Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nightmanager


nightmanager
tag

"Az Xbox járulékos előnye lenne viszont, hogy az adott konzol egyben egy PC is lesz, aminek hála az univerzális Windows áruházból is beszerezhetők a megfelelő tartalmak. "

Csak ott még nincsenek megfelelő tartalmak. Igazából az MS már vagy 3-4 éve nem tud legalább egy Play store szintű alkalmazáskínálatot nyújtani se asztalra, se mobilra.

[ Szerkesztve ]

(#2) Abu85 válasza nightmanager (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem, ha akarnának tudnának csinálni egymillió fingós appot.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Az AMD megint eladhat néhány millió procit a két konzolgyártónak.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#4) Cifu válasza Abu85 (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ennyi erővel a másik irányból is megközelíthetjük a dolgot, mely szerint az egyetlen értelmesebb megoldás, amit a Microsoft tehet az lenne, ha a Steam-et felengedné az XBOne-ra...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) chipesz válasza Abu85 (#2) üzenetére


chipesz
őstag

😂😂

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#6) Def26 válasza Abu85 (#2) üzenetére


Def26
félisten

Ha erre van igény akkor miért ne?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#7) AxBattler


AxBattler
félisten

Bírnám, ha jönne egy Playstation TV-re hasonlító, könnyített változat, amin a régebbi címek, Live Arcade játékok futnának. 30k körül vennék is egyet!

4p controller + X-Arcade támogatás, aztán mehet a couch party a haverokkal! :DD

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) Reinkz válasza Abu85 (#2) üzenetére


Reinkz
senior tag

Hát akkor csináljanak, rá lehet nézni a wp-re és piaci részesedésére hogy az embereknek mennyire hiányzott az az "egymillió fingos app"...

(#9) Ruuwa válasza AxBattler (#7) üzenetére


Ruuwa
tag

Az a furcsa az egészben, hogy egy ideje messze szórakoztatóbbnak találom azokat a coop játékokat, melyek simán elvannak a notim HD4600-as igp-jével, mint az elmúlt évek AAA játékainak zömét. Nyilván teljesen más kategória, de ezekhez a játékokhoz felesleges egy konzol ereje, és ahogy írod is, inkább fizetnék egy kicsit gyengébb hardverért ami támogatja (ne adj isten jár is hozzá a 4 kontroller). Szóval egyáltalán nem tűnik rossz ötletnek a Microsoft terve. Mellesleg lehet tudni valamit arról, mennyire sikeres pl a Steam Link? Mert az is valami hasonló piaci szegmenst céloz szerintem.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#10) martonx válasza Reinkz (#8) üzenetére


martonx
veterán

Azért ilyen téren egy konzol és egy mobil szvsz nem összevethető. Érted, mobilon lehet hogy hiányzik egy autodiagnosztikai app, vagy egy Lego-s fingó app, de konzolról ezek kinek hiányoznak? Ott a játékok és a média lejátszás a lényeg és ennyi.

Én kérek elnézést!

(#11) hibavissza válasza Abu85 (#2) üzenetére


hibavissza
veterán

Remélem WP-nal bünteted magad. :DD

(#12) hkari válasza Abu85 (#2) üzenetére


hkari
őstag

Sajnos itt nem fingós appokról van szó, hanem alapvető dolgokrol. Facebook, messenger, insta, youtube, linkedin sajnos ezek és még nagyon sok más hulladék a többi rendszeréhez képest. Tudom nem mindenki közösségi app mániás, de ezek nélkül soha az életben nem lesz ennél több a részesedésük. És ezt úgy mondom, hogy évekig kitartottam a WP mellett.

[ Szerkesztve ]

(#13) Cifu válasza martonx (#10) üzenetére


Cifu
nagyúr

No és szerinted az MS Store kínálata kielégíti az igényeket? Most belenéztem, és nem tudtam eldönteni, hogy ezt viccnek vagy sértésnek tekintsem... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) Abu85 válasza hibavissza (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen. És, hogy fájjon is, fejbe dobtam magam a Lumia 520-szal. ;]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) hibavissza válasza hkari (#12) üzenetére


hibavissza
veterán

Ez a fingós app duma két éve talán még megállt, de ma már mindenki látja, hogy csődtömeg az egész. Egyszerűen nem éri meg rá fejleszteni. Kár érte, mert jobb sorsra érdemes lett volna.

(#14) Abu85: három éve szoptatom magam és a családom WP-nal. Nem lesz több. Nem akarom szaporítani a veszteségüket :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Hiftu válasza hkari (#12) üzenetére


Hiftu
senior tag

Alapvető dolgok. Hmm. Ez erősen preferencia kérdése. A fentiekből nekem max a youtube az, de meglennék nélküle.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#17) hkari válasza hibavissza (#15) üzenetére


hkari
őstag

A kedvencem, hogy 2 év után frissült az instagram, és már fel lehet tölteni videót ;] Azért az, amikor fel akartam rakni egy éve egy videót, és meg kellett kérni egy androidos haveromat, hogy had lépjek be az övén, az fájt :D Kár érte, mert imádtam a 930-at és a mai napig itt van tartalékba, de úgy nagyjábol a fotózáson és a videózáson kívűl semmire sem használható.

Hiftu: Ez így van, mindenkinek más a fontos, de ezek nélkül nem is értem mit akarnak... Ezek csak példák voltak, de biztos vagyok benne, hogy ami neked fontos, az is sokkal rosszabb WP-n.

[ Szerkesztve ]

(#18) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

MS a jelenlegi generációban elvesztette a csatát, mert nem hitte el, hogy a tömegek egy konzollal leginkább játszani szeretnének. Most a konzolból akarnak PC-t csinálni? Sok sikert hozzá, bár amíg ezt nem fordítva akarják, felőlem próbálkozzanak nyugodtan.

(#19) Riddick77


Riddick77
tag

Szerintem, van egy nagyon jó lehetőség a Microsoft kezében.

Az Xbox One-ok következő verziói,amik 4x erősebbek lehetnek a mostani vasnál,simán elvinne egy dekstop Win10-et is.
Ha,lesz kis eszük,csinálnak az új gépbe egy dual boot módot.

Ahol az egyik mód a hagyományos konzol,míg a másik egy közép-felső kategóriás PC!

Ha,kell dolgozol vele,netezel,a benne lévő vas elég egy átlagos irodai munkára bőven.

Pc üzemmódban kezelné a egeret billentyűt . Kicsi,halk mindenes készülék lehetne. Lenne rá igény szerintem. :K

[ Szerkesztve ]

KL

(#20) flatline#2


flatline#2
tag

Nem olyan rég amikor olvasgattam az UWP-ről + jött hír arról, hogy az Xbone kevés lesz mostanság, akkor ötlött fel bennem az, hogy a jövőbeli Xbox-ok igazából olyan PC-k lesznek amikben kicsit korlátozottan, de cserélhetőek lesznek hardverek, lesz rá w10 (már most is van?) és UWP appokat is telepíthetsz rá, lehet még telefonnal is összekötheted.

Én nagyjából netezésre, filmezésre, zenehallgatásra, játékra használom a PC-met és ha a Misrosoft kijönne olyan Xbox-szal ami tudná ezeket akkor én vevő lennék rá és szerintem nem vagyok egyedül.

Illetve ha ez tényleg így lesz, akkor szerintem az UWP appok mennyisége és minősége is hirtelen megugrana. :D

(#21) martonx válasza Cifu (#13) üzenetére


martonx
veterán

Az enyémet biztos. Tágabb családi kört nézve se volt rá panasz.

Én kérek elnézést!

(#22) -=MrLF=- válasza Riddick77 (#19) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

A dual boot szerintem is jobb ötlet, a UWP nem elég, úgy meg mehetnének a natív win programok.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#23) flatline#2 válasza -=MrLF=- (#22) üzenetére


flatline#2
tag

A dual boot tényleg jó hangzik, bár Ms még abból is csinálhat üzletet, hogy az Xboxra csak egy "butított" W10-et ad és ha neked kell a teljes értékű, akkor pénzért upgradelhetsz.

Ha tényleg össze akarják házasítani a PC-s kozolos felhasználótábort, akkor mondjuk olyat, hogy pl. Steam nem lenne érdemes kiszorítania az MS-nek, mert az sok embert eltántoríthat, bár hosszabb távon erősebb kutya ba**ik alapon még össze is jöhetne ez nekik, bár ezt szerintem senki nem szeretné.

(#24) strogov válasza Riddick77 (#19) üzenetére


strogov
senior tag

Se nem igazán kicsi, se nem igazán halk. A laptop-om kisebb és halkabb ... nem kicsit, nagyon. Egy mini-itx se extrém nagy az x1-hez képest. Cserébe nézegessen win32 programokat a nappaliban tvn akinek két anyja van.

(#25) Béééla válasza hkari (#12) üzenetére


Béééla
őstag

Gratulálok.
Likedin és Messenger épp fenn van a telefonomon, és vindózos. Hogy csinálom? :U
Instát pedig nem használok.
Egyedül YT nincs az említettek közül...

Akik emlegetik az apphiányt, azért néha megnézik hogy elérhető-e, vagy vaktában benyögik hogy semmisincs?

Bélabá

(#26) Envo_ válasza Béééla (#25) üzenetére


Envo_
aktív tag

Ja, ez az egyik, másik meg, hogy youtube-ból van 50+ nem hivatalos app, amelyek egyenként fényévekkel jobbak (számomra), mint a droidos hivatalosak (myTube-ot ajánlom)

(#27) leslie23 válasza Béééla (#25) üzenetére


leslie23
tag

én ezt a messengert mondjuk senkinek nem mutogatnám...
nem tudom a tengerentúlon mit nyomnak, gondolom a desktopos értékelések felhúzzák. de az áruház magyar felületén 2,5-ös értékelése van az appnak és még az is indokolatlanul magas. :))
instát viszont szépen fejlesztik, az jogos. :R

[ Szerkesztve ]

(#28) D1Rect


D1Rect
félisten

Mikortól lehet akkor mondani, hogy fail a jelenlegi generáció?

(#29) Abu85 válasza D1Rect (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Amikor az adott konzol a megjelenéstől számított eladás szempontjából rosszabbul teljesít az előző generációnál.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) pengwin válasza hkari (#12) üzenetére


pengwin
addikt

Youtube mondjuk pont van, nem is akármilyen: MetroTube (és jobb állapotú, mint a 2-es vagy a 3-as... ;] )...
3rd party, nem kellett bejelentkezni a használatához, és rengeteg mindent tud... előre letölt videókat, ha kéred, ha csak zenét akarsz hallgatni akkor csak a hangsávot játssza le, és háttérbe lehet rakni, le lehet zárni a kijelzőt, és zárképernyőn is vannak vezérlőgombjai. Ja, és nincsenek hirdetések benne, és zenelejátszás közben is elválthatsz az appon belül a videó oldaláról, akkor is tovább megy a lejátszás.
A FB, a messenger valóban szarok, de szerintem eléggé ki van fordulva a világ önmagából, hogy sok fontos embernek ezek a meghatározó dolgok, aki csak erre használja az okostelefont, annak szerintem felesleges is.
Lehet valakinek nem elég okos a W10, de az emberek 90%-ának bőven elég lenne a tudása, ráadásul még mindig baromi takarékos és eléggé megbízható rendsszer, pl. az én telefonom is nagyon gyenge androidos szemmel nézve , de még így is egy nagyon jól használható eszköz, nem dadog, nem hagy cserben.

Üdv, pengwin

(#31) AxBattler válasza pengwin (#30) üzenetére


AxBattler
félisten

+ 4 naponta elég töltenem a 640DS-t... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32) Béééla válasza leslie23 (#27) üzenetére


Béééla
őstag

Miért nem kéne mutogatni? Beleolvad a Win világába, működik (időben küld-fogad), milyen egyéb funkciója van egy IM programnak, ami miatt nem kéne mutogatni?

Bélabá

(#33) hkari válasza Béééla (#25) üzenetére


hkari
őstag

Gratulálhatsz,de ezt nem fikázásból írtam, hanem tapasztalatból, ami van bőven.

Ezeket használtam:

HTC Trophy
HTC HD7
I8700 Omnia 7
Nokia Lumia 800
Nokia Lumia 930

Pontosan tudom miről beszélek. Végig kisértem a WP fejlődését, mert szerettem ezt a rendszert. Oké van rá, de a Messenger egy hulladék, 5 másodperc alatt töltődik be, aztán további 2-3 mire kiírja h kapcsolódva. Értesítések a mai napig vagy vannak vagy nincsenek, vagy brutális késéssel. És ez nem csak a messengerre jellemző.

Minden egyes program kevesebbet tud mint a konkurens rendszereken. Még egyszer mondom én szerettem a rendszert, és a mai napig visszasírom a 930 telefonálási hangminőségét, de tele lett a padlás az MS igérgetéseivel.

#32: Sajnos ha kipróbálod ios-en vagy andoidon, akkor rájössz, hogy ég és föld a különbség. És ez 10 ből 9 appra igaz.

pengwin: Igen igen a metrotube nem volt rossz ezt elismerem. A világgal kapcoslatban is igazad van, de ha 10 ből 9 ember ott keres, akkor nem sok választásom van :)

[ Szerkesztve ]

(#34) edward2 válasza Béééla (#25) üzenetére


edward2
addikt

Aha én meg szoktam nézni. 10ből 10 általam használt app nincs winphonera. Pedig nem használok sok appot.

(oké én azt is nem létező appnak számolom, hogy igaz van csak épp 2014ben lett utoljára frissítve... na az kb olyan mintha nem lenne)

(#35) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Még csak a cikk felét olvastam el, de nem értem, hogy ha kijönnének egy erősebb XBOX-al, akkor az miért is lenne jobb a fejlesztőknek. A használatban lévő konzolok, vagyis a potenciális vásárlók száma semmivel se nőne emiatt, csak van aki a régi XBOX ONE-t és van aki az újabbat használná.

Persze szükség van a VR miatt egy erősebb XBOX-ra, de ez inkább nehezítené a fejlesztők munkáját, mert két hardverre kellene alacsony szinten fejleszteniük...és mégha hasonlóak is lennének, sokezer + munkaórát jelentene majd ez 1-1 játékfejlesztő stúdiónak.

A kisebbik xbox viszont talán növelné a konzolok számát, mert ha jól csinálják legalább az arcade játékok futnának rajta. A stick viszont semmit se jelentene.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#39) idegen lény


idegen lény
őstag

Már az Xbox One-t is úgy reklámozták/reklámozzák, mint szuperszámítógépet. :)) Minden egyben.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#40) Raysen623


Raysen623
addikt

Ezzel a lépésével az MS úgy tűnik fel szeretné számolni a PC játék piacot. Bár ez egy hosszabb folyamat része, de van benne ráció ha a költségeket nézzük. A fejlesztők élete egyszerűbb lenne, mert jóval kevesebb hw variánsra kell optimalizálni, a vásárlók élete is egyszerűbb mert sokkal egyszerűbben tudnak majd gépet venni, amin a kívánt játék biztosan futni fog. Cserébe a konzolok elpécésednek kicsit. A klasszikus PC-k meg megmaradnak munkagépnek.
A dual boot-ot ostoba megoldásnak tartom, hiszen a steam big picture-höz hasonló megoldás is bőven elegendő lenne.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#41) idegen lény válasza flatline#2 (#23) üzenetére


idegen lény
őstag

De ki fogja megvenni a méregdrága konzolos címeket, amikor a PC-s játékok lényegesen olcsóbban beszerezhetők?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#42) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

VR játék készül ONE-ra És ez biztosan nem a mostani gépre jön ugyebár.

Live-Die-Respawn

(#43) edward2 válasza Raysen623 (#40) üzenetére


edward2
addikt

amin a kívánt játék biztosan futni fog

Ezerszer lezongoráztuk már konzol vs PC vitákban. Ha azt a szintet akarod látni amit a konzol kinyom a TV-re ahhoz egy sima középkategóriás VGA is jó. A probléma valahogy ott van mindig hogy PC-n mindenki elvárja az Ultra meg a full HD min 60FPS-t konzolon meg jó a recés belassuló frame rate hiszen "smooth". Vagy legalábbis smoothnak tűnik.

(#44) Raysen623 válasza edward2 (#43) üzenetére


Raysen623
addikt

Ez most hogyan jön ide? :F Lesz két féle konzol cikk szerint: egy normál meg egy bivaly. A normálon lesz smooth feeling, a bivalyon meg 60fps és ultra. Attól függően hogy a user mivel és milyen minőségben akar majd játszani azt veszi meg....

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#45) edward2 válasza Raysen623 (#44) üzenetére


edward2
addikt

Szerintem ott van kommented melyik részére reagáltam.

(#46) Raysen623 válasza edward2 (#45) üzenetére


Raysen623
addikt

Én meg kifejtettem neked az általad idézett részt, amit rosszul értelmeztél....

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#47) b. válasza Raysen623 (#40) üzenetére


b.
félisten

Nem értem miért lenne elegendő? ki használja azt a béna az opciót? Egy olyan gyártóról beszélünk, akinek a kezében van a Windows.
Maga cikk meg arról ( is ) szól, hogy szoftveresen férnek csak hozzá a fejlesztők a gép erejéhez, ami itt előny, hisz ott lapul egy kihasználatlan PC a dobozban, ami voltaképpen nem "csak " játékra jó.
Ez vonzó lehet nagyon sok embernek, hisz egy gépben kapna egy PC-t, egy játékgépet, egy multimédia központot, ami ezerszer több lehetőségre ad opciót ( igaz erőforrást veszítve ezzel) mint a jelenlegi konzolok zárt, de ennél alacsony hozzáférésű környezete. Már látom is magam előtt a fincsi XBMC új, magyar verzióit :) ( hátha felugrik rá a linux is :DDD )

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#48) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Annyira egyértelmű, hogy miert is kellenek erősebb konzolok: persze, hogy a VR miatt! A jelenlegi konzolok gyengék hozzá. Ennyi nem kell ezt tulbonyolítani!

Az MS-nál ez a generáció nem lett a legjobb, igy persze, hogy próbálnak valamit lépni, h erősödjön a márka. Ez kényszerhelyzet a részükről.

(#49) idegen lény válasza FuRiONight (#48) üzenetére


idegen lény
őstag

A VR-től függetlenül is rájuk fér az erősítés. Már korábban is próbáltak tenni ezügyben.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.