Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Crytek


Crytek
veterán

Gyógyszergyárba nem félek ,hogy kitúrnak a robotok ami ott megy max akkor lesz veszélyben az ottani melósok helye ha az emberi tudatot 1az1-be bele lehet ültetni egy robotba, tehát mintha 1az1-be klónoznák a melósokat. Ilyen meg nem hiszem hogy ebben az évezredben lesz.
Gyógyszergyár én így szeretlek :C

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#2) Narxis válasza Crytek (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jajj hagyjál már ezzel. Minden kiváltható idővel úgyhogy féljél csak. Veszélyben a kockulásod, lehet kevesebb játékot tudsz majd venni ha Mr. Robot munkába áll nálatok is. ;]

Thanos was right.

(#3) Armahun válasza Crytek (#1) üzenetére


Armahun
addikt

Mikor ma már úgy mennek az emberek az orvoshoz, hogy dokikám ezt a gyógyszert írd fel nekem, mert én már kigugliztam és ez a bajom. ;]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#4) Crytek válasza Narxis (#2) üzenetére


Crytek
veterán

Jaj te hagyjál már ezzel én látom, hogy mit csinálok ezt robot csak úgy tudná ahogy fent leírtam.
Szóval bátran kijelentem jó munkahelyem van powa..... robotmentes övezet :DDD :DDD :DDD

Next PC Upgrade: 2022

(#5) Narxis válasza Crytek (#4) üzenetére


Narxis
nagyúr

Persze-persze, sg-n meg itt is korábbi ilyen híreknél szóról szóra ezeket írtad. Remélem majd megcáfolnak. :D Legalább több időd lesz kockulni.

Thanos was right.

(#6) -szp- válasza Crytek (#4) üzenetére


-szp-
aktív tag

Nem lennék olyan nyugodt a helyedben...

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#7) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem a robotokra is ki kell vetni a tb-t meg a többi járulékot, és akkor majd megmaradnak az emberi munkahelyek.

az ügyvédeket meg nem helyettesíteni kell, hanem elzavarni :P

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) Dhampir válasza Crytek (#1) üzenetére


Dhampir
félisten

Hogy lehet oda bejutni? :)

(#9) Crytek válasza -szp- (#6) üzenetére


Crytek
veterán

Linkelhetsz nekem bármit hidd el nap mint nap átélem.
Akkor fogom azt mondani ,hogy nincs igazam amikor megtörténik a fent általam említett dolog.

Next PC Upgrade: 2022

(#10) Dhampir válasza -szp- (#6) üzenetére


Dhampir
félisten

Az nem is lenne baj, ha nyári hőségben a robot markában, és nem a laboránsok kezében pukkadna szét a beküldött székletminta. :D

(#11) villamos


villamos
őstag

Én nem igazán tartok tőle, hogy mostanában esne ez meg, legalábbis a következő öt évben nem várok túl nagy változást. Lehet hogy sok munka van, ami automatizálható lehetne, de meglehetősen költséges is, egy ideig az emberi munkaerő egyszerűen olcsóbb lesz még.
Főleg olyan munkahelyeken, ahol fontos a kreativitás, vagy a problémamegoldás (az enyém is ilyesmi).
A robotokat is karban kell tartani, és felügyelni is kell adott esetben a munkájukat.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#12) Fred23


Fred23
nagyúr

Szerintem nekem lesz igazam, és jön majd az alapjövedelem. Ha nem is 10 év múlva, de úgy a harmincas évektől.

(#13) Armahun


Armahun
addikt

.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#14) Armahun


Armahun
addikt

Nagyon sok helyen nem fognak drága robotokat alkalmazni, mikor a biomechanikus emberrobot éhbérért is megcsinálja ugyan azt.
Ha meghibásodik nem kell javítani, hanem cserélhető mint egy alkatrész.
Van belőle bőven utánpótlás.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#15) ziku válasza Crytek (#9) üzenetére


ziku
csendes tag

Jelenleg a "gyenge mesterséges intelligencia" korát éljük, de már nem kell sok, és rendelkezésre fog állni olyan hardver, ami elég erős lesz az "erős mi" futtatására. Már csak a szoftver a kérdéses, de amilyen ütemben fejlődik az emberi agy feltérkpépezése, nem lehet kérdéses, hogy 1-2 évtizeden belül itt is áttörésre számíthatunk. Csak vissza kell nézni 100-150 évet, hogy a technológia milyen ütemben fejlődött, és ezt a görbét tovább rajzolni 1-2 évtizedre előre. Szóval kedves Crytek, hiába érzed úgy, hogy a szakmádat egy gép sosem fogja tudni elvégezni, sajnos el kell, hogy szomorítsalak. És az sem segít, ha ezen a fórumon, vagy bárhol máshol, ezerszer leírod ennek az ellenkezőjét, a tények azok makacs dolgok :).

[ Szerkesztve ]

(#16) buherton


buherton
őstag

"Robotok veszik át a te munkádat is"

Na arra lehet várni. Programozókat nem fogja könnyen kiváltani :) . Azt viszont már nagyon várom, hogy közvetlenül az agyammal irányíthassam gépet, mert nagyon sokszor az adatbevitel lassítja a munkámat.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#17) Dhampir


Dhampir
félisten

Már így is (bio)robotok vagyunk.

(#18) Crytek válasza Armahun (#13) üzenetére


Crytek
veterán

Azért ez nem így van. 11. éve itt gályázok és kb 0 új embert vettek fel. Pár év és kb kihal az üzemünk mert az öregek nyugdíjba mennek és senki nem jön ide mert nevetséges alapbérrel vesznek csak fel. Munkalehetőség van csak inkább keress ennyiért mást az ember. Szóval ahol én vagyok kíváncsian várom mit hoz a jövő mert ember nélkül érdekes lesz a termelés ha soha nem jön utánpótlás :C

Next PC Upgrade: 2022

(#19) Armahun válasza Crytek (#18) üzenetére


Armahun
addikt

Nem pont a te szaktudást is igényló helyedre gondoltam, inkább betanított kulimunkára.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#20) Rodi 4.80 válasza Crytek (#1) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

"gyógy"szer. Itt van a kutya elesve. Nem gyógyít - tünetet szüntet(het) meg.

(#21) gabor7th


gabor7th
addikt

És ha egyszer elfogy az áram, akkor hogy működnek majd a robotok? 100 év és nem lesz ami meghajtaná őket. A szellemi munkákat meg sose veszi át mert az adatokat értelmezni is kell.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#22) Narxis válasza gabor7th (#21) üzenetére


Narxis
nagyúr

Miből gondolod, hogy nem lesz áram? Egyébként azt nem csak a robotok fogják megszívni. Hullani fognak az emberek mint a legyek áram nélkül.

Thanos was right.

(#23) Armahun válasza Rodi 4.80 (#20) üzenetére


Armahun
addikt

Arra gondolsz, hogy nem gyógyszertár hanem patika és nem gyógyszer hanem orvosság? :)

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#24) #20655360


#20655360
törölt tag

Hogy veszik el azt, ami nincs? :DDD

(#25) atike válasza Crytek (#1) üzenetére


atike
nagyúr

Nem tudom merre dolgozol, de mi dolgozunk a Teva-nak is és a Richternek is és bizony egyre több robotizált folyamatot látok/látunk amit korábban emberek végeztek. Bizonyos dolgok miatt biztos vagyok benne, hogy soha nem lesz olyan, hogy ne legyen kontroll a robotok által végzett folyamatokban, de az biztos, hogy egyre több ember munkáját ki tudják váltani....

(#26) gabor7th válasza Narxis (#22) üzenetére


gabor7th
addikt

Igen mert pl. majd nem lehet annyi területet megművelni. / A robotoknak sok energia kell, ami nem lesz.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#27) Narxis válasza gabor7th (#26) üzenetére


Narxis
nagyúr

De honnan veszed, hogy nem lesz ifjú Nostradamus? :D

Thanos was right.

(#28) Wesder


Wesder
félisten

Úgy érzem nekem hamar el fogjàk venni, bàr amilyen szerencsétlen egy két ember, pénztàros is kelleni fog még 10-20 évig ;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#29) atike válasza gabor7th (#21) üzenetére


atike
nagyúr

:F

Mitől fogyna el? Nem csak kőolaj(származékok)ból lehet áramot termelni... Víz, szél, nap, atom... Van még bőven lehetőség.

A szellemi munkát még nem tudják átvenni az tény. De az adatok értelmezése az más tészta...

(#30) attiati válasza Crytek (#1) üzenetére


attiati
veterán

"nem félek"

Azért leszel veszélyben, mert mint az emberek többsége, csak a saját szemszögedből nézed a helyzetet.

Ha 10-ből 9 szegmens veszélyben lesz, akkor mindenki a maradék 1-re fog pályázni. Hogy csak egyet említsek a millióból. És mindjárt veszélyben vagy, közvetetten a gépek miatt.

"Én nem vagyok veszélyben, jöhet bármi" gondolkodás már eleve félni való.
És az, hogy biztosra kijelented. Miközben a világ meg rugalmas és változik.
És egyáltalán nem is biztos, hogy veszélyt hoz. A munkaerőpiaci hatása csak egy a sok közül.

(#31) Hiftu


Hiftu
senior tag

A programozók munkája úgy látom megmarad.
Vagy rendes programozóként vagy hackerként, hogy a robotokat működésképtelenné tegyék.
Ha mindent robotok fognak elvégezni, akkor nagyon sok mindent lehet majd feltörni. ;]

[ Szerkesztve ]

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#32) Keem1


Keem1
addikt

Szerintem az utolsó kép alatt van a lényeg: "A monoton feladatokat megcsinálják helyettünk, fókuszálhatunk a kreatív munkára"
A monoton, automatizálható, esetleg emberek számára veszélyes vagy egyszerűen túl nehéz munkát jobb robotokra bízni (persze, ha elérték azt a szintet), az ilyesmire pont fölösleges pazarolni az értékes, drága emberi munkaerőt, amit más területen lehet kamatoztatni.

Persze ma még senkinek nem kell félnie. Nemrég néztem a robot fűnyírókat, hát, most még 400 ezerért nem fogják levenni a terhet a vállamról, ugyanúgy megmarad a szombati fűnyírás. Eleve elő kell készíteni a kertet hozzá minden szezon előtt, patika állapotú kertben tud normálisan dolgozni, és kb. 3-500 négyzetméteren, lassan. Oké, tudom, hogy kb. 10-30 év és megszabadultam (vagy a gyerekem) a fűnyírástól, de addig puszta bohóckodás. 400 ezres gép, de az én 1200 négyzetméteres, tereptárgyakkal, akadályokkal tarkított kertembe beletörne a bicskája, és lassabban nyírná le, mint én a benzinmotoros fűnyírómmal (az elején egy egész nap volt, ma már két részletben kb. 2-3 óra alatt letolom).

[ Szerkesztve ]

(#33) Crytek válasza atike (#25) üzenetére


Crytek
veterán

Alapanyagokat gyártunk. Az meg nem tedd bele a dobozba ,majd csomagold be amit kb jobbról balra mozgó robotkar helyettesit. Ez nem gép alkatrész gyártó sor..
De kár olyannak beszélni aki nem látja át az itteni dolgokat.Én tudom és visítok, mekkora raj a munkahelyem

Next PC Upgrade: 2022

(#34) KAMELOT


KAMELOT
titán

Ennek sincs nagy jövője. Érdekes, pont ott csinálják a robotokat ahol egy halom ember lakik. Embert nem fogja helyettesíteni a robot. Előre beprogramozott dolgokat tud. Még jó, hogy ez nem a Robocop meg a Terminator film. :)
Ja továbbá csak addig működik ameddig van aksi vagy áram. Azon kívül meg nulla. Aztán esetleg bexarik a szoftver akkor mivan?

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35) intelMMX


intelMMX
senior tag

Robotok tömegtermelésbe valók. Akármennyit is fejlődhet a mesterséges inteligencia, ahol most nincsenek robotok, ott nem is lesznek. (Egyrészt meg sem érné)
Egyedi gyártás és a szerviz ki is van lőve ezért.

(#36) Vladi


Vladi
nagyúr

ahogy olvasom a cikkeket, meg a többit, ami mostanában felbukkant, azon jár az agyam, hogy milyen jó is ez nekünk. De persze muszáj fejlődni még ha szarabb is lesz. :DDD :W

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#37) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Túl sok általánosítást tartalmaz az írás szerintem. Terjedelmi korlátok, okés, de akkor is. Például az orvosok vagy az ügyvédek munkáját is jelentősen lehetne segíteni MI-val és jól kitömött adatbázisokkal. Ez pedig előbb-utóbb odáig vezethet, hogy az egyszerűbb feladatok elvégzése kikerül a szakember kezei közül. Ez nyilván azt jelenti, hogy ha nem nő a munka mennyisége időközben (ügyvédeket nem tudom, de itt az orvosoknak mákjuk van ilyen szempontból, hála a folyamatosan növekvő népességnek és a fejlettebb országokban jelentkező elöregedő társadalmaknak), akkor kevesebb ilyen emberre lesz szükség. Persze, teljes automatizálástól nem kell félni, de akkor is hatása lesz ezen szakmák munkaerőpiacára is a cikkben taglalt jelenségnek.

Vagy színészt nyilván nem helyettesíthet a robot, de a virtuális valóság hajnalán nem az a prognózis, hogy a franc sem fog színházba járni, de még moziba se nagyon? Minek néznék egy kontrollálhatatlan, számomra passzív világot képernyőn, amikor én magam is a móka része lehetek? Szóval indirekten ugyan, de a színészek is kiválthatóak lesznek...pontosabban nem lesz rájuk szükség, mert lesz jobb alternatíva a szórakozásra.

Másrészt azok munkája nincs veszélyben, akiké mondjuk relatíve könnyen robotizálható lenne, de nincs belőlük sok, szóval nagy lenne a fajlagos költség (még úgy is, ha ezek amúgy jól fizető munkahelyek).

Nekem az egészből az jön le, hogy mindenki menjen programozónak! :DDD Még robotok készítése/tervezése is necces akkor már, mert miért ne lehetnének robotokat tervező szoftverek, meg robotokat gyártó robotok a jövőben?

Összességében amúgy én eléggé pesszimista vagyok. Az ipari forradalom idején is komoly gondok voltak. Ha most a fejlődés még gyorsabb lesz, az adaptálódás is nehezebb lesz az egészhez.

atike: Azért abban megegyezhetünk, hogy a fosszilis energia mindenképpen véges, és elég nagy ütemben habzsolja be őket az emberiség. Persze az igaz, hogy már 20 éve is azt mondták, hogy 30-40 év múlva elfogy az olaj, aztán még sem, szóval a prognózisok lehet pontatlanok, de ez a fajta energiaforrás nem megújuló. Atom dettó, ráadásul egyre inkább az a trend (Európában legalábbis), hogy szabaduljunk meg az atomerőművektől, mert ugye mindenki fosik tőle (mert nem hosszú távon dobja ki a drámai környezetszennyező hatását, mint mondjuk a fosszilis energiaforrás, hanem rövid távon). A megújuló energiaforrások felhasználása meg gyerekcipőben jár még nagyon a fenti kettőhöz képest, és nekem van egy olyan érzésem, hogy nem fognak tudni anniy energiát adni, mint a kőolaj/földgáz+nukleáris források, ha esetleg azok már tényleg a végét járnák.

Másrészről viszont az energiamérleg a lényeg. Az embernek kaja kell, a kaját meg kell termelni, ami szintén energiába kerül. Lehet ha mindent számításba veszünk, a robotoknak kell a kevesebb energia, ki tudja...

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#38) kovgab válasza ziku (#15) üzenetére


kovgab
aktív tag

hát ...
Az, hogy valaki, bárki most mit hisz, messze van attól, hogy mi lesz majd valóban, mert elég pár "apró" változás és vége is a fejlődésnek amit most olyan nagyon stabilan jósolnak ...
Mondjuk egy durvább háború, vagy erőforrás válság ...

nincsen ez sem kőbe vésve ...

Ká Úr

(#39) bambano válasza [Prolixus] (#37) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Azért abban megegyezhetünk, hogy a fosszilis energia mindenképpen véges": szerintem ebben ne egyezzünk meg.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) [Prolixus] válasza bambano (#39) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Oké, akkor ne egyezzünk meg. Nem vagyok szakértő a témában, szóval meggyőzhető vagyok. :) Miért gondolod, hogy nem végesek?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#41) Vladi válasza [Prolixus] (#40) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szerintem arra gondol, hogy szintetikusan/mesterségesen előállítható. Legalább is erre vannak mostanában kutatások.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#42) [Prolixus] válasza Vladi (#41) üzenetére


[Prolixus]
addikt

És ez a folyamat nem igényel energiabefektetést? Én nem tudok róla, hogy a vegyipar úgy általában két gombelemmel elmenne. :)

Energiaforrásként nyilván olyan dolgot használ(hat) az emberiség, amelynek az előállítása/kitermelése sokkal kevesebb kraftba kerül, mint ami előállítható belőle.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#43) bambano válasza [Prolixus] (#42) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

újabban többek között azzal is kísérleteznek, hogy közvetlenül széndioxidból és vízből állítsanak elő bioüzemanyagot génmódosított baktériumokkal, a termőföld és a növény kihagyásával. szerintem ez sok szempontból jó ötlet:
- még mindig kémiailag tudunk a legtöbb energiát tárolni azonos térfogatban, mint pl. benzin.
- ha a mostani széndioxid elvonásával állítod elő a benzint, akkor pontosan ugyanolyan környezetbarát vagy, mint a villanyautó
- napfény van bőven, és ezt végre lehet hajtani olyan területeken is, ami másra nem jó, pl. homoksivatag.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) Loresz


Loresz
tag

Húúú de nagy fejlődés.....aztán a kapitalista cégüzéreknek hála sokmillió ember kerűl az utcára!!!

A jó öreg Pista bácsi az első cséplőpég láttán:

- Möglátjátok még, Istenkáromlás az ott....

Mire erre az egyik csípősnyelvű menyecske:

- Istenkáromlás az amikor kend Szűzmáriát rángatja le az égből !!!

Erre Pistabá:

- Ááááá, az emberi dolog!

És mondhattok bármit, szerintem Pistabának nagyonis igaza volt!

Üdv, Lóránd!_____Loresz_Hun !!!**Hackintosh építés**!!!____

(#45) [Prolixus] válasza bambano (#43) üzenetére


[Prolixus]
addikt

" még mindig kémiailag tudunk a legtöbb energiát tárolni azonos térfogatban, mint pl. benzin."

Ez irreleváns érv a végesség szempontjából.

"közvetlenül széndioxidból és vízből állítsanak elő bioüzemanyagot génmódosított baktériumokkal, a termőföld és a növény kihagyásával. szerintem ez sok szempontból jó ötlet"

A fermentációkhoz speciel pont értek. A konkrét kutatásról mondjuk nem olvastam, de ez biztosan bukó, ha mérlegre rakod a dolgokat. Eléggé képtelenség szaga van. Egyrészt a baci nem fog neked hosszú szénláncú alkánokat gyártani (benzin). Nem tudok róla, hogy ilyen enzimek léteznének az élővilágban. Az meg még nagyon messze van, hogy de novo, gyakorlatilag a nulláról tervezzenek olyan enzimeket, amilyenekhez még hasonló se nagyon fordul elő az élővilágban. Másrészt nem CO2-ből. Nem véletlenül van az, hogy az élőlények a komplex szénforrásokat bontják le, és ezekből nyerik az energiát, és nem fordítva. Glükóz, zsírsav stb lebontásából nettó energia lesz. ezek felépítése energiát igényel. Ugyanez igaz lenne az alkánokra is. Tehát tegyük fel, a baci gyártja neked a benzint. Viszont a bacinak akkor is kell energiaforrás, amiből az anyagcseréjét meg az alkángyártás energiáját fedezi. Kell neki táptalaj, amiben szénforrások vannak. Ez lehet mondjuk kőolaj (talán meglepő, de vannak olyan bacik amik tudják bontani), vagy valamilyen más, szerves szénforrás, tipikusan valamilyen szénhidrát. Természetesen ezeket meg kell termelni. Ez természetesen energia, meg úgy is, ha a termésbe fordított energia egy része nyilván napenergia.

Szóval ez így nem működhet. A fosszilis energiaforrásoknál is a nagy molekulákat bontják le, jelentős részben végeredményben CO2-re, miközben energia szabadul fel. A fordított folyamat pont, hogy energiaigényes, akár bacival csinálod, akár mondjuk vegyiparban szintetizálod. Etanolra amúgy ugyanez igaz. Etanolból lehet energiát nyerni, közben CO2 keletkezik. A folyamat ellentettje pont, hogy energiaigényes.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#46) bambano válasza [Prolixus] (#45) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"A fermentációkhoz speciel pont értek.": az pont jó, mert itt nem fermentációról van szó, mint ahogy azt a hsz-ben is leírtam, amit elolvastál válaszolás előtt.

"Szóval ez így nem működhet.": jaja, annyira nem működik, hogy csak az index.hu-n legalább 3 különböző technológiáról szóló hírt találtam, pont azt az egyet nem, ami az emlékeimben benne van... majd megkeresi más.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47) [Prolixus] válasza bambano (#46) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Nem írtad, hogy milyen körülmények között lennének a bacik tartva. De igazából mindegy is. A lényegen ez nem változtat. CO2-ból alkánt csinálni energiaigényes folyamat, akárhogy is csinálják. Ehhez az energiát meg megint vagy nem megújuló energiaforrásokból lehet nyerni, vagy megújulókból, de akkor jönnek ugyanazok a problémák, amik jelenleg is vannak.

A "kibúvó" nyilván a napenergia felhasználása lenne. Akkor meg egyszerű fotoszintézisről lenne szó (mint az algás bioreaktornál), annyi csavarral, hogy a termék nem szénhidrát, hanem szénhidrogén. Sokkal jobban nem járnánk.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#48) TTTotya válasza [Prolixus] (#40) üzenetére


TTTotya
senior tag

Szerintem mivel sok lesz a munkanélküli ezért belőlü(n)k fognak fosszilis tüzelőanyagot előállítani. :D :DD :DDD

(#49) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Amikor jól beautomatizálódik ez a sok munkahely, akkor mi lesz azokkal az emberekkel akiknek nem lesz munkályuk, és az a kis segély is elfogy amit kaphat utána? :DD Mit eszik, iszik? Mint vásárlóerő el lehet felejteni. De akkor amit ő gyártott a robot előtt ki veszi meg? :) Alapjövedelem? Hmm, és hol van mögötte a termelés, szóval amit kapsz pénzt sosem termelsz érte semmit, az összhang még jobban eltolódik a fizetés és a mögöttes munka között. De nem probléma egyébként szerintem, csak párhuzamosan lehetne egy zöldségi forradalom, hogy a sok hasznos/haszontalan dolgokat próbáljuk már meg visszaforgatni, és nem szemétkupacokba gyűjteni, meg mérgezni a földet. Csak mert nem kéne ebbe a magy okosságokba belepusztítani saját magunkat, ha van egy cseppnyi eszünk. :DDD És nem megoldhatatlan a dolog, csak kell egy nagy szemléletváltás, mert az utolsó órában nem hinném hogy lesz elég idő az összes kárt felszámolni. És akkor most lehet mondani hogy pesszimista vagyok, pedig csak reálisan próbálok közelíteni a dolgokhoz.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#50) bambano válasza Snowy_owl (#49) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hejesírást fognak oktatni meg cikkeket fognak korrektúrázni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.