Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ViZion


ViZion
félisten

Gratula! Szép helyek lehetnek. Azért örülök, h nem vmi gasztro-blogot vezetsz :)
Szakmai okosságokról lesznek infók? Vmi bárakármi kiderült, vagy tényleg ilyen lapos volt szakmailag?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

azt hittem Te is szerepelsz valamelyik képen. bár tudom, ettől fórum a fórum..... ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#3) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

eszter, egy balettozó elefánt eleganciájával fűzted a bejegyzés szavait! :DDD
(mindazonáltal érdekes volt olvasni, köszönjük ;))

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4) talmida


talmida
Közösségépítő

Nagyon tetszett!! Várom a következőt! ;)

IN GOD WE TRUST!

(#5) csusza`


csusza`
senior tag

Érdekes hely, az tény.
Én nemrég csak Londonig jutottam, de nálam a "Halal Chicken" nevű arab kajáldák már kivágták a biztosítékot. :D Meg is etted a panírozott, kutya által a járdára kipattintott cuccot? :) Meg kukacokat... Kiráz a hideg, ha arra gondolod, hogy ilyesmit kéne ennem. Rosszul lennék, már akkor, ha meglátnám. Letoltad? :)

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#6) .mf válasza Parci (#3) üzenetére


.mf
veterán

De legalább hamisítatlanul önmagát adja :))

Kösz az élménybeszámolót, megosztanád velünk, hogy végülis mi is volt az a nagy bejelentés, amihez ekkora felhajtást csináltak? Mert sok bába között a baba, ez valahogy kimaradt a cikkből :DDD

Szerk:
csusza, csak viccelt :))

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) eszterencs válasza Parci (#3) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Eegen, elnézést, gondolkodtam is rajta, hogy lehet-e ezt, viszont végülis ez egy blog. De az az igazság, hogy tényleg nem lehetett semmilyen érdemi infóhoz hozzájutni, amikor valamit megkérdeztem, sok esetben a sajtóközleménynek ellentmondó dolgokat mondtak, és a net teljes hiánya, miközben az összes óriáskijelzőn egész nap vetítik a wifi belépés kódját - mindenképp nagyon komoly szervezési hiba. Nézegettem, hogy külföldi oldalak miket posztoltak, de mások sem voltak sokkal okosabbak: többnyire egy az egyben kitették a sajtóközleményeket, nem foglalkozva a kisebb ellentmondásokkal, vagy hasonlóan zavaros dolgokat írtak, mint amit én is tapasztaltam.

A nem szakmai rész szervezése egyébként brilliáns volt, és lesz is ebből rendes cikk, kis szerencsével talán még a vasárnapi napon.

Többieknek: aki szakmai dolgokra kíváncsi, az ne a blogban keresse, hanem a prohardver hírekben és cikkekben! Ultrabookokat, új dizájnvonalakat, új és megújult notebooksorozatokat jelentettek be, meg pár nyomtatót, vékonyklienst, munkaállomást, monitort. Összesen 80 terméket, ezért volt - elvileg - a rendezvény. Csak hát, mint említettem, ezt el nem mondták a többórás prezentáció meg workshop alatt, ott csak autótuningról volt szó meg filmkészítésről meg divatbemutatóról, meg a fejesek megmutatták magukat, ami tök jó, csak lehetett volna e mellett valami érdemi termékismertetés is, mert az egyáltalán, de egyáltalán nem volt.

(#8) eszterencs válasza csusza` (#5) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Az általam jetiherének* nevezett édességen és a tofun kívül minden furcsaságot megettem eddig. :) Ha sikerül az embernek legyőznie a saját ellenkezését, és belátja, hogy a pacal vagy a resztelt máj sem kevésbé undorító, akkor már tud az ízekre koncentrálni, és élvezni az idegen tájak eleségeit. Mondjuk a tofu vitán felül ehetetlen, akármivel körítik. Illetve a százéves tojást sem mertem még megkóstolni, és nem is vágyom rá.

De amit sült, az eddig minden esetben finomnak bizonyult. És azok a kukacok nem kukacok (állítólag), pedig nagyon annak néztek ki, de ha esetleg mégis az volt, akkor nem volt rosszabb, mint mondjuk egy egészen ropogósra sült hagymakarika. :)

------------------
* ez egy olyan édesség, amiből kis tálkában kettőt adnak; kb. 3-4 centis, hosszúkás, fehér, nagyon puha, lágy gombócok, többnyire kókuszreszelékbe forgatva. Ha jobban megpiszkálom, és felszakítom a tésztaburkát, akkor kiderül, hogy valami sötétebb, folyósabb trutymó van benne. Brrr. Nem csak undorító, de nem is finom.

(#9) ViZion válasza eszterencs (#8) üzenetére


ViZion
félisten

Bocs, ez hülyeség nagy tévedés :D . A Yetik köztudomásúan hatalmas, jól megtermett lények. Egy kisebb Yetihere ebből adódóan is legalább 8-12 cm lenne, tehát nyilvánvalóan NEM Yeti alkatrészt, hanem egy sokkal kisebb állat (esetleg növény :F ) ivarszerveit fogyasztottad. :K

Komolyan: dán rokonaim hoztak ilyen kis izé rákocskákat, marha drága és nagyon finom - szerintük. Szerintem csirke szemek sülve, ízben és külalakban is (OK, még csirkeszemet sem ettem :N ). Viszont a pácolt nyers- és füstölt halaik finomak. A pacal jó példa volt, sztem emberek a világ más részein undorodva kapnának a szent könyveikhez, ha megtudnák mi ez a finom eledel :D
Azért én ha oda eljutnék akkor -ésszerűség határain belül- mindent megkóstolnék, enneék eredeti szecsuáni csirkét, frankó leveseket, meg mittomén' mik vannak ott. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10) csusza` válasza eszterencs (#8) üzenetére


csusza`
senior tag

Akkor is broáf... :)

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#11) rgranc


rgranc
aktív tag

Vicces az utolsó oldal "Délutáni kilátás a szobámból" című képén a hajó. Nem csak első, de második ránézésre is úgy tűnt, mintha tévén lenne, feliratos filmben, a felirat pedig pont a hajóra esik...

(#12) sagem


sagem
addikt

Köszönjük az élménybeszámolót, elolvastam a régebbi írásaidat is :) Kár, hogy "csak úgy" nem blogolsz néha ! ;)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#13) talmida


talmida
Közösségépítő

Én mondjuk az ellenkező véglet vagyok, mert ránézni se bírok még a srimpre se. :( De még a rákot se szeretem. :N

... biztos nem ettem volna meg az említett "finomságokat" :N , pláne nem az ismeretlen eredetűeket. :DDD Véletlenül se tévesztem össze a gyomromat a szemetessel. :D De ízlések és pofonok... :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#14) Kashim válasza eszterencs (#8) üzenetére


Kashim
őstag

Én is ettem olyan általad jetiherének nevezett édességet, ráismertem a leírásod alapján, bár mi implantátumnak neveztük el az állaga miatt. :D Kolléga hozott haza legutóbbi útjáról, de szerintem nem volt annyira vészes, bár sokat én sem ennék belőle. Másodikra már kezdtem érezni valami kellemetlen mellékízt, meg egyébként sincs olyan "klasszikus" édes íze, hogy úgy rákattanjon az ember. Nyáron én is megyek Kínába üzleti útra, kíváncsi leszek miket tolnak elénk kaja néven. :DDD

(#15) YADA


YADA
tag

Kínában én lazán éhen halnék. De egy magyarországi kínai kajáldában is. Mondjuk a magyar kaják többségétől is hidegrázást kapok, a pacal szerintem kimondottan gusztustalan és ehetetlen kaja iparihulladék.

(#16) eszterencs válasza YADA (#15) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Én pl. szeretem a pacalt. :B

(#17) ViZion válasza eszterencs (#16) üzenetére


ViZion
félisten

+1 pacal az király kaja :K
A pacal, a birka hús, nyúl, a zúza, de a velő és más hasonlók is elkészíthetőek nagyszerűen, finomra. De rossz előkészítéssel úgy el lehet rontani, h még az éhes kutya is húzná a szája szélét :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18) rgranc válasza eszterencs (#16) üzenetére


rgranc
aktív tag

Rómában voltam pár hete, szinte minden este pizzáztunk, de egyik este egy pici családi trattoriába estünk be, ahol nincs pizza. Böngésztem az étlapot, az egyik ételnél felismertem, hogy marha szerepel, a többi szöveget nem értettem, de nem is volt olyan drága, na mondom jó lesz az.
Hát pacal volt, olasz módra: jó sok paradicsommal, egy kis parmezánnal megszórva... Legyűrtem nagy részét, de amikor a pincér félig gúnyos mosollyal vitte el a maradékot (gondolom nem az első turista voltam, akinek nem sikerült betermelnie), a maradék becsületemet mentendő azért elmagyaráztam neki angolul, hogy nem a pacallal van gondom, azt én szeretem, de itthon adunk neki egy kis fűszerezést is, nem csak paradicsomot...
Olaszország itt van egy ugrásra, csomó tésztafélét átvettünk a konyhájukból, de azért egyem a gusztusukat, ott is fura módon esznek némely dolgot. Kolléga az ebédnél először betermelte a két tenyérnyi grillezett csirkemellet úgy magában, utána pedig megette kenyérrel és olívaolajjal a tányér paradicsomot. Még én voltam a fura, hogy egyszerre eszem őket...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.