Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Drenadar


Drenadar
veterán

nagyon off : fogj kezedbe egy HTC-t... utána a nokia már nagyon ... játéknak tűnik :D minden szempontból...

peace :D

(#2) jookomak válasza Drenadar (#1) üzenetére


jookomak
őstag

Aki egyszer nokiás lett, nagyon nehezen vált. Többek között én is.

(#3) tibi666 válasza jookomak (#2) üzenetére


tibi666
senior tag

nem olyan nehéz az. bár nyilván az alsókategóriából igen.

(#4) Vandit. válasza jookomak (#2) üzenetére


Vandit.
addikt

Nekem simán ment. :DDD

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#5) Drenadar válasza jookomak (#2) üzenetére


Drenadar
veterán

én is nagyon egyszerüen váltottam. régen mikor a Nokia még odatette magát(3310-3410-3510 stb), nagy fan voltam. de az utóbbi időben a minőség nagyon romlott szerintem az alsó kategóriában is. Sok telefonja recseg ropog, tisztelet a kivételnek, mert az is van. elvétve.

SZVSZ. inkább egy használt, de jó állapotú HTC, mint egy nokia.
vagy aki előfizus annak meg ott a hiperszuper (egyéb nem túl pozitiv jelzők) szifon.

(#6) Samus válasza tibi666 (#3) üzenetére


Samus
addikt

Pontosan. Nem olyan nehéz. Főleg úgy, hogy azt ember követi a dolgokat, és látja mit művel a Nokia. Én érintőst akartam. Persze, hogy egyből az 5800 került képbe. (Az 5230 és 5530 vicc. Érintőkijelző mellé KELL Wifi, nagy kijelző és GPS, egyébként csak divat. Netezni és érdemben navigálni érintőssel lehet igazán). De az 5800 a régi Symbiannal. Rettentő keserves kezelés, a gyári böngésző jó, de sok érintős feature kimaradt (lapváltáshoz nem lehet a megnyitott több lap kis ikonjára bökni. Menüben kell kotorni, majd a többlapos ablaknál nem lehet húzással váltani, nem, a miniatűr nyílra kell bökni...), persze sűrűn kilép csak úgy minden hibajelzés nélkül. A Wifi kapcsolat teljesen véletlenszerűen megszakad egy D-Link routerrel, van, hogy órákig nem lehet visszakapcsolódni rá, miközben kettő laptop simán netezik...és persze az N82-vel is simán netezek ezalatt...Az egész rendszer nyögős, döcögős, látvány sehol. Kameránál majdnem a kijelző felét kitakarják a hülye "gombok"...

Úgyhogy úgy döntöttem, ha érintős telefont veszek, Nokia nem lesz. Talán a Symbian^3, de ott pedig eleinte nagyon kevés lesz a program, és lehet marad a szemét digitális aláírásos rendszer, akkor kuka...(ne értsetek félre, jelezze, ha baj van vagy valami nem jó, de nehogy már megtagadja a telepítést.). Samsung Omnia (i900), amit nagyon néztem (SPB Shell + MobileSense skin-el majdnem HTC Sense szerű kinézet (okoskodóknak: azért nem veszek HTC-t, mert valami aranyárban mérik őket, használtan sem olcsó az tudás, amire szükségem lenne). Csak a kijelző felbontása nagyon kevés. Ez az 5800 egyetlen előnye (és a rendes méretes készülékház, mert én ezt szeretem, nem a lapos tepsit). Csakhát megszoktam az N82-t, ez a Symbian még használható. Majd talán egyszer...A másik nagyobb probléma a zenehallgatás. Rendben, hogy kezd elterjedni a 3.5" jack, ez jó, de a Nokiának van az egyetlen olyan távirányítója, ami zsinóros, és jól kezelhetők a zenei funkciók (AD-54). Más gyártónál nem nagyon láttam ilyet, sajnos. Persze van BT-s távirányítós cucc, jó sok, de az +15k körülbelül...)...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7) Drenadar válasza Samus (#6) üzenetére


Drenadar
veterán

elöző PDA-m az Omnia volt, és szerintem nem kicsi a felbontása. Filmet is élvezhetően néztem rajta, mondjuk tény hogy nem vagyok olyan finnyás. Szerintem tapicskolj meg egyet nézd meg, nem rossz az:). SPB tényleg jó, sőt van ingyenes alternativa, de utóbbi időkben a sima 6,5-os WM alap felületét használtam... mindenre jó volt és átlátható.

most HTC Desire van. Tény hogy drága volt, de megérte. Viszont nekem a htc sense nem nyújt olyan sokat mint amennyire istenítik....

Viszont : ugyanannyiért vettem mint anno az Omniát, és megkell hogy mondjam, a HTC minőségben agyonveri...

(#8) Samus válasza Drenadar (#7) üzenetére


Samus
addikt

Tény. Tisztában vagyok vele, hogy a HTC mit kreált, és hová jutott, és azt hogy tette (röviden: minőségi termékeket gyárt, nem kicsit). Csak én használt Omniákat nézek, amik 40k körül mozognak. Egy Desire pedig használtan (már ha van) is legalább 100k, tehát...szóval érted. Azt egyébként megkérdezhetném, hogy moddolt ROM-al (például 6.5 clear) működő Omniánál is megvannak azok a különféle képernyőfordítási animációk, vagy az csak a gyáriban megy? (és akkor az ingyenes SPB alternatívát is beírhatod, és azt is, hogy (már ha próbáltad), mennek-e vele az SPB skinek? Lehet, hogy számodra a Sense nem annyira nagy szám, de nekem, aki Win7-re is azért váltott, mert megunta az XP kinézetét, és már a témák sem segítettek, nekem talán nagy előrelépés lehet egy szinte animációmentes Symbian után (ami önmagában jó, csak puritán). A bejegyzés írójától pedig elnézést kérek a nem épp idevaló beszélgetésért :) )

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9) Drenadar válasza Samus (#8) üzenetére


Drenadar
veterán

forgatás természetesen működik, hacsak nem tíltod le.

én az omniámat 35-ért adtam el. ennyiért kaphatsz diamondot is, szerintem. Mondjuk az Omnia javára van pár pont :).

Elfelejtettem az SPB alternativának a nevét, de őszintén főleg mivel ingyenes nem is annyira kiforrott mint az SPB mobile shell.

nem is a Desire-re akartalak rábeszélni mert az tény hogy 100K körül van hisz alig egy hónapos PDA.

Viszont az Omniának van pár idegesítő tulajdonsága. Főleg a Desi után. Érzéketlenebb kijelző, nem olyan szép szinek, lassabb rendszer. De maga a vas nagyon jó.
Hangja kihangosítva egy kis finomhangolás után nem hogy tűrhető de élvezhető. A Desi hangja nagyon béna, nem igazán lehet rajta zenét hallgatni...
Omnia nekem lassan fogott holdat. Általában.

hírtelen ennyi, ha konkrét kérdésed még lenne azt inkább privátban :)

én is elnézést kérek a blog írójától :)

(#11) madstunt


madstunt
addikt

én a 6700 classicot ajánlanám még erősen a figyelmedbe. Annak egyetlen hátránya van, a miniUSB-s fülhallgatókimenet.
A 6600i slide is elég korrekt teló
5730 is elég jónak tűnt anno számomra amikor nemrég a kezeim közé került. a külseje szokni kell kategóriájú de amúgy barmijó :D

[ Szerkesztve ]

(#12) Crystalheart válasza Drenadar (#5) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A lényeg, hogy vannak kivételek, nemde? :) Nekem 3120 Classic van, eszméletlenül mostohán bánok vele, meg homokban fetreng, bőrig áztam vele már vagy tízszer, leejtettem ötvenszer, szétkarcoltam egy év alatt a kijelzőjét stb. - és egyben van, működik, gyors, fülhallgatóval a zene sem rossz, és még a Google Mapses alkalmazást is viszi. :D Anyám hűséghosszabbítása mellett vettük 12 ezer körüli pízért, szinte hozzánk vágták.

(#13) Barthezz2 válasza Samus (#6) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

(Az 5230 és 5530 vicc. Érintőkijelző mellé KELL Wifi, nagy kijelző és GPS, egyébként csak divat. Netezni és érdemben navigálni érintőssel lehet igazán)

Kell.. neked. Nekem rohadtul nem kell a GPS, és épp ezért nem is akartam plusz pénzt kiadni érte, így vettem 5530-at. Ne mond nekem, hogy alaptartozék a GPS, és nélküle hulladék egy telefon, mert pár éve még az autós navigációról is csak álmodtunk...
Érdemben navigálni egy arra a célra kitalált eszközzel lehet szvsz, nem egy telefonnal. Nem mondom, hogy közben nem jöhet jól, ha eltéved az ember(mondjuk megnézem előre hova megyek, és annyi), de hogy csak navigációra vegyek egy telefont.. hát..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.