Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Jó cikk, köszönöm! :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#52) antiapaladin válasza MikeWazowski (#51) üzenetére


antiapaladin
csendes tag

Köszönöm. :R

(#53) Uzsito


Uzsito
csendes tag

Nagyon jó cikk, köszönjük!

Imádom, amikor ilyen teljesítmény születik elhivatottságból, szenvedélyből, szakmai alázatból, és közben az ember önti bele a pénzt. :)
Gratulálok!

A BGA pad javító kit nekem új volt.

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#54) Norb79


Norb79
őstag

Én még csak most leltem az írásodra, de tökéletes nap indító cikk volt a reggelihez, köszönöm!

Könnyes szemmel emlékeztem közben vissza a 90es évek elejére, mikor még zsenge tiniként az S3triómban (vagy vmi hasonló vga-ban, lehet ami előtte volt kártyám, nevére se emlékszem pontosan) vramot upgradeltem.

Azon simán csak volt 4 vagy 8 foglalat a jobb felső sarokban, aminek a fele üres volt, bementem vmi számtech boltba a nagykörúton, mondtam, hogy milyen chip kell, nem volt se internet, se semmi, szóval az én gyerekes elmondásom alapján adtak pár ilyen kisujj körömnyi izét, papírzsebkendőbe csomagolva, hogy a lábak ne sérüljenek, azt hazavittem, belepattintgattam az üres foglalatokba és voilá, dupla vramom lett.
Amiről akkor még nem is tudtam én se, és a haverok se, hogy vram, csak simán ramnak hívtuk, ami a vga-n van. :D

Akkor még (v)ram limites volt, hogy mekkora felbontás mellett mennyi színt bír megjeleníteni egy-egy vga, szóval az upgrade után végre elérhető lett a truecolor bizonyos felbontásokkal. Hiperugrás volt!

És ennek még ippeghogycsak 30-31 éve. :D

Pár éve kezembe került az agp sínes x800xt pe kártyám is, azon meg vmi barkácsolt hűtés van. Erre nem is emlékeztem, hogy ilyesmit is csináltam a kártyámmal, de mikor kezembe akadt, akkor beugrott, hogy tényleg, lehalt rajta a venti és megbarkácsoltam, oszt jólett! :D

Forrasztást nem mertem bevállalni, de talán egy újabb 20 év lepörög és nyugdíjasként, remegő kézzel belecsapok majd abba is!

(#55) antiapaladin válasza Norb79 (#54) üzenetére


antiapaladin
csendes tag

Köszönöm. :R

Ez az emlék nekem is megvan, sokat vacilláltam az S3 trio64 v+ és egy Cheng Labs ET6000/6100 között, dönteni kellett a nagyobb felbontás vagy a jó képminőség között.
Végül a felbontás győzött kellett a nagyobb belátható térkép AoE2 alatt. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.