Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38) lugosi válasza Khelben (#37) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ausztriában többet járok, mint máshol Nyugat-Európában, de máshol is van tapasztalatom. Mellesleg szerintem nem a gyakoriság a döntő, mivel mindig konkrét időpontokat hasonlít össze az ember. Az én összehasonlításaimban ez a tendencia már évek óta megfigyelhető. Egyébként le is ellenőrizhető, az egyik kertévé csinált egy műsort, amiben a határ két oldalán ugyanazt a bevásárlókosarat állították össze, és árban az osztrák nyert egy nagyon kicsivel.

De bizonyos feldolgozott élelmiszerek árai is szinte azonosak. Pl Malmöben a Burger Kingben kb forintra ugyanannyiba került a whopper mint itthon. Egyedül a hagyományos éttermi étkezést találtam jóval drágábbnak a hazainál, de én direkt bolti bevásárlást írtam. Ez pedig igaz. Teljesen konkrétan éppen most (=augusztus) abban az osztrák élelmiszer-áruházláncban, ami itthon is megtalálható, 0.96 euro (301.- Ft) a másfél literes kóla/fanta, az itthoniban 345.- Ft.

Annyiból nehéz az összehasonlítás, hogy csak a nagy márkák termékei teljesen összehasonlíthatóak, mert az az ami ugyanaz itt is és ott is. Ezért lehet pl danone, coca cola, milka stb termékekkel pontos összehasonlítást csinálni. Kenyér, felvágott stb esetén meg kell találni a minőségben, súlyban nagyjából azonos termékeket, de akkor csak annyira pontos az összehasonlítás, amennyire a termékek kiválasztása nagyjából pontos volt egymás felé.

Szolgáltatások valóban drágábban vehetők igénybe, azt mondanám, hogy ott, ahol ember foglalkozik emberrel, az egészen más óradíjjal működik. A tartós fogyasztási cikkek árai szintén szinte forintra megegyeznek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.