Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:51:40

LOGOUT.hu

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ Note 3
Olvasd el a topik összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) Parallaxis válasza berigazek (#8272) üzenetére


Parallaxis
addikt

Frissítéskor a programok automatikusan bezárodnak,uninstallálásra kerülnek,újra feltelepülnek és kész.Kiürülnek a cach-ek,stb.

No az a gond, hogy OTA frissítés esetén semmi ilyesmi nem történik.
A telepített alkalmazásokhoz semmi nem nyúl, nemhogy uninstallálódnának, meg újratelepítődnének :)
A cache szintén nem ürül, mert wipe nélkül a cache partícióhoz sem nyúl semmi.

---

A dolog egyébként azért vicces, mert maga a Samsung is ajánlja ezt, sőt ha nem OTA-n frissítesz, akkor gyakran maga a ROM is törli az egész készüléket.

(#8303) Criton válasza Parallaxis (#8301) üzenetére


Criton
veterán

A beállítások/gyári visszaállítás alatt is törlődik a cache? (érdekelnek ezek a dolgok, azért kérdezem, nem idegesíteni akarom az embereket) Én beszéltem a Samsungal, és ők is ajánlották.
Egyébként ha jól emlékszem, akkor frissítés előtt írja is, hogy mindenről csináljunk biztonsági mentést, mert mindent törlődhet....

Egyébként összefoglalóról lehet tudni valamit? Milyen tokot, milyen autós tartót vegyen pl az ember?

[ Szerkesztve ]

(#8304) Parallaxis válasza zsoltti (#8274) üzenetére


Parallaxis
addikt

4.4.2be hiába töröltem ki ugyanazokat a rendszer progikat, ram ürítés után 1.05gb nál kevesebbet nem tud foglaltból nem tudok elérni

Dehogynem: [link]

--

Criton:

A beállítások/gyári visszaállítás alatt is törlődik a cache?

Igen, de ezt te is látod, mert mikor újraindul a készülék, akkor írja, hogy mit csinál.
(A beállítások/gyári visszaállítás ráadásul teljes törlést végez, mert a belső SD-t is formázza.)

[ Szerkesztve ]

(#8305) Parallaxis válasza handrash (#8290) üzenetére


Parallaxis
addikt

A kit-katt, nem engedi a Quicpic-et se a kártyára írni.

Ez csak félig igaz :)
Törölni már tud róla, másolni, mozgatni még nem.

(#8306) handrash válasza Parallaxis (#8305) üzenetére


handrash
őstag

Valóban, törölni tud.
Mi a megoldás? Mit ír a linken?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#8307) mekka_kola válasza Parallaxis (#8305) üzenetére


mekka_kola
tag

KitKattől a külső memória olvasásához is kell már jogot kérni, eddig csak az íráshoz kellett. IMHO minden adatforgalom, ami olvasást igényel, update-ért kiált.

SamMobile-on fent van a XEH KitKat, szedem is le és visszatérek BTU-ról, mert erre a szarra még mindög nincs. :(

(#8308) berigazek válasza mekka_kola (#8295) üzenetére


berigazek
őstag

Az eredeti mágnescsatós tokokat bemérik,valahol egy cikkben olvastam és,ha nem ártanak a telónak akkor dobják piacra őket,de sajna a mai nap boldog-boldogtalan készít különféle mágnes csatós tokokat,de a legrosszabb az,amikor a csat (méghozzá nagy darabocska mágnes csat) (olyan,mintha erős mágnesű hangfalakat tennél a TV mellé közvetlen vagy rá,annak is a képernyője megváltozik,vörös lesz,mint a cseresznye ) a képernyőhőz kerül és órákig ott van mellette.Akkor aláírom,hogy árthat a szenzoroknak,ezt nem vitatom,de amikor egy picike,mint egy gyufafej fenta tok szélén van és távol 6 mm-re a telefontól,az nem árt semminek.

Más:

Apropó akkumulátor.Két egyforma akkumulátor nincs,nem merülnek egyformán sem,ezt már volt alkalmam kitapasztalni egy hónap alatt.Két aksim van és mindkettő eredeti.2 hónap gyártási idő eltéréssel.Minden program bezárva,ami fölösleges és 100%-ról indulva minden éjjel meglestem,hogy melyik aksi mennyit merül le.Hát nem egyformán!Az egyik 3%-ot a másik 7%-ot....

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#8309) banhammer válasza Criton (#8303) üzenetére


banhammer
veterán

Autós tartó.

Tok.

Pierre Cardin SLIM H10-21 univerzális tok (nem írok boltot, mert mindenhol más az ára és újabb vita lesz belőle).
Note 2 gyári tok, kicsit beleerőszakolva belefér a Note 3, elméletileg idővel kitágulhat a tok.

Mindenki nevében könyörgöm, hogy tanuld már meg használni a felső sarokban található keresőt, mert megint olyan kérdéseket tettél fel amik újra csak a felesleges vitákat fogják elindítani.

Molyok a konyhában és utána folytatom az írást.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#8313) Hauptmann válasza banhammer (#8309) üzenetére


Hauptmann
addikt

Bumper nélkül a TS8 méretű Pierre Cardin tok a jó (háromféle stílusút lehet kapni), bumperrel (flip coverrel) a TS10. Fekvő tokokról van szó most.

Viszont ez is mágneses ugye, a fedelet azzal zárja.

[ Szerkesztve ]

(#8315) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Érdekességképp nem tudjátok, hogy az Allee Samsung boltban mennyi a flip cover?

(#8316) banhammer válasza banhammer (#8309) üzenetére


banhammer
veterán

Akkor folytatom.

Tok:
- nagyobb plázákban vannak bőrdíszműves boltok (pénztárcát, bőröndöt, minden francot ezt csak úgy belinkeltem én se tudtam, hogy pontosan honnan ered a szó és mit jelent árulnak) ott lehet kapni tokokat is, a legnagyobb kihúzófüles tokba bele lehet erőszakolni a Note 3-at.
- Samsung Mega tok jó a Note 3-ra.
- Tablet case 7' Tracer E072 Black.
- V7 Ultra Protective Sleeve mini
- WPOWER TBAC0036GR-7 tok.
- SBS SBOTOK120
Inkább tablet helyett vettem a Note 3-at, mint telefonnak és van a felsorolásban olyan tok is ami nem biztos, hogy neked tetszeni fog.

Mobiltelefon kiegészítős boltok:
- Telefontokok.hu
- Magicmarkt
- BestMarkt
- Gsmhome
- GizmoShop.hu

Külföldi online boltok:
- eBay
- iProMarket
- DealeXtreme

Szükség megoldás amit én alkalmaztam.

Az se rossz ötlet, hogy elmész egy varrónőhöz és varratsz egy kis szütyőt a telefonnak.
Olyanra gondolj, mint ezek a felül összehúzhatós kis szütyők.
Bár állítólag azzal az a gond, hogy mire kiszedi az ember belőle a telefont már le is rakta a hívó.
A másik para vele, hogy könnyen kieshet, kicsúszhat az ember kezéből.

A KöKi Terminálnál van egy telefonos pult, bolt (nem bolt, mert egy elszeparált kis pultról van szó) (az első emeleten van) ahol arany árban lehet egyedi tokokat varratni kívánt képpel az oldalán.
Megnéztem egy ilyen tokot és nem voltam elájulva a minőségétől, főleg amennyit elkérnek érte.

[moderálva]

[ Módosította: radi8tor ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#8317) iSonic válasza banhammer (#8263) üzenetére


iSonic
addikt

szerintem piszkosul belezavar valamilyen program a status bar laggolásba vagy szimplán szar a frissítés után a status.. újraindítás nem segít vagy nem nézted, hogy telítve volt e a memória..

Hungary (VDH) 4.4.2 KINT!! (Vodafone) illetve XEH sammobileon-on :)

4.4.2 XEH
4.4.2 VDH

[ Szerkesztve ]

(#8320) Peterson_ válasza banhammer (#8280) üzenetére


Peterson_
addikt

Nekem valami viszont elég szépen eszi az akkut, csak álmodozom az egy éjszaka alatt 2%-nyi merülésről.
Pontosan nem néztem, kb 20%-ot apadt az akku töltöttsége
Ellenben semmi különöset nem mutatott az infóknál, tehát érthetetlen, mi szívja.
A GPS egyébként bekapcsolva maradt, lehet, hogy az lesz a ludas?

[moderálva]

[ Módosította: radi8tor ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#8321) Piwi válasza Peterson_ (#8320) üzenetére


Piwi
addikt

szerintem a bekapcsolt GPS nem lehet gond,hacsak nem futott olyan program a háttérben ami használta volna,de akkor meg pár óra alatt nullára szívta volna le az akksit. a 20% mindenképp sok,de szerény véleményem szerint nem a GPS okozta :U az akkumulátorhasználat alatt nem mutatja a telefonod hogy ébren lett volna akkor is amikor nem ment a kijelződ?

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#8322) szka92


szka92
tag

Hali!

Aki ismerős G2 berkekben, az tudna nekem - hasonló - időjárás appot mondani? (zárolt képernyőn időjárásnak megfelelően vagy süt a nap, vagy esik az eső/hó)? Köszönöm!

(#8323) Piwi válasza szka92 (#8322) üzenetére


Piwi
addikt

nem biztos hogy ez jó,de egy próbát megér mert ingyenes: [link]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#8324) kiskornel válasza Parallaxis (#8301) üzenetére


kiskornel
addikt

Alkalmazások optimalizálása alatt amennyire én tudom, újraépíti a Dalvik cache-eket. Márpedig a progik onnan töltődnek be. Abból, amit olvastam, ez bizonyos értelemben "újratelepítés" az új rendszernek megfelelően. Természetesen a progik egyéb tárolt adataihoz nem nyúl hozzá, hisz jó esetben a progik ott folytatják, ahol upgrade előtt abbahagyták.

Eszerint is az történik: [link] (mondjuk ez ICS-ről szól... :B )

Az a jó az internetben, hogy minden állításra találsz megerősítést, és persze az ellenkezőjére is. :DDD

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#8325) Peterson_ válasza Piwi (#8321) üzenetére


Peterson_
addikt

Meglestem az akkuhasználat alatt, és mutatott is ébrenmaradást. kb 10-12 percet összesen, ez talán nem olyan kirívóan magas érték.

berigazek:
:R
-Na majd most megpróbálom, hogy kilövöm, itthonra végülis úgyis felesleges.

banhammer:
-Hát a másik akksi nem nagyon fog menni,mert az ismerősi körömben senkinek nincs Nota3-asa.
Viszont azon erősen gondolkodom, hogy befektetek egy másik gyári akkuba, az is jó lenne összehasonlítási alapnak.
Azt tudom, hogy ennél azért lényegesen jobban bírta az akku, még az elején.
Most hogy beleszaladtam valami olyan progi telepítésébe,amibe nem kellett volna, vagy az újabb szoftver miatt, nem tudom, de ha nagyon elfajul a helyzet, maximum....(dobpergés) nyomok egy fr-t:D

A Beállítások/Helymeghatározás menüben egyébként nektek mik vannak engedélyezve?

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#8326) berigazek válasza Peterson_ (#8320) üzenetére


berigazek
őstag

De, a GPS eszi nagyon is az aksit...

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#8327) banhammer válasza Peterson_ (#8320) üzenetére


banhammer
veterán

Valahol olvastam, hogy a Beállítások / Általános / Az eszköz névjegye / Szoftver frissítése / Automatikus frissítésnél ki kell venni a pipát, mert állítólag az rendesen zabálja az akkumlátort.

A másik ötletem az, hogy nem lehetséges, hogy az akkumulátorod döglődik?
Valahonnan kérj kölcsön egy másik akkumulátort és próbáld ki azzal is.
Ha a kölcsön aksival is ilyen drasztikus a fogyasztás akkor tényleg lehet, hogy kéne a telefonnak egy ehh... szóval az amiről napok óta személyeskedésig fajuló vitákat folytatunk.

A GPS rendesen bele tud harapni az akkuidőbe.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#8328) iSonic válasza Peterson_ (#8325) üzenetére


iSonic
addikt

hát az egyáltalán nem.. de a GPS az egyik olyan modul ami tudja szlopálni az akksit.. tudsz képernyőképet készíteni, miket ír használatra az akksi?

(#8329) Piwi válasza Peterson_ (#8325) üzenetére


Piwi
addikt

nem normális az tuti :U esetleg facebook alkalmazásod nincs telepítve?

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#8330) okiman válasza iSonic (#8317) üzenetére


okiman
tag

Hmmm. Gyorsan kijött a Vodára a KitKat remélem T-Mobile-ra is ilyen gyors lesz.

Amióta lefekvéskor kikapcsolom a mobilom, azóta utolérhetetlen vagyok az ágyban!

(#8331) nggabi válasza okiman (#8330) üzenetére


nggabi
nagyúr

"szenyor dzsíííí"

(#8332) iSonic válasza okiman (#8330) üzenetére


iSonic
addikt

osztom a kék béka véleményét :D

csak csatolnám ezt a képet, hogy veled együtt reménykedjek..

BEMUTATJA:

[ Szerkesztve ]

(#8333) Peterson_ válasza Piwi (#8329) üzenetére


Peterson_
addikt

Áhh, az írmagját is kiirtottam még az elején.
Meg úgy kb minden szart tiltottam amit csak lehetett.
Ellenben van egy két hülyeg pl a Foursquare(de hét amikor egy helyben vagyok, akkor nem használom)..
Most néztem meg, a Google+ tartotta ébren szinte végig a telefont.

szerk. :Piwi: -megölöm ezt a k*rva telefont ;]

(#8334) banhammer:

-Na nálam az első három eleve kilőve, szóval lehet, hogy rátesz egy lapáttal a merülésre. :B

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#8334) banhammer


banhammer
veterán

Valahol olvastam egy számomra hasznos írást, hogy miket érdemes letiltani ha hosszú üzemidőt szeretnénk elérni a telefonunkkal.
Egyszerűen nem találom sehol, így emlékezetből írom:
- GPS OFF.
- az se rossz megoldás ha az ember a telefon hálózatát átállítja 2G-re, lassabb lesz tőle a net, de állítólag ha csak telefonnak használjuk a telefont akkor növelhető az üzemidő. Ha meg kell a mobilnet kb. 3-4 kattintás átállítani a dolgokat.
- az automatikus fiókszinkronizálás letiltásával is lehet nyerni valamit.
- Google Play alkalmazások automatikus frissítése OFF.
- képernyő fényerejét vedd le amennyire csak tudod, én pl. tűző napsütésben vakok meg tudom találni az automata fényerő kapcsolót.
- Bluetooth OFF.

Ezekre emlékszem.

Ha nagyon igényled akkor csinálhatok pár képernyőmentést arról, hogy miket kapcsoltam ki, be a Beállítások között amivel megérzésem szerint még lehet egy kis üzemidőt nyerni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#8335) szabosasito válasza szka92 (#8322) üzenetére


szabosasito
aktív tag

Beautiful Widgets én ezt használom, szerintem nagyon jó időjárás effectekkel.

(#8336) Piwi válasza Peterson_ (#8333) üzenetére


Piwi
addikt

akkor mégsem irtottál ki mindent ;)

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#8337) banhammer válasza Peterson_ (#8333) üzenetére


banhammer
veterán

Google +?
Most véletlenül bejelentkeztem, de hála az égnek ki lehet jelentkezni belőle.
Le is tiltottam.
Jó tudni, hogyha nem figyel az emberk akkor be tud "ragadni".
A Hangouts-ból is ki lehet jelentkezni.

Kezd egyre jobban telelenni a hócipőm a Google erőszakos programjaival, megoldásaival.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#8338) Locutus válasza szabosasito (#8335) üzenetére


Locutus
veterán

Én nem értem ezt a hypeot az időjárás widgetek körül... mi haszna?
Kinézel az ablakon, és látod milyen idő van...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#8339) Peterson_ válasza banhammer (#8337) üzenetére


Peterson_
addikt

Azokkal nekem is. a Hangoutsot, ha minden igaz letiltottam.
A google + viszont csinált olyat, hogy automatikusan nekiállta lementeni a képeimet, ami nem is akkora baj, legalább megvannak.,
Gondoltam, oké, akkor most béke lesz.
Erre meg csicsereg nekem este fél 11-kor, hogy hát ő "autómatikusan szuperré" tette az egyik képemet.
Amit kiválasztott magának(!) és rakott rá ilyen hót' undorító csillogó effektet.
Persze ezt úgy, hogy kiléptem, kilőttem a Ram-ból, meg minden.
Kerestem hol lehet leállítani, de igazából csak annyi beállítási lehetőséget találtam, hogy kilövöm az autó mentést és ki tudok jelentkezni....úgyhogy meg is tettem.

-A másik érdekesség az Aktív alkalmazások-ban, van egy olyan hogy alapértelmezett indítás.
Ez ugye az, hogy mi induljon a rendszerrel együtt automatikusan?
-Csak mert a TouchWiz kezdőképernyőt szoktam rajtahagyni, de időközönként szépen belemászik pl a Chrome és a barátai.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#8340) banhammer válasza Locutus (#8338) üzenetére


banhammer
veterán

Én sem értem.
Előrejelzésnek nem rossz.
Bár én inkább az Időképet nézem meg a neten.
Kezdőlapnak beállítva egy gombnyomás az egész.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#8341) Criton válasza banhammer (#8337) üzenetére


Criton
veterán

Hangouts nekem bejön, smsre is azt használom.

(#8342) iSonic válasza Peterson_ (#8339) üzenetére


iSonic
addikt

nálam az első dolog volt az volt, hogy kilőttem azt a fost.. egyszerűen automatizálja magát a google és felakarja a képeket a videókat..

sima letiltással egyébként ki lehet lőni a programot.. nekem azóta sem nyavalygott sem jelzett..

(#8343) Peterson_ válasza iSonic (#8342) üzenetére


Peterson_
addikt

De egyébként a Google Play nem azzal van összekapcsolódva?
Csak mert ott ugye a saját profilnál is azt dobja ki, ott is lehet látni az összes telepített, vagy értékelt alkalmazást.
Most egyelőre kijelentkeztem belőle, meg az automatikus dolgokat kilőttem, egyelőre úgy tűnik, hogy nem mocorog, míg nem nyomok rá.
Ha meg igen, akkor tiltom azt is.

A helymeghatározás beállításaival kapcsolatban(pár HSz-szel ezelőtt kérdeztem) tudnál/tudnátok mondani valamit? :R

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#8344) szabosasito válasza Locutus (#8338) üzenetére


szabosasito
aktív tag

A változatosság, én cserélgetem a háttereket, ha az időjárás widgets van fent néha elúszik egy egy felhőcske vagy időként esik az eső. Máskor másik alkalmazásnál hullámzó tenger a háttér. Ez szerintem abszolút egyéni.

[ Szerkesztve ]

(#8345) Parallaxis válasza Peterson_ (#8339) üzenetére


Parallaxis
addikt

-A másik érdekesség az Aktív alkalmazások-ban, van egy olyan hogy alapértelmezett indítás.
Ez ugye az, hogy mi induljon a rendszerrel együtt automatikusan?

Nem, ez nem az :)

Az alapértelmezett indításban a hozzárendelések vannak, hogy adott feladatra mit indítson el pl. youtube videó lejátszáshoz a Youtube appot, egy html hivatkozáshoz nálam a Dolphin-t stb.

Ezt eddig az Alkalmazásoknál lehetett törölgetni, de a Samsung ide is kirakta, hogy ne kelljen keresgélni.

[ Szerkesztve ]

(#8346) Peterson_ válasza Parallaxis (#8345) üzenetére


Peterson_
addikt

Ijj....akkor ezt jól benéztem :B
Megmondom őszintén, nem is gondoltam rá, hogy ez a dolog -is- duplikálva lenne, hiszen az Alkalmazáskezelőben ezt külön lehet állítani.
Mindenesetre köszönöm

Na most pár dolgot tiltottam, kicsit állítgattam és elvileg kilőttem mindent, az akku 100%-on van.
Most próbálok erőt venni magamon és 1-2 órán keresztül nem nyomkodni.
Elméletileg 1-2%-ot kellene merülnie így készenlétben...kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#8347) berigazek válasza Peterson_ (#8346) üzenetére


berigazek
őstag

Sőt nekem egész éjszaka alatt 3%-ot merül..

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#8348) Peterson_ válasza berigazek (#8347) üzenetére


Peterson_
addikt

Tölteni hogy szoktátok?
Én szinte mindig a gyári töltőjével, de durva, hogy milyen gyorsan felnyomja maxra.(nem tudom, ez mennyire terheli az akksit)
De volt már nem egyszer olyan, hogy gyakorlatilag az elvileg 100%-ra töltött telefon a töltőről közvetlenül levéve már 98%. volt.
Párszor töltöttem gépről, akkor soha nem volt ilyen gond, csak hát az meg baromi lassú..én meg azért használom szinte egész nap a kicsikét.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#8349) berigazek válasza Peterson_ (#8348) üzenetére


berigazek
őstag

Én sima 2.0-ás USB kábellel és 1.0 mAh töltővel...

Egy aksinak sem tesz jót a gyorstöltés (most ezzel elindítottam a lavinát megint),de mindenki azt csinál amit akar a saját aksijával...

[ Szerkesztve ]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#8350) PeLa87 válasza Peterson_ (#8348) üzenetére


PeLa87
aktív tag

Én a gyárival... És mikor leveszem a töltőről, mindig 100%-ot ír ki elég sokáig.

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.