Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) R9DEON


R9DEON
senior tag

Miért olyan fontos a szerelhetőség hiszen vagy nem lehet majd hozza alkatrészt kapni vagy csillagászati áron, egy példa Elektrolux mosógép vezérlőpanel (elég egyszerű egy PC alaplaphoz képest) 35.000 Ft, annyiért jobb ha veszek egy újat amúgy is 7-8 éves gép szerintem nem lesz ez máshogy a VR szemüveggel sem.

(#2) Dark Archon válasza R9DEON (#1) üzenetére


Dark Archon
addikt

Dehogynem, majd a kínaiak úgyis lemásolják. Nem lesz pontos, nem lesz feltétlenül jó, kicsit sorjás is lesz, de olcsó :DDD

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#3) AllTheBest válasza R9DEON (#1) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Azért szerintem vannak páran, akik ha elromlik valami, akkor maguk szeretik megjavítani és azért ha egy ilyen árú eszközről van szó, akkor szerintem még mindig jobb megvenni a pótalkatrészt, mint venni egy újat ismét méreg drágán...

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#4) Béééla válasza AllTheBest (#3) üzenetére


Béééla
őstag

Te láttad, mi van benne? Javítani? Max lencsét vagy kijelzőt cserélni ha megkarcolódott/eltört. Ezeken nem tudsz mit javítani...

Bélabá

(#5) AllTheBest válasza Béééla (#4) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Tegyük fel: leesik az asztalról, belül megsérül valami, vagy csak elmozdul valami. Melyik az olcsóbb? Venni egy újat, vagy inkább megvenni a kérdéses alkatrészt az a vive árának feléért?

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#6) Béééla válasza AllTheBest (#5) üzenetére


Béééla
őstag

A fröccsöntött műanyag pótalkatrész még esélyes, de ha letörik a nyákból valami, nem kapsz te hozzá semmit...
Telefonoknál is kijelzőt tudnak cserélni meg akkut.

Bélabá

(#7) AllTheBest válasza Béééla (#6) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Mert magát a nyáklapot nem lehet megvenni később? :W
Örültem a beszélgetésnek, további szép napot!

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#8) R9DEON válasza AllTheBest (#7) üzenetére


R9DEON
senior tag

Meg lehet venni a nyákot, legutóbb egy 23.000Ft telefon nyáklapért 20.000Ft kértek, innentől el lehet dönteni, ezek úgy vannak beárazva hogy még véletlenül se jusson eszedbe a javítás lehetősége.

[ Szerkesztve ]

(#9) _X10Dead_ válasza AllTheBest (#7) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Csak a csillió példányban gyártott cuccokhoz kapsz ma pótalkatrészeket elérhető áron, azokból is csak az egyszerűbb/gyakrabban meghibásodó darabokat. Értsd, amire a kínai másolóipar már rámozdult.
A relatíve kis sorozatban gyártott dolgokhoz csak gyári alkatrész lesz, ha lesz, és Te, végfelhasználóként horror áron kapod meg. hogy egy példát mondjak, anyámnak adtam egy (nem mainstream) okostelefont. Persze, hogy pofára ejtette, átrepedt a kijelző, a tapiszenzor megsérült. Persze OGS diplay volt, így egyben lehetett volna cserélni, de a cserealkatrész drágább volt, mint a komplett készülék és akkor a szerelésről még nem is beszéltünk.

A hozzáállásod helyes és szimpatikus, de sajnos a mai gyakorlattól igen messze van. Akkut tudsz cserélni meg hátlapot, esetleg egy lelazult fülhallgató bemenetet forraszthatsz vissza, ennyi...

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#10) XmoD válasza R9DEON (#1) üzenetére


XmoD
aktív tag

Annál a cégnél dolgozom. Hidd el az még olcsó szervìz alkatrész. :)

(#11) Beri78 válasza _X10Dead_ (#9) üzenetére


Beri78
őstag

Sajnos teljesen egyetértek veled - de amúgy igencsak sajnálatos, hogy már ez van. :(((
Jó néha bütykölni, és sok-sok pénzt spórolni...

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#12) Béééla válasza AllTheBest (#7) üzenetére


Béééla
őstag

Vegyünk egy egészen kézenfekvő példát: iPhone.
Mutass egy MEGÍBZHATÓ oldalt (nem ebay), ahol alaplapot kapsz hozzá. A választ megkaptad.

Bélabá

(#13) AllTheBest válasza Béééla (#12) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Nem vagyok iPhone tulaj, de volt már, és szereltem is. Pl: smartclinic.hu, google második találat, i6 alaplap CSERE 70ezer, ami akárhonnan nézem, még mindig olcsóbb mint venni egy másik i6-ot... Főleg, hogy ebben benne van a csere ára is, nyilván vannak helyek ahol magánemberként is be lehet szerezni alkatrészeket megbízható helyről, csak keresni kell, amit én most a kedvetekért nem fogok megtenni.
Azért az ember egy ilyen kaliberű VR headsetet nem 1 évre vesz szerintem. Ha nem is fél éven belül, de mondjuk 1 év múlva tegyük fel, hogy meghibásodik benne valami, pl a nyák megtörik egy eséstől vagy valami. Ha már a Vive árának a feléért az ember be tudja szerezni, akkor már nyert ügy( azt, meg hogy egy év múlva be lehet-e szerezni hozzá alkatrészeket, az már más kérdés, de abba már nem mennék bele, mert a jövőről felesleges vitatkozni)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#14) JasL válasza AllTheBest (#13) üzenetére


JasL
senior tag

Te nem sok anyagismereti órán vehettél részt iskolás korodban :) A NYÁK-ot te izomból földhöz vághatod, akkor sem törik el (maximum roncsolódik)! Két féle elektronikai probléma fordulhat elő egy áramkörrel: elpukkan egy elektrolit kondenzátor (a modern SMD lapok, mint a Vive-os is, nem tartalmaz ilyet) vagy túlfeszültség miatt szétég egy félvezető alkatrész (ez sem sanszos).

Szerintem ha elejted a Vive-ot, akkor sem lesz semmi baja, mert egy bazi nagy műanyag keret van köré pakolva, ami maximum szétesik az erős fizikai behatástól meg eltörik legfeljebb, egy kis pillanatragasztó megoldja.

Igen, abban igazad van, hogy nem 1 évre vesz ilyet az ember, hanem valószínűleg max fél, aztán jön az xVR 2.0 és eladja féláron ha megveszik.

[ Szerkesztve ]

(#15) AllTheBest válasza JasL (#14) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Sajnálom, hogy megpróbáltam pozitívan értelmezni a szerelhetőséget, én csak felvetettem, hogy mi van ha... Ez már csak felesleges szőrszálhasogatás... Én személy szerint örülök annak, hogy nem úgy csinálták meg (mert megtehették volna), hogy könnyen szétszedhető legyen, meghibásodni bármi megtud.
És az anyagismeret nem egy olyan óra, amit minden iskolában tanítanak...
Ettől függetlenül nekem volt szerencsém 1 éven keresztül tanulni, de az sem ment bele olyan szinten, hogy NYÁK-ot próbáljunk eltörni...

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#16) Béééla válasza AllTheBest (#13) üzenetére


Béééla
őstag

nyilván vannak helyek ahol magánemberként is be lehet szerezni alkatrészeket megbízható helyről, csak keresni kell

Pont erről szólt. Te, otthoni felhasználóként és barkácsolóként hol kapsz hozzá?
Igen, vannak szervizek, és igen, olcsóbban kell dolgozniuk, mint egy új telefon ára, de ez akkor sem válasz arra, hogy otthon javíthatónak kell lennie.
Nagyon szép és jó hogy ki tudod cserélni, csak a kérdés, hogy mire. Én is csináltam már két szar telefonból egy jót, de azt úgy, hogy az enyém alaplapos, a donor meg kijelzőhibás volt.

Bélabá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.