Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Hogy hogy kevés a hw, elvileg nem olyan rossz ez, egy gta3-mat tudsz tesztelni ?
Jó kis írás lett amúgy, nem rossz készülék.

[ Szerkesztve ]

(#2) tony7


tony7
tag

Jó a cikk de 60 ezer magyar bankóért én még új független 3g-st nem láttam. A wifist vesztegetik annyiért.
NFS Most Wanted szépen fut rajta.

[ Szerkesztve ]

(#3) Tim82


Tim82
nagyúr

Már az első Samsung tablettel (P1000) is lehetett telefonálni. Amúgy BT headsettel érdemes.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4) sdd2 válasza ADAM1337 (#1) üzenetére


sdd2
veterán

Már nincs nálam a készülék, nem tudom megnézni, viszont a Subway Surfers akadozott rajta.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#5) TheCif


TheCif
tag

Igen, a 3G-s verzió az lényegesen drágább, a wifi-s van 60 körül.

(#6) ulmikukac válasza sdd2 (#4) üzenetére


ulmikukac
tag

A subway surfers a htc one s-emen is szaggat a a játék legutolsó frissítése óta.

Pixel 8 Pro bay

(#7) elpatkorado


elpatkorado
aktív tag

Jó teszt lett, bár egy dolgon megakadt a szemem. Nem beígérték a frissítést, hanem már november óta elérhető. :)

[ Szerkesztve ]

(#8) sdd2 válasza elpatkorado (#7) üzenetére


sdd2
veterán

Érdekes, nem talált frissebb szoftvert a tablet :(

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#9) elpatkorado válasza sdd2 (#8) üzenetére


elpatkorado
aktív tag

Mondjuk nálunk a topikban se mindenkinek ajánlotta fel. Pl. nekem a T-től van egy wifis tab, és nem ajánlotta fel, de felraktam a függetlent, mivel értelme sincs egy wifis tabnak függőnek lennie. :DDD

(#10) ESP23


ESP23
senior tag

Lenne egy apró észrevételem.
Ezt írtad te:
"Videót HD-ben gond nélkül le tudunk játszani, azonban a FullHD-nál megcsuklik a készülék, arra már csak külső programmal képes, de úgy is megakad néha. Ez megbocsátható bűne lehet, sok értelme nincs a FullHD-nak az eszközön."

Ezt pedig a mobilaréna tesztben írják:
"Kapunk egy fájlkezelőt, fénykép- és videoszerkesztőt, jegyzettömböt, videólejátszót is. Utóbbi 1080p felbontásig visz szinte minden létező és ismert formátumot, köztük DivX-et, MKV-t, FLV-t is, és a feliratokkal sincs rossz viszonyban."

Mint Tab 2 felhasználó biztosan állíthatom, hogy a FullHD videókat a gyári lejátszó minden gond nélkül viszi, és akadni sem akadnak lejátszás közben.
Lehetséges hogy amit kaptál példányt, azzal valami szoftveresen nem volt rendben.

Egyébként a teszt nagyon jó!
Köszönjük! :)

(#11) sdd2 válasza ESP23 (#10) üzenetére


sdd2
veterán

Elképzelhető, ez nem vitte le röccenésmentesen...

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#12) tibi683 válasza ESP23 (#10) üzenetére


tibi683
tag

Egyetértek az én példányom is szépen viszi a fullhd filmeket :)

(#13) moccala


moccala
csendes tag

Az Xperia Tablet S elég jól pörög a benchmark alapján.

(#14) Weeman1


Weeman1
veterán

Jó cikk.
Gratulálok hozzá.

Nekem van egy példány,és tetszik. :)

Xiaomi 11T Pro

(#15) zdanee


zdanee
őstag

Hát ezt a cikket nem engedted bő lére... Viszont jó pont, hogy nincs minden kép sarkában ott a depressziós macid :)

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#16) Weeman1 válasza zdanee (#15) üzenetére


Weeman1
veterán

Ne bántsad már a szomorú macit. :D

Xiaomi 11T Pro

(#17) sdd2 válasza Weeman1 (#16) üzenetére


sdd2
veterán

Kössz :))

zdanne

Rövidnek találod vagy mi? :U

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#18) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a bemutatót :R
Nekem Tab 2 3110-es típus van (3G nélküli).
Nagyon meg vagyok vele elégedve, 2,5 hónap alatt nem csalódtam benne.
Csak ajánlani tudom, korrekt tablet, jó áron :K

Dave666

(#19) zdanee válasza sdd2 (#17) üzenetére


zdanee
őstag

Hát, ez inkább egy gyors körülírás, specifikáció ismertetés. Személyes tapasztalat, tanácsok, konklúzió azért jó lenne. A te kezedben megfordult már egy pár tucat tablet, biztos tudnál olyat írni, ami nem derül ki egyből az adatlapból...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#20) darkarthur válasza ESP23 (#10) üzenetére


darkarthur
senior tag

Az én példányom is tökéletesen viszi a Full HD filmeket is, mkv, minden tökéletes rajta! Játékokkal sincs gond, a Subway Surfers, NFS, minden akadás mentesen siklik. Én nagyon meg vagyok elégedve a teljesítményével, várom a JB-t rá, mert elvileg akkor lesznek profilok, az családban való használatnál jól jön.
Egyébként szoftveresen is rendben van, nagyon tetszik. :))

ui: Nekem a Wifi verzió van (P3110)

Samsung S23 Ultra 5G

(#21) addamka


addamka
őstag

CM 10.1-gyel használom teljes megelégedettséggel a WiFi-s verziót (ez már 4.2, vannak profilok is, ha valakinek ez kell). Ha nincs t-home előfizető a családban, akkor tuti kimarad, de így volt aki bevállalt 2 év rabszolgaságot, cserébe 24ezer Ft-ért így jó vétel volt :)

Már csak az autós tartónak kell megérkeznie, aztán akkor végre mehet a levesbe a normál GPS is.

A kamera amúgy tényleg hulladék, látószöge valami extra kicsi, először azt hittem 2x-es digitális zoom-on van, de nem, ez tényleg ilyen :)
A video sem sokkal jobb, konkrétan ilyen.
De nem is nagyon jut eszembe kamerázni vele :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#22) addamka válasza darkarthur (#20) üzenetére


addamka
őstag

A 4.1-es gyári JB-be nem voltak profilok ha jól rémlik, 4.2-től vannak, kérdés az lesz-e rá hivatalos. Amúgy némileg belekeveredtem, mert a profil leginkább fiók ha jól gondolom, és neked is arra lenne igényed.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#23) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Koszi a tesztet, jora sikeredett! :C En ilyet hasznalok telefonalasra (szeretem az embereket megbotrankoztatni azzal, hogy a fulemhez tartva telefonalok vele... ;] ) es netezesre, nalam csillagos 5ost erdemel a phablet.
Antutu eredmenyt nem tudtal Voda smart tab 2-vel csinalni? Nalunk asszony lanyanak adtam, igy ha gondolod, azon lefuttatok egy tesztet es kozze teszem, vagy megkerem, hogy adja kolcson par napra nekem, es en odaadom neked (nem biztos hogy engedi, de megkerdezem).

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#24) sdd2 válasza wertigo1984 (#23) üzenetére


sdd2
veterán

Ha lefuttatsz egy antutut és itt közzéteszed az jó lenne :R

zdanne

Igazából kezdenek ugyan olyanok lenni a tabletek, csak a teljesítmény, szoftververzió és a kinézet a nagy mérföldkő köztük.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#25) MY2K


MY2K
aktív tag

Sebesség tesztelésre jó egy fullHD fílm lejátszás de 1024x600-as felbontásnál nincs sok értelme.

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#26) wertigo1984 válasza sdd2 (#24) üzenetére


wertigo1984
őstag

Rendben. Amugy az antutu eredmenye fugg a net sebessegetol? Vagy attol teljesen fuggetlen? :F :R

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#27) sdd2 válasza wertigo1984 (#26) üzenetére


sdd2
veterán

Nem függ

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#28) punky10


punky10
addikt

Tavaly 4-4,7"-ig nyomták a telokat, az idén 5-6"-is gépek a "menők". Szerintem jövöre a senki sem veszi észre, ha egy 7-es tabbal telefonálunk.
Szeles időben még jobb is, megfelelő irányba fordulva szélárnyékban marad az arcunk.... :DD

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#29) pigmeus


pigmeus
tag

Szerintem egy kicsit lehúztad a Tabot és egyedül a kamerával értek egyet. A többi részét jobban is vizsgálhattad volna, főleg ha csak egy játékot próbáltál ki rajta, mert elég szépen megy minden akadás mentesen.

(#30) wertigo1984 válasza sdd2 (#24) üzenetére


wertigo1984
őstag

Lefuttattam 2szer, es mas eredmeny jott ki. Bocsi, de nem lehet vele screenshootolni, igy lefotoztam.


Remelem a lenyeg jol latszik, igyekeztem makroban fotozni. :R

Most latom, hogy fektetett... :W

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#31) Weeman1 válasza wertigo1984 (#30) üzenetére


Weeman1
veterán

Jó ez így is.
A lényeget látni. :)

Xiaomi 11T Pro

(#32) nggabi


nggabi
nagyúr

jó cucc, jó cikk :C kár h nagyon gyenge a kijelző. a hátlapon a kamera nekem pl fontos lenne h jó legyen, skype videóhívásra így fókusz nélkül eléggé gáz :(

jók a képek ;]

wertigo: ez nem phablet :U :P

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#33) Weeman1 válasza nggabi (#32) üzenetére


Weeman1
veterán

Pedig szerintem Skype-ra nagyon jó.

Xiaomi 11T Pro

(#34) nggabi válasza Weeman1 (#33) üzenetére


nggabi
nagyúr

há végülis... a másik oldalon kijövő homályos képet nem te nézed ;]

mondjuk neked elég a pixeles kijelző nézése is :(

"szenyor dzsíííí"

(#35) Weeman1 válasza nggabi (#34) üzenetére


Weeman1
veterán

Persze hogy nem. :D

Pixeles a béka feneke. ;]

Xiaomi 11T Pro

(#36) sdd2 válasza wertigo1984 (#30) üzenetére


sdd2
veterán

Köszönjük

ngg

ne szólj be! ;]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#37) wertigo1984 válasza nggabi (#32) üzenetére


wertigo1984
őstag

Ok akkor tabfon... :DD

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#38) nggabi


nggabi
nagyúr

már hogyne szólnék be amikor egy... nagyon jó készülék ez ;] :P

"szenyor dzsíííí"

(#39) tibi683 válasza nggabi (#38) üzenetére


tibi683
tag

Nem mindenkinek telik Note-ra ;) ilyen ár mellet nekem megérte ezeket a kompromiszumokat:
- Kijelző PLS LCD és csak 177ppi (anno az Ipad 1-2 132 volt :) ) Szerintem nincs vele nagy gond! betekintési szöge korrekt és színek terén sincs semmi probléma!!
- Gyenge kamera(bár nem értem ez miért annyira negatívum hisz nem hiszem hogy bárki is ezzel csinálja a családi képeket! :)
- Nem mai hardver bár ez szerintem nem negatívum, elég gördülékeny a tab, beágyazott flasheket is viszik, játékokkal is elég szépen elboldogul amiket eddig próbáltam mind ment játszható minőségben!( MAss effect, Dead Trigger, Nfs Most wanted ).
Lehet nem a legtökéletesebb készülék de kategóriájában elég jó választás! :) Ez persze az én véleményem :D

[ Szerkesztve ]

(#40) nggabi válasza tibi683 (#39) üzenetére


nggabi
nagyúr

én is majdnem vettem egy p3110et újat 40kért. de végül kipróbáltam előtte egy 3100t és valahogy nem tetszett. ennyiért már jobb kijelzőset is kapni más márkából, meg úgy a 7" is kevés.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#41) Weeman1 válasza nggabi (#40) üzenetére


Weeman1
veterán

Mondjuk a Note mellé már én sem venném meg. :B

Xiaomi 11T Pro

(#42) tibi683 válasza nggabi (#40) üzenetére


tibi683
tag

Értem, sokan vagyunk sok féle igényel kinek mi jön be és mire van szüksége ;)
Weeman1: jogos, Note mellé egy 7" -os tab ... :D

(#43) gergejly


gergejly
aktív tag

Hatalmas UP a zsír készüléknek. Pár napja láttam a media marktban, tényleg jó árban van. A régi szép
időkből, amikor még 3g nélkül nem igazán voltak telekommunikációs eszközök. Ez a csak wifis szokás elég
csökevény.

(#44) Ezredes1943 válasza ADAM1337 (#1) üzenetére


Ezredes1943
csendes tag

Gta3 tökéletesen megy, néhány hónapja sikerült T-éktől beszereznem egyet, igazán meg vagyok elégedve, még az Avangers is megy:) Csak a kifejezetten tegrás játékok nem mennek, a többi játszható, oké nem egy Nexus 7, de ugye 24 ezerért???

(#45) icon


icon
senior tag

Nekem is van egy ilyen készülékem december óta, nagyon elégedett vagyok vele.
Bluetooth fejhallgatómmal gyorsan összebarátkoztak, akár játék közben is vígan tudom használni, nagyon nagy jó pont...

Én a Wifi only verziót vettem, így nem telefonálhatok vele, de zsebwifivel megoldott a mobilnetes ténykedés is, a vásárlás idején jó 20k-t meg is spóroltam ezzel a módszerrel.

A Jelly Bean megjelenésekor nekem egyből felajánlotta a masina a frissítést, egyetlen bajom van vele csupán, hogy középre kerültek azok a fránya gombok, pont írás közben a Space alá esnek, és ha az ember félreüt, akkor gyorsan az asztalon találja magát...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#46) wertigo1984 válasza icon (#45) üzenetére


wertigo1984
őstag

Nekem az autóban Sencor rádió van, már első alkalommal pár másodperc alatt ''párosodtak'' a tabbal, és tökéletes a kapcsolatuk akár zenét hallgatok, akár telefonálok bluetooth segítségével. :C

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#47) imisomogyi


imisomogyi
aktív tag

De jó kis teszt lett. :)
Nagyon profin csinálod. Egyébként szvsz telefonnak csak bt fülessel érdemes használni. De akkor minek a mobil elnevezés. Tabletnek vagy autóba beépíteni viszont annál jobb.

(#48) Lensver29


Lensver29
csendes tag

Bocs, de egy kicsit kritikus leszek, sajnos nem igazán azt a részletességet hozta a teszt, amilyennek lennie kéne.

Hozzáteszem, gyakorlott felhasználó vagyok, bár inkább az Asus Transformer Prime-ot választottam, de volt a kezemben, ismerem a motyót, a következő dolgok nem engem érdekelnek, hanem esetleg azokat akik gondolkodnak egy ilyen beszerzésén.

Kamera: először is szerintem nézz körül, hogy a legtöbb kamerát kapott tablet milyen "minőséget" nyújt és utána nevezd jelzésértékűnek a produktumot, ezek a képek teljesen vállalhatóak, főleg a fixfókuszos kategóriában, nagyjából az iphone 3G kamerájának szintjét hozzák, amiből példának okáért simán lehet nyomtatni 10x15-ös fényképet úgy, hogy senki se szúrja ki, mivel készült. Ráadásul egy 7 colos tablettel teljesen reális lehet a fotózás egyes jó értelemben vett elmebetegeknek, annyira azért nem drabális darab, sőt. Videónál pedig elég megnézni például ezt a felvételt, egy átlag családnak felvenni Pistike 5. születésnapját, nos erre bőven jó.

Üzemidő? "1,5-2 nap üzemidő biztosra vehető" hát, ezt nagyjából a hajra lehet kenni. Anno a kínai dropad tabletem 3 órát bírt életben maradni webböngészés közben, de ha csak 3 óránként néztem rá a mailjeimre az is elment 3-4 napot. Szóval többet ér szerintem az olyan jellegű infó mint például ha max fényerőn 720p-s filmet játszunk akkor x óráig bírja.

Zene, videólejátszó: szép és jó, hogy van albumborító, de szerintem az sem elhanyagolható, hogy milyen formátumokat játszik le gyárilag (hasonlóan a videóknál), lejátszási listázás van-e.

Extra szoftverek három sorban. Egyszeri laikus például kérdezhetné: Mi a rák az az allshare, hö? Gameháb mi a gyíkra jó?

Socialhubról egy szó sincs, social média kliensek mik lehetnek rajta? A mai facebook generációnál ezek elég lényeges kérdések.

etc. etc. etc.

Szóval ne haragudj, de én ezt egy kicsit olyan teszkó gazdaságos cikknek érzem, rövid összefoglaló, de semmiképp sem teszt vagy bemutató. Ebben a formában szinte elég a specifikációs oldalt megnézni, a többi rész érdemben nem sok információt ad a történethez.

[ Szerkesztve ]

(#49) sdd2 válasza Lensver29 (#48) üzenetére


sdd2
veterán

Ha minden egyes tesztben leírnám hosszan melyik app micsoda akkor az 5-ik cikk már unalmas szarlenne. A kamera meg akárhogy nézzük fos. Még a 10x15-ös képnél is látszik, hogy AFes kamera vagy sem. Üzemidő mint nálam szokható internet, wifi, mobilnet, telefon, fotózás és zenehallgatással ment ennyit, amelyik tabal nem lehet telefonálni oda netezési időt szoktam írni. Videó, zene ugyan azt viszi mint az összes többi, ezt a részét nem értem, képek megjelenítéséhez is odaírjam megy-e a gif meg ilyenek?

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.