Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) robyeger


robyeger
addikt

Az Intel féle GMA HD tényleg nem egy totál rossz dolog, de még nagyon gyerekcipőben jár a konkurenciához képest (pl.: AMD, NVidia) Első fájó pont, hogy jelenleg csak Vista /Win7/2008 oprendszereken lehet működésre bírni, második még fájdalmasabb fogyatékossága, miszerint feltűnt, hogy bizonyos H264 fimek Média Player Classic Home Cinema(mpc-hc) progival való lejátszása alatt mondjuk 2órán belül 3-4x pár másodperc erejéig színtorzulások (színkavalkád) következnek be. Példaként kivágtam az [egyik filmből ezt a részt] , amit ha Intel GMA HD-n DXVA-n keresztül nézünk, hibásan jelenik meg, viszont AMD vagy NVidia hardvereken tökéletesen működik. Megnézve más programok alatt; PowerDVD és Adobe flash player-en keresztül jól működik, a bibi annyi a történetben, hogy ezen programok a CPU erőforrásait felhasználva javítják a hibát. Általában desktop vonalon elég erősek az Intel CPU-k, de laptopos környezetben könnyen el tudom képzelni, hogy színtorzulások helyett szimpla megakadásokat fogunk látni. A probléma súlyát csökkenti, hogy általában ~5 körüli ref.frame kódolású anyagoknál jön csak elő, például a magasabb 7 ref.frame-nél már nem vettem észre ilyen gondokat, hiába hogy hivatalos doksi szerint nem is tudná támogatni a GMA HD a videó gyorsítást ezen szinten. A Blu-ray lemezek 2 ref.frame használnak ott se jön ki a hiba, kivéve a VC-1 kódolást, mert sajna azt eleve alapból nem tudja gyorsítani az Intel, csak a H264 féléket. Szóval Intel videós rendszereken jelenleg nem tudok olyan programról, mely DXVA keresztül hiba mentesen bármit le tudna játszani. 5 ref.-ig használhatjuk a PowerDVD-t, felette viszont már csak a MPC-HC jöhet szóba, ahol kiiktathatjuk a dxva kompatibilitás ellenőrzését. VC-1 anyagnál meg nézhetjük a CPU egyedüli küzdelmét a kikódolással. Kutakodtam még hátha valami régi verziójú videó bios a ludas, de nem. (amúgy is a 64Kbyte állományban virító IBM védjegy azonnal megnyugtatott, akkor tuti nem itt keresendő a hiba :D ) Így végül kizárásos alapon maradt a driver vagy mivel olyan régóta fenn álló hibáról van szó, gyanús számomra; miszerint akár hardveres szintű probléma is lehet. Szóval "K0" steppinges proci tulajok és leendő Sandy Bridge tulajok jelentkezését szívesen fogadom, hogy náluk jelentkezik-e még ezen hiba?

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.