Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Blac1 válasza pengwin (#149) üzenetére


Blac1
aktív tag

A pendrive-ot a Beállítások/Tárhelynél sem látja. Az a furcsa hogy magát a kábelt amikor csatlakoztatom akkor rögtön kiírja hogy USB csatlakozó csatlakoztatva. De a pendrive-ot nem látja. Próbáltam úgy csatlakoztatni hogy már rajta volt a pendrive, meg úgy is hogy nem volt rajta és csatlakoztatás után raktam rá a pendrive-ot. Az eredmény mindig ugyan az volt.
De holnap vissza megyek vele a Media Markt-ba.Ott megtudom hogy mi a helyzet. Még bele férek a három napos határidőbe.

(#152) scyllarus válasza Blac1 (#151) üzenetére


scyllarus
veterán

Próbáltad másik pendrive-val? Egérrel, billentyűzettel, külső merevlemezzel? Ha valamelyiket is látja, akkor nem a teló a ludas.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#153) Blac1 válasza scyllarus (#152) üzenetére


Blac1
aktív tag

Több pendrivel is próbáltam és egérrel is. És semmi. A kábelt és a pedrivet kipróbáltam más telefonokkal. És tökéletesen látták. De az ennyim csak a kábelt látja.

(#154) scyllarus válasza Blac1 (#153) üzenetére


scyllarus
veterán

Akkor valóban a telónál van a gond.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#155) Blac1 válasza scyllarus (#154) üzenetére


Blac1
aktív tag

Én is remélem hogy azzal van baj mert akkor holnap egyszerűen kicseréltettem. Ha nem a telefonnal van a baj akkor sajnos nem támogatja.
Mindenképpen megírom ide a fórumra az eredményt hogy ti is megtudjátok hogy támogatja-e vagy sem.

(#156) kovicska


kovicska
aktív tag

Nem tudjátok a sima S3 fólia jó rá ?

Mortui Vivos Docent

(#157) pengwin válasza kovicska (#156) üzenetére


pengwin
addikt

Mivel tizedmilliméterre megegyezik a két készülék mérete, ezért nagyon valószínű.

Üdv, pengwin

(#158) Blac1


Blac1
aktív tag

Sziasztok!
Eldőlt a dolog. Sajnos a Neo nem támogatja az OTG funkciót.
És ez biztos. Kipróbáltam másik Neot de bementem egy Samsung márka üzletbe is, és ott is megerősítették. Jó lenne ha a Mobilaréna kijavítaná a telefon tesztjét. Akinek fontos ez a funkció ne vegye meg ezt a telefont.

(#159) scyllarus válasza Blac1 (#158) üzenetére


scyllarus
veterán

Köszi, ezzel sajnos ki is esett. :(

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#160) Blac1 válasza scyllarus (#159) üzenetére


Blac1
aktív tag

Hát én is elbizonytalanodtam hogy jól választottam-e. De aztán rájöttem hogy az előző telefonomon (S2), sem használtam ki ezt a funkciót soha. Ennél is csak véletlen jöttem rá hogy nem támogatja.

(#161) Lehiñito


Lehiñito
senior tag

Sziasztok. Aki vett ilyen készüléket és beregisztrálta a samsungnál, akkor az meg tudná mondani, hogy a neo is megkapta e a prémium garanciát mint a sima s 3?

(#162) Blac1 válasza Lehiñito (#161) üzenetére


Blac1
aktív tag

Szia!
Én most regisztráltam a készüléket de a visszaigazoló levélben nincs szó prémium garanciáról.
Ebből gondolom hogy nem.

(#163) pengwin válasza Lehiñito (#161) üzenetére


pengwin
addikt

Sem itt, sem itt nem szerepel a listában, szóval valószínűleg nem ját hozzá.

Üdv, pengwin

(#164) zozika2 válasza Blac1 (#162) üzenetére


zozika2
tag

Helló! Írnál 1-2 dolgot a telefonról? Esetleg a sima S3-hoz képest milyen? Köszi!

(#165) Blac1 válasza zozika2 (#164) üzenetére


Blac1
aktív tag

Szia! Az S3-hoz nem tudom viszonyítani mert nem volt olyan telefonom. S2-öm volt ez előtt.
Szerintem gyors, és ezt a tesztben lévő videó nem igazán adja jól vissza. Játékokkal nem probáltam, de az de a böngészés gyorsabb mint az S2-nél. A kijelzője gyönyörű, mondjuk ezért választottam ezt és mondtam le a 4G-ről. A ram kezelésről. Nem tiltottam le semmit. Három vidget megy és folyamatosan fut a viber és a skype. 650Mb a szabad memóriám. Most még sokat nyomkodom és 3 óra felett van a kijelző idő.
Röviden ennyi. Ha valami még érdekel kérdezz nyugottan.

[ Szerkesztve ]

(#166) darkmann válasza Blac1 (#165) üzenetére


darkmann
őstag

Hali!
Én 3 hete használom a Neót, és nem tudok rosszat mondani rá. A kamerája szuper jó képeket lő, vetekszik a középkategóriás digitális gépekével, még gyengébb (de nem teljesen sötét) fényviszonyok között is kevés a zaj, és szépek a színek, jó a vonalélesség (szerintem). Xperia SP-hez tudom viszonyítani, ég és föld a Neo javára.
A Real Racing 3 pillanatok alatt betölt, és mindenféle minőségbeli állítgatás (RR3 graphics nincs is fent emiatt, míg SP-n fent volt) nélkül fut szaggatásmentesen.
A +200 Mhz-cel emelt órajel, a fél gigával több memória, és a 16 Gb tárhely, az Amoled kijelző és az átlagfeletti kamera miatt megéri a felárat a kategóriatársakkal szemben szerintem. :C

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#167) Blac1 válasza darkmann (#166) üzenetére


Blac1
aktív tag

Szia!
Melyik változatot vetted? Az egy simest vagy a kétt simest? Vagy amit a telenornál lehet kapni? Mert ők úgy árulják hogy 4G képes.

(#168) darkmann válasza Blac1 (#167) üzenetére


darkmann
őstag

Telenoros, tudom hogy nincs benne 4G, de őszintén: hol tudod kihasználni a 4G előnyét, főleg, hogy az adatcsomagok adatkorlátot tartalmaznak? :N

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#169) Blac1 válasza darkmann (#168) üzenetére


Blac1
aktív tag

Egyet értek. Csak kíváncsiságból kérdeztem. Viszont nem értem hogy akkor a Telenor mért árulja mint 4G-s telefont?

(#170) darkmann válasza Blac1 (#169) üzenetére


darkmann
őstag

ó, Telenornál (de más szolgáltatónál is) nem ez lenne az első elírás. Ezért kell utánanézni az egyes típusoknak, mielőtt megveszi az ember. :K

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#171) zozika2 válasza Blac1 (#165) üzenetére


zozika2
tag

Köszi:)

(#172) zozika2 válasza darkmann (#166) üzenetére


zozika2
tag

Helló! A Real Racing max grafikán fut? Esetleg az Asphalt 8-at nem próbáltad?:)

(#173) darkmann válasza zozika2 (#172) üzenetére


darkmann
őstag

RR3-on nem állítottam semmit, csak letöltöttem és a Cloud Save-ből visszaállítottam a mentett játékállást. Asphalt8-cal nem játszok. Viszont viszonyítási alapként RR3-at használtam/használok Wayteq Xtab-100QCR-en (4 magos Rockchip+Mali400MP4+2GB Ram) és Sony Xperia SP-n (Qualcomm MSM8960Pro+Adreno 320+1Gb Ram) és eddig ezen fut a legzökkenőmentesebben és ezen tölt be a leggyorsabban is. :R

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#174) zozika2 válasza darkmann (#173) üzenetére


zozika2
tag

Jól hangzik, köszi:)
Tudom, hogy nem ide tartozik, de ha nem gond leírnád hogy működik ez a Cloud Save?

(#175) darkmann válasza zozika2 (#174) üzenetére


darkmann
őstag

RR3-ban a beállítások között van egy olyan opció, hogy Cloud Save. Ehhez vagy Facebook vagy Google+ fiókkal be kell jelentkezned az RR3-on belül. Így aztán elmentheted az aktuális játékállást pl. a telefonodon, aztán a tableteden Restore from cloud után ott folytathatod, ahol abbahagytad. :DD

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#176) zozika2 válasza darkmann (#175) üzenetére


zozika2
tag

Köszi:)
Telefonálás közben jó a hangminőség? Mert a tesztben csak közepest írnak.

(#177) Blac1 válasza zozika2 (#176) üzenetére


Blac1
aktív tag

Az ennyimen tökéletes a telefonálás közbeni hangminőség. Viszont a hangszórója tehát amin a csengőhangot kiadja, egy kicsit halkabb mint az S2 telefonomé.

[ Szerkesztve ]

(#178) kovicska válasza zozika2 (#164) üzenetére


kovicska
aktív tag

Hali !
Nekem volt sima S III telóm, ez klasszisokkal jobb, sokkal gyorsabb.

Mortui Vivos Docent

(#179) zozika2


zozika2
tag

Ok, köszi mindenkinek, akkor hétvégén veszünk kettőt:)

(#180) Demonlaci2


Demonlaci2
tag

Ebben a Neo változatban van barométer szenzor, mert a jelenlegi rendes S3-omban van?
Gondolkodom egy ilyen készülék vásárlásán.

(#181) Blac1 válasza Demonlaci2 (#180) üzenetére


Blac1
aktív tag

Ez jó kérdés. Ha megmondod hogy tudom a telefonon ellenőrizni akkor megmondom.

(#182) Demonlaci2 válasza Blac1 (#181) üzenetére


Demonlaci2
tag

ELIXIR apk magyar, a szenzorok menüpontban lehet megnézni milyenek vannak benne, vagy S Baro apk, ha mutatja a légnyomást net nélkül akkor van benne, de az ELIKXIR mindent megmond a telóról. :)

(#183) Blac1 válasza Demonlaci2 (#182) üzenetére


Blac1
aktív tag

Nos az Elixir szerint nincs benne nyomásmérő.

(#184) Demonlaci2 válasza Blac1 (#183) üzenetére


Demonlaci2
tag

Akkor ennyivel is kevesebb, mint az S3, nos inkább egy S4 lesz az az S3 ami leváltja a jelenlegit.Köszi az információt, szerintem nagyon hasznos!!!
Egyébként a régi S3-ra itt van egy N7100 portolt ROM, ami szerintem tökéletesen működik, teljesen gyári 4.4.2-es. : http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development/rom-qs-i9300-kk-t2755841

[ Szerkesztve ]

(#185) pengwin válasza Demonlaci2 (#184) üzenetére


pengwin
addikt

és ez rendes 4.4, vagy csak ráhúzták a 4.4 skint a régebbi droidra? más szóval: API 19?
S3 Neo meg nem lenne előrelépés a sima S3-ról, kicsit gyengébb az SoC, csak a GPU-ja jobb.

Üdv, pengwin

(#186) Blac1


Blac1
aktív tag

Természetesen mindenki maga dönti el hogy számára mi a fontos a telefonba. Nekem a sebesség és a több Ram fontosabb volt mint a OTG. És ha tudtam volna a nyomásérzékelő hiányáról a sima S3-al szemben, az sem befolyásolt volna a döntésemben. De szerintem a tesztek hardver sebesség táblázata egyértelműen gyorsabbnak mutatja a Neot. És nem csak pár százalékkal. Szerintem ezen a téren történt előre lépés. De ugyanakkor bizonyos vissza lépés is. Például gyengébb hangszóró, és természetesen a sokat emlegetett OTG.

[ Szerkesztve ]

(#187) pengwin válasza Blac1 (#186) üzenetére


pengwin
addikt

Azokat én is néztem, eléggé Bullshit szagúak.
Hiába Snapdragon a proci Exynos helyett, előbbi Cortex-A7 magokkal dolgozik, utóbbi A9-ekkel, a maximális órajel pedig azonos. Azonos órajelen pedig a Cortex-A9 tudtommal 20%-kal magasabb teljesítményű, viszont sokkal rosszabb az energiahatékonysága. A 28 és 32 nm-es csíkszélesség teljesítménybe nem szól bele, csak a fogyasztásba.
Szóval a Benchmarkok valószínűleg csak jobban vannak optimalizálva a Snapdragon 400-ra, mert elterjedtebb, meg valószínűleg az SoC is szépen felpörgeti magát a jobb pontszámok érdekében.
Viszont a GPU tény és való, hogy sokkal jobb, magasabb API verziókat támogat.

Kb. ugyanott van a két SoC, csak az egyik idei alsó-középkategória, a másik meg a csúcs volt a maga idejében.

Üdv, pengwin

(#188) Demonlaci2 válasza pengwin (#185) üzenetére


Demonlaci2
tag

Rendes 4.4.2-es.

(#189) Gudy


Gudy
tag

Jó cucc ez, nagyon gyors. Videok, képek jó minőségűek.

(#190) kisnokia válasza kovicska (#178) üzenetére


kisnokia
aktív tag

Kaptál egy bónuszt a Here-vel. Sejtettél valamit előre....

(#191) Blac1


Blac1
aktív tag

Sziasztok!
Kicsit utána olvastam ennek az OTG ügynek. És a következőt tudtam meg. A gond az hogy a Neo nem ad áramot a pendrive használatához. A kábelt felismeri de mivel nincs áram nem tudja olvasni a pendrivet. A megoldás ez lenne. Csatlakoztatod a kábelt a telefonhoz. Csatlakoztatod a pendrivet is és egy külső energiaforrást. Így a telefonod máris látni fogja a pendrivet.
Eddig eljutottam. A kérdés csak az hogy mi lenne az a külső energiaforrás? Egy egyszerű mobiltöltő? Akkor viszont oda a mobilitás hisz csak olyan helyen tudnád használni ahol van lehetőség a töltőt hálózatra csatlakoztatni. Vagy létezik valami hordozható kis akkumulátor, amit az ember otthon feltölt és viszi magával? Mert sajnos akkumulátoros pedrive nem létezik.

Nos gondoltam leírom ezeket hátha valakit érdekel a dolog, vagy többet tud illetve halott erről a lehetőségről.

(#192) Blac1 válasza Blac1 (#191) üzenetére


Blac1
aktív tag

Közben válaszolok is saját magamnak.
Szerintem ezek tökéletesek lennének.
Ha a legolcsóbbat vesszük akkor kábellel együtt körülbelül 3000Ft lenne a költség.

[ Szerkesztve ]

(#193) tomcsa44 válasza Blac1 (#192) üzenetére


tomcsa44
tag

És ha olyan pendrive-ot használsz, ami egyik végén USB, másik végén microUSB 2.0 van?

Példa.

Sony Xperia M2 (Mellette Navon M400 és Huawei Y300. Jövőre már kell egy Lumia is megint - 735 a terv.)

(#194) Blac1 válasza tomcsa44 (#193) üzenetére


Blac1
aktív tag

Akkor is szükség van a pendrivnek áramra. Amit csak külső áramforrásról tudsz adni neki.

(#195) DjMcMaster válasza Blac1 (#194) üzenetére


DjMcMaster
tag

Sziasztok!

Mivel kisérletező ember vagyok, rendeltem egy S5 klón telefont. Az első (fő) probléma az volt, hogy nem azt küldték (gyengébbet) amit rendeltem és a szoftvere teljesen el van cseszve. Hiába rakok rá frissítést ugyanazokat a hülyeségeket csinálja, így most megy vissza a feladónak!

Amiért ezt leírtam, hogy most egy kicsit alább hagyott a kísérletező kedvem és azon gondolkodtam, hogy veszek egy S3 vagy S3 Neo-t. A kijelző üvegéről tud valaki valamit, mert minden jel szerint nem Gorilla Glass.

Köszi előre is!

Bocsi, a válaszra nyomtam ÚJ helyett!

[ Szerkesztve ]

Üdv ! DjMcMaster

(#196) DjMcMaster


DjMcMaster
tag

Valaki tudja a számozások rejtelmeit?

i9300 - Ez a sima s3
i9301 - Ez a NEO
i9301l - ?
stb, stb.

Mag a fene tudja még mik. Tudja valaki a különbégeket?

[ Szerkesztve ]

Üdv ! DjMcMaster

(#197) Blac1 válasza DjMcMaster (#196) üzenetére


Blac1
aktív tag

Szia!
Én úgy tudom hogy Gorilla Glass.
Az i9301 a dual sim verziós.
A i9301i az egy sim verziós.

[ Szerkesztve ]

(#198) Blac1 válasza Blac1 (#197) üzenetére


Blac1
aktív tag

Bocsánat a dual simesnek ha minden igaz akkor i9300i

(#199) Saphirahick


Saphirahick
tag

Sziasztok!

Mostanság terveztem egy ilyen telefont venni 70-ért. Körbenéztem alaposan a piacon, de lehet, hogy valami elkerülte a figyelmemet, esetleg tudtok jobbat hasonló összegért? (Maximum 75k). Tudni kell, hogy nekem most egy Nokia 5530-asom van, tehát ahhoz képest ez egy csúcskategóriás telefon, és nagy előrelépés. :D Nyilván találni jobbat, csak milyen áron... Plusz ebben az árkategóriában nem igazán találtam olyat, ami mindenben jobb lett volna (Pl. ott a Nexus 4, aminek a hardvere erősebb, de régebbi, nem bővíthető, az akksi sem kivehető, kisebb felbontású előlapi kamera, stb).
Any advice? Első körben ne a hater-ek írjanak! :D

Köszi szépen előre is!

Thinking sucks.

(#200) Blac1 válasza Saphirahick (#199) üzenetére


Blac1
aktív tag

Szia!
Ott van például a Alcatel One Touch Idol 2 S. Jó 10 ezerrel olcsóbb, de a fórumon elég sok rosszat írnak róla, viszont 4G-vel. Vagy a Sony Xperia M2. Az egy jó 10 ezerrel drágább, gyengébb kijelzővel de erősebb hardverral és 4G-vel. Szerintem ha a 4G és az OTG hiányával együtt tudsz élni akkor jó választás lenne az S3 Neo.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.