Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#62) kelly416 válasza creation (#54) üzenetére


kelly416
veterán

Egy dolgot ne felejts el. Az, hogy a traktor felhordja a sarat az útra, a traktoros hibája, nem bárki másé. Legjobb tudomásom szerint nekik le kellene takarítani a traktort és az utat, ha mégis bemocskolták. Lévén a sár ganyébb, mint a jég, és az év bármely szakában ott lehet.

wolfnet:
Gyalogolok, biciklit-, motort-, autót-, mikrobuszt-, vonatot vezetek... na meg háztartást, de az nem ez a kategória. :DDD Amikor tegnap rászóltam egy autósra, hogy nem kellene a balra kanyarodni tilosnál balra kanyarodni, a sétálóutcán felismert és kioktatott, utána megtalálta a táblát is, és bocsi-t kért. Na ilyen is ritkán van. Ráadásul csaj volt. Általában mindenki a saját igazát erőlteti, a saját nézőpontját, és a saját szája íze szerint akar alkalmazni szabályokat. Nem kell senkinek sem a másik fejével gondolkozni, figyelmesen kell közlekedni. Nagyon sokszor megmondtam volt barátnőmnek is, hogy melyik biciklis fog balra fordulni az orrunk előtt, és kivétel nélkül igazam volt. Látszik, ahogy csellengenek, 10 fokot balra néznek (mintha onnan hátra lehetne látni), stb. Ha harcviselt autó van előttem, akkor jobban odafigyelek rá, mint egy idősebb polír gépre. Ha hülyegyerek járgány van előttem/mögöttem/mellettem, már megyek is el onnan. Úgyis viszket a talpa, és csak a jobb pedálon tudja vakarni.
Mindegy is, a lényeg, hogy oda kell figyelni a környezetünkre, folyamatosan legalább 360 fokban tudni kell, mi van körülöttünk, de néha felfelé sem árt pislogni, és mindig tudni kell, hol a menekülő út. Sokszor agresszív vagyok a szabálytalankodókkal szemben, sokszor kiélvezem azt, hogy én már jó előre sejtettem, ez lesz a szituáció, felkészültem rá és az ellenszerére is. Be is ismerem, bunkó vagyok nem kevésszer. Nem egyszer megcsináltam, hogy a balra kanyarodó sávban balra indexelve állok a lámpánál, a biciklis meg beáll mellém, BALRA. Lassan kikanyarodok, elkísérem 50-100 métert az út közepén, és amikor már teljesen kétségbe van esve, kiengedem az út szélére. Legutóbb a rendőrök röhögtek a megoldásomon és lájkolták. De mindig tudom, hol a határ, ameddig el lehet menni komoly következmények nélkül. Az, hogy a másik idegbeteg lesz, a rosszabb kimenetel, a jobb, ha előveszi a KRESZ könyvet és rájön, nem neki volt igaza.

Ursache:
A képen nincs záróvonal, de a 6 méternél szűkebb utcákra nem szoktak ilyent festeni, mert 3-3 méternek kellene lennie egy sávnak, és MO-on az az egyszerűbb, hogy nem festjük fel, ameddig máshol egyirányúsítanak vagy szélesítenek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.