereted a műfajt. Amit még ajánlani tudok az a Far Cry első része, és a F.E.A.R.

Marci

(#4) adalbert1


adalbert1
veterán

Stratégiából:
Civ 4 + 2 kieg, Heroes V + 2 kieg, Warcraft 2 és 3, Command and Conguer The First Decade.
FPS : Half Life 2

(#5) ABE


ABE
őstag

Ennek a gépnek már csókolomot kell köszönni. ;] :P

(#6) The DJ válasza 7600 GS (#3) üzenetére


The DJ
addikt

Köszi, ilyen tippekre gondoltam :R A GTA 3 és a Vice City megvolt anno, sokat játszottam velük, a San Andreas már kimaradt, de nem is hiányoltam annyira. Far Cry szintén végig lett tolva és a F.E.A.R-el is eltöltöttem pár kellemesen borzongató órát. A STALKER viszont még hátra van, lehet az lesz a következő kiszemelt. :)

szablya: Kételyeim vannak afelől, hogy az menne ezen a konfigon :D

adalbert1: A Civ nem annyira jött be, de a Heroes 3-4-5 a kedvencek között van. HL1 és 2 szintén benne van a top 10-emben. Red Alert 1-2, Generals, Tiberian Sun is régi nagy kedvencek, néha ma is játszuk őket hálóban.

ABE: Ha segítesz pénzmagot összekaparni egy újra, akkor úgy elbúcsúzok tőle, hogy el is felejtem, hogy valaha létezett :P

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#7) sagesz93


sagesz93
addikt

Netes játék?
Trackmania, Project torque, biztos mennének rajta, bár azt nemtudom mennyire kedveled az autós játékokat.
WarRock, fps, elég laggos, netes, accountos, "szintlépéses".
Most igy hirtelen nem tudok mást mondani amit ne ismernél szerintem :D

(#8) #19617792 válasza The DJ (#6) üzenetére


#19617792
törölt tag

Bacsisnak egy P3-as gépen is ment a Crysis, meg a Dragon Age, szóval semmi sem lehetetlen. :DDD

(#9) Márk válasza The DJ (#6) üzenetére


Márk
senior tag

Én mindenképpen ajánlani tudom a Stalkert, egy igazi túlélő FPS, remek játékmenettel, sztorival és hangulattal. :R

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#10) eziskamu


eziskamu
addikt

Crisys? Gyengébb gépeken is életre keltették már. Igaz legalább a vga erős volt, viszont nekem e2160-al 2600pro-val (ddr2 !!!) ment 1280*1024-ben alacsony minőségi beállítások mellett XP alatt.

EarL 007: azaz, viszont nem sima penya3-as gép volt hanem 2 procis rendszer 1.6-1.7GHz-re húzva.

[ Szerkesztve ]

(#11) The DJ válasza sagesz93 (#7) üzenetére


The DJ
addikt

Project Torque-t nyomtuk egy időben pár ismerőssel. Combat Arms-ot szintén. De zavart, hogy mindenki jobb nálam PT-ben és hogy ha csak hetente 1-2 órát játszom akkor sose fogok tudni fejlődni, így hát végül egyre kevesebbet jártam fel. De maga a játék nem rossz, sőt, nagyon tetszett.

EarL 007: Igen, de ő a mester. Nekem a tuning tudásom megállt ma is annyiban, hogy beléptem a biosba és benyomtam a turbo módot. Ez pedig kérem szépen...*dobpergés*...kemény 45 mhz pluszt préselt ki az izmos procimból :DDD

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#12) eziskamu válasza The DJ (#11) üzenetére


eziskamu
addikt

Azért az semmibe nem kerül, hogy letöltsd a demót és csekkold, hogy mennyire sikerül behangolni. Mondom nem reménytelen.

(#13) szablya válasza The DJ (#6) üzenetére


szablya
tag

Menne. Hasonlóan régi vasam van, erősen proci limites, 1366*768-ban med-highon hasított, nálad is tuti menne legalább low-mediumon :) Mindenképpen ajánlom, szép, jó, és amiért írtam, megy nálad is :K

S.T.A.L.K.E.R - fog akadni, de nagyon élvezetes (1.5-ös peccstől felfele XD), szvsz megéri :)

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#14) 14adam


14adam
addikt

Énse tolom jobbal: Gigabyte 915-ös lap és megtámogatva egy celerond 2,8-as procival ami húzva van meg egy 8600gt és 2x512 super talent ram...win7 van fent és mindennel elboldogul :)
Régen volt 2magos gépem csak csaló áldozata lettem és volt két mag nincs két mag lett belőle :(((

(#15) The DJ válasza szablya (#13) üzenetére


The DJ
addikt

Na akkor az eddigi lista, amiket ki fogok próbálni: Crysis, STALKER. Mindkettőről sokat hallottam, de közelebbi viszonyba még nem kerültem velük ezidáig.

:R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#16) Ptech


Ptech
őstag

Quake Live? Szerintem simán elmegy rajta.

(#17) Tim82


Tim82
nagyúr

FPS: F.E.A.R. és Left 4 Dead szerintem még eldöcögne (nálam mindkettő remekül megy a monitorom natív felbontásában).

Stratégia: Dawn Of War, Armies Of Exigo (utóbbi egy nem is rossz Warcraft-klón, magyar fejlesztőcsapat műve).

Hack'n'slash: Torchlight, Sacred.

RPG-ből még a Witcher is elfutkosna. (Olvastam külföldi fórumon, hogy régebbi lapos Geforce 6200 zsugáján is elindul.) Ha a Fallout 3 ment, akkor némileg butítva az Oblivion és a Gothic III is fog.

Egyébként szerintem elég volna azt a Sempront lecserélned valamilyen Athlon 64 processzorra, esetleg a VGA-t kellene valamilyen erősebb AGP-s VGA-ra - 7800GS, 2600XT - cserélni és sok, addig döcögős játék megtáltosodna. Önmagában az én desktop konfigom is csak ebben lényegesen erősebb a tiednél.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18) .bableWes


.bableWes
őstag

Starcraft, CS 1.6 ;)

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#19) zH.


zH.
senior tag

Settlers 3. Szerintem legjobban sikerült rész ,évekig játszottam vele. A többi rész is elfutna ,de szerintem azok nem nyújtanak akkora játékélményt.

[ Szerkesztve ]

just be

(#20) Tim82 válasza zH. (#19) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem a Settlers II 10th Anniversary jobb, de ez egyéni ízlés kérdése, persze. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#21) zH. válasza Tim82 (#20) üzenetére


zH.
senior tag

Kipróbáltam azt is - sőt origiban is megvan ,csak a CD-t nem találom. - nekem nem tetszett.
Ízlés kérdése. :DDD

just be

(#22) madstunt


madstunt
addikt

Ez szinte ugyanaz a konfig nagyvonalakban mint nálam.
Amit ajánlok(és fut):
Rainbow Six Vegas 1-2
Civilization IV
mondjuk a GTA-San Andreas is elég jó kikapcsolódás
Ghost Recon Advenced Warfightert is megpróbálhatod de könnyen lehet hogy szaggatni fog
bBttlefield kettőezer valahány is megy
COD4 minimumon
Dark Void
FEAR
Elvileg Far Cry sorozat is
Medal of Honor - Pacific Assault
Godfather sorozat
Scarface

[ Szerkesztve ]

(#23) madstunt válasza madstunt (#22) üzenetére


madstunt
addikt

Ezek az utóbbi néhány év termése. az ezelötti klasszikusok is persze
Hamár régi RPG akkor dobj egy lehetőséget szvsz a Deus Exnek meg a System shocknak

Update: Chronicle of Riddick is elmegyeget a konfigon meg a Prey is illetve az Area 54,Assasins Creed(ez erős kompromisszummal)

[ Szerkesztve ]

(#24) Ipse89 válasza zH. (#19) üzenetére


Ipse89
tag

A Settlers 3 tényleg király :R Igaz kell egy kis idő mire belejössz, de kérdezd meg nyugodtan Bacsicst, Forras2-t, Habo2-t vagy engem ;)
Öreg gépvas, nem vén gépvas. ;]

[ Szerkesztve ]

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#25) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Comand & Conquer: Generals - Zero Hour (előbbi a játék, utóbbi a kiegészítő). RTS, eszméletlenül változatos és baromi hangulatos (12 faj). gépen remekül fog menni. shockwave mod mellé jó ötlet:)

fps:
Deus Ex: régi, ellenben a Bioshock egyik elődje (és a System Shock utódja). ha még nem próbáltad, mindenképpen ajánlott. esetleg az utódja is, az Invisible War.
F.E.A.R.: gépigényben a Crysis/Stalker alatt (Crysis szvsz okés lesz, Stalker határeset... az minimumon is jobban megkérte a vasat), viszont van majdnem olyan jó:).
Half Life 2, ha kimaradt (Episodeokat hagyd, nem érik meg a 3-4 órát, amíg végigviszed őket).

+1: Plants VS Zombies. tower defense, de hatalmas.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26) Mobi28


Mobi28
tag

Az eddigiekhez még:

- Painkiller : Battle Out Of Hell

Minimum gépigény: 1,5 GHz, 256mb ram, 64mb vga, 2,6gb szabad hely.
Ajánlott gépigény: 2.4 GHz cpu, 512mb ram, 128mb vga, 2,6gb szabad hely.
Youtube: [link] [link]

- Pariah

gépigény: [link]
youtube: [link] [link]

Red Faction:

gépigény: egy jobb P2 gépen elmegy (nem phenom2, Pentium 2 :DDD )!
youtube: [link], [link]

Jó kis gép (s754?). Anno a gamestar-os tesztben a Sempron 3100+ verte a 2,66GHz-es Pentium 4 procit és csak egy hajszálnyival volt lassabb a 2,80GHz Pentiumtól. Ha kicsit tuningolsz rajta hozza egy 3Ghz P4 teljesítményét. Ha kevés lenne cseréld le egy A64 3400+ ra. A ram mennyiség bőven jó még ma is, vga 1024x768-ban szintén.

Quake4, UT3, Prey, Dark Messiah of Might and Magic jól menne rajta. Ez utóbbi igen fasza játék pláne multiplayerben. ;]

[ Szerkesztve ]

(#27) caizzz


caizzz
aktív tag

Ezen a konfigon az összes Source motoros játékot viszonylag magas részletességgel tudod játszani 1024-ben...

Érdemes tehát L4D, TF2, stb-ket is megnézni, valamint az egész HL sorozatot ha még nem lett volna meg.

Single playerből ajánlgattátok itt a Crysist, meg stb, hát ne mókázzunk már, az akciórendszert és a grafikát kivéve az egy akkora egy kanyarintott bikaszar, hogy csak na.

Stalker felpeccselve fog menni szépen, a ram kell neki csak, de én anno 512 rammal toltam ki. A swappolása akármilyen gépen megmarad, azt nem nagyon tudod kiküszöbölni. Na jó, SSD-vel talán. ;]

RPG-re áttérve nemrég jelent meg egy elég jó kis diablo-klón, a Torchlight, elfut egy netbookon is, nem rossz. Na és az összes GTA, a négyet kivéve simán megy, a Vice Cityvel jópár napot, a San Andreassal még többet el lehet lenni. Utóbbinak a single kampánya se kutya, nem pár óra végigtolni. (na meg mindig elkezd az ember bolondozni a meló helyett :D) Nekem ez a kedvenc részem, utána a VC, és végül a sima 3. (na meg a klasszik GTA-k, de azok most nem játszanak).

Igazából sok lehetőséged van, 2006 előtti cuccok gondolkozás nélkül szaladnak a gépen.

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#28) D1Rect


D1Rect
félisten

Plants vs. Zombies. A 10. pályától nem bírod abbahagyni. Olyan.
Dragonica, tiszta dedó, de ez meg ilyen: leülök 10p-et játszani, hopp 4 óra lett.

[ Szerkesztve ]

(#29) The DJ


The DJ
addikt

Hű srácok, köszönöm :R

Nem is gondoltam volna, hogy ennyi ötlet érkezik. Ezek közül persze sokat ismerek, sokat játszottam ki, de akadt bőven olyan név is, ami még kimaradt és úgy tűnik ezek kerülnek rövidesen terítékre.

Tegnap kipróbáltam a Left 4 Dead-et és végigtoltam septiben az első pályát. Tetszik ez a Source engine-es pörgős zombi gyilkolászás, csak ráébredtem, hogy nem hajnali 3-kor, 2x200 Watton kell játszani, mert 1: felkelnek a házban lakók, 2: összef*som magam :DDD Viszont néha mikor sokan támadnak, akkor elég rendesen beakad, úgy gondolom a proci kevés neki kicsit. De majd még finomhangolom a beállításokat.

A Stalker-re vagyok még nagyon kíváncsi, mert arról hallottam sok jót. A többi ismeretlen névnek pedig utánanézek, biztosan lesznek még kedvemre valók is. :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#30) zH. válasza The DJ (#29) üzenetére


zH.
senior tag

Azthiszem a Source motoros gamek nagyon-nagyon prociigényesek. CS:S-t tudom példát mondani. Sokkal jobban viszi 3.2Ghz-en (mint alap 2.6) 3.6Ghz-n hajtaná ki teljesen szerintem ,de még nincs lehetőségem kipróbálni.
Az viszont besza-behu ,hogy maxon ~ugyan annyi FPS-em van mint full minimumon.

[ Szerkesztve ]

just be

(#31) The DJ válasza zH. (#30) üzenetére


The DJ
addikt

A HL2 tökéletesen ment, a CS:Source-al se voltak nagy gondok, persze én még életemben nem játszottam 1204x768-nál nagyobb felbontásban :D Az viszont tény, hogy a proci itt a leggyengébb láncszem és hajlandó is lennék kicserélni, mert az már kikristályosodott előttem, hogy új konfigom nem lesz egy darabig :( Viszont ahogy néztem nem nagyon sikerült találni belevaló Athlon 64-et, ami azért már komolyabb darabnak számít, tehát 3400+ vagy felette.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#32) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

A H.A.W.X-ot is kipróbálhatod, mert ha a demója nálam elfutott játszható sebességgel, akkor nálad is menni fog. A legújabb S.T.A.L.K.E.R.-t is kipróbálhatod, szerintem elég jól menne: Klikk! ;)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#33) _Voyage_


_Voyage_
aktív tag

Az ultimate ajánlat kimaradt:

World of Warcraft. :)

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#34) The DJ válasza _Voyage_ (#33) üzenetére


The DJ
addikt

Azzal tisztában vagyok, hogy a WoW menne, de félek felrakni, mert a végén úgy rászoknék, hogy az isten se tudna elcsábítani a gép elől és a párom nem biztos, hogy díjazná ezt :D

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#35) _Voyage_ válasza The DJ (#34) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Ha van benned önuralom, akkor nem szoksz rá. :)

[ Szerkesztve ]

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#36) Mobi28


Mobi28
tag

Egy kis retro s754 teszt: Olcsón gyorsat: Athlon 64 3000+ és 2800+

(#37) D1Rect válasza The DJ (#34) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem vészes. ;)

(#38) Tim82


Tim82
nagyúr

Egyébként ha még nem mondta senki, vannak olyan s754-es alaplapok, amelyek támogatják a PCI-Express-t (jellemzően Asrock). Azzal meg elég komoly lehetőségeid lennének. :)

Ja, meg a Gigabyte-nak is van ilyen alaplapja (GA-K8N51GMF).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#39) Móci


Móci
addikt

Ezen szerintem elfutna egész jól a Neverwinter Nights is (régebbi, de jó). Kellemes rpg, s ráadásul készült hozzá fordítás is, így magyar nyelven lehet élvezni a játékot.
Mást nem tudok ajánlani, mivel már mindenki felsorolt egy valag source motoros játékot. :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#40) Vidala válasza Móci (#39) üzenetére


Vidala
senior tag

Végigolvasva nekem is a NWN ugrott be, de csak a pontosítás végett: a 2.része :D

CoVboy Forever!

(#41) Mobi28 válasza Móci (#39) üzenetére


Mobi28
tag

Az első résszel (64mb Dx9) integrált graf. vezérlővel játszottam. :DDD Engem nem fogott meg de unokatesóm teljesen rákattant.

DJ: Közben eszembe jutott még pár játék.:

Serious Sam: First Encounter /P3 gépen fut/
Serious Sam: Second Encounter /P3 gépen fut/
Serious Sam 2 /gyengébb P4 (2,40GHz 512ram-os) gépeken már jól megy de nem árt hozzá egy jobb vga (7600GS már ok!)/

Ha szeretsz "kocsikázni" tegyél egy próbát a ToCA Race Driver 3-al is. Szép grafika viszonylag alacsony gépigény és változatos játékmenet jellemzik. Ez szintén hasítani fog a gépeden. :K

[ Szerkesztve ]

(#42) Móci válasza Vidala (#40) üzenetére


Móci
addikt

Mind a két részére gondoltam. Nekem az első tetszett jobban, a másodiktól mindig elment a kedvem, hiába próbálkoztam vele többször is.
Inkább az elsőt érdemes kipróbálni. :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#43) Vladi


Vladi
nagyúr

Én a mostani gépemmel igaz 7600 gt-vel vittem az első két stalkert. 1024*768-ban, teljesen élvezetes volt. Azzal megpróbálkozhatsz.

De vannak régebbi játékok is, nem feltétlenül kell 1-2 éves.

Mod: Látom már mások is javasolták. Ha nagyon szétnézel pár ezresért még korongon is megkapod.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#44) Vidala válasza Móci (#42) üzenetére


Vidala
senior tag

Nekem mindkettő nagyon bejött. Nem tudom mitől mehetett el a kedved. Nekem minden nap, mikor leültem elé, már a töltés alatti zenétől éreztem a bizsergést... :D

CoVboy Forever!

(#45) The DJ válasza Vladi (#43) üzenetére


The DJ
addikt

Nagyon vártam, hogy kipróbálhassam a Stalkereket, de sajnos nem tudtam érdemben játszani velük, annyira szaggattak :(

Most érkezik az ősöreg gépvasba egy 3200+ Athlon 64, 1 mega L2 cache-el, hátha ez dob egy kicsit a dolgon.

Viszont a Prey tökéletesen megy és nagyon tetszik maga a játék is, már jó pár órát beleöltem :)

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.