Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gghrtz


gghrtz
őstag

Nagyon király kis eszköz.
Nekem egy Asus T100 van Atom Z3740-nel, és én azt is nagyon szeretem. Szívesen kipróbálnék egy Z3795-öt 4GB RAM társaságában, csak annak már eléggé húzós az ára is sajnos.
Amúgy a Samsung hozzáállása a supporthoz, meg ez a minőség több, mint ciki. Nem véletlen utálom őket...
Én azért választottam az Atomot, mert olcsó, amire kell nekem, arra ez a teljesítmény is teljesen oké, na meg a 9-11 órás üzemidő odaver rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#2) gghrtz válasza gghrtz (#1) üzenetére


gghrtz
őstag

*És az a dokkoló is egy vicc-kategória.

(#3) halkow


halkow
őstag

jó bemutató lett köszi hogy megosztottad gondolom nem volt olcsó mulatság, samsungtól én nem is vártam jobbat amiket csinálnak galaxy s5 króm keret kopik , a ismerősőm samsung i3-as noteszgépe külseje is úgy kopik mint a fene

Alcatel onetouch idol2s the king

(#4) petipetya


petipetya
nagyúr

Köszi a cikket. :C

Látom, hogy a Samsungnak nem csak a telefonjai esetén van gondja az anyaghasználattal...

"nincs rá lezsóidő"

(#5) Kékes525


Kékes525
félisten

Nekem tetszik a készülék.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ritka őszinte felhasználói teszt. Szerintem nyugodtan el lehetne küldeni a Samsung Magyarországnak a linket, hátha változtatnak az üzletpolitikájukon. (illetve egy angolra lefordított verzió is mehetne a Samsung Dél-Koreai központjának is)

iPad használóként én is pár hete áradoztam az egyik W8-as tabletes cikknél, hogy nagyon jónak tartom ezt a koncepciót. Egy W8.1-es 8-9 inches tablet dokkolóval és megvan oldva egy átlag ember komplett személyi számítógép igénye nagyon elegánsan, nagyon alacsony energiafogyasztással, ráadásul ingyen legális windows, ingyen legális office.

A leírásból viszont kiderül az, hogy a Samsungot kerülni kell. Érdekes, hogy az Ativ előtt pedig rengeteg tabletet piacra dobott már a cég. Azt gondolná az ember, hogy ilyen minőségi problémával nem találkozik már az ember náluk.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) gghrtz válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


gghrtz
őstag

Egy év után lehet is őszinte. Ha a vásárlás után 2 héttel ír tesztet, akkor nem lenne ennyi negatív tapasztalat. (örömködés + nem jönnek ki a hibák még)
A Samsung le se szarja a levelet, mert ez az üzletpolitikájuk. Nem véletlen....
A tabletek pedig tényleg marha jók átlagembernek, csak sajna még "drágák". Egy monitorral, meg billentyűzettel már egy Atomos tabletből is lehet nagyszerű asztali felhasználásra is használható konfigot varázsolni.
A Samsungot pedig mindig is fos volt. (legalábbis pár éve igénytelen szemeteket gyártanak csak. Persze a többi gyártó közül még így se "emelkednek" ki túlságosan ebben....)

(#8) macskea válasza gghrtz (#7) üzenetére


macskea
őstag

Nyilván nem válasznak ment. :))

A tesztelőnek: Jó ez a teszt, pláne hogy majd egy év sokrétű használat van a háta mögött. Jó hogy megírtad, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#9) gghrtz válasza macskea (#8) üzenetére


gghrtz
őstag

Jó hát! Pont ez a lényeg. Egy év után már nagyon objektív tud lenni az ember. Ja és köszi a tesztet, én bunkója még le se írtam. :R

(#10) nakos1212


nakos1212
senior tag

kösz a tesztet!
Régen arról álmodtam, hogy tabon warcraft3-mazzak, de ez androidon, xp emulátorral sose jött össze.

(#11) Syl


Syl
nagyúr

>nagyon könnyen tudok a tollal jegyzetelni

Ilyenkor a kézfejedet a kijelzőre teszed? Nem zavarja a működést?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12) Szakiii


Szakiii
addikt

Nagyon jó kis gép, nekem is ilyenem van, pont most szeretnék megválni tőle, de a cikkben leírtak mind igazak. 4-5 másodperces boot idő nagyon kellemes :)

(#13) sgery válasza Syl (#11) üzenetére


sgery
őstag

Ha a kijelzö közelébe vieszed a tollat, akkor kézzel való érintést tiltja, tehát nyugodtan lehet rajta terpeszkedni. kb 3cm-töl már érzékeli a tollatt, mutatja is a kijelzön.

Szakiii
És mit veszel helyette?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#14) Szakiii válasza sgery (#13) üzenetére


Szakiii
addikt

okos telót szeretnék belőle venni, bár tudom hogy nem éri meg de most nagyon nagy szükségem van rá :)

(#15) Syl válasza sgery (#13) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor ez okosan van megoldva. Nem úgy mint a Note telefonoknál.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az egyik legnagyobb probléma a W8-as tabletekkel, hogy szinte alig 1-2 tableten van dock port és gyári dockoló, anélkül viszont kényelmetlen használni és a portok is hamarabb tönkre mennek a folyamatos használattól. Dell Venue Pro 8 inches verziójához pl. nincs, miközben a nagy testvére megkapta ezt. Számomra a windowsos tabletek ott kezdődnek, hogy W8.1 fut rajtuk és van gyári dockoló videokimenettel és persze több USB 3.0-ás port-al, esetleg ethernet port-al. Amelyik erre nem képes, az nem viszi át a lécet nálam, hiszen pont a legnagyobb előnyétől fosztják meg.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) gabor1017


gabor1017
csendes tag

Én a 700T1A verziót használom egy éve, es tökéletes munka és multimédia eszköz számomra. Azonban jelenleg meg akarok vállni tőle, mert egy 8"-ost praktikusabbnak tartanék magam számára.

(#18) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Grat az íráshoz és a géphez. :)
Pár hónapja ( éve? ) én is szemeztem ezzel a géppel, de végül Lenovo Thinkpad Tablet 2 lett belőle. Kisebb, könnyebb, olcsóbb. :D
Ja és a Dell Venue 11 Pro-ban nem Wacom digitalizáló van. Annak idején nagyon sok gondról számoltak be, nem tudom, hogy már sikerült-e javítaniuk. Ha nem lett volna ez a gond a tollal szerintem azt vettem volna.

(#19) tomee007007


tomee007007
őstag

Igazi hiánypótló, köszönjük az írást!

(#20) Prymus X. válasza PPatrik (#18) üzenetére


Prymus X.
tag

A Dell Venue 11pro stylus problémáját már kijavították és néhány másikat is. Éppen arról írok. Szerintem nagyon jó kis készülék. Laptop kiváltására vettem és eddig bevált.

(#21) Peterson_ válasza Syl (#15) üzenetére


Peterson_
addikt

Már bocs, de nekem Note3 van, és ugyanígy van megoldva.
Az ujjamat is érzékeli pl rámutatásnál, de mást hoz elő úgy, és mást tollal.

Valamint én napi szinten rajzolok vele, és ott is tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#22) Szakiii


Szakiii
addikt

Tehát akkor itt javítani se tudják magyarországon? A hangszórót szeretném kicseréltetni.

(#23) Syl válasza Peterson_ (#21) üzenetére


Syl
nagyúr

Igazad van. Note2-őn éppen ma próbáltam. Az zavarta össze az agyamat, hogy ezt a "kézletiltást" nótán külön kell kérni. Lehetne olyan intelligens a rendszer, hogy ha egyszer kihúzod a ceruzát, automatikusan letiltja az ujj figyelését.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#24) sgery válasza Szakiii (#22) üzenetére


sgery
őstag

Szerintem tudják, de ha nem garis nem hiszem hogy olcsó lesz :(

Én a billentyüzetnél letört fogakat akarom kicserélni mivel 4 csavar fogja. Eddig nem találtam olyan helyet, ahol külön lehet rendelni alkatrészt hozzá :(.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#25) konyi79


konyi79
addikt

Köszi a cikket!
Én is gondolkodtam rajta akkoriban, de nem mertem bevállalni.
Most már nagyon kellene valami, de én is az utódot várom. Vicc, alig van még W8 RT cucc is, amiben van 3G modem, nélküle szerintem értelmetlen bármilyen táblagép. Meg ugye az atomos cuccok még mindig egy vackok, Bay Trail ide vagy oda, egy 720p YT videó akad rajtuk.

(#26) gghrtz válasza konyi79 (#25) üzenetére


gghrtz
őstag

Ez nem igaz. Nem tudom, hol jársz az Atom szériánál, de a Z3xxx-es sorozat kifejezetten király lett.

(#27) konyi79 válasza gghrtz (#26) üzenetére


konyi79
addikt

Asus T100 Z3740-el, próbáld csak böngészőből flashplayerrel.
Most nem a flash gondjairól akarok vitát nyitni, nem ide tartozik.
De számomra elvárt lenne ma már ott is az akadásmentes működés.

[ Szerkesztve ]

(#28) gghrtz válasza konyi79 (#27) üzenetére


gghrtz
őstag

IE alatt kell böngészni, és nincs probléma.
Persze nem egy erőgép, de nekem használható. De azért van rendes PC-m is.

[ Szerkesztve ]

(#29) Peterson_ válasza Syl (#23) üzenetére


Peterson_
addikt

De miért nem elég, hogy ha közeledik a cerka a kijelzőhöz, akkor tilt le?
Teljesen jól van megoldva szerintem.
Ha ujjal nyúlsz, azt érzékeli, ha tollal, akkor azt.
De ha ott a toll, akkor a kezed már nem fog bezavarni.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#30) gghrtz válasza Syl (#23) üzenetére


gghrtz
őstag

Sőt szerintem a legjobb az lenne, ha a gép kiolvasná a gondolataidból, hogy te most tollal akarsz bűvészkedni rajta. ;] -bocs ezt nem hagyhattam ki, de igazából tényleg nagy ficsör lenne, de kicsit feleslegesnek érzem-

(#31) Szakiii


Szakiii
addikt

Egyébként ezekben cserélhető az ssd? Mondjuk egy 256osra?

(#32) sgery válasza Szakiii (#31) üzenetére


sgery
őstag

minden cserélhetö, csak épp semmivel sem kompatibilis, szóval elég drága mulatság :(

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#33) hito


hito
nagyúr

Hihetetlen baki a cikkben. Létezik, hogy sehol nincs leírva a kijelző mérete? :Y :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#34) Gusztáv


Gusztáv
addikt

11.6" - kb 10 másodperc a gugliba beírni.

Nem rossz kis gép ez, bár az anyaghasználat néhol elég botrányos. Kiegészítők szempontjából kb az összes Win-es táblagép elég rosszul áll, talán a Dell Venue 11 Pro az egyetlen kivétel. Én egy Acer W700-at használtam egy ideig, de ahhoz még egy normális dokkolós billentyűzet sincs, csak BT-s, már egy jó ideje a szekrényben pihen. Viszont pár héten belül megjön a Dell Venue 11 Pro, arra kíváncsi leszek nagyon.

Laci

(#35) hito válasza Gusztáv (#34) üzenetére


hito
nagyúr

Tényleg? Köszi, hogy megtanítasz a google kereső nyújtotta örömökre!

És szerinted egy ilyen cikkbe akkor nem kell beleírni, elég ha kiguglizom? Akkor semmit nem kell beleírni, elég a cím, a többit összeollózom magamnak a világhálóról. Jó világ.... :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#36) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Klassz cikk, tetszik a tablet is! Ha majd kicsit olcsóbban meg lehet majd szerezni az ilyen ms win 8.1 tabokat, akkor tuti beruházok egyre! :)

Üdv. Johnny

(#37) sgery válasza hito (#33) üzenetére


sgery
őstag

Most már bennevan. Amúgy sok adat hiányzik a cikkböl, de akit érdekel a tab, az úgyis elolvassa a PH tesztet, ott minden le van írva :)

Nem drágák használtan ezek a tabok. A cikk alanyát az itteni aprón 145e-töl már meg lehet venni. Szerintem nagyon olcsó, ahhoz képest hogy újonan még mindig 300e +.

[ Szerkesztve ]

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#38) d@vee


d@vee
őstag

Tetszik a kis gép :) Azért az tényleg gáz hogy miféle hozzáállása van annak a Samsungnak...:/
A windows sziváshoz meg...nekem is itt az eredeti win7 matrica is még a gépem alján, de mikor felrakom, nem fogadja el a kódot, csak vár, vár...várok fél órát semmi -.- felhúztam magam, loaderrel 1 perc és kész is volt.

Ja

(#39) Szakiii válasza sgery (#32) üzenetére


Szakiii
addikt

Miért nem jó bele egy sima msata ssd?

(#40) sgery válasza Szakiii (#39) üzenetére


sgery
őstag

Pontosan nem tudom mi jó bele, a sima ssd amit bemész a boltba és veszel az biztos nem jó.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#41) Szakiii válasza sgery (#40) üzenetére


Szakiii
addikt

persze, az nem mert nagy, de msata az jó bele, én szétszedtem és msata-s van benne

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.