Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ncc1701 válasza rudi (#21) üzenetére


ncc1701
veterán

Az még a jobbik eset. Az a rosszabb, mikr a kevés memóriát két modulban teszik be, h ki kelljen dobni. Mert sokkal egyszerűbb, olcsóbb venni még egy modult, és bepattintani.

(#52) gbors válasza Joci10 (#39) üzenetére


gbors
nagyúr

(#39) Joci10: bizony. és akkor még csak a memória-árakat nézed - ha CPU-oldalon akarsz kompenzálni, akkor még rosszabbul fest a helyzet, különösen az intel ökoszisztémában...

(#43) Szatyor95: hoppá :DDD köszi.

(#49) Plazmacucci: a konklúziód kívül esik a cikk érdeklődési körén, viszont teljességgel valid :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#53) flash- válasza konyi79 (#50) üzenetére


flash-
veterán

10% sebesség növekedést

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#54) Mokó


Mokó
aktív tag

Köszönjük az érdekes tesztet :R
Persze az eredmény előre megállapitható volt,de jó volt olvasni :)

Külön öröm hogy régebbi AA-s jatékokat is mértél,szerintem ez igen érdekes volt,mindig érdekelt az Oblivion
mit vírit mostani IGP-ken.

///arról nem is beszélve,hogy kikerekedett a szemem a memória-árakon...anno 5k-ért vettem 2*2GB 1333 dc kitet\\\

[ Szerkesztve ]

(#55) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Szerintem a legnagyobb különbséget az adja egy ilyen tesztben, hogy még egyszer ugyan úgy nem fog sikerülni a játékban az a max és minimum fps ahogyan először alakult :D
Mint az 1333 és a 2400-as közötti különbség sem látható játékban :N

Nekem quad-channel van a lapomon, vajon mi lenne ha csak single-ben indítanám? ;]

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#56) mghltm válasza flash- (#53) üzenetére


mghltm
addikt

4 eves teszt core2 duo-s procival abszolut elavult

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#57) 04ahgy válasza BlackSoft (#55) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Gondolom te arra az esetre érted ezeket, amikor dedikált VGA-t használsz. Mert IGP-n tesztelve nagyon is érezhető a RAM frekvencia, AMD APU-k esetén.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#58) BlackSoft válasza 04ahgy (#57) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát igen, rendes vga-val értendő amit írtam. Nem hiszem, hogy sokan játszanak egy alap kártya nélkül, ott viszont kb semmit nem ér az ha jobb/több ramod van.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#59) flash- válasza mghltm (#56) üzenetére


flash-
veterán

keress egy olyan fórumos társat akinek az a neve hogy qru
nézd meg ezzel kapcsolatos hozzászólásait rájössz hogy most sem változott a helyzet.
a magnak nincs köze ehhez.dupla volt a sávszél mégsem volt ahhoz képest dupla sebesség.
ez most is így van.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#60) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Remek / átlátható teszt / kimutatás, már vártam hasonlót, köszönjük ! :R

Kivehető a lényeg Dual és Single használata esetén ! (egyértelmű Dual a nyerő - számomra)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#61) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Nekem épp ezzel van problémám.

Van egy alaplapom: B75-Pro3 Asrock az istenért nem akar elindulni dual channelbe mióta kicseréltem a proci i5-3470-re 3220-ról. Így már hetek óta single ch.-be van használva.

Érdeklődve néztem utána, hogy akkor ebből mi is lesz most.
De visszavinni a lapomat gariba nem akarom. Gép nélkül maradni meg főleg.

De a tesztet megnézve lehet érdemes lenne.

Valakinek valami ötlete ?

Dr. Student

(#62) #65675776 válasza mghltm (#56) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az igazán elavult teszt ebből a szempontból egy 8-10 éves P4-ekkel végzett teszt lenne. Ott ugyanis az architektúra gyengesége miatt sokat számított a DC megléte.

A C2D meg pont úgy viselkedik ebből a szempontból, mint egy Haswell, amennyiben nem IGP-s teszteket nézünk.

(#63) McSzaby


McSzaby
őstag

Esetleg op.rendszer szinten mennyire fontos a DC? Ha valaki nem játszik, hanem mondjuk virtuális gépekre, vagy hasonló memória igényes munkákra kell neki csak a gép?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#64) BlackSoft válasza McSzaby (#63) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ott elég érdemes tenni bele dual-channelbe sok és gyors memóriát

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#65) gbors


gbors
nagyúr

(#55) BlackSoft: nincs is benne max fps :) amúgy minden mérést háromszor csináltam meg, és az átlagukat tettem bele - kivéve, ha valamelyik kiugrott, mert akkor még egy párat hozzácsaptam. stabilak a számok.

(#63) McSzaby: vm-ekhez szinte biztosan kell a DC. esetleg mérd le, és kanyaríts belőle egy cikket :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#66) sztanozs


sztanozs
veterán

Ahogy nézem, nem csak csak single-dual channel tesztet végeztél, hanem a memória mennyiésége is jelentősen változott.. Miért nem tudtál úgy telsztelni, hogy a single és a dual esetében megegyezzen a rendszermemória mérete?
Pl.:
1. teszt - 1x4 vs 2x2
2. teszt - 2x2 (single mode) vs 2x2 (dual mode)

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#67) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Köszi a cikket. P4 óta tapasztalom a dual channelnek a gép sebességére gyakorolt jótékony hatását.

(#68) mghltm válasza #65675776 (#62) üzenetére


mghltm
addikt

en azert nem adnek a core i-nal korabbi tesztekre ( az integralt memoriavezerlo miatt )

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#69) BlackSoft válasza gbors (#65) üzenetére


BlackSoft
addikt

Max és Min fps-t írtam, ami az átlagot fogja megadni :) Ha a max egyik tesztben 160 lesz, a másikban lehet 120. Ez az átlagon változtatni fog, ugyan ez a helyzet a minimummal is. Lehet hogy egyik tesztben min 50 lesz, de a másik teszt alatt "gondol" egyet a windows, és kapsz egy mikrolaggot 2fps-el. Már mingyárt változik az átlag :)

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#70) McSzaby válasza gbors (#65) üzenetére


McSzaby
őstag

Nekem jelenleg csak laptopon van. :) Ami van aszali, abban már nem érdemes méregetni, mert több sebből vérzik, nem lenne mérvadó. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#71) 04ahgy válasza Dr. Student (#61) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Lehet, hogy görbültek a lábak a foglalatban, az is ilyet okoz...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#72) gbors válasza sztanozs (#66) üzenetére


gbors
nagyúr

(#66) sztanozs: le van írva lejjebb, nincs jelentősége, hogy 4GB vagy 8GB. meg amúgy ha az APU mellé single channelbe a két 2GB-os Kinston modult tettem volna be, akkor abba kötnétek bele, hogy az egyik tesztben Kingston a memória, a másikban meg ADATA ;]

(#69) BlackSoft: ouch! szerinted a maximum és a minimum adja ki az átlagot? madre de mios!
(az meg külön öröm, hogy úgy válaszolsz egy hsz-re, hogy nem olvasod el...)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#73) konyi79 válasza flash- (#53) üzenetére


konyi79
addikt

:R
Köszi

(#74) #65675776 válasza mghltm (#68) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hidd el, túl sokat nem számít. A NetBurst-ben nem volt IMC, mégis a Fusion-ökhöz hasonló mértékben érzékeny volt a memóriasávszélességre. De ez csak és kizárólag a nem éppen jó architektúra miatt volt. K7 és K8 között ott volt különbségnek az IMC, aztán mégis majdnem ugyan úgy viselkedett a kettő SC vs DC szempontjából. A K10 két független IMC-je sem sok változást hozott, annak a fő előnye az igazán, hogy hozzá tudod igazítani az IMC működését a várható terhelés jellegéhez. K7-nél az égvilágon semmi értelme nem volt a DC-nek, mert az FSB sávszélessége csak arra volt elég, hogy egy csatorna adatai férjenek rajta át. És akkor ott még minden másnak is el kellett férnie. Alapvetően ez érvényes volt a NetBurst-re is, csak ott a hosszú pipeline és annak legalább ennyire rosszul szervezett működése miatt sűrűn kellett azt teljesen kiűríteni és újra feltölteni. Ezért is kellett annak az architektúrának a bazi nagy L2 cache. K7 és K8 esetén ezek mérete sem sok relevanciával bírt (teljesítményben 2-3%-ok voltak 64KB és 1MiB között), A NetBurst viszont 512KB alatt gyakorlatilag kínlódott az architektúra. Ezért volt pl bukó a Willamette és az összes NetBurst cerka. A Northwood már azért látványosan jobban érezte magát.

Egyébként lehet adni Core i előtti tesztekre is, elvégre ez sem az intel találmánya. AMD-nél már 5 évvel korábban megvolt a lehetőség az összehasonlításra.

(#75) Raucher válasza gbors (#72) üzenetére


Raucher
tag

e van írva lejjebb, nincs jelentősége, hogy 4GB vagy 8GB*

Nem érdekes, hogy van jelentősége vagy nincs.

A tudományos megalapozottságát veszti el az összehasonlító teszt, ha szükségesnél több eltérést tartalmaz a hardver.
Amúgy is egyszerűbb a megvalósítás kettő darab memóriával. Az első kör DC. Aztán egy szabad slotba odébb helyezve az egyik memóriát, mehet a SC teszt.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#76) Dr. Student válasza 04ahgy (#71) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Köszi a megjegyzést írtam privát.

Dr. Student

(#77) 04ahgy válasza Raucher (#75) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A cikkíró szerintem szabadidejében tesztelte, tudományos értekezés, vagy megalapozottság legkisebb szándéka nélkül, pusztán azért, mert jó fej, hozzáfér olyan hardverekhez, amit más megvenni készül, érdekli a téma, szeret ezzel pepecselni, mittomén.

A lényeg viszont az, hogy a cikkel rengeteg olyan embernek nyújt segítséget, aki egy elavult gépet tervez lecserélni, esetleg AMD APU-s notebookot vásárolt, és csak egy modult tettek neki bele. Nekik viszont több szempontból válaszolja meg a gyakori kérdést, hogy milyen konfigurációban érdemes a RAM-ot az adott rendszerek mellé beszerezni.

Ami itt helyénvaló, az az építő jellegű kritika és a köszönetnyilvánítás, valamint eszmecsere a témáról. Te ezen messze túlmész.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#78) #65675776 válasza Raucher (#75) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jó, akkor járjuk még kicsit körbe a kérdést: a megalapozottságot az is veszélyezteti, amit Te írtál le, mert abban az esetben sem azonos feltétlelek között készül a két teszt. Az ok egyszerű: egy memóriacsatornát két modullal sokkal komoylabb terhelés alá helyezel, mint egy modullal. Szóval odébb rakod a modult, és azzal az egyik csatorna terhelését jelentős mértékben megnöveled, ami minden esetben sokkal megterhelőbb a MC-nek, mintha mind a két csatornában lenne egy-egy modul.

(#79) zozo1414


zozo1414
csendes tag

Single channel és dual channel között, ha ugyanannyi RAM van a gépben és ugyanolyan frekvencián mennek, akkor a legjobb esetben is a különbség 10%, de inkább 5 alatt van. Ha IGP-t használsz, akkor már bonyolultabb a kérdés, mert ugye azt használja az IGP és nem mindegy, hogy mennyi memóriát vesz el + az előző dolgok. Valóban érdekes teszt, de én úgy is megnézném, hogy ugyanannyi van single-ben és dual-ban, mert az is elég keményen beleszól az eredményekbe.

(#80) gbors válasza Raucher (#75) üzenetére


gbors
nagyúr

hát ezzel most feldobtad a napom :) tudományos megalapozottság? az sajnos sok helyen sérül. az egyik tesztet este csináltam, a másikat nap közben (azaz eltért a hőmérséklet, a páratartalom, valamint a fényerősség mértéke is). az egyik esetben kint volt az alaplap a házból, a másikban be volt építve. és még sorolhatnám. azt hiszem, kijelenthetjük, hogy "tudományos" szempontból a teszt kész romhalmaz.
csak ott megyünk félre, de nagyon, hogy a logoutra írt tesztek általában nem tudományos értekezések, hanem valakinek a gyakorlati tapasztalatai, amit meg akar osztani másokkal - ezt nem is ragozom, 04ahgy szép kereken leírta (thank you :R).
természetesen minden olyan megjegyzést szívesen veszek, ami arra világít rá, ha valahol hiba van a módszerben, ezért válaszoltam is érdemben, amikor először felmerült a memória mennyisége - aztán erre a válaszra senki nem is írta, hogy nem áll meg. viszont hadd kérjem már, hogy ne szemeteljük tele a topicot ilyen észérvek nélküli okoskodással...

(#79) zozo1414: és akkor az előző pepitában. az első mondatodat ugyan mivel tudod alátámasztani? itt is az érveket hiányolom. nem tudok olyan szabályról, hogy RAM speed * (1+x) -> performance * (1+0.1*x)
az IGP-nek amúgy 512M memóriát adtam.

"de én úgy is megnézném, hogy ugyanannyi van single-ben és dual-ban"
hát akkor talán nézd meg. ahelyett, hogy itt kötöd az ebet a karóhoz, csinálj teszteket, és postold ide az eredményeket. nem?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#81) zozo1414 válasza gbors (#80) üzenetére


zozo1414
csendes tag

jól van csak mondom, hogy ne lepődj meg a kétszeres sebességnövekedésért

(#82) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Szuper teszt, köszi! :R

(#83) #65675776 válasza zozo1414 (#79) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha az alkalmazások számára elegendő a memória - márpedig a tesztben elegendő volt - akkor teljesen mindegy, hogy SC-ben és DC-ben mennyi van a rendszerben.

(#84) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Hadd kérdezzem meg, hogy valamelyik nap láthattam a Corsair weboldalán 4 csatornás memóriát? Olyan is van? Tudom, google a barátom, de jobban szeretek "beszélgetni". :)

(#85) mghltm válasza Lomha 8V (#84) üzenetére


mghltm
addikt

letezik, intel x79-es lapokhoz ajanljak oket, persze masban is hasznalhatoak

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#86) Lomha 8V válasza mghltm (#85) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Köszi a választ, akkor nem dobott a szemem. :R

(#87) Raucher válasza gbors (#80) üzenetére


Raucher
tag

(#78) daa-raa: "..egy memóriacsatornát két modullal sokkal komoylabb terhelés alá helyezel, mint egy modullal."

Rendben. Akkor még egy hellyel távolabb.
Akkor mind a két memória csatorna terhelve lesz és nem DC.

(#79) zozo1414: Single channel és dual channel között, ha ugyanannyi RAM van a gépben és ugyanolyan frekvencián mennek, akkor a legjobb esetben is a különbség 10%, de inkább 5 alatt van.
Emlékeim szerint A memória műveletek típusától és a memóriavezérlőktől függ a gyorsulás mértéke.

(#80) gbors: "azaz eltért a hőmérséklet, a páratartalom, valamint a fényerősség mértéke is)"

Dobok kettő képet a hozzászólásba.
Egy Dell noti vásárláskori és némi felújítás utáni élményindexét mutatja. (i3-2310m + HD7470M, 1*4GB majd 2*4GB KIT memória, HDD - SSD csere.

Ez nyilvánvalóan nem komoly teszt, de mutatja a DC memória sebesség növelő hatását. Meg azt is, hogy az IGP alig tudja kihasználni a megnövekedett memória sebességet.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#88) #65675776 válasza Raucher (#87) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tévedsz. A legtöbb lapnak hótra mindegy, hogy a csatorna melyik foglalatában van RAM. Az lényeg, hogy külön csatornában legyenek.

De a felvetésed ez esetben sem állna meg, mert a két modul más fizikai és logikai távolságban van a vezérlőtől, emiatt pedig megint nem lesz azonos a terhelése a két csatornának.

A két képed azt mutatja, hogy nem azonos sw környezetben végezted a két mérést, ami nagyon könnyedén befolyásolhatja a mérst (jobban, mint mondjuk a hőmérséklet vagy a páratartalaom, ha RAM-okról van szó). Innentől kezdve az összehasonlítás irreleváns.

A másik probléma, hogy Te az asztal megjelenítési teljesítményében mutatod a különbséget. Ez sok vizet nem zavar. Ott van alatta a Grafik (Spielen)/Gaming graphics, ami már releváns lehetne azonos sw környezetben. Mondjuk jelen képeken a kettő hogy-hogynem pont ugyan akkora pontszámot mutat.

Szóval a képeid információtartalma jelen esetben a tesztre vonatkoztatva nulla.

Persze van ott érdemi különbség, ami konkrétan a memória pontszám. Igen ám, csakhogy ez egy szimpla átviteli sebesség teszt. Ennél viszont meglepő lenne ha nem lenne különbség, szóval megintcsak semmi érdemi információval nem szolgál.

És még egy apróság: hála az intelnek ezen rendszerekben nem lehet értelmesen elérni a dVGA-t. Csak a procin keresztül, rettenetes késleltetéssel. Viszont ha a W7 pontszámai a dVGA-n lettek meghatározva, akkor megintcsak semmit nem számít, hogy bővítetted a RAM-ot DC-re. A mért értékeknek semmi köze az IGP-hez.

[ Szerkesztve ]

(#89) Raucher válasza #65675776 (#88) üzenetére


Raucher
tag

Ugyan arról a lemezről volt mind kettő telepítve. Eredetileg német, másodjára angol nyelv lett kiválasztva.
(Mind a kettő friss telepítés volt. Persze az eltérő nyelvi környezet is számíthat, bár nem feltételezem a szignifikáns eltérést.)

Mondjuk jelen képeken a kettő hogy-hogynem pont ugyan akkora pontszámot mutat.

Nem is mutathat mást, mert a HD7470m VGA saját memóriával rendelkezik. (Leánykori nevén HD6490m, a Windows 8-ra adott driver után azonosítja magát így.) Nem húz hasznot közvetlenül a DC meglétéből. Nyilván egy program/játék ugyan húzhat hasznot a gyorsabb memóriából, de az sem jelentkezik az erőteljes VGA limit okán.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#90) #65675776 válasza Raucher (#89) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ettől függetlenül az előbbi hsz-od utolsó bekezdésének semmi köze a valósághoz.

(#91) sztanozs válasza gbors (#80) üzenetére


sztanozs
veterán

Mivel csináltad amúgy az FPS teszteket (fps mérőprogram)? A hétvégén talán össze tudok dobni egy jól vs rosszul összerakott gép tesztet (régi P4 gépen) - ott biztos látszik majd, hogy mennyi a különbség.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#92) 04ahgy válasza #65675776 (#88) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"A legtöbb lapnak hótra mindegy, hogy a csatorna melyik foglalatában van RAM." - Ennyi. Egy apró kiegészítéssel járulnék csak az elmondottakhoz. Tapasztalat szerint az erősen túlfeszelt, erősen frekvenciaemelt esetekben, amikor épp a stabil-instabil határon egyensúlyozik a rendszer, akkor a fizikailag távolabbi foglalat használata (azonos csatornán) az esetek nagy részében stabilabb működést eredményez. Én ezt a hosszabb vezetősávok által képviselt járulékos parazita induktivitások és kapacitások egyfajta aluláteresztő szűrőként való viselkedésével magyarázom, amik a négyszögjelek torzulásait (túllövéses, rezonáns szuperpozíciók) stabilizálni segítenek.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#93) gebro


gebro
aktív tag

Köszi a tesztet, jó lett. Éppen most váltok platformot és csak megerősített abban, hogy DC-ben használjam a ramokat. :)

(#94) Tidus válasza 04ahgy (#92) üzenetére


Tidus
addikt

Ez nyolc memória modulra is igaz?
Ezt a túlfesz, és a frekvencia emelés esetére értem.

(#95) 04ahgy válasza Tidus (#94) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igaz, ott még a daa-raa által említettek is még tovább bonyolítják a helyzetet, mert a csatornánként két modul (főleg ha kétoldalas, 16 chipes modulok!) még jobban leterhelik a memóriavezérlőt elektromos szempontból, holott a magas frekvencia miatt amúgy is nyögdécsel.

Nem véletlenül számozza a legtöbb nagy gyártó hátulról, távolabbról a slotokat a modernebb Z77, Z87 és X79 tuninglapokon, az AMD-s lapoknál meg már a 890GX Extreme3 manualjában is benne volt, hogy a távolabbi kettőt használjuk.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#96) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Jó teszt lett ez is. Meghökkentő volt látni az A10 esetében a különbséget, diszkrét VGA esetében viszont nem is számítottam másra, sőt. Hiába lett volna egy harmadik eset felsőkategóriás vasakkal, akkor sem lett volna számottevőbb a diffi. Ott a GPU VRAM-jának nagyobb hatása van, mint a rendszermemóriának.
(#95) 04ahgy - A második bekezdéstől megvilágosodtam. :R

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#97) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Látom, hogy sok vita van arról, hogy mekkora a sebességkülönbség a single vs. dual chanel között, ha nem játékról van szó.
Az előző gépemmel végeztem egy teljesen szubjektív tesztet, még 2006 végén (C2D E6600, 2x1GB DDR800 CL5). Semmi mást nem tettem, csak használtam azt a térképszerkesztő progit, amivel dolgozom és ami meglehetősen memóriaintenzív alkalmazás. Single chanel módban már közepes méretű állományoknál is előfordultak akadozások. Később, amikor már 4x1GB memó volt a gépben, ezt nem tapasztaltam, tehát a memóriavezérlő jól viselte a csatornánkénti 2 modult (igaz, ez már DC volt). 2x1GB DC esetén zökkenőmentes volt a működés.
Amikor a progi által létrehozott állományt konvertáltam DXF-be (AutoCAD által is emészthető formátum), kb. 1/3 idő alatt végzett a progi DC esetén.
Tudom, hogy ez speciális eset, de ez alapján lehet olyan program/felhasználási terület, ahol a DC 50-75%-os gyorsulást hoz.
Nem véletlenül váltottam 1366-ra annak idején. Nálam a TC masszív gyorsulást hozott, pedig munkára még most is 32bites XP-t használok.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#98) Findzs válasza 04ahgy (#92) üzenetére


Findzs
addikt

de szépen magyarázol :))

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#99) gbors válasza sztanozs (#91) üzenetére


gbors
nagyúr

fraps-ot használok mindenhez, ahhoz is, ami kiírja - kellenek a frametime-ok a minimum kalkulációhoz :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#100) szakatsa válasza bitblueduck (#19) üzenetére


szakatsa
csendes tag

@bitblueduck:

Azért van már erre mutató fejlődés, kukkants rá az Iris PRO-ra... ott nincs gond a sávszéllel :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.