Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

Remélem érdekes kis írást összehoztam,várom a véleményeket :))

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) SP!T válasza total90 (#1) üzenetére


SP!T
addikt

Hát.. Kemyén! Nem irigyellek! :D

There's a device that I've been using called a whoop.

(#3) edipqe válasza SP!T (#2) üzenetére


edipqe
senior tag

nagyon tetszik!

Nekem van egy Magyar munkatársam munkahelyemen csak Szerbiának nevezik a helyet ahol született :))

De Ő tud Szerbül is. Nagyon jó fej, ha nem mondja nme is venném észre, hogy határon túli. Viszont Ő is mesél hasonló érdekes dolgokat, és olyankor mindíg elgondolkodok, hogy semmi okom nincsen szídni az itteni életet, mert a szomszédban ennél gázabb dolgok is vannak. Neki is ilyen storijai vannak.

Egy kérdés: nem veszik zokon, vagy nem kapsz negativ megkülönböztetést mert Magyar vagy? Pláne, hogy nem beszéled a nyelvüket...

ui.: viszket mi? ;]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#4) Crystalheart válasza total90 (#1) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem még egész normálisan viselkedtek, az első kirívó dokit meg a fürdésmegvonást leszámítva :DDD Európa ez, csak túl kelet. :P

Itthon Mo.-on is vannak ám szép kis "véletlen pech-sorozatok", pláne az egészségügyben.

[ Szerkesztve ]

(#5) total90 válasza edipqe (#3) üzenetére


total90
veterán

Már régóta terveztem, hogy írok ide de most volt is miről.Örülök,hogy tetszik, lesz még hasonló írásom biztos.
Megkülönböztetés van ezerrel.Az még nem is gáz,hogy ha nem beszéljük a nyelvet csak szerb városban megszólalni magyarul....mindenki téged néz és látszik rajtuk,hogy lenéznek.

Egyébként nem viszket :) csak ritkán :DD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6) total90 válasza Crystalheart (#4) üzenetére


total90
veterán

Persze, mindenhol van ilyen az tény.De van ahol rosszabb és van ahol jobb.Összehasonlítási alapom nincs,de itt minden így van "megoldva".

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#7) Crystalheart válasza total90 (#6) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egész Kelet-Európára ráférne ilyen téren egy kis upgrade. :)

(#8) edipqe válasza total90 (#5) üzenetére


edipqe
senior tag

és ha szerb keveredik "rossz" helyre? Akkor Ők is ezt kapják, vagy fordítva ez nincs meg?

Mi az okuk rá? Nemzeti öntüdat tudtommal ezerrel van arrafelé....és mindenki szar aki nem szerb: magyar, roma, bosnyák, horvát,albán, macedó, stb.

Ezt alá tudod támasztani? tényleg ilyenek?

még annyi, ez most ilyen kötelezően letöltendő katonaság? vagy vmi önkéntes kisegítő dolog, amolyan tartalékos féleség?

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#9) daninet válasza total90 (#1) üzenetére


daninet
veterán

Zombori srácként átérzem a bajodat, habár elég régóta nem élünk ott sokszor járunk vissza ősök miatt és sok hasonló kis esetet lát az ember amikről lehetne hasonló hosszúságú esszét írni :K :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#10) total90 válasza edipqe (#8) üzenetére


total90
veterán

A szerb akárhová keveredhet nincs gondban (kivéve a magyar dizsikben :)) ) ,de azért a magyarok többet nyelnek el mint a szerbek.Érdekes módon a Vajdaságban élő szerbek azok akik nem kedvelik a magyarokat, akik lejjebb vannak azoknak annyira nem téma.Itt viszont sokan vannak úgy,hogy ha nem szerb vagy akkor az x@r ügy :((( Mondhatni,hogy szerencse,hogy jól alakultak a szavazások...

A katonaság kötelező!Csak lehet menni 6 hónapra rendes katonának és 9 hónapra civilnek...itt és főleg É Vajdaságban többen mennek civilnek.Egyrészt a szerb nyelv miatt,másrészt a mostoha körülmények miatt.
Most lehet azt mondani,hogy az itteni magyarság "el van kényelmesedve",de én (és még sokan mások)nem vágyom arra,hogy fél évre elhúzzak a világ végére(mert a magyarokat nem rakják közel)és heti 1x (ez igaz) fürödjek,romlott kaját egyek és döglésik dolgoztassanak.

Egy haverom el ment rendes katonának,mert neki sürgős volt.Pl. ő említette ezeket is:
-fürdés het 1x (nyáron esetleg 2x)
-sokszor romlott kaja
-télen nyitott ablaknál alvás (nem szabadott becsukniuk)
-nincs meleg víz
-tusolás egyszerre 30-40-en néhány tus alatt
...meg hasonlók.Mondják rám,hogy el vagyok kényelmesedve de leszarom,nekem nem kell az ilyen "katonaság".
A civil katonaság alatt még elsősegélyt és katasztrófa védelmet is tanultunk,aki meg elment az semmit.

Ezért is tervezem,hogy elmegyek....de az még jövő titka.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11) edipqe válasza total90 (#10) üzenetére


edipqe
senior tag

értem.

Hát akkor nálatok is faxa hely a katonaság, nálunk se jó de azért a fürdést meg a romlott kaját itt nem láttad, viszont láttál olyat, hogy a főtörzs meg lett kenvev a hadtápon, hogy vegye meg a helyi interspar beragadt cuccait. Pl.: 2 raklap konzerv hekk. Paradicsomos meg olajos. 3 nap mulva lejárt. de még ehetőnek látszott.............álítólag.

Mit csináljunk vele, mit is csináljunk vele, h a gyerekek megegyék? Hümmmmmmmm. gondolkodtak nagyon!

MEgoldás, febontatni a gyerekekkel, késsel konzervnyitó helyett, hadd szokják a mókát :P

Majd olajat paradicsomot lemosni, lekaparni, és lehet is csinálni a halászlevet. Volt aki egy életre megutálta emiatt a halászlevet, és azóta se eszi meg, akármilyet raknak elé, mert eszébejut az olajos halas halászlé.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#12) Bonyi96


Bonyi96
csendes tag

A dokinak csak annyi hogy : majku mu jebem! :D Neked meg kitartást!

[ Szerkesztve ]

EEE-> Erő, Erkölcs, Egyetértés. Since 1899...

(#13) Samus


Samus
addikt

Jót derültem rajta, és remélem rendbe jössz minél hamarabb!!! Egy kérdésem lenne, melyik South Park részben volt ez a téglafalas jelenet? Ismerősen hangzik, de valahogy nem ugrik be ("csak" a 10ik évadig láttam, még nincs kész a teljes 11 szinkronizálva, sajnos :-(). Köszi :-)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#14) total90 válasza Bonyi96 (#12) üzenetére


total90
veterán

:C

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#15) total90 válasza Samus (#13) üzenetére


total90
veterán

Ha jól emléxem akkor a hosszú és vágatlan c. részben amikor be akarják tiltani a Terrence & Philippe show-t Kyle anyjáék...elmennek a HBC székházához és ott a TV csatorna elnöke mondja ezt :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#16) Veatta


Veatta
aktív tag

Hali!

Jó írás! Jobbulást!

(Az achilles az nem izom hanem ínszalag, ami az izmot köti össze a csonttal.)

Üdv:

Veatta

(#17) troller válasza total90 (#15) üzenetére


troller
senior tag

Haverom jut eszembe rólad. Ő felnőttként kétszer ment el focizni a kollégákkal, elsőre a bal, kb. 5 évvel később a jobb lábában lett achilles ín szakadása. Ha jól tudom azóta hanyagolja a témát. :D Egyébként jobbulást kívánok. A sorkatonaság amúgy Mo.-n se volt jobb, amíg volt. Minket is vittek az ország másik végébe, kaja, fürdés hasonlóan x@r, mint ahogy írod. Én sajnos még átéltem :(((

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#18) total90 válasza troller (#17) üzenetére


total90
veterán

Hát én úgy vagyok vele,hogy minél hamarabb rúghassam a bőrt :) Tehát kb. 1 év kihagyás :O

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#19) Samus válasza total90 (#15) üzenetére


Samus
addikt

Köszi. Ezért nem rémlett annyira, nekem valahogy a film a sok éneklés miatt nem jött be...azt leszámítva jó volt, de az énekek.... Meg nem a magyar hangok szinkronizálták... (nem a sorozatosak)... De megnézem mégegyszer, kíváncsi vagyok erre a részre :D

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#20) edipqe válasza troller (#17) üzenetére


edipqe
senior tag

Nálunk már nem így ment, ha muszakis suliból voltál akkor Tapolca vagy Szabadszállás csak azt hamar leépítették. Ha semmit nem értél, akkor vittek minden felé. :P

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#21) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Hát elég kellemetlen lehet akkora gipsszel fel-alá rohangálni az országban.
Ez a katonai dolog, akkor még inkább leszűkíti, hogy hol láthatnak el, úgy tűnik.
Katona én már nem voltam, pedig bizonyos szemszögből buli lehetett az is..., az én generációmnak meg már nincsenek katonasztorijai.
Minden esetre jobbulást és jó szabit. ;)

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#22) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Ez a "civil katona" eléggé fából vaskarika. Magyarul ezt polgári szolgálatnak (röviden pol.szolg.) hívták, amikor még volt hadkötelezettség. Nekem először az ugrott be, hogy a címről, hogy a civil katona, az biztos zsoldos (mercenary). Szóval kicsit véresebb sztorira számítottam.
Magyarországon a kórház kb olyan lehet, mint a börtön. WC, csap nincs, ellopják, szétverik. WC papír nincs, ellopják. Gyógyszer nincs, csak életmentésre, nincs rá pénz. Élelem, reggelire 2 fél zsemle, kockasajt, minivaj. Az értékeidet legbiztosabb ha a seggedbe dugod, különben ellopják.
Szerintem az ilyen balkáni népeknél, mint Mo. Szerbia minden nap el kellene mondani, hogy mindenki kurvára vigyázzon magára, mert csak alibi egészségügyi ellátás van.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#23) Crystalheart válasza TheVeryGuest (#22) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egyébként a megoldás része volna szerintem a sokkal egészségesebb életmód. :)

(#24) edipqe válasza PazsitZ (#21) üzenetére


edipqe
senior tag

Story kell?

Menetgyakorlat-> nyár-> full load terhelés-> izzadsz ami le megy a hátadon->bele a farodba-> kimarja futás közben-> fáj annyira h lépni nem tudsz-> menetoszlop megálll->nadrág le->előre hajol mindenki parancsszóra->permetezővel végigmennek mindenkinek a hátsóján amibe babahintőpor volt szórva!

A katonák meg nem tudták, h mi fog történni a gayta le vezényszó után :C

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#25) total90 válasza PazsitZ (#21) üzenetére


total90
veterán

Köszi,megpróbálom hasznosan eltölteni a szabadidőm ,csak így nem könnyű :(((

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#26) total90 válasza edipqe (#24) üzenetére


total90
veterán

Ez is jó...
A haver aki volt rendes katona ő mesélte,hogy télen büntetésből csak kint tusolhattak egyik alkalommal.Bazze,azért - fokokban.Dögöljön meg aki az ilyet megengedi :((,mármint ,hogy a katonákkal ilyet csinálhassanak

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#27) edipqe válasza total90 (#26) üzenetére


edipqe
senior tag

Az ilyesmit élvezni is lehet, minden ami nem ől meg jó móka, még ha nehéz is vagy fájdalmas is, az h megbetegedhetsz tőle, az mondjuk tényleg nem jó dolog.

Fogd fel ugy mint a 300ban a csókák, jó móka ;)

pl.:cipőpucolás fogkefével, szintidőre, elötte meg futáson jól összeqrtad a bakancsot :C

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#28) stopperos


stopperos
senior tag

A civil katona is katona, azért kell a hadsereg intézményeit igénybe venned, azért hurcolásztak meg ennyire.
Ja amúgy adai vagyok, és nemsoká hadköteles, még nem voltam sorozáson. De személy szerint én a 6 hónap kemény szerbiát választom. A barátaim, akik már voltak jó véleménnyel vannak. Én meg szeretném legalább a nyelvtanulás végett a dolgot.
Nem kell annyira síránkozni, a koleszos "nemhivatalos" avatást is túl lehet élni.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#29) total90 válasza stopperos (#28) üzenetére


total90
veterán

Én Adára jártam középsuliba :) Egyébként sok sikert a katona élethez....

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30) L7wy válasza total90 (#29) üzenetére


L7wy
őstag

Hát ez a mi sz@ros szülőhelyünk, amúgy hova valósi vagy? Adai? Ott még kb jó szerintem:P több a magyar nem? Nálunk Szabadkán ilyenek a mindennapok XD

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#31) rep3at


rep3at
őstag

Gratulálok az írásodhoz! Jó a stílus, igaz a tagolásra és a helyesírásra figyelhetnél jobban.
Valóban durva történet.

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#32) concret_hp


concret_hp
addikt

hú baze nekem most esett le, hogy honnan tudták belgrádban 1-2szer, hoyg magyarul beszélünk ott... hát ott egy csomó magyar is van... :D

amugy remélem jobban vagy azóta :)

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.