Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vegadog


Vegadog
tag

Grat. az íráshoz, nem semmi géppark.

Ugye egy mérleg és nem laptop amin állsz a képen :U ?

[ Szerkesztve ]

(#2) opeter87


opeter87
senior tag

Nagyon jó írás gratula. :R
Nagyon jók ezek a "kis" gépek. Tényleg mindenre alkalmasak és elnyűhetetlenek.

Én kb. fél éve váltottam 13,3-ról 15,6-ra és csak asztalon használva van előnye a nagyobb gépnek.
Még kocsival hurcolászni is jobb egy 12-13 notit, mert ugye van táska, telefon, határidőnapló, papírok, töltő, egér, dvd, külső hdd, stb. is az embernél, így a végén igenis nagyon sokat számít azaz 1-1,5 kg amivel nehezebb egy 15,6-os.

(#3) Siera


Siera
senior tag

Köszi a leírást!
Valószínűleg megvan,hogy milyen notit veszek egyetemre! :DD

(#4) rudi


rudi
nagyúr

Annyit jegyeznék még meg, hogy a lassan már eltűnő, de meglehetősen olcsó ThinkPad X60/X60s még belekívánkozott volna ebbe a cikkbe. Annyira azért nem masszív, mint az X200, de elég jól össze van rakva, és egy SSD-vel csodálatosan pörgős masina még ma is. Persze, ez érvényes minden régebbi Core/Core 2 gépre, amiket a rendszerint 80 GB-os HDD lassúsága fogott vissza.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) KAMELOT


KAMELOT
titán

Jó ,hasznos és részletes írás. Szuper lett a cikk! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#6) Misi1979


Misi1979
őstag

2530p, ssd+hdd kombóval, szerintem.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#7) zazahoho


zazahoho
őstag

Korrekt kis összefoglaló,ismeretségi körben mindenkinek az ssd-re való cserét ajánlom.Egy viszonylag régi gép is fürgébb lesz tőle.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#8) Prof


Prof
addikt

Nahát nem hittem volna hogy a kis notimat látom majd új tesztekben :R
Köszi :)

(#9) fkenny


fkenny
senior tag

Nagyon jó cikk lett. Kicsit irígy vagyok, hogy ennyi gép volt 1x-re a kezed alatt :)
Rudi: Ez így van. Anyum most kapott tőlem egy x60s-t SSD-vel és kijöttem 50ből működő akkuval és nagyon imádja :)

Magamnak persze HP-t venném, mert az tetszik :)

[ Szerkesztve ]

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#10) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Köszi a cikket, érdekes áttekintő. A thinkpad-et szerintem próbáld ki a süllyesztett fejű trackpoint-al az nekem jobban bejött, 4 éve csak azt használom. Ebay-en pár forintért kapható.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#11) zsírsámán


zsírsámán
senior tag

Nagyon jó cikk, és tényleg csak a lényeges dolgokra tértél ki, öröm volt olvasni! :R Nem kéne spórolni a kondibérleten, és rögtön elviselhetőbb az az 1-2 plusz kiló :DDD

(#12) kecsetif válasza Vegadog (#1) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Az bizony egy HP Elitebook.
De engem igazán ez a videó győzött meg arról, hogy Elitebook 8440-et kell venni.
Minden fanatikusnak kötelező. (A többiek meg utána lesznek azok. 215 kg! :Y )

Grat. a cikkhez!

[ Szerkesztve ]

(#13) Misi1979 válasza kecsetif (#12) üzenetére


Misi1979
őstag

Oke, csak a videon nem 8440 van:) ez egy regebbi elitebook amugy.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#14) Tikakukac


Tikakukac
titán

Remek cikk :R
Annyit hozzátennék, hogy az x200-ak, sőt az x200s-ek is megvannak 80k-ból, csak nagyon ritkák, vagy valami idióta árulja 200k-ért. De atom jó ki gép, épp ma bontottam szét az x200s-et takarítás céljából, és nagyon profi munka.
D430-al volt 1 hetes tapasztalatom, az nekem nem jött be :(

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15) rudi


rudi
nagyúr

X200-akkal mi a tapasztalat, megeszik mindenféle BIOS hack nélkül a kínai utángyártott akksikat?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Hasznos írás! Köszi! :R

(#17) Tikakukac válasza rudi (#15) üzenetére


Tikakukac
titán

Még az FRU beégetésről is volt szó, szóval koppintás az van akksinál is.
Panasz még nem volt arra, hogy nem működtek. Inkább a hamisított eredetinek kikiáltott akksikkal van a baj. Meg az utángyártottak minőségével, hogy elég hamar lekókadnak a cellák.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#18) rudi válasza Tikakukac (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Ezt örömmel hallom Az X60-nál a maga 5-6000 forintos (nagy) akkujaival nem igazán zavart, hogy egy-másfél év intenzív használat után újat kellett venni :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) Tikakukac válasza rudi (#18) üzenetére


Tikakukac
titán

Valahogy én is így leszek vele, következő tétel egy 9 cellás lesz nálam is, de hamar lenyírnám, szóval utángyártottban gondolkodom. Esetleg nézhetsz eredeti, de használt akksikat, lehet jobban jössz ki velük :K
Bár épp volt egy Sanyo cellás eset egyik fórumtársnál, amikor a cellák képesek voltak felrobbanni egy raktárban maguktól, szóval ha úgy érzi az akksi, akkor bármikor halálba küldi magát. De ez valami barkácsgépes eset volt. "Szerencsére" nagyon hasonlók vannak a notikban is... ;]

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20) Graphics


Graphics
Jómunkásember

2540p. Nagyon bejön az Elitebook, volt szerencsém egy 8460p-t használni, csúcsminőség!

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) kidpepi


kidpepi
tag

Jó kis írás :)
Én egy x60s-t használok, nagyon szeretem.
Előtte egy x41-em volt, az nagyon csiga volt a 4200rpm-es winyó miatt. A D430-ban is ilyen van, így nálam ő lenne az egyértelmű kieső, ráadásul a dizájnja is a legkevésbé tetszetős.
Az összes többi szuper masina, én a 2540p-t választanám az i5 miatt.

[ Szerkesztve ]

(#22) kecsetif válasza Misi1979 (#13) üzenetére


kecsetif
aktív tag

A masodik video a 8440p bemutatojan keszult a tervezojevel es tobb, mint 100 kg plusz acellal a tetejen. Legalabb is tudtommal (es egy "korabeli" cikk szerint).
De ha mas infod van, pliz, oszd meg. :K

[ Szerkesztve ]

(#23) fateless


fateless
veterán

Vegadog #1
Az biza egy Elitebook :K (De nem én állok rajta)

rudi #4
Volt X60s és X61s is úgy két-három hónapja nálam, de azok már eltávoztak tőlem, így most nem fértek bele. Odáig voltam a 4:3-as kijelzőjétől. Az X61 és a Lifebook S7110 húzta a legtovább 4:3-as kijelzővel, mindkettőt nagyon szerettem (persze az S7110 nagyobb darab).

Misi1979 #6
Nálam is ez a kombó lett a befutó, így a 2530p marad. Bár lehet, hogy megalomán módon SSD+SSD kombót kap. A DVD helyére menő Rack-et már megrendeltem. Másfél éve úgyis BR-írót használok, nem fog a DVD hiányozni. Meg jön hozzá még egy 9 cellás Akku is.

fkenny #9
Nekem ez a hobbim, ahogy másnak mondjuk a horgászás. Ők arra költenek el sok pénzt, én erre. Azaz próbálok nem költeni rá, így általában megveszem a gépet, használom egy hónapig, megismerkedek vele, belakom, aztán eladom. Régebben még jó olcsón el tudtam adni őket, csak aztán a könyvelő mondta, mikor erről beszélgettünk, hogy vigyázzak, mert ezt a tevékenységet az APEH/NAV nem hobbiként, hanem üzletszerű árusításként értelmezi, ezért megüthetem a bokámat. Szóval ez évtől vállalkozás lett a hobbim, így most annyiért kell eladnom őket, amennyibe került + az adók és járulékok, hogy legalább nullára kijöjjek belőle és tovább tudjam csinálni. Sokan hülyének néznek, hogy emiatt ennyi papírmunkát bevállalok, de legalább tesztelgethetem magamnak tovább a gépeket, amit meg élvezek.

Blindmouse #10
Volt homorú pöcök is itthon, csak nem találom. :(

Tikakukac #14
Én is láttam már elvétve olcsóbban is X200-at, de mivel nagyon meg vannak vele elégedve a tulajok, általában vagy nem adják el, vagy családi, baráti körben kel el. A bemutató írásakor 107k-ért láttam a legolcsóbbat. Azóta nem néztem körül.

rudi #15
Az alapján, amit én hallottam, nincs problémája az utángyártott akkukkal. De ezt ne vedd a legmegbízhatóbb infónak. Eddig csak HP-khoz vettem utángyártott akkut.

Tikakukac #19
Én valahogy inkább veszek egy új utángyártottat, mint egy 1 éves használt eredetit. Valahogy biztosabbnak érzem azt. De ha van infód arról, hogy egy használt eredeti mennyivel bírja tovább, azt megköszönném. :R

Duliee #20; kidpepi #21
Eddig a 2540p volt nálam egy éven át, most arról váltok. Nagyon jó kis gép (arról írok most is)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#24) fateless


fateless
veterán

Miután megvan a "győztes", így a többiek új utakra indulnak :B

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#25) csgeza


csgeza
csendes tag

Még egy marha nagy előnye van a 12" vasaknak, ami főleg utazás közben érdekes: Ezek a gépek elférnek egy átlagos szállodai széfben.

(#26) Graphics válasza fateless (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És jó árakon indulnak útnak :) UP :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) Misi1979 válasza kecsetif (#22) üzenetére


Misi1979
őstag

:) Ez egy elég régi videó. 2530p van rajta.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#28) Tikakukac válasza fateless (#23) üzenetére


Tikakukac
titán

felvono kollega árul egy x200s-t már jó 1,5 hónapja 85k-ért, szóval akad ott finomság.
Akksi fronton meg konkrét méréseket nehéz végezni. Saját tapasztalat, hogy a gyári akksi meghalt 2 év alatt, az utángyártott meg 1 év után már 38% elhasználódást csinált.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29) kecsetif válasza Misi1979 (#27) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Akkor jol atvertek... :((
En meg bakker szabadidomben itt ugralgatok rajta, aztan lehet, hogy ki sem birja... ;]

[ Szerkesztve ]

(#30) kidpepi válasza kecsetif (#29) üzenetére


kidpepi
tag

:DD :D :C

(#31) madd dogg


madd dogg
senior tag

7200-as 320GB-os vinyó pörög a 2530p-ben, és hasít rajta az Inventor 2013. Kell ennél jobb?

(#32) Napfénysüti

Kiváló írás lett! Végre nem táblázatok vannak benne mindenféle fölösleges benchmark eredményekkel hanem szubjektív felhasználói vélemény. Ráadásul külön öröm hogy én is imádom az üzleti gépeket (3 éve van Thinkpadem). :R

Més que un club!

(#33) Prof válasza madd dogg (#31) üzenetére


Prof
addikt

Mármint a DVD helyén megy 320-as hdd? Mert 1.8" -asban nem találtam.

(#34) fateless válasza Prof (#33) üzenetére


fateless
veterán

1,8-asban 5400-as illetve 4200-as van, vagy SSD.

Szóval vagy DVD+lassabb HDD (ez a 2530-am), vagy nincs DVD de gyorsabb HDD (ez a 2540-em), vagy DVD és SSD (ez lehet a 2530-am), elvakultaknak meg SSD és HDD.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#35) madd dogg válasza Prof (#33) üzenetére


madd dogg
senior tag

Igen, DVD helyén. Az 1,8"-ast meg kivettem, majd egyszer annak a helyére is bekerül valami :)

(#36) Khaal


Khaal
őstag

Számomra az x200 tablet multitouch-csal lenne a befutó az ips kijelző miatt, de az ára még mindig elég húzós.

D420-am volt, az nekem nagyon melegedett, viszont az tetszett benne, hogy tényleg könnyű, valamint használható a nagyobb dell gépek dokkolójával is, meg van dvd-s aljára helyezhető saját dokkolója is (amit olcsón be is lehet szerezni).

Jelenleg egy 2710p-t nyúzok, ennek lényegében néma a hűtése és nem is melegszik, a kijelző nagyon szép, az aljára lehet pluszakksit csatlakoztatni (7-8 óra üzemidőt így simán tud). Ez viszont csak a saját spéci dokkolójával működik együtt, ami elég drágán beszerezhető és nincs rajta se DVI se HDMI. :(

(#37) Napfénysüti válasza Khaal (#36) üzenetére

Egyszer volt szerencsém egy X200-tablethez. Az valami brutális masina igaz az új ára fél milla körül alakult anno.

Més que un club!

(#38) lapa


lapa
veterán

azért az x200 kapcsán pár igen lényeges dolog még elfért volna.

például, hogy van x200s csökkentett fogyasztású és súlyú verzió, ilyen fogyasztással.

meg hogy lehet kapni bele relatíve olcsón affs (~ips) panelt.

meg hogy minden csati kényelmesen bal oldalon van.

meg hogy van ultrabase, pótakksi töltéssel.

(#39) sagit


sagit
addikt

jó kis cikk

ssd-t keresek a 2530p-be (most 1 hónapig jég mert szereztem egy 2510p-t és azt akarom gatyábarázni)

ha vannak ötletek azokat várom :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#40) fkenny válasza fateless (#23) üzenetére


fkenny
senior tag

Külön öröm, hogy nem csak én vagyok ilyen "beteg", hogy havonta cserélek notit. Javarészt a másodlagos gépem, az elsődleges azért fél évig évig megvan. persze, ha jó ajánlat van akár hetente is van csere. De azért én hozzád képest kispályásnak számítok mert egyszerre csak 2-3gépem van.:) Munkám során (notijavítás) szerencsére szinte minden mai típus megfordult már a kezem alatt. Nincs okom panaszra így 18éves fejjel :)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#41) Graphics válasza fkenny (#40) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akinek jól megy :P.
Én csak pár típust csodálhattam meg , de volt már Lenovo, Dell, HP, Samsung, Packard Bell és még sok más, szóval legalább a márkák tekintetében egy-egy típussal találkoztam már

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42) kenand válasza sagit (#39) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

OEM samsungokat lehet olcsóbb áron beszerzni. A 2530p-be nekem az MZUPA128HMCD-000D1 nem jött be- bár elég gyors- de nem volt kompatibilis, állandóan lefagyott a gép tőle. Egy régebbi Lenovo MMCRE28G8MXP-0VBH1 picit lassab, de az tökéletes a HP 2530p-be. Utólag kellett TRIM-es fw-t rátennem, de sikerült. (lenovo nem készített TRIM-est, egy OCZ-t kellett ráerőszekolni :) )

Jók az Intelek is, de azok egy kicsit drágábbak.

A 2510p-t sem kell leírni, ugyan PTA-s és a prcija is lassabb, de nagyon jól használható. és 45 000 körül beszerezhető.

[ Szerkesztve ]

(#43) kenand


kenand
veterán

Éppen szerző barátunktől vettem a HP 2510p.be egy PATA ZIF SSD-t, egészen jót tett neki. Feleségemnek tökéletes gép lett, nagyon szereti.

Cikket nagyon köszöjük, talán néhány embernek felnyitja a szemét, hogy egy netbook árából (vagy annak feléből) sokkal jobb gépet lehet venni.

[ Szerkesztve ]

(#44) kenand válasza lapa (#38) üzenetére


kenand
veterán

HP 2530/2540p-be is van IPS panel, 100 USDS alatt, de nem tudom érdemes-e annyit rákölteni, max akkor tenném ha az eredeti tönkremenne.

Dealextreme.com-on érdemes kiegészítők között keresgélni, olcsón van caddy, Cardbus eSATA, USB 3.0, eSATA ill USB 3.0 HDD ház.
Ebayen pót akksi, hardweraprón SSD

[ Szerkesztve ]

(#45) fateless válasza lapa (#38) üzenetére


fateless
veterán

Az az igazság, hogy nem csak az x200 esetén lehet leírni ilyeneket, hanem minden más üzleti gépnél is vannak egyedi nyalánkságok, szóval vagy mindegyiknél le kellett volna ezeket írni némi magyarázattal, de akkor kétszer ilyen hosszú lenne a cikk, vagy inkább kihagyni, mert a fanatikusok úgyis ismerik az ilyen "apróságokat".

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#46) gevike


gevike
csendes tag

Kicsi és hordozható gépekkel kapcsolatban van némi tapasztalatom. Még 1998ban kezdtem el vásárolni Toshiba Libretto 100, 110 masinákat 160mhz, 10gb, 64mb, 7" kijelző. Tudom, hogy röhejesen hangzik most, de akkor ez volt szinte az egyetlen kicsi és hordozható ultra-netbook. És ment rajta win2000 sőt xp is.
A toshiba nagyon nyomult ebben a kategóriában, volt nekik azt hiszem egy u100-as gépük is, ami már a mai netbookok képességeivel rendelkezett, de aranyárban. Arra még nem tettem szert, de egyszer még lehet, hogy megveszem :).
Nemrégiben vettem egy Alienware m11x gépet és ez is a kicsi és hordozható kategóriába tartozik (2kg tehát nem pille, 286x33x233 mm). Viszont minden eddigi gépen túltesz mind aksi élettartamban, mint izomerőben. Ugye az Alient nem kell bemutatni, mindenki ezzel nyomul a big bang theoryban és kifejezetten gamingre kihegyezett gépekről beszélünk. Ez a gép is ilyen, két videókari van benne és attól függően, hogy dolgozni vagy játszani akarsz, választod ki a megfelelőt. Jó kis tömör gép, az alja csupa fém, erős, strapabíró, csak a zsanér műanyagborítása és a becsillogó kijelző nem tetszik.
Ha bárki hozzájut épeszű áron, melegen ajánlom, mert állat. Elmegy rajta a Crysis2 és hasonlók és dolgozni is jól lehet rajta.

- Ti mind egyéniségek vagytok! - Én nem.

(#47) sagit válasza gevike (#46) üzenetére


sagit
addikt

nem hangzik rosszul, akku idő hogy alakul?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#48) gevike válasza sagit (#47) üzenetére


gevike
csendes tag

hát a power saver módban a gyengébb kártyával 5 óra, a power módban 2-2,5 óra, játék közben is.
a gyári leírás 8 óráról beszél, kissé túlzottnak tartom.

- Ti mind egyéniségek vagytok! - Én nem.

(#49) kenand válasza gevike (#48) üzenetére


kenand
veterán

Gyári értékeket sem a Notebookokkal sem az autóimmal nem tudom produkálni :(

(#50) ttt1


ttt1
őstag

Én szívesen odaadtam volna tesztre a Toshiba R600-as notit is, de gondolom ezek a tulajdonságok, hosszú használat után érlelődtek meg benned ..:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.