Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wetomi


wetomi
aktív tag

Valószínűleg a letöltött frissítések miatt olyan nagy. Valamelyik almappába töltődnek le a frissítések és utána telepíti azokat rendszer, de nem takarítja el a szemetet maga után a Windows. A lemezkezelővel azonban takarítható.

(#2) sz.balazs.95 válasza wetomi (#1) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Igen, tudom, épp folyamatban van a Lemezkarbantartás.
De azért 47 GB mégiscsak 47 GB :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3) sz.balazs.95 válasza wetomi (#1) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

sikerült 28 GB-ra visszaszorítani.
így sem karcsú, de azért ez is valami.

na és akkor most 1 óra frissítés/takarítás/stb. után nekiállhatok játszani. :DDD

ja nem. még a szekuriti esszensől nem végzett.
ja és a vindózápdét is jelzett. :O

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#4) sz.balazs.95 válasza sz.balazs.95 (#3) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#5) Klaus Duran válasza sz.balazs.95 (#4) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

(I)(I)"na és akkor most 1 óra frissítés/takarítás/stb. után nekiállhatok játszani. :DDD

ja nem. még a szekuriti esszensől nem végzett.
ja és a vindózápdét is jelzett. :O"(/I)(/I)

Pont ezért nem térek soha vissza Windowsra. Mert egyszerűen agyfa.zt kapok a frissítési mechanizmusától.
Telepit idő, kikapcsoláskor telepit idő, újraindításkor telepit, áááááááá :W

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#6) Akmak


Akmak
tag

Nekem 19Giga, viszont 2 hete volt mindenestül le frissítve.

Backup The World and Headphones on! AMD A8 6600k, Asrock FM2A85X Extreme4, Kingston HyperX DDR3 1600 2x2Gb

(#7) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Időnként érdemes elindítani a
Cleanmgr.exe
programot.

Az indulás után rendszerkarbantartást is érdemes kérni.

/sageset kapcsolóval lehet előre beállítani a takarító feladatokat.
/sagerun: n. kapcsolóval lehet kérdés nélkül takaríttatni, ütemezett feladatként is.

Ha folyamatosan frissítve van a Windows, akkor az SP és frissítések mentéseit is el tudja takarítani. (Ezt a lehetőséget később adták a programhoz.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#8) sz.balazs.95 válasza Klaus Duran (#5) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nekem is csak játszásra és win-only programokra van felrakva, minden másra ubuntut használok.

engem inkább az idegesít, hogy minimum SSD kell a normális sebességhez.

Hieronymus: Ezt pontosan hogy kell megvalósítani?

7:

Én is fogok 8-ra váltani, de azt úgy tervezem, hogy veszek előtte egy SSD-t, és már eleve arra rakom fel.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#9) 7


7
addikt

Nálam a Win 8.1 könyvtára nagyjából 15 GB-ot foglal, pedig nem mostanában telepítettem. Még a 8-ast frissítettem store-ból.

(#10) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Azért ez nem semmi. Mondanám, hogy nem röhögtem, de ennek fényében...

...elég jót derültem. :D

Nyugodj békében Integra!

(#11) Hieronymus válasza sz.balazs.95 (#8) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Parancssorban, rg, joggal
cleanmgr

Utána már csak kattintgatni kell.

Bővebb ismertető: http://support.microsoft.com/kb/315246/hu

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#12) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Problem? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#14) vimes válasza Szatyor95 (#10) üzenetére


vimes
senior tag

pontosan min? nem értem, mit kell nézni :F

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#15) Cucuska2


Cucuska2
őstag

17,9 GB. :(((

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#16) Bjørgersson válasza Cucuska2 (#15) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Go? A byte nem franciául is byte?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17) Cucuska2 válasza Bjørgersson (#16) üzenetére


Cucuska2
őstag

Octet, franciául. A szóvégi t néma.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#18) sz.balazs.95 válasza Bjørgersson (#16) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

[link]

szerk. megelőztek. :D

Amúgy az a 17,9 GB inkább 19,2. ;) Hiszen a Giga- előjel minden esetben 10⁹ azaz kereken 1 milliárd. Pl. GHz, GΩ, stb.

Az már egy más dolog, hogy a Windows buta, és nem tesz különbséget a bináris és a decimális prefixumok között.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#19) Bjørgersson válasza Cucuska2 (#17) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem írok inkább semmit.. :D

Mindenesetre köszönöm a linket, ezt eddig nem tudtam.

(#18) sz.balazs.95: Még neked is. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20) sz.balazs.95 válasza Bjørgersson (#19) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

amúgy oda is van írva zárójelbe, hogy octet. :C
/én is csak most vettem észre/

#19: 19 252 470 792 octets <- akkor ez mi? :D

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#21) Bjørgersson válasza sz.balazs.95 (#20) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nincs odaírva! ;]

Photoshop! :D

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22) Cucuska2 válasza sz.balazs.95 (#20) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én is rácsodálkoztam a kérdésre. :P

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#23) Bjørgersson válasza Cucuska2 (#22) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tényleg nem láttam, bár odáig nem is jutottam el, a Go-n megakadt a szemem. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#24) sz.balazs.95 válasza Cucuska2 (#22) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

jólvanna, eddig is tudtam magamról, hoyg figyelmetlen vagyok.
de persze a totál lényegtelen apróságokat azonnal észreveszem. :DDD

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#25) #19617792


#19617792
törölt tag

még ez is sok, más OS ennyin 2x-3x is elfér :DDD

(#26) sz.balazs.95 válasza #19617792 (#25) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

a poén az, hogy az első gépemben kemény 500 MB-os HDD volt, Win95-tel. :))

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#27) Szatyor95 válasza vimes (#14) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Nézd meg sz.balazs képét az írásában. 43.8 GB. És ez csak a Windows mappa. Most nézd meg az én képem. Programokkal, és naprakész rendszerrel összesen 35.2 GB az összes foglalt terület. Azért röhögtem egyet, mert semmi karbantartást nem végzek a rendszeren, ennek ellenére a komplett meghajtóm nincs annyi, mint neki a windows (mappa). Félreértés ne essék, nem a kollégát gúnyolom, hanem szánakozok azon, hogy ennyi helyet képes felzabálni a Windows.

Pár éve még vígan Ubuntut használtam, rajta mindennel, ami nekem kell. Mindezt egy 4 GB-os pendrive segítségével. Ez volt a másik okom a röhögésre, mivel a kettő között brutális az eltérés. Abba most ne menjünk bele, hogy melyik rendszer a jobb, ezzel a hsz.-el nem célom ezt elindítani. :)

Nyugodj békében Integra!

(#28) beefjeez válasza Szatyor95 (#27) üzenetére


beefjeez
senior tag

Azért ennyire szarni a rendszerre nem átlagos, hogy 47 giga legyen, ahogy a többiek képeiből látod.

(#29) sz.balazs.95 válasza beefjeez (#28) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

na jó, de az se normális, hogy teljesen átlagos használat mellett ennyire meghízik az OS mappája.

Szerinted a Win felhasználók hány százaléka foglalkozik a Windows mappa méretével?

Nekem pl. eszembe sem jutott, hogy még erre is külön oda kell figyelnem, mert az OS képtelen elintézni ezt.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#30) Hieronymus válasza sz.balazs.95 (#29) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem az karbantartás képtelenségéről szól a dolog.
A biztonság mindenek feletti erősítésének irányába ment el a Microsoft.
(Majdnem) Minden telepített program telepítőkészletéről megtart egy másolatot a rendszer, a telepítés javításának biztosítása okán. Ebbe bele kell érteni magát a Windows telepítést is.
Hozzá jönnek az előtöltések, visszaállítási pontok adatai, amik szintén információ duplikációk.

Mindezek ellenére nem növekszik a végtelenségig az teljes méret, van némi önkorlátozás.
A Windows hetest 8GB-os partícióra fel lehet telepíteni. Nyilván át sem fogja lépni ezt a méretet. (Bár ennek nincs gyakorlati előnye, sőt..)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#31) vimes válasza Szatyor95 (#27) üzenetére


vimes
senior tag

Jól van így már világos :)

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#32) vimes


vimes
senior tag

Na, hogy én se maradjak ki :D

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#33) mdraco válasza Bjørgersson (#12) üzenetére


mdraco
őstag

3 fájl különbség :DDD

(#34) 7 válasza mdraco (#33) üzenetére


7
addikt

Jó lesz az 1997-nek is :D

(#35) mdraco válasza 7 (#34) üzenetére


mdraco
őstag

Ezt benéztem :B

(#36) Szatyor95 válasza beefjeez (#28) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Félig-meddig igazad van, mivel ezeket a rendszereket még karban kell tartani. Viszont sokan úgy vélik, hogy a karbantartást elintézi a rendszer. Például nem neked kell törölnöd sokszor frissítés után a telepítő fájlokat, a temp mappa tartalmát és hasonló. Valamilyen szinten én is elvárnám ezt, hisz az átlagos felhasználók használni szeretnék a rendszert, nem pedig istápolni, mint egy kisgyereket. Valami már megindult egyébként, mivel egy ideje például automatikusan töredezettségmentesít a Win 7 alapból.

Nyugodj békében Integra!

(#37) vimes válasza mdraco (#35) üzenetére


vimes
senior tag

lol :C

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#38) sz.balazs.95 válasza Szatyor95 (#36) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Egyébként érdekes, hogy a sokak által nem felhasználóbarátnak tartott Linuxnál nincsenek ilyen gondok.
Ott max. annyi van, hogy a régebbi kerneleket egy bizonyos ideig visszamenőleg megőrzi, de lényeges különbség, hogy annál kb. 150 MB darabja.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#39) Szatyor95 válasza sz.balazs.95 (#38) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Én is ezt szoktam mondani, de csak nem engedik meg, hogy próbaképp Windows helyett Linuxot tegyek a gépre, amit hoznak javíttatni, mert lassú. Merthogy az sz*r, nem lehet rajta játszani (ezt egy olyan ember mondta, aki egy irodai géppel állított be), meg bonyolult, meg nem is tudom miket szoktak még mondani. Még úgy sem kell nekik, hogy ingyen tenném fel, és a Win-t is, ha nem tetszene meg. Valamiért nagy az előítélet az emberekben.

Nyugodj békében Integra!

(#40) vimes válasza Szatyor95 (#39) üzenetére


vimes
senior tag

" Merthogy az sz*r, nem lehet rajta játszani (ezt egy olyan ember mondta, aki egy irodai géppel állított be)"

Biztos cs-zik :D

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#41) Bjørgersson válasza vimes (#40) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Azt viszont pont lehet Linuxon is, nem?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42) sz.balazs.95 válasza Bjørgersson (#41) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

de még ha nem is lehet, akkor is vannak rá remek alternatívák, amik még szvsz jobbak is. :)
Assault Cube, Nexuiz, Alien Arena - most így hirtelen ezek ugrottak be, de van sok tucat másik is.

Az mondjuk tényleg poén, hogy irodai gépre nem jó a Linux, mert az nem jó játékra. :D

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43) Klaus Duran válasza sz.balazs.95 (#42) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Urban Terror.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#44) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Én nem tudom mivel akar rajta játszani, de lehet jobb is így. :D Az ilyenek többnyire eleve úgy jönnek hozzám, hogy adott egy GeForce GT610 4GB, meg egy Intel E2200 körüli valami. És azt kellene megoldanom, hogy ezen akadozás nélkül menjen a CoD, a Crysis, akkor jó lenne a GTA IV is... Volt már olyan is, hogy még engem akartak megkérni, hogy ugyan töltsem már le nekik, mert ők nem tudják. Persze megpróbálták megvenni, de már nem kaptak sehol. ;]

Nyugodj békében Integra!

(#45) sz.balazs.95 válasza Szatyor95 (#44) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

akkor nem irigyellek. :))

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#46) Szatyor95 válasza sz.balazs.95 (#45) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Ne is tedd, az elején még vicces, de mostanra már inkább a sírógörcs keringet. :D

Nyugodj békében Integra!

(#47) Bjørgersson válasza sz.balazs.95 (#42) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Na de aki CS-zni akar, nem valami alternatívával akar majd játszani. :N

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#48) Klaus Duran válasza Szatyor95 (#44) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

GT610
4GB ram
Intel G550

Problem?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#49) Szatyor95 válasza Klaus Duran (#48) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Amíg nem mondod azt, hogy Te ezen akarsz Krájszisz hármat játszani FullHD-ben, max beállításokkal, semmi gondom. :P Én például egy jóval gyengébb VGA-t használok (8600GT). Azzal van bajom, mikor erre azt mondják, hogy márpedig ez mindenre elég, a boltban megmondták, és én hülye vagyok. HTPC-nek, netezős gépnek, otthoni fájlszervernek, irodai gépnek tökéletes, én sem vennék erősebbet. De mint gamer gép...

Nyugodj békében Integra!

(#50) Balathruin


Balathruin
veterán

Windóznyócpont1.

Max. másfél hónapos telepítés. :) Szoktam takarítani, mivel helyhiányban szenvedem (még).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.