Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Lehet személyre szabni az orrot? ;]
Én játszottam VR-es játékkal, VR szemüveggel egy jó barátom telefonján, nem szédültem el, bár öt perc kevés ehhez.

(#2) 1tom


1tom
tag

A legegyszerűbb megoldás: nem kell használni. :D

[ Szerkesztve ]

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#3) ALBY


ALBY
senior tag

Be kell húzni egy felest előtte, és nem fogsz stresselni a kukkerban :DDD
Ha meg mégis, nem fog érdekelni.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#4) stranger28 válasza DR|FTK|NG (#1) üzenetére


stranger28
addikt

Meglátod, lesz majd nagyon menő n0SE sK!n mókolás. Élethű pattanásos/mitesszeres, dzsungelmintás, stb. :D

(#5) kortic válasza stranger28 (#4) üzenetére


kortic
tag

levédetni mielőtt megcsinálja valaki! :DDD :DDD :DDD

Local phone smartass, exMobiltudós, szerviztechnikus - kijelzőcsere nélkül nem telefon a telefon

(#6) Yutani


Yutani
nagyúr

Basszus, most elkezdett zavarni, hogy ott van az orrom a látótérben! :((( :Y :DDD

#tarcsad

(#7) #06658560 válasza DR|FTK|NG (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ne zsidózz első kommentben! ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#8) #06658560 válasza Yutani (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

Még le lehet vágni.

(#9) Yutani válasza #06658560 (#8) üzenetére


Yutani
nagyúr

No, thanks, ragaszkodom hozzá! :P

#tarcsad

(#10) #65675776


#65675776
törölt tag

Voldemort ezt beszopta...

(#11) sixpak válasza stranger28 (#4) üzenetére


sixpak
nagyúr

Bátrabbaknak egy ilyet esetleg... :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#12) apatyas válasza sixpak (#11) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ezek után, kérdezheted majd az asszonytól, hogy "Hol is hagytam a szemüvegemet, nem tudod véletlenül?"

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#13) stratova válasza Yutani (#6) üzenetére


stratova
veterán

(#14) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Én egy ilyet elfogadnék :D

Banán veszély ellen! ;]

(#15) Yutani válasza stratova (#13) üzenetére


Yutani
nagyúr

(#16) edward2


edward2
addikt

Ugye itt azzal van a probléma hogy a fejünk mozgását 1:1ben lekövető VR headset olyan rázkódást vetít ki a szemünk elé amit a szemünk szokott kompenzálni / csillapítani. A járásunkat se látjuk mennyire sok rázkódást okoz. Mivel ez meg vetített kép ezért látjuk.

Nem tudom hogy lehet ezt megoldani, de nehéz lesz.

(#17) ViZion


ViZion
félisten

Ehhh... hát ennyi lenne? Szerintem ez megint csak egy szánalmas trükk, hogy kevesebb pixelt kelljen a gépnek kiszámolni ;] :DDD Majd jönnek azzal, h kell csipa, meg szempilla, ha kiesnek kockák az meg a pislogást szimulálja majd, ugye? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18) Yutani válasza ViZion (#17) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mi vagy te, csiga, hogy látod a saját csipádat? :DDD

#tarcsad

(#19) ALBY


ALBY
senior tag

Michael Jackson skin a karácsonyi DLC-kben ;)

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#20) Teréz Atya válasza ViZion (#17) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hogy a nyube lehet, hogy az FPV headsetben meg egyszer sem lettem rosszul? Pedig ott van aztan zizi, meg SD adas meg izgalom, amikor elmegy a kep. :)
Jo, az kicsit megviselt, amikor foldet nezve elkezdtem porgetni a gepet. Kb, mintha bugocsigaba bamulnek. :)

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#21) #29810176


#29810176
törölt tag

A következő nagy találmány a vr-ben a péló lesz. Kevésbé fogsz szédülni, mert tudod, hogy ott van és úgy próbálsz majd egyensúlyozni.

(#22) Blindmouse válasza Teréz Atya (#20) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ilyen telefonos cardboard-tól kb 2 perc után fejfájásom lett.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#23) Reggie0 válasza Teréz Atya (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert egyaltalan nem koveti a testmozgasod, igy tudja az agyad, hogy a latott kepnek koze sincs a valosaghoz. Viszont amikor szinte majdnem jol reagal a kep minden mozdulatodra, akkor az agy a latvanyhoz probal igazodni. Probald ki milyen egy labon allni csukott szemmel es nyitott szemmel es erezni fogod, hogy mennyire szamit a latas.

(#24) Teréz Atya válasza Reggie0 (#23) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Ez bizony lehet. Viszont a testmozgasom meg koveti a kepet. Vicces latni onmagam, amikor ereszkedem, hajlitom be a labam. Ulve nem is tudok vezetni.

@ Blindmouse - a cardboardban van valami lencse, vagy natur kell fokuszalnod kozelre?

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#25) sixpak válasza Teréz Atya (#24) üzenetére


sixpak
nagyúr

Mindegyikben van...azért necces még a full hd telefon is.
Ha egészen őszinte akarok lenni, akkor még az 1440p telefonokon is hagy kívánnivalót maga után a látvány.
Na majd a 4k telefonok... :D
Viszont én szédülést nem tapasztaltam még soha.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#26) Atocha


Atocha
senior tag

Szerintem meg így is, úgy is tönkreteszi ilyen távolságból a szemét az embernek...

Én nem javaslom a használatát.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#27) efi99


efi99
senior tag

Szédülést okoz - többek között, de nekünk most ez az érdekes - ha a szem és a belső fül eltérő információt szállít az agynak. Ezt ilyen műorral kivédeni nem lehet. Csak a fejjel tökéletes összhangban, arányosan és torzítatlanul mozgó kép esetén nem lépne fel. Itt még nem tartunk. A legkisebb eltérés is számít, pl szemüvegben is simán lehet szédülni (amíg az agy meg nem szokja), pedig az eléggé egy precíziós eszköz. VR sisakot meg általában nem hord napi 16 órát a fején senki.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#28) Tin válasza efi99 (#27) üzenetére


Tin
veterán

MÉG!

(#29) MasterMark válasza Atocha (#26) üzenetére


MasterMark
titán

Vannak bajok.

Switch Tax

(#30) dezz válasza Atocha (#26) üzenetére


dezz
nagyúr

Tévedésben vagy. Nem úgy működik, mintha csak úgy oda tettek volna 3cm-re a szemedtől egy megjelenítőt. (Azt eleve nem látnád élesen.) Egy lencse, jobbaknál lencserendszer van a kettő között (előtted is írták), ami látványra és optikailag olyan, mintha jóval távolabb lenne egy jóval nagyobb megjelenítő.

[ Szerkesztve ]

(#31) Akula válasza efi99 (#27) üzenetére


Akula
őstag

+1
Ötlet: chipet az agyba és kész is vagyunk.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#32) haxiboy válasza Akula (#31) üzenetére


haxiboy
veterán

Majd ha ingyen osztogatják... és másnap már ingyen mész dolgozni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#33) Atocha válasza dezz (#30) üzenetére


Atocha
senior tag

Hmmm... értem hogyan működhet, köszi a megjegyzést. Ebben az esetben ki kell próbálni és meg kell nézni mik lesznek a tapasztalatok 1-2 év rendszeres használat után.
Még így sem merem azt mondani, hogy ez nem rontja a szemet...

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#34) haxiboy válasza Atocha (#33) üzenetére


haxiboy
veterán

Szemre nincs káros hatással, maximum annyira amennyire egy monitort bámulsz. A lencsék vagy lencserendszer pont ezért van előtted, hogy a fókusz megfelelő legyen. Ha egy távcsőbe/fényképezőbe belenézel az rontja a szemed? (ha belenézel vele a napba biztosan)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#35) dezz válasza Atocha (#33) üzenetére


dezz
nagyúr

Esetleg a vacak lencsék lehetnek rossz hatással a szemre a legolcsóbb típusoknál. Torzítás, nem kívánatos dioptria-érték, ilyesmi.

(#36) haxiboy válasza dezz (#35) üzenetére


haxiboy
veterán

Ez a szemüvegekkel is ugyanígy van. Ha valamiből szart veszel, akkor esélyes hogy valami hátrányod lesz.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.