Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Z a hangya


Z a hangya
tag

:C

"Zepi zsepi kincset ér, világ taknya belefér"

(#2) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Kiváncsi lennék mi volt a nickneve 😡

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#3) shteer válasza pengegyerek (#2) üzenetére


shteer
titán

itt biztosa találsz párat - pl iphoneos5

de régi, nem használt accountokat feltörve (email újraregisztrálással) is felhasznált a tevékenységéhez

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#4) putti


putti
aktív tag

Ilyenkor gondolom a dologban az jó, hogy az elkövető kézre került. És ilyenkor gondolom azt is, hogy a károsultak nem kapják vissza a pénzüket. Vagy rosszul gondolom?

(#5) saelin válasza shteer (#3) üzenetére


saelin
veterán

Remélem kap pár tíz évet a börtönben. Az ilyen emberek miatt félnek sokan a neten rendelni nem hivatalos bolboltból, még én is hónapokat győzködtem magam, hogy be merjek-e vállalni egy netes rendelés (használt pc), vagy nem... Szerencsére én jól választottam eladót, de egy profinak biztos bedőlnék! (Tervetek itt aprón is venni egy s mást, de előtte jól útánna nézek az illetőnek. Anélkül öngól.)

putti
Úgy tudom polgári peres úton visszakövetelhetik a pénzüket, de az nem túl célravezető... az állam biztos nem fizet kártérítést.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#6) Findzs


Findzs
addikt

remek hír :K
csak nem hiszem, hogy többet kapna pár évnél, azt is felfüggesztve :(((

mindig is voltak mindig is lesznek ilyen csaló figurák :((

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#7) Zolee11 válasza putti (#4) üzenetére


Zolee11
senior tag

Ilyenkor sajnos a pénz már "elveszett", a büntetőeljárás nem foglalkozik azzal, hogy miként lesz a károsult kártalanítva, megállapítják a kárt, ehhez mérik a büntetést azt kalap kabát. Ha szeretnél valamit elérni, akkor mehetsz polgári peres útra, járhatsz tárgyalásra, szerencsés esetben csak 1-2-szer kell, és megállapítják jogos igényedet, majd várhatod mire kifizeti, ha lesz normális állása, akkor be tudják hajtani rajta, ha nem, akkor nincs miből megkapnod, ergo bizonyos bűnözők esetében sosem látod a pénzed, hiába a papiros róla, így érdemes előtte végiggondolni, hogy megéri-e ez neked. Sajnos ennyit ér az a bizonyos törvény.

no brain, no problem

(#9) #56573440 válasza saelin (#5) üzenetére


#56573440
törölt tag

pár tíz évet gyilkosságért nem kap. ha ráverik hogy üzletszerűen követte el és már volt előélete jó ha valóban letöltendőt kap, de simán egy felfüggesztettel meg bírsággal is elsétálhat...

(#10) Dany007 válasza #56573440 (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Dehogy tíz évre... Kényszermunkára kéne az ilyet küldeni... 5-6 évre valami bányába. Hogy kitermelje azt a vagon pénzt amivel másokat át...ott és vissza tudja fizetni! Így lenne igazságos.

(#11) saelin válasza #56573440 (#9) üzenetére


saelin
veterán

Ez itt a baj... az ilyennek le kellene vágni a kezét, mint régen. Megdolgozunk a pénzünkért és az ő fajtája meg azt lesi/tervezgeti, hogy tudná ellopni vagy kicsalni. Undorító.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#12) Findzs válasza Dany007 (#10) üzenetére


Findzs
addikt

na igen ez a magyar jogrendszer :(((
nem elég hogy büntetést se kap jóformán de még a kárt se hajtják be tőle

csak azt nem értem, hogy ha elkövette a csalásokat amit egyértelműen bizonyítani is tudnak miért nem lehet azt megcsinálni, hogy megnézni mi van a tulajdonában (kocsi, ház, stb.) és azt pénzé téve kárpótolni a károsultakat?
de persze ha egy károsult felkeresné és szétverné a pofáját azt másnap bezárnák 5 évre :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#13) pigster


pigster
senior tag

Azért megemlíteném, hogy amikor egy Hardverapró hirdetésnél, ahol az adott eladó csakis előreutalással volt hajlandó küldeni valamit, és én egy hozzászólásban szó szerint bemásoltam a HA "hivatalos" szövegét az előreutalással kapcsolatban, akkor én lettem kitiltva a fórumról üzletrontás miatt. Szóval ilyenek ezek a PH-sok és társaik...

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#14) remington2 válasza pigster (#13) üzenetére


remington2
senior tag

Ez az "üzletrontásért megrovás" egy külön vicc. Mintha a sarki ABC-be is csak szájkosárral lehetne bemenni, egyedül, nehogy egy ismerős figyelmeztessen, hogy a narancs harmadával olcsóbb a másik boltban . . .

az eladók "csak előreutalás után" vicceskedése meg egészen szánalmas, szinte megágyaz az átveréseknek. Mert a mocskos vevő, a szemétláda, nehogy átvágja a szegény, tisztességes eladót . . .

A kedvencem a vaterás új cuccok hirdetése, amikor a bolti árnál 20%-kal drágábban, csak előreutalva adná azt, amit egy boltból futáros utánvéttel is olcsóbban lehet házhoz rendelni :W

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#15) #56573440 válasza Dany007 (#10) üzenetére


#56573440
törölt tag

ez mind szép és jó. pár év alatt gondolom összelopott az arc 10 millát max 20-at. ez akkor 5-6 év kényszer.

viszont akkor súlyozni kéne a többi tételt is, és ha így tennénk egy nav ellenőrzés során a legtöbb cégvezetőt helyben lőnék tartón, vagy menne krumplit ásni egy bányába 300 évre amit harmadolhatnak maximum. és akkor még csak az anyagi dolgoknál voltunk, a továbbiakban pedig elég hamar eljutnánk a vádjuk le akasszuk fel körökhöz ami nem biztos hogy jó ötlet lenne, elnézve a hazai igazságszolgáltatás pontosságát és precizitását, (az impotenciáját nem is említve) lennének "vicces" dolgok...

nem kéne itt bányázni, ha az ilyen ügyekben is hatékonyabban tudnának fellépni a hatóságok, nem kéne éveket várni bármire is (senki ne mondja már hogy ha felnyomok egy bankszámlaszámot náluk akkor nem tudják záros határidőn belül lekérni hogy kié, onnantól látszik hogy van e bejelentett lakcím vagy nincs, lekérni hogy hol és mikor vásárolt, valahol benzinkúton, bevásárlóközpontban van kamera, azonosítható, elkapni), akkor kétszer meggondolná hogy belevág e ilyen méretekben...

viszont az érem egyik oldala csak az, hogy nem tudják időben lekapcsolni és évekig ténykedhet, a másik a vásárlói mohóság, irdatlan olcsón kell minden, de annyira, hogy elutal vagyonokat csakhogy féláron kapjon iphone-t meg xboxot. ha nem lenne kereselet nem lenne kínálat se... engem is találtak már be ilyenek visszautasíthatatlan ajánlatokkal, "véletlenül" pont olyanokat keresgéltem, és mélyen piaci ár alatt kínálták a cuccot, garral, szemályes átvétellel, előre utalással... kösznem. idén húsvét vasárnap is betalált egy "ikea futár" hogy meghozták a hűtőt amit rendeltem, ki van fizetve vegyem már át... házszám kerület stimmelt... valszeg postaládáról talált be, és amikor jeleztem hogy nem rendeltem ilyet akkor is ragaszkodott hogy leteszi vigyem már el késő van menne haza nem érdekli... amikor mondtam hogy húsvét vasárnap van ember és ilyenkor a madár se jár nem hogy az ikea futár, akkor levágta a telót. gondolom jött volna utána pár órára a "család" ha átveszem hogy az az övék és felnyomnak ha nem adok egy 20-ast, vagy fizessem az átszállítást a lakásukra amit szintén ők nyeltek volna be, akármi. ingyen cucc nincs. ha valami nagyon olcsó az nagyon rizikós.

bár továbbra is el tudnék képzelni egy tent city szerű felállást valahol az alföld közepén... de na. :R

(#16) #79335424 válasza #56573440 (#15) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sajnos, ez egy halva született elképzelés, méghozzá szó szerint. Az első ugyanis a NAV lenne, akit tarkón kéne lőni.

(#17) 1tom


1tom
tag

:C

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#18) hemaka


hemaka
nagyúr

Egy fereggel kevesebb.

(#19) alevan


alevan
őstag

Ki az a "füvet legelô, tejet adó állat" aki elôre utal ha nem hivatalos boltból vásárol?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#20) F34R


F34R
nagyúr

Elkaptak vegre, egyel kevesebb mocsadek aki megmeri tenni az atverest.

(#21) 8th


8th
addikt

A félreértések elkerülése végett. Hardveraprón szedte az áldozatait eme remek úriember?

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#22) #84221696


#84221696
törölt tag

Szerencsére valószínűleg az üzletszerűséget meg fogja állapítani a tb, ezt talán alátámaszthatja az, hogy hajléktalanok nevére nyitott bankszámlákat!
Bár, egy jó ügyvéd kimoshatja a szarból, de az nem olcsó mulatság!

Remélem a törvényességről ebben az esetben nem tekintenek el...

[ Szerkesztve ]

(#23) #56573440 válasza #79335424 (#16) üzenetére


#56573440
törölt tag

a tényen nem változtat, hogy ennél a tételnél jelentősen nagyobb okoskodások mennek céges szinten, százmilliós milliárdos sávban. ha a navot tarkónlövöd attól még a csaló ugyanúgy csaló marad csak az állam fele csal főleg. az hogy mennyire jogosan nem jogosan, milyen indokkal és megfontolásból az teljesen mindegy ahogy az is hogy a törvények és járulékok mennyire nevetségesek vagy irreálisak. ha darabolnánk mert radikálisak vagyunk, akkor daraboljunk minden irányba, az áfacsalók fele, a feketén foglalkoztatók fele, az egyéb trükközők fele. mondjuk érdekes kép lenne ha az ilyeneket hatékonyan fel tudnák mérni és büntetni, egy közbeszerzésen se merne senki se indulni pl ;]

(#24) dajkopali válasza 8th (#21) üzenetére


dajkopali
addikt

is

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#25) Synthwave válasza alevan (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Vagy másfél tucatszor bonyolítottam PH! üzletet előreutalással (hol én utaltam előre, hol nekem utaltak). Legkényelmesebb, soha nem volt semmi gond. Sőt, olyan is volt már, hogy előre küldtem terméket (ill. nekem is hozott már így a postás alaplapot).

Nem 3 napos újoncoknak meg háttérnélküli embereknek kell utalgatni negyedmilliót, harmadáras cuccra.
Meg aztán a privátokból és írási stílusból is észre lehet venni dolgokat. Ha meg CSAK előre utalás van és személyes átvét vagy egyéb módok alapból ki vannak zárva, az már bőven elég ok, hogy másik hirdetés után nézzek. Mondjuk ahogy olvasom, ennek a Tomi fiúnak nem volt sok esze, ha valós adatait így kiadogatta a csalások során.

Az szívderítő, hogy elkapták, de lássuk be, még ha elsőre durván is hangzik, hogy a vevőt is terheli valamennyire a felelősség, ha veszteség éri. A tanulópénz mindig drága, az ilyen utalgatásos dolgok előtt mindig alaposan fel kell mérni a helyzetet. Bizonyos összeg felett meg alapból kizárni a dolgot.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#26) Findzs válasza Synthwave (#25) üzenetére


Findzs
addikt

az a helyzet, hogy ez az úriember újraregisztrálta a háttérrel rendelkező nem használt accauntokat egy email szolgáltató által nyitva hagyott kiskaput kihasználva és ezután meg rögtön nem 3 napos újonc lett a csaló

nem kell oda 250 ezer, nekem 50 ezer is sok pénz lenne :B

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#27) Synthwave válasza Findzs (#26) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nekem 10 ezer is, ha lófra megy.

Amúgy időközben szerkesztettem a post-ot.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41) #56573440 válasza Synthwave (#40) üzenetére


#56573440
törölt tag

gondolom mert nem a sötét középkorban vagyunk. aztán még ott van az elhanyagolható tény hogy utána az összes jogvédő itt nyígna nálunk, senki felől egy kanyit nem kapnánk, kivágnának az eu-ból és mindenki szépen zárna felénk gazdasági és politikai téren is, úgyhogy akasztgathatnánk itthon egymást vígan a fára egy szelet kenyérért mert se ki se be nem jöhetne semmi. jobban fájna az ilyen nekünk és a társadalmunknak jelenleg mint nekik... de persze élezheted a karókat, csak szóljatok ha erre kerül a sor mert én akkor lépek innen mielőtt bedől az ország mint a szél.

gondolom.

nem védek én senkit, kapja meg a büntetését, de az ilyen radikális akasszuk fel című kanapészamurájkodásnak aztán pont semmi értelme...

[ Szerkesztve ]

(#42) #79335424 válasza Synthwave (#40) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mert attól a károsultak semmivel sem lennének előrébb. Ha már bebuktam a pénzem és esély sincs arra, hogy visszakapjam, akkor legalább ne sajogjon a hátam, mire a felaprított tüzelő a helyére kerül.

(#43) Ursache válasza #79335424 (#38) üzenetére


Ursache
senior tag

Az elobb azt mondtak, hogy munkabol keves. A normalis emberek kapjak mar meg... :Y

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#44) #79335424 válasza Ursache (#43) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt nem értem. Kifizettem vmit, de nem kaptam meg. Síma kártérítésről van szó. Pontosabban még arról sem, mert ez max. kárpótlás lehet. Én másnak nem fizetnék a munkáért, neki viszont már fizettem. Igaz, nem ezért, de ez az én buktám, hogy legalább a saját káromból tanuljak. De kettőnk közül mégiscsak neki van sara felém. Hát törlesszen, ahogy tud! Mit érek azzal, ha Novoszimbirszkben krampácsol?

(#45) Ursache válasza #79335424 (#44) üzenetére


Ursache
senior tag

Nyilvan lehetoseg szerint karteritsen. De a buntetoeljaras nem foglalja magaba. Beperelheted. De az is ido. Elottem mar jol kitargyaltak a temat jobbnal jobb otletekkel. Nekem is volt egy :D

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#46) #56573440 válasza #79335424 (#44) üzenetére


#56573440
törölt tag

az ilyen emberre én a favágást se bíznám rá, mert utána semmire se lesz jó amit kapok utána. hovatovább hog a sittről kihozzák házhoz, ott melózzon oda felügyelet kell, annak is ára van, nem is kicsi, úgyhogy igazából többe van a te kártérítésed nekünk mint neki.

egy ilyen ember persze kivakolhatna, meg vághat fát, csak az olyan is lesz hogy utána többet kell melózzak rajta én... ez a gond, hogy szakképzetlen ember soha nem fog értékelhető munkát csinálni magának se, nem hogy büntiből másnál...

azon túl meg ha körbeviszik a ki tudja hány sértettjéhez az országban és mindenhol "ledolgozza" a kárt, vagy annak egy jelképes részét (aminek a megállapítása aztán megint megérne egy misét, hány négyzetméter falat kell kifestenie ahogy ő tudja ahhoz hogy 50k-t törlesszen? gondolom a házat kétszer, a szomszéd sufniját, meg a lada alvázát...) amire mindenkinél megcsinálta a dolgokat ideális esetben, addigra az államnak többe van mintha kifizette volna a károkat helyette.

persze mindenki szív vele, mert a károsultak kaptak valamit ami sz@rt se ér, mi mert finanszírozzuk a kirándulásait, az őrzését, etc, egyedül az elkövetőnek jó mert nem a kétszer nagyobb pasijától kell futnia a wc-ben...

(#47) #79335424 válasza #56573440 (#46) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az elvégzett munka minőségének kontrolálása legyen az én bevállalásom! Nem kérek mellé felügyeletet sem. Tegyenek rá egy jelzőt, mint a háziőrizetnél, a többit meg bízzák csak rám, majd én felügyelek rá! Sőt, jobb is, ha nem látják! Ellennénk így az első 20-30 évben, aztán mehet máshoz is kártalanítani.

[ Szerkesztve ]

(#48) Synthwave válasza #56573440 (#41) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

...sigh

Szarkazmus.

Erre jön egy tudományos wall of text. :DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#49) #56573440 válasza #79335424 (#47) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Az elvégzett munka minőségének kontrolálása legyen az én bevállalásom!"

ezt te se gondolod komolyan remélem. sértettként elég elfogult vagy, az pedig hogy ilyen a státuszod nem jeleti azt, hogy te rendelkezel bárki fölött. innen már csak egy lépés hogy a sértett hozhasson ítéletet a vádlottal kapcsolatban... az meg nem biztos hogy szerencsés...

"Nem kérek mellé felügyeletet sem."

ami minden oldalról igen komoly aggályokra adna okot és visszaélésekre felületet...

"Tegyenek rá egy jelzőt, mint a háziőrizetnél, a többit meg bízzák csak rám, majd én felügyelek rá!"

sértett vagy... ahogy ítéletet se te hozol a büntetés mértékének és szabályszerűségének ellenőrzése és kontrollálása se a feladatod. főleg ha ilyen piti módon képes voltál vagy lettél volna bedőlni neki. már bocsánat de mint írtam lennebb is a sértettek egyike se hülye. csak olcsón akar nagy bizniszt. aztán koppan.

" Ellennénk így az első 20-30 évben, aztán mehet máshoz is kártalanítani."

erről beszélünk. ez valami népi sport. értem én mondom a tehetetlen dühöt. de te se vagy különb jelenleg. mondom ezt úgy, hogy az ominózus tomcat arcongázosított egy bűnözőt topik alján maximálisan kiálltam tomcat mellett, mert ott tényleg egy csőd volt az igazságszolgáltatás, de te egy új szintre emeled a lécet. 20-30 évig csicskáztatnál vernél meg aláznál egy embert mert megkárosított 50k-val? tök mindegy mit csinált. persze tudjuk hogy ezt a gép elől könnyű mondani, de a realitás talaján maradva abben a pillanatban amikor újra a sértett kezébe kerül a bíráskodás nagyon csúnya dolgok fognak következni. a bűnözés persze nem lesz feltétlenül kevesebb, de mindenki mint az állatok vért kívánna.

persze csúnya dolog a csalás. ilyen méretekben meg egyenesen gusztustalan. ettől függetlenül fára akasztani meg 20-30 évig privát kutyaként tartani? komolyan mint a középkor sötét évszázadaiban... mintha az ilyen jellegű erőszak nem szülne azonnal további erőszakot... ennyi erővel ha valaki biztosítás nélkül belehajt a kocsimba és keletkezik 5 milla károm és nem tudja fizetni, akkor mi van? én döntök? tarkónlövetem? mert nem fogja tudni ledolgozni nekem a kárt...

értelek. érzem én is a dühöt ilyenkor, érzem hogy nem jó a rendszer. de erre soha nem lesz válasz az, hogy visszamegyünk oda amikor még karóba húzták az embereket meg a gyerekek vígan futkároztak bottal terelve egy karikát az aktuális nyilvános akasztásra várva... akkor is volt bűnözés. sőt. és nagyon hamar az aktuális rendszer legfőbb fegyvere lett az ilyen jellegű megtorlás... hiányzik ez? inkább előre kéne haladni nem hátra...

szerintem :R

[oWn]f4te:

nem esett le csak most :R ájmszori :B

[ Szerkesztve ]

(#50) #79335424 válasza #56573440 (#49) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem kevered a dolgokat. Én nem arról írtam, hogy mi a realitás, hanem arról, hogy szerintem én hogyan kezelném, ha engem rántott volna meg.
Egyébként Téged mennyivel rántott meg? Mert ha semennyivel, akkor a Te hozzáállásod is csak egy ugyanolyan lufi, mint az enyém. Pont olyan, mint ha azt fejtenéd ki, hogy mit éreznél és mit tennél, ha Tied lenne a lottó ötös. Azok teljesen más gondolatok lennének, mintha valóban meg is nyernéd. Egyébként az is relatív, hogy mi számít bűnnek és az a bűn milyen súlyú. Nálunk kapnál a többnejűségért, viszont nem vágnák le a kezed egy lopásért. Máshol meg pont fordítva van. Hát nem fura, avagy akkor most mit is tekintünk mércének? Ha arról van szó, hogy én, mint károsult hogyan ítélem meg a bűnét, akkor miért ne ítélhetném úgy, hogy egy huszast érdemel láncon? Ez nem kell összhangban legyen az általános közerkölcs szerinti megítéléssel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.