Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) psanchez válasza Saccco (#47) üzenetére


psanchez
csendes tag

a második belinkeltnek jobb az ára, a specifikáció meg szinte ua. nagy különbséget nem látok, a proci is ARM 11 bár nincs előtte hogy pontosan milyen.
Mondjuk az első szimpibb, arról láttam tesztvideót is vhol, de postaköltséggel kb annyira jön ki mintha itthon (céges kedvezménnyel) vennék egy galaxy tabot

personal

(#52) Crystalheart válasza danih (#49) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ez ez?

(#53) Gergő_ válasza Crystalheart (#52) üzenetére


Gergő_
őstag

'ez' 10 colos.

(#54) Saccco válasza psanchez (#51) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azért egy Galaxy Tab jobb ám, mint ezek.

+ Ha ezek a választási lehetőségek én is az elsőt venném inkább. :)

(#52) Crystalheart:
Már elég régi, inkább egy 2. generációs.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#55) Pantok válasza psanchez (#50) üzenetére


Pantok
aktív tag

A cikk tisztan megmondja hogy nagyobb felületen (tabletek nyilván) a kapacitiv hengerli a rezisztivet hacsak nem vagy allergiás az érzékenységére, vagy nem akarsz kézírni rajta.

(#56) psanchez válasza Saccco (#47) üzenetére


psanchez
csendes tag

Ehhez mit szóltok?:
[link]
kár hogy a kijelző csak ennyit tud, de talán 7" nem olyan feltűnő. vagy igen?

Ami igazán számítaz a beépített 3G. Nem szeretnék kilóg usb stickel rohangálni a játszótéren a gyerek után:)

personal

(#57) danih válasza psanchez (#56) üzenetére


danih
addikt

Hát a fene tudja. Ismerve a kínai fogalmazásmódot, szerintem ebben nincs 3G...

(#58) Saccco válasza psanchez (#56) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ugyanaz 45$-ral olcsóbban? :DDD

Ide is benézhetsz, csupa tablet arc. :)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#59) danih válasza Saccco (#58) üzenetére


danih
addikt

LOL, most már tuti, hogy előzőleg linkeltben sincs 3G :)

"RENESAS EV2 (ARM Cortex A9 Dual core @ 533MHz)"
Umm, what?

(#60) danih


danih
addikt

Annyival okosabb lettem, hogy a spec szerint a GPU teljesítménye egy az egyben megegyezik az SGX530-cal.

(#61) Saccco válasza danih (#59) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ezt nézted? :D

Ezért ez nem rossz:
H.264 decode: BP/MP/HP Full HD(1920x1080)
MPEG2 decode: MP Full HD(1920x1080)
MPEG4 decode: SP/ASP Full HD(1920x1080)
VC-1 decode: SP/MP/AP Full HD(1920x1080)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#62) danih válasza Saccco (#61) üzenetére


danih
addikt

Ja, onnan van az infó. érdekes.

(#63) Jostikacska válasza danih (#62) üzenetére


Jostikacska
tag

:DD Megérkezett :DD

18 nap volt amíg ideért de semmi + költség.
Eddig szimpatikus, de kívülre tehettek volna hangerő szabályzást. Ha hátul fogom akkor tényleg hullámzik a képernyő. Nagyon nehéz, huzamosabb ideig fogni kényelmetlen. A wifi tényleg lehetne erősebb is. A market szépen működik. Vannak játékok amik nem kompatibilisek a gravity sensor-ral (pl. ilyen golyó irányító amikor el kell juttatni egy lyukba fordítva működik a gravity sensor, stb...).
De tényleg nagyon gyors.

Ha kérdés van szívesen válaszolok.

"Véremből vért és könnyet senki sem fakaszthat büntetlenül."

(#64) danih válasza Jostikacska (#63) üzenetére


danih
addikt

És mi érkezett meg? Sokat linkeltünk már...
Kalibráld a g-sensort.

[ Szerkesztve ]

(#65) Jostikacska válasza danih (#64) üzenetére


Jostikacska
tag

:R Dropad A8 :R

Hogy tudnám kalibrálni?

"Véremből vért és könnyet senki sem fakaszthat büntetlenül."

(#66) danih válasza Jostikacska (#65) üzenetére


danih
addikt

Beállításoknál, kijelző cuccainál van.

(#67) Saccco válasza Jostikacska (#63) üzenetére


Saccco
nagyúr

Grat! :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#68) psanchez válasza danih (#57) üzenetére


psanchez
csendes tag

Ja igen opcionális azt írja, ami nem'tom mit takar náluk:)

personal

(#69) kovy79


kovy79
őstag

Korrekt kis kütyü, rendeltem is egyet gyorsan az asszonynak. :)
Remélem nem lesz gond vele és pár fórumtárs majd tud segíteni hasznos tanácsok ügyében!

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#70) foxi69


foxi69
tag

Dropad A8X

Operating System: Google Android 2.2
Flash: Supports Flash 10.3
Processor: Samsung S5PC110 Cortex A8 1GHz
Memory: 512 MB
Flash Memory: 8 GB TF Card included
External memory: Supports MicroSD/TF card up to 32 GB
Display: 7" TFT LCD with capacitive Touchscreen
Resolution: 800 x 480 pixels resolution
Touch Control: Full size touch operation (supports multi-touch)
Orientation Sensors: With accelerometer, automatic steering display screen; Supports 3D Games
Network: Wi-Fi IEEE802.11b/g/n; Supports external 3G Adapter (WCDMA/TDSCDMA/EVDO)
GPS: Built-in
Bluetooth: Built-in. Bluetooth V 3.0
Camera: Yes, 300 KP sensor

[link]

Ilyet nem próbált még senki? Elég jókat írnak róla.

(#71) nextman


nextman
aktív tag

1. SIm kártyát nem lehet bele tenni 3G-hez?
2. 3G USB-s stick kapható nálunk, ami jó hozzá?
3. Valami WIFI erősítő esetleg kapható hozzá?

(#72) sp1szacsa


sp1szacsa
újonc

Szemezek egy ilyen géppel, esetleg Magyar nyelvű oprendszer telepíthető rá? Van esetleg tapasztalata vlakinek ebben :) ?

(#73) Luissimo válasza sp1szacsa (#72) üzenetére


Luissimo
veterán

még nincsrá magyarított rom, de a 2.3-as angolul már sokat tud, teljesértékű marketet és működő hanghívásu skypeot és remek 3dés játékokat, joval hosszabb akuidőt...
stb

előbbutóbb lesz az magyarítva majd.

(#74) tommjee válasza sp1szacsa (#72) üzenetére


tommjee
senior tag

Lehet én is beruházok egy ilyen tabletre a WayteQ XPAD70 nekem egy kicsit lassú ezt meg ahogy néztem youtubeon elég gyors meg erre már elérhető a 2.3.4 Gingerbread meg erősebb hardvere is van

(#75) Lazar1982 válasza psanchez (#51) üzenetére


Lazar1982
csendes tag

vettem egy ilyet.....első tapasztalatok alapján jelenleg verhetetlen az ár/érték arány....jövő héten majd firkálok valami tesztet is róla, majd belinkelem ide is. Eddig 10-colos zte-180 v2-m volt, de ez a kicsike zseniális....

(#76) Lazar1982


Lazar1982
csendes tag

(#77) kmisi99


kmisi99
addikt

és már 173$

(#78) Lazar1982 válasza kmisi99 (#77) üzenetére


Lazar1982
csendes tag

jó de jelenleg a dollár árfolyama nem a legrózsásabb.....:)

(#79) Lazar1982


Lazar1982
csendes tag

tettem rá gingerbreadet (Evo rom) és végre funkcionál a skype videóchat....jeeee :)

(#80) nyunyu


nyunyu
félisten

4GB Nandflash - Ha jól vettem ki a dolgokat ezt a feladatot egy microSD kártya látja el (!)

Rosszul vetted ki.

Bal felso sarokban levo K9F kezdetu chip a 4Gb NAND flash.
Korulotte 4db feleakkora chip meg a 4x1Gb DDR2 SDRAM.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#81) Luissimo válasza nyunyu (#80) üzenetére


Luissimo
veterán

nebeszélj hülyeségeket :-)
ha megnézed a fotót (azt, ahol az akksi is látható) ,akkor láthatod a bennelévő négygigás microsd kártyát.
sőt, ha szétszeded , akkoris láthatod.
te mire alapozod az állításodat ? ? :F

[ Szerkesztve ]

(#82) nyunyu válasza Luissimo (#81) üzenetére


nyunyu
félisten

Faterom noname kinai tabletjeben is ugyanez a flash chip van, szivok is miatta rendesen, mert alig talalni olyan FW frissitest, ami hajlando ramenni.

Egyebkent elirtam, 2Gb a kapacitasa. (=256MB)

SD kartya csak az alkalmazasok tarolasara van, a flash chipben tarolt oprendszer mukodik nelkule is.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#83) Samus


Samus
addikt

Komolyan mondom, ha lenne benne BT, akkor elgondolkodnék (ilyet kispórolni...) rajta. Csak félek a külföldi rendeléstől (garancia, ha a termék véletlenül hibás?), nincs vám, vagy hasonlók?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#84) Luissimo válasza nyunyu (#82) üzenetére


Luissimo
veterán

elírtad, mégcsak nemis 256 MB, hanem 512.
a 4 gigás sd kártya a belső tárhely, amin a programok tárolódnak, igen.
erről beszéltünk eddig is.
és egy egyszerű mozdulattal akár 16 gigásra is cserélhető, amivel máris nagyobb terek nyílnak meg. :-)

a kütyü egyébként kitűnő, GingerBread - el szárnyal, megy rajta a market, a skype, egy rakás 3D-s GameLoft játék is, a legujabb flash, asszem jelenleg a 10.3 is stb stb.

rengeteg főzött rom van rá.
mnt látható, televan belül samsung kütyükkel, tehát nem lehet rossz.
mindenkinek csak ajánlom. :-)

SAMUS ,
milyen konkrét dologban hátráltat téged a blutyuk hiánya ?

[ Szerkesztve ]

(#85) Samus válasza Luissimo (#84) üzenetére


Samus
addikt

Enélkül igen nehéz egy sztereó BT fülest használni. Az USB port pedig kell, esetleges billentyűzet vagy pendrive számára.

Még egy kérdés. Azt írtátok, hogy szállítással 38-40 körül megáll. Nem kell vámot fizetni nálunk, ha Kínából jön?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#86) Luissimo válasza Samus (#85) üzenetére


Luissimo
veterán

sztereo bt füleshez valoban kevés a tudása.
arra ottvan az A8X, abban van blututi, van gps, van 3G rádios rész, és nemsokkal drágább :-)
tulajdonképpen a vám az opcionális.
ha ráíratsz a csomagra 49 dollárt és hogy gift, akkor jóesetben meguszhatod, mint én , ha mégsem, akkor kb 10 000 vámra lehet számítani.

(#87) Samus


Samus
addikt

Én nem tudom, kerestem, és találtam egy ilyet: [link] Ez lehetséges? Körülbelül a Dropad áráért kínálnak egy táblát, Kétmagos A9 procival, minden földi jóval (van BT is), és van magyar nyelv is a leírás szerint...kicsit hihetetlen.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#88) Lazar1982 válasza Samus (#87) üzenetére


Lazar1982
csendes tag

jónak tűnik, de vannak kérdőjelek.....dualcore proci jó dolog, kár, hogy a 2.2 Froyo nem tud mit kezdeni vele.....na és erősen kellene rá a ginger frissítés, hogy például a skype használható legyen...

(#89) Samus válasza Lazar1982 (#88) üzenetére


Samus
addikt

Nekem igazából csak küllemre tetszik, de arra rettentően, nagyon eltalálták. Csak furcsa, hogy csak ennyi, és ehhez képest olyan specifikációja van, mint jópár háromszor ennyibe kerülő kollégájának...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#90) Luissimo válasza Samus (#89) üzenetére


Luissimo
veterán

a speckója nemsokkal jobb mint a dropad a8-nak, esetlega blutyuk jelenléte jelent pluszt.
se 3G, se GPS , csakcsupán a dropad A8 tudása, plusz blututi .
teljesen rendben van :-)
[itt a DROPAD A8x :-)]

[ Szerkesztve ]

(#91) Lazar1982 válasza Samus (#89) üzenetére


Lazar1982
csendes tag

No meg elég gyanús az 1ghz dual-core a8, mert volt már rá példa, hogy tényleg a8, tényleg dualcore, de magonkén 533mhz-el jön ki az 1 ghz.

Ja és jut eszembe, aki még nem tette volna meg az mindenképp frissítsen Gingerre, nálam az evolution rom van (2.3.4) és programkompatibilitás javulása mellett olyan másfélszer hosszabb akkuidőket mérek tartósan. Például a mai nap reggel levettem töltőről, amikor estefelé hazaértem a következő volt a helyzet, nem volt kikapcsolva egész nap a gép:

10órája és 35 perce akksin
ebből 4 óra 48 perc használat (wifizgetés, egy kis Gangstar 2 Splinter cell és Warcraft 2, pár sorozatrész)

akksi jelenlegi töltöttsége 58%

(#92) Luissimo válasza Lazar1982 (#91) üzenetére


Luissimo
veterán

Gingerrel valóban jobb az akkuidő, másfélszeres kb.
DE

-nekem alvóból időnként felébred és bekapcsolódik a képernyője. (akár bekapcsolom a wifit, akár wifi mentesre állítom) nemtudtam még behatárolni, hogy melyik háttérben futó task okozza.
Ígyaztán ha ez nemlenne, lehetne méghosszabb az akkuidője.
-igaz, hogy 58% , de utána viszont nem lineárisan fut lefelé, hanem ugrásszerűen csökken , és nagyon gyorsan leesik figyelmeztetési szintig.

Viszont az tény, hogy Gingerbread-el ugrásszerű a javulás...

(#93) Lazar1982 válasza Luissimo (#92) üzenetére


Lazar1982
csendes tag

Nekem még 2.2-vel nyomta ezt a képernyő dolgot, az evo rommal már nem (persze lhete h app okozta, bár nagyjából ugyanazokat telepítettem vissza. Esetleg érdemes lenne nézni ilyenkor egy futó program listát. És persze egy Advanced Task killert érdemes aggresszívre állítani automata programlelövésben.

Valóban gyorsul a merülés, de tegnap továbbmértem és az 58%-ról még röhögve sorozatoztam rajta két órát (Terra Nova pilot + első rész) és még mindig volt kb 25% amikor töltőre raktam.

Ennyi pénzért továbbra is azt gondolom h qrvajó (pláne a zt-180-as 2 órás üzemideje és akadásai után...

(#94) Luissimo válasza Lazar1982 (#93) üzenetére


Luissimo
veterán

van rajta Adv Task Killer.
minden van rajta :)

(#95) Lazar1982


Lazar1982
csendes tag

jut eszembe egy nagyon laikus kérdésben ha lenne valaki aki TÉNYLEG ért hozzá (vagyis nem csak találgat) kellene egy kis segítség.

a Dropad töltője 9voltos és 1500 mah-ás töltés nyom.

Van egy univerzális szivargyújtó töltőm, ami tudja a 9 voltot és még megfelelő tűje is van a tablethez. Viszont a teljesítménye 800 mah

Tölthetem-e ezzel és csak lassabban fogja tenni, vagy nem ajánlott mert kárt okozhat benne?

köszi
L.

(#96) Samus válasza Lazar1982 (#95) üzenetére


Samus
addikt

Elméletben töltheted vele (gondolj a különböző ceruzaelem töltőkre).
Két eset lehetséges:

-kétszer annyi ideig kell tölteni (a körülbelül fele akkora leadott teljesítmény mellett)
-el sem indul a töltés, mert nincs meg a minimum áramerősség, amit felvenne.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#97) Lazar1982 válasza Samus (#96) üzenetére


Lazar1982
csendes tag

Rendben, köszönöm! Akkor kipróbálom, a lényeg az, hogy nem tudok vele kárt okozni se a tabletbn se a kocsi szivargyujtójában.

(#98) selenge


selenge
tag

errol mi a velemeny? eleg jol hangzik az1,2es proci meg a 6 oras wifis uzemido is...

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#99) Lazar1982 válasza Luissimo (#94) üzenetére


Lazar1982
csendes tag

Battery Calibrator nevű progit javallom, beállítja a normális akkumérést.

(#100) Donnos


Donnos
tag

Kicsi off de érdekelne hogy ezekről az oldalakról(pandawill,DEstb ) hogy megy a szállítás?:)

Mármint értem csak behozatalnál van + költség?(vám, áfa stb)

pü-ben is jöhetne akár rá válasz :R :P :P

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#101) kmisi99 válasza Donnos (#100) üzenetére


kmisi99
addikt

Ja sajnos mivel a DHL-t részesítik előnyben ilyen helyeken így a vám és áfa kb elkerülhetetlen mert a DHL nél mindent igyekeznek vámolni. Viszont a kínaiak olyan kedvesek hogy sokkal kevesebbet írnak a számlára ezáltal jelentősen csökken a vám na meg egy kis photoshopot ha bevet az ember a paypal számla átírásán akkor már tökéletesen hihető és olcsón megúszható a vám+áfa

(#102) Donnos válasza kmisi99 (#101) üzenetére


Donnos
tag

ééértem akkor van itt kis okoskodás:D
gondolom a paypal számla összegének meg kell egyezni a japán/kínai számlával?! és azt én honnan tudom meg hogy ők mennyit írnak rá vagy kérvényezhetem is?:D

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#103) kmisi99 válasza Donnos (#102) üzenetére


kmisi99
addikt

Nálam úgy volt hogy írt a dhl emailt hogy önnek hamarosan csomagjan jön... és a kínaiak által írt számla képét elküldték emailban és küldtek valami kérdőívet amit ki kellett töltenem ahol rá kellítt írni hogy tényleg annyiba került a cucc mint a számlán meg nagy csomó hülyeséget kellett még csinálni és kérték hogy a fizetésről is küldjek számlát én paypallal vettem és ott printscreeneztem le a fizetést. Igaz én még akkor nem trükköztem a paypal fizetés átírásán de csak mert nem az én cuccom volt ha magamnak vettem volna a photoshop-pos módszert csináltam volna.

[ Szerkesztve ]

(#104) Donnos válasza kmisi99 (#103) üzenetére


Donnos
tag

Köszönöm az okositást :DD :C :R

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.