Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6) Samus válasza tibi666 (#3) üzenetére


Samus
addikt

Pontosan. Nem olyan nehéz. Főleg úgy, hogy azt ember követi a dolgokat, és látja mit művel a Nokia. Én érintőst akartam. Persze, hogy egyből az 5800 került képbe. (Az 5230 és 5530 vicc. Érintőkijelző mellé KELL Wifi, nagy kijelző és GPS, egyébként csak divat. Netezni és érdemben navigálni érintőssel lehet igazán). De az 5800 a régi Symbiannal. Rettentő keserves kezelés, a gyári böngésző jó, de sok érintős feature kimaradt (lapváltáshoz nem lehet a megnyitott több lap kis ikonjára bökni. Menüben kell kotorni, majd a többlapos ablaknál nem lehet húzással váltani, nem, a miniatűr nyílra kell bökni...), persze sűrűn kilép csak úgy minden hibajelzés nélkül. A Wifi kapcsolat teljesen véletlenszerűen megszakad egy D-Link routerrel, van, hogy órákig nem lehet visszakapcsolódni rá, miközben kettő laptop simán netezik...és persze az N82-vel is simán netezek ezalatt...Az egész rendszer nyögős, döcögős, látvány sehol. Kameránál majdnem a kijelző felét kitakarják a hülye "gombok"...

Úgyhogy úgy döntöttem, ha érintős telefont veszek, Nokia nem lesz. Talán a Symbian^3, de ott pedig eleinte nagyon kevés lesz a program, és lehet marad a szemét digitális aláírásos rendszer, akkor kuka...(ne értsetek félre, jelezze, ha baj van vagy valami nem jó, de nehogy már megtagadja a telepítést.). Samsung Omnia (i900), amit nagyon néztem (SPB Shell + MobileSense skin-el majdnem HTC Sense szerű kinézet (okoskodóknak: azért nem veszek HTC-t, mert valami aranyárban mérik őket, használtan sem olcsó az tudás, amire szükségem lenne). Csak a kijelző felbontása nagyon kevés. Ez az 5800 egyetlen előnye (és a rendes méretes készülékház, mert én ezt szeretem, nem a lapos tepsit). Csakhát megszoktam az N82-t, ez a Symbian még használható. Majd talán egyszer...A másik nagyobb probléma a zenehallgatás. Rendben, hogy kezd elterjedni a 3.5" jack, ez jó, de a Nokiának van az egyetlen olyan távirányítója, ami zsinóros, és jól kezelhetők a zenei funkciók (AD-54). Más gyártónál nem nagyon láttam ilyet, sajnos. Persze van BT-s távirányítós cucc, jó sok, de az +15k körülbelül...)...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.