Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Rivaul válasza bandeevw (#800) üzenetére


Rivaul
addikt

Ugyan ott ahonnan linkeltem ezt. Ez mind gyári rom. Nem ugraszt egyik se knoxot :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#802) bandeevw válasza Rivaul (#801) üzenetére


bandeevw
tag

Közben kiigazodtam rajta, köszi :)
Az S3-at nem ROM-oztam, független volt gyárilag, meg nem is volt vele gond...

Illetve még gondolkodunk, hogy visszaadjuk e a Telenornak...nem kaptuk meg hozzá az S View Cover tokot sem, normál Flip Cover-t adtak...és hiába hisztizünk nekik, nem történik semmi... :O volt olyan válasz is részükről, hogy így jártunk...

[ Szerkesztve ]

(#803) #33253120 válasza Rivaul (#799) üzenetére


#33253120
törölt tag

Rögtön ágyúval verébre? :)
Először csak jó lenne egy factory reset. Emellett sd kártya ki, ha nem jó akkor sem, akkor jöhet a rompiszkálás... :)
Vagy mi.. :)

(#804) pixelblondie válasza bandeevw (#800) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

Sziasztok, jóreggelt mindenkinek!

Mindig aktuálisan friss romokat a SamMobile oldalán találsz. Firmware szekció, azon belül a legördülő listából kiválasztod a megfelelőket, majd végül a country-nál a Telenor (PAN) részt.

Így

Szerk: most töltött be az oldal alja, látom kaptál választ, de így hagyom, hátha valakinek még jól jön a részletes infó. :)

Rivaul: Rendes lány vagyok, megnézem a kedvedért a magentás ANL2-t tisztán wipeolva és nyomok majd vele egy AnTuTu-t.

[ Szerkesztve ]

as good as it gets

(#805) boeing


boeing
senior tag

Német tmobile romANL2 Antutu teszt.

(#806) pixelblondie válasza boeing (#805) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

Megkíméltél a telekom romtól :D Köszönöm!! :R :DDD

as good as it gets

(#807) boeing


boeing
senior tag

Semmi extra nincsen benne,de irtozok a telekomos romtól,csak kivácsiságból raktam fel.Vissza a gyárit. :K

(#808) bandeevw válasza #33253120 (#803) üzenetére


bandeevw
tag


T_chris

1 hetes telefonon nem hiszem hogy nagy változást okozna egy factory reset...nem? :F
SD kártya nincs benne, letöltött progi is csak egynéhány.


Sunfleur

Igen, ez tiszta, csak nem voltam biztos a gép pontos típusában (van G800H is pl.).
Gondolom akksi mögött le vagyon írva, csak asszony aludt már tegnap este, és be volt vackolva mellé a telefon, nem akartam ezért felkelteni.

[ Szerkesztve ]

(#809) bandeevw


bandeevw
tag

Hűha!

Nincs meg valakinek ez az XEH ROM véletlenül?

300 kB/sec a letöltési sebesség, ez lesz vagy 1 óra...

(#810) #33253120 válasza bandeevw (#808) üzenetére


#33253120
törölt tag

Pár napos? Frissítést feltetted?

(#811) Rivaul válasza #33253120 (#803) üzenetére


Rivaul
addikt

Sajna azért nem opció mert az első romok szinte mindenkinek xarok voltak. Hiba, hiba hátán. A felesleges körök helyett inkább egyből tüzeltetek arra a bizonyos verébre :K


Sunfleur

A szándék meg volt :)


boeing

Thx. Látom hogy megy ez feljebb valóban. 1-2 hete én még 200-al kevesebbet értem el.


bandeevw

Ez ennyi idő. ha leszedted el kell rakni. Nekem is meg van de még lassabban tudnám csak megosztani.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#812) bandeevw válasza #33253120 (#810) üzenetére


bandeevw
tag

Persze, fent van:

(#813) pixelblondie válasza bandeevw (#808) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

A 800H asszem' a duplasimes verzió típusszáma.

as good as it gets

(#814) bandeevw válasza pixelblondie (#813) üzenetére


bandeevw
tag

Van ott még más is egyébként, az biztos a tripla SIM-es :DD

Nna, újrahúztam, rajta az XEH, meglássuk.

Majd referálok :U

(#815) #33253120 válasza Rivaul (#811) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hát nem tudom... Lehet bennem van a hiba, de én elvoltam végig a gyárival...
Voltak elsőindításos bajaim az elején, de mivel nem rakom újra a vasat naponta így annyira nem zavar. De ezek egyrésze valahogy megjavult a frissítésekkel. Ezért is kérdeztem, hogy a kedves érdeklődő hogy áll ezzel.. :)

(#816) bandeevw válasza #33253120 (#815) üzenetére


bandeevw
tag

A tiéd is Telenor-os?

(#817) pixelblondie válasza bandeevw (#814) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

Nekem is az ANJ2 XEH van rajta, semmi gond nincs vele, jól megy. Remélem nálad is ilyen lesz.

as good as it gets

(#818) #33253120 válasza bandeevw (#816) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem. Telekomos.

(#819) pixelblondie


pixelblondie
aktív tag

Kikerült a Telenoros ANL1, ha valakit érintene.

as good as it gets

(#820) gcsikos


gcsikos
tag

Éjjel magától kikapcsolt, töltésre dugva. Félt a sötétben? Vagy a szélvihar? :) Pénteki délutáni vétel telenornál, még tudnám cserélni esetleg, a kamera funkciók hiánya miatt az e tekintetben sokkal jobb, meg erősebb belsőség miatt is a Sony Z1 kompakt jöhetne szóban, annak meg az akksija nem cserélhető. Most itt tartok és az alapkamera helyett a procamerát használom.

(#821) pixelblondie válasza gcsikos (#820) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

A Z1C kamerájával sokáig volt gond, nem hozta azt az elvárást amit egy húszmegásnak hoznia kéne, ilyen képeket én is csinálok, mint láthattad, én nem váltanék rá.
Egyébként milyen funkciókat hiányolsz a kamerából?

[ Szerkesztve ]

as good as it gets

(#822) arpad5588


arpad5588
csendes tag

Na megjelent az uj XHE rom most toltotem le :)

[ Szerkesztve ]

(#823) pixelblondie válasza arpad5588 (#822) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

A független XEH romot mondod? Hol látod?

Szerk: Ja, látom, Azt hittem az ANL2 jött ki.

[ Szerkesztve ]

as good as it gets

(#824) arpad5588 válasza arpad5588 (#822) üzenetére


arpad5588
csendes tag

Mar lehet tolteni a szoftverfrisites resznel fent van es nensokara a sambobile.com on is fent lesz.

[ Szerkesztve ]

(#825) gcsikos válasza pixelblondie (#821) üzenetére


gcsikos
tag

1. Szeretném elérni, hogy máshova a fókuszt, mint ahol a fényt méri.
2. A fénymennyiségét külön lehessen állítani. Tehát van egy tárgy amire fény esik, akkor levehetném a fényt és a világosabb részre (virág, tárgy, arc, bármi) állíthatnám be, ezzel kiemelném az emiatt alulexponálódó, sötétebb környezetből.
3. Nem is akarom elhinni, lehet, hogy én bénázom, de hogy lehet makrót fotózni?
4. A harmadik, hogy csak "szép arc" üzemmódban lehet az ISO-t állítani, ezt sem akarom elhinni.
Úgyhogy most a ProCapture megy. Eddig az SGSII használtam és meg voltam elégedve. Ezekenk a fotóknak legtöbbjét az SGSII-vel csináltam, igaz van ott Sonya6000 és SOnyNEX5N is

Különben benne van már az ANL1, amit írtál (kösz), remélem, nem kapcsol ki magától:)

[ Szerkesztve ]

(#826) arpad5588


arpad5588
csendes tag

:K Igen csak elirtam Sunfleur.

[ Szerkesztve ]

(#827) pixelblondie válasza gcsikos (#825) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

1: A fókuszt oda rakja ahová nyomod az ujjaddal a képernyőn.
2: Ezt szerintem a mérési módoknál tudod konfigurálni, bár én soha nem használtam, ebben nem vagyok biztos.
3: Automatára teszed és a kezeddel megmutatod neki mire fókuszáljon. 6-7 centiről már megy szépen:)
4: Az én ANJ2 romomban auto üzemmódban rányomok a beállításokra, ott van, hogy ISO rábökök és máris ott vannak az opciók: Auto, 100,200,400,800

Itt van a fiúk ide vonatkozó teszt részlete

[ Szerkesztve ]

as good as it gets

(#828) Rivaul válasza gcsikos (#820) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha egy hetes a készülék akkor gyári rom van rajta ami sűrűn kikapcsolt nekem is. Mára már nincs ilyen gondom. A többire a kisasszony megválaszolta a lehetőségeket :K Én sem hiszem hogy az sgs2 bár mibe is jobb lenne mint ez. Max a camera app változott.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#829) pixelblondie válasza Rivaul (#828) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

Btw most jelent meg az új telenor rom. Abban már biztosan kiküszöbölték a hibát.

as good as it gets

(#830) klacai


klacai
csendes tag

Sziasztok!
Ha független a minim de a kártya Telenoros akkor független frissítést letöltését fel sem ajánl a telefon?

(#831) tanzara


tanzara
csendes tag

A gsmarena oldalán azt lehet olvasni, hogy az előd S3-hoz képest ebben már nincs benne a screen mirroring azaz a képernyőtükrözés? :F

(#832) gcsikos válasza pixelblondie (#827) üzenetére


gcsikos
tag

Köszi, ezt ismerem, eléggé átolvastam, néztem a videót is, de ott borul a dolog, hogy makró módot emlegetnek, de makró mód nincs a telefonban. Viszonylag közeli képet lehet csinálni, de ez elmarad a makróra állítható telefonoktól.
Sokak véleményével ellentétben és a mai telefonokat fényképezőgépeknek is tartom, ezért fenntartom pl, hogy hiba, amikor ISO-t állíthatok, nem megy a stabilizátor. De lehet, hogy egyszer csak jön egy frissítés:) Ezért a pénzért (67e) nem bántam meg, de még a barátkozás elején vagyok. Különben hajlandó vagyok pár dologról lemondani, mert a munkámtól függően APS-C szenzoros vagy FF-es profi gép van nálam és vagy wifivel vagy NFC-vel tudok képet telefonnal elsősorban a fb-ra, instára. De az utcai esetek többségében a telefont használom.

(#833) szaki04 válasza tanzara (#831) üzenetére


szaki04
senior tag

Szerintem van benne...

Van benne screen mirroring...

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#834) Rivaul válasza tanzara (#831) üzenetére


Rivaul
addikt

Sok a cikkekbe lévő téves infó. Pl az itteni cikkben az van hogy a gps nem lát glonasst ami szintén nem igaz.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#835) zjuhasz válasza Rivaul (#834) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

azt hogyan tudnám lecsekkolni, hogy használja-e valami a glonasst? Az OK, hogy a készülék tudja, de az appot is fel kell rá készíteni?
Endomondot, Igo-t, Google térképet használok műholdas segítséggel, de hogy ezek közül melyiknek segít, hogy a ruszki rendszert is látja.... vagy az app már csak a kész pozíciót kapja meg a telefontól?
Egy gps test app-ban látszik, hogy melyik műhold a gps és melyik a glonass?

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#836) pixelblondie válasza gcsikos (#832) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

Hát, ha ez a munkád is, akkor te tudhatnád a legjobban, hogy ezek telefonok kamerával, nem pedig kamerák telefon funkciókkal. Vagyis hát van olyan is, de azt Lumia 1020-nak hívják.

Egyébként pedig igen, a funkciók szoktak változni a romok fejlődésével együtt.

Azt viszont ajánlom, hogy cseréld vissza vagy el a készüléket, ha ennyire nem vagy vele megelégedve, mert tartok tőle, hogy eztán sem leszel.

[ Szerkesztve ]

as good as it gets

(#837) Rivaul válasza zjuhasz (#835) üzenetére


Rivaul
addikt

Szerintem a készülék használja a glonasst és nem az app. Az igo és a here az biztos hogy használják ha esetleg még is app függő is lenne mint a tcm esetében. Bár részemről ez inkább spekuláció de nem hiszem hogy a szoft lenne ezért a felelős. Ugye már van beidu alapú is, ezeket pedig sehol nem láttam felsorolva navi programoknál hogy: "minket válassz mert ezt is látjuk". Csak magán az eszközökön vannak feltüntetve.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#838) pixelblondie


pixelblondie
aktív tag

Rivaul
Rivaul

Az előbb feltettem az ANL1 XEH-et. Utána nyomtam egy wipe-ot, és érdekes módon az előző háttérképemmel együtt töltött be.
Nem is értem. :F Hogyan?

[ Szerkesztve ]

as good as it gets

(#839) csabiks


csabiks
senior tag

Sziasztok, Odinnal telepíteném fel a firmwaret, miket kell kipipálni?

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#840) bandeevw válasza gcsikos (#820) üzenetére


bandeevw
tag


gcsikos

Nekünk is ugyanezt csinálja (pontosabban ha kezd gyengülni az akksi, 15-20% alatt van, akkor kezdődik a rumli, kikapcsol, megfagy a boot képernyővel stb), 1 hetes, Telenor-os készülék.
Itt, a többiek azt írták, hogy számukra ismeretlen a hiba, bár sztem ők jórészt a gyári, magyar, független (XEH) ROM-ot használják, javasolták, hogy frissítsük mi is arra.
Tegnap meg is csináltam, azóta egyszer merült le 3% alá, de a hibajelenség nem jött elő :C

Más: Telenor netshop-ban vetted? Ajándék S View Cover tokot kaptál hozzá? Csak mert mi ott vettük, kaptunk is hozzá tokot, de sima Flip Cover :((( azóta hisztizünk a Telenor-nak...kb le se szarják, volt olyan ügyfélszolis, aki közölte h így jártunk :(( mondtam is neki (többek között) h azért jól kezdődik ez a 2 év...


T_chris

Akkor lehet azért nincs nálad gond...
Ahogy látom, már másnál is baj van a Telenorossal, lehet h tényleg ROM lesz?

(#841) Rivaul válasza csabiks (#839) üzenetére


Rivaul
addikt

Semmit. Alapon hagyd ahogy betölt. Az AP alá tedd be a ROM-ot és annyi.


Sunfleur

Érdekes. Mind2 wip-ot átnyomtad rajta? Wip-old újra sztem még 1x.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#842) csabiks válasza Rivaul (#841) üzenetére


csabiks
senior tag

Köszönöm! És így fogja wipe-olni? vagy van más teendőm vele?

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#843) viralmind


viralmind
aktív tag

Felpattintottam a fuggetlen xeh rom-ot ami tegnap jelent meg , ota-n jott nem wipe-oltam rendben lement a frissites semmi beallitas nem allitodott el, valoban sokat javult az ujjlenyomat olvaso erzekenysege.Jonak tunik a rom.

(#844) Rivaul válasza csabiks (#842) üzenetére


Rivaul
addikt

EZT olvasd el. 2-3 napja írtam asszem, sztem benne van minden :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#845) bandeevw válasza Rivaul (#844) üzenetére


bandeevw
tag

Nekem sikerült ez alapján :)

(#846) ferero válasza bandeevw (#840) üzenetére


ferero
tag

nálam is voltak eleinte problémák, de a frissítés óta megszűntek. telenoros.

"Taurus"

(#847) zjuhasz válasza Rivaul (#837) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

teszteltem, az AndroiTS GPS test nevű progi látott most 12db USA, 6db orosz, 5db kínai műholdat, az első két fajtát használta is. Ellenben az IGO 11db-ot használt, tehát csak az amerikait, de 20db-ot jelzett

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#848) gcsikos válasza bandeevw (#840) üzenetére


gcsikos
tag

Az új frissítés tényleg lehet, hogy hatott, azóta nem állt meg. Én a budaörsi Tesco Telenornál vettem, nem volt ígéret, csak csengettyű és el is hoztam. Most várom az ebay-en rendelt külső töltőt s pótakksival, néha nomádban vagyok, nincs konnektor. Egy bumpert még nznék hozzá, nemcsak a leeséses peremvédelem, hanem talán be tudok szorítani egy vékony csuklóra akasztható pántot, időnként extrém körülmények között fotózok, nem ártana.

(#849) gcsikos válasza pixelblondie (#836) üzenetére


gcsikos
tag

Kezdek megbarátkozni vele, különben sem vagyok minden áron kekeckedő típus. De...
Az Asus Memopad HD7-es tabletem kameráján rögzíthetem a fókuszt és a fénymérést és a fehér egyensúlyt a kívánt helyeken. Az más dolog, hogy egy 7 collos cuccal nem fényképezek. Azt akarom mondani, hogy kis szenzor ellenére csak firmware kérdése, hogy sokoldalúbb legyen a cameraphone szisztéma ebben a "telefonban".

(#850) Rivaul válasza gcsikos (#848) üzenetére


Rivaul
addikt

Biztos hogy jobb lesz a teló a frissítés után. Ha még is marad galiba akkor tedd fel a független romot a leírtak szerint és a maradék hiba is megszűnik. Az első bolti romok vállalhatatlanok voltak szinte mindenkinek így nem egyedi eset.
A kamera meg sokat változhat hisz a nyalóka már egy valóban ehhez a telefonhoz írt rendszer lesz és nem csak egy gyors megoldás amivel hirtelen piacra lehet dobni. Ha meg nomádba vagy akkor tedd energiatakarékosba vagy egyenesen ultrába. Úgy még egy hajótörést is túl lehet vele élni :D

A bumper meg csak műanyagból van aminek sajna az alja szétreped (nekem is ez van) bár a gumi káva megtartja de a pántot nem biztos hogy beleakasztanám...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.