Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bubi92


bubi92
őstag

Igen ezek érdekes kérdések, én leginkább amikor nagyon unatkozok, mondjuk órán akkor szoktam ezen elmélkedni, hogy miért éppen a 2-es jelöli a kettőt miért nem a 4.

(#2) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát ha már a szavaknál tartunk, a magyar nyelvben elég vicces dolgokat lehet észrevenni. Pl ott van a magyar nyelv és a matematika kapcsolata: Rengeteg szóban szerepelnek számok.. :U .

egy, két, fél, más, szám, stb szavaink más szavakban találhatóak meg ijesztően logikus módon:

egység, kétség, felek megegyeznek, másol, maskara, feleség, számít valakire, nem számol valamivel, számot ad valamiről, számára, fél (kevésnek érzi magát?), egészség, ... rengeteg van még ...

Érdekes a megolvas szavunk is, mert eszerint az olvasás is számolás, hisz a nyelv sok számot tartalmaz... :D

Tehát tele vagyunk számokkal. De hogy a f***ba, és miért? :W

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) proof88 válasza lezso6 (#2) üzenetére


proof88
addikt

mer' gépek vagyunk vazze

(#4) lezso6 válasza proof88 (#3) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

010101111010101011011? :Y

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) puttputt válasza lezso6 (#4) üzenetére


puttputt
őstag

1101011000101010100100001 :K
Pont tegnap ment erről egy előadás az Autonómián (DunaII), Mindentudás Egyeteme.

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#6) D.R.O.


D.R.O.
tag

Én már nem is látom a kódot. Csak szőkéket, meg barnákat....

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#7) Samus


Samus
addikt

Nincs valakinek egy fehér nyula? Talán akkor választ kapnék...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8) makraipeter1


makraipeter1
tag

:D 42 :D

(#9) JuliusCaesar


JuliusCaesar
tag

Sztem a szavak először hangutánzásokból álltak, és csak később alakultak ki bonyolutabb (mint pl körte) szavak.

EDIT: Az univerzum anyaga, tere, ideje illetve amiből ezek létrejöttek, vagy keletkeztek, vagy mindig voltak.

[ Szerkesztve ]

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#10) Samus válasza JuliusCaesar (#9) üzenetére


Samus
addikt

agy keletkeztek, vagy mindig voltak.
Rendben, de miből, miért?

később alakultak ki bonyolutabb (mint pl körte) szavak.
De hogyan? Maguk a szavak és úgy egyébként a betűk, mint kimondható hangok. És miért van ennyi nyelv (többszáz beszélt és jópár holt)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#11) JuliusCaesar válasza Samus (#10) üzenetére


JuliusCaesar
tag

HA mindig volt, akkor sosem keletkeztek. Ergo az energia és az anyag mennyisége konstans és oda-vissza konvertálható valszeg.

A nyelv egyszerű. Nyilván aki afrikában élt Mondta hogy ÁÁÁÁ ez jelentette az ananászt, később ÁÁÁÁD lett belőle. A csoport aki elvándorolt az is ÁÁÁD-ot vitt magával, de abból ÁÁÁÁDÉ let, míg akik nem vándoroltak el, náluk ÁÁÁDO lett. A szteppéken meg nyilván más szavakat használtak.

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.