Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) matej013


matej013
csendes tag

Az a durva, hogy nekem még mindig olyan alaplapom van, ami ezt a Crossfire-t támogatja.:D Egyébként eddig nagyon jó teszt, most járok kb. a negyedénél.:D

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#2) zoleek


zoleek
tag

gyakorlATi Ez nagyon kemény volt a végére! :DD
Jó cikk, gratula a kártyákhoz!
Köszönjük.
De az azért milyen durca, hogy még a mostani lapok java sem támogatja a 2*16-os pci-e sínkiosztást... :W Ez pedig 6 év távlatából már csapatja szépen!

Ha nem vagy képes egy értelmezhető privátot összehozni, (köszön-->nevezd meg a tárgyat-->kérdés róla-->elköszön) könnyítsük meg egymás dolgát! Kérlek inkább NE is írj nekem.

(#3) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Régi szép idők, amikor még külső kábellel ment a CF. Emlékszem rá, hogy a CF-es kártyák aranyáron mentek, és tény, hogy a megfelelő lapok is eléggé drágák voltak, és persze ritkák. Manapság szinte kincsnek számít egy ilyen AMD-s lap.

Prociból megnéznék egy jó kis régi X2-t, pl. egy jó tuning potenciával rendelkező 4200+ X2-t. :)

Jó volt kicsit nosztalgiázni. Köszi! :)

(#2) zoleek: Tény, de a kártyák teljesítménye kijön 2*8-al is. Sőt, 16/4-ben sem tapasztalható olyan szintű lassulás, mint amire az ember hirtelen számítana a számok láttán. (Persze 2.0-s PCI-E mellett). Mellesleg pl. a "tuninglapok" esetén, Pl. Asus ROG szériánál megvannak a 16/16-os PCI-E-k.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4) matej013 válasza zoleek (#2) üzenetére


matej013
csendes tag

Na ebben azért van annyi szerencsém, hogy az én alaplapom a 480x-es ATi chipet kapta, így elméletileg támogatja a 16x-os gyorsítást mindkét PCI-e porton.:D

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#5) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Jó volt olvasni a cikket, szépen össze lett rakva. :C Igaz amikor ezek a hardverek megjelentek, még azt sem tudtam mik vannak egy számítógépben. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#6) #65675776 válasza hackeeeee (#3) üzenetére


#65675776
törölt tag

A legjobb minőségű chipek (azaz a válogatás során elsőként megfeleltek) minden esetben az Opteronokba kerültek (pontosabban azt lézerezték rájuk), szóval minimális az esélye, hogy egy sima X2-vel jobban járna. Ráadásul a 4200+ csak 2x512KB L2 cache-sel bírt, míg az Opteronok 2x1MB-tal. Ez is számított sokat (ráadásul a Toledo többnyire jobb tuningpotenciállal bírt, mint az azonos órajelű Manchester.)

bacsis: Szerintem annyira nem meglepő, hogy egyes újabb játékok nem mennek rendesen a régebbi CF rendszereken. Sem a fejlesztők, sem az AMD nem foglalkozik ezzel. Minimum olyan CF kell ezekhez, amit támogat a legutolsó akár Legacy R600 driver és van hozzá CF profil. Tehát HD 3850 alatt nem hiszem, hogy érdemes ezzel foglalkozni. Persze ha mazochista vagy akár HD 2400 CF-fel is próbálkozhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#7) hackeeeee válasza #65675776 (#6) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

4600+-ra gondoltam, bocsesz. Bár ez a Cache méretén nem változtat. Csak ha jól rémlik, az Opteron-oknál viszont nem volt túl jó a tuning potenciál, hiába volt a több cache. Persze itt is volt kivétel.

Véleményem szubjektív...

(#8) #65675776 válasza hackeeeee (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az Opteronokat nagyon is jól lehetett tuningolni, csak elég sok lap BIOS-a nem tartalmazott hozzájuk mikrokódot, ezért lehetett velük probléma. Persze az igazi megoldás egy FX-60 lenne...

[ Szerkesztve ]

(#9) hackeeeee válasza #65675776 (#8) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, értem. Pontosan már nem emlékszem, nem ma volt az s939. :) Annó vadásztam Opteron-t az A8N-E-be, csak aranyáron volt, és letettem róla.

Véleményem szubjektív...

(#10) mcs


mcs
veterán

Gratulálok a cikkhez! :)

Annyit jegyeznék meg, hogy a Battlefield Bad Company 2 valószínűleg procilimitbe ütközhetett.

(#11) grozam


grozam
tag

Szerintem ma sem érdemes két kártyát venni, hanem egy jobbat.

(#12) Recon666 válasza grozam (#11) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Szerintem meg érdemes, mert több tízezret lehet vele spórolni. Már ha ez számít. (2db HD6870 v GTX560 100-110k, 1db GTX680 v HD7970 150-160k)

Mod: Köszi a cikket érdekes volt!

[ Szerkesztve ]

(#13) Skizz


Skizz
addikt

Elkapott a nosztalgia, pedig nem is volt rég. Jó cikk.

(#14) hackeeeee válasza Recon666 (#12) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ennyi.

Véleményem szubjektív...

(#15) Stef3


Stef3
csendes tag

Jólesett ez a kis nosztalgia, csak az a baj, hogy egy megvalósítatlan terv emlékeit hozza felszínre bennem. Én is ebbe az irányba akartam mozdulni. Megvolt a crossfire képes lap, és ott csücsült egy X1950pro kártya a gépben, párjára várva.

A baj csak az, hogy mire úgy gondoltam, hogy most már kellene egy kis teljesítménytöbblet, és a kártyához is hozzá lehetett jutni kedvező áron, addigra jöttek ki olyan játékok amik a 10.2-es driver-rel csak durva textúrahibák mellett futottak. Az ATI viszont egyszerűen leállt ennek a szériának a támogatásával, és nem is készült újabb driver hozzá.

Hivatalos úton is megkerestem őket kétszer is, válasz azonban egyszer sem érkezett.
Ez nagy feketepont a szememben, nem erre számítottam. Így csere lett a vége, az NVidia legalább csak akkor áll le a driver támogatással, ha az tényleg az értelmét veszti.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#16) #13260800


#13260800
törölt tag

szokás szerint zseniális írás :) nagyon tetszett! :R

(#17) master90


master90
aktív tag

Patent kis teszt let! :R
Crysis warhead elégé megizzassza még a 2 kártyát is :DD

ne csak nézz láss is

(#18) gbors válasza Recon666 (#12) üzenetére


gbors
nagyúr

nézd meg újra az árakat, a HD7970 110-120k között megkapható. ezzel szemben a HD6870-ből és a GTX560Ti-ből ne az 1GB-os változattal számolj, és akkor már 120k felett jársz

amúgy tetszett a retro teszt :R

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#19) mickemoto


mickemoto
őstag

Jó az ilyen régebbi hardverekről olvasni, hogy hogy teljesítenek a mai játékokkal.
Az új dolgok már nem nagyon érdekelnek.

(#20) Recon666 válasza gbors (#18) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nézem a HD7990 125-130k a 2db HD6870 meg ~100k. Még mindig van 20-25k köztük. 560-ból elég a sima nem kell Ti. Miért ne az 1gb-sel számoljak? Full HD-ra elégnek kell lennie. De ott van a GTX470 Sli használtan megvan ~70k-ból.

(#21) endib


endib
tag

Jó cikk, grat! :)

(#22) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Gratulálok a teszthez!

Emlékszem, hogy mennyit álmodoztam X1900XT-ről és, hogy pár évvel később is csak egy X1600XT-t sikerült bezsebelnem... azért jó kártya ez is, van benne annyi szufla, hogy a mai játékokat is elvigye minimum-közepes szinten.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#23) hackeeeee válasza gbors (#18) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

FullHD-ra alap esetben elég az 1GB vram... Az máskérdés, hogy Én is képes vagyok telepakolni 1680-ban, 8/16-os szűrőkkel.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24) FatalEror válasza Recon666 (#20) üzenetére


FatalEror
addikt

7990-en nincsen még a piacon nem? :B
Amúgy meg ha már SLI akkor 480-ig meg sem érdemes állni.(szerintem)

bacsis:Jó volt újra olvasni. :K

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#25) Archer válasza zoleek (#2) üzenetére


Archer
őstag

A felső kategóriás lapok támogatják. Ha meg az olcsóbb lapok is támogatnák, ki venné a "gémer" lapokat...

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#26) Recon666 válasza FatalEror (#24) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

7970-na. :P Bőven elég ma még a 6870cfx GTX560 sli is. Nekem a GTX470sli sem fogta meg még semmi, bőven elég lesz egy darabig.

[ Szerkesztve ]

(#27) zoleek válasza Archer (#25) üzenetére


zoleek
tag

A felső kategóriás lapok támogatják :( Pl szerintem az én Asus sabertooth 55i deszkám nem épp alsó kategória... Tavaly vettem nem kevés málnáért és mégsem tudja...

Ha nem vagy képes egy értelmezhető privátot összehozni, (köszön-->nevezd meg a tárgyat-->kérdés róla-->elköszön) könnyítsük meg egymás dolgát! Kérlek inkább NE is írj nekem.

(#28) #65675776 válasza zoleek (#27) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem sok mindent tehet erről a lap. A PCI-E vezérlő a prociban van, abban meg nincs annyi PCI-E line, hogy 2x16-ot tudj kiosztani.

(#29) zoleek válasza #65675776 (#28) üzenetére


zoleek
tag

Sajna ez tény. :W
Annó nem volt az a kib@szott olcsó az I7 860-as procom, felháborító.
Az integráció áldozata lettem...... :DDD

Ha nem vagy képes egy értelmezhető privátot összehozni, (köszön-->nevezd meg a tárgyat-->kérdés róla-->elköszön) könnyítsük meg egymás dolgát! Kérlek inkább NE is írj nekem.

(#30) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Jó cikk, anno szinte a nyálam csorgott ezekért a csúcs ATI és Nvidia kártyákért, nem csak a teljesítményük volt nagyon jó, de a kinézetük is megdobogtatta a férfiember szívét akár egy kedvenc autó típus :))

Itt hiányzik egy betű:

"próbáltam, volt gép újraindítás"

Crysis Warhead FPS grafikon alatti részen található

Jut eszembe!
Nvidia kártyákkal lesz hasonló?
pl7800GT/7800GTX/7900GT/7950GT/7900GTO/7900GTX

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#31) gbors válasza Recon666 (#26) üzenetére


gbors
nagyúr

nem tudom, hol nézted a 7970-et, az argep vagy egy tucatot dob 115K körül.
egy kártya esetén tényleg elég az 1G VRAM fullHD-ben, viszont két kártya már annyival gyorsabb, hogy ott be lehet kapcsolni olyasmiket is, amikkel már kifutsz az 1G-ból.
a 470SLI egy fokkal jobb az 1,25G-val, de az sem biztosíték - és egy olyan hőtermelésű konfig nekem pl. biztosan nem kéne. ja, és használt árral nem sportszerű jönni...

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#32) Recon666 válasza gbors (#31) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Az argepet inkább hagyjuk, fele termék raktáron sincs. Az iponban néztem ott átlagban 125-130k volt az áruk és nem egy drága bolt. Használtat mondtam, mivel újonnan nem lehet már kapni 470-et. :U De veheted mellé a használt HD7970-et vagy a 680-at még mindig megvan a 25k különbség.

[ Szerkesztve ]

(#33) skydragon


skydragon
tag

UP jó cikk igaz bacsis oldalán már olvastuk :)

(#34) gbors válasza Recon666 (#32) üzenetére


gbors
nagyúr

az első, amire rákattintottam, rögtön van raktáron.
a 470-ről meg leírtam, hogy érthető alternatíva, ha valaki hajlandó 400W-nyi VGA-t betenni a gépébe, és kicentizni a VRAM-ot. sztem zárjuk le ennyivel.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#35) Recon666 válasza gbors (#34) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ja a következő már 126k. A hardver aprón sincs 118k alatt újonnan ez így elég hihetetlen. De ki mit lát jónak, ha valakinek megéri kiadni a pluszt akkor tegye azt.

[ Szerkesztve ]

(#36) Destructo


Destructo
aktív tag

Iszonyat nagy UP és gratula a cikkhez!Jó lenne a jövőben hasonló retró egykori high end konfog tesztekr olvasni! :) köszi még egyszer! :R

(#37) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Már a cikk nevétől tudtam, hogy te leszel az bacsis:). Jó volt ezeket újra olvasni.

(#38) Gabbo


Gabbo
aktív tag

Jó cikk, grat! :R

Régi szép idők! :)

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#39) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Jó cikk lett, tetszett. A kártyákhoz külön is gratula, pöpec darabok!
így ő is piacra a saját megoldását - Ide beszúrhatsz egy "dobta-t"

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#40) capulet75


capulet75
addikt

A jó öreg vörös izomfiúk. :C

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#41) mghltm


mghltm
addikt

koszi az irast, nagyon erdekes volt! :)

minden elismeresem az elszantsagodert, nem semmi idot/energiat/penzt fektethettel egy ilyen konfigba! :R

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#42) Csabro


Csabro
tag

Hat ez nagyon jo cikk volt. Pont nekem valo. :)
Bevallom en sokkal nagyobb elvezettel olvasok ilyen retros "izomteszteket" a regi bika kartyakrol mint egy esetleges uj fejlesztesrol. Jo latni es olvasni az ilyet ami elohozza a regi szep emlekeket. :)

Gratulalok a teszthez, biztos nem volt egyszeru beszerezni a cuccot :D

(#43) Sz.L.


Sz.L.
aktív tag

Jó cikk!

Annak idején (2006 körül) még emlékszem mennyire vártam a CF elterjedését egy ATi Xpress 3200-es lappal. Aztán elég sok cikket írtak a CF instabilitásáról (nem támogatottságáról) és úgy döntöttem várok egy kicsit még. Aztán a belső CF hidas megoldás megjelenésének időszakát is átvészeltem 1db X1600XT-vel. Mikor eljött az idő (2007-2008) 2db X1950 PRO Ultimate-re esett a választásom. A stabilitással akadtak problémák, de valószínűleg szoftver problémákból fakadóan. Ekkor elgondolkodtam egy pillanatra, hogy milyen jó, hogy kihagytam a külső CF-es megoldást az 1900XT-XTX lehetőséget (és mennyit spóroltam).
A CF technológiát 2007-2008-óta használom és vészelem át vele a az új csúcs kártyás időszakokat. Jelenleg ezt most 2db HD6850-el teszem, problémamentesen.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#44) Csabro válasza Sz.L. (#43) üzenetére


Csabro
tag

Ha jol emlekszem ez az Ati Xpress 3200 volt az Asus m2r32-mvp lapban is ugye? Eletem elso normalis szamitogepebe ez volt. Allitolag akkor jofelenek szamitott es tamogatta cf-et is :D

[ Szerkesztve ]

(#45) walkmanboy


walkmanboy
tag

Jó kis cikk Bacsis reggelre, de ezt mikor a feléhez értem beugrott, hogy ezt már olvastam a honlapodon :D

A nők szerint a szülni a legnehezebb.. Vajon BF-eztek e már 220-as pingel?

(#46) v.tom


v.tom
őstag

Jó kis régi szép idők. Volt egy xpress 3200 chipes, rd580-as DFi lapom, ezek hardverek voltak a javából.

A lapnak olyan doboza volt, hogy kb. a gyártó 18 éves lányát is belecsomagolták, mint extra.

[ Szerkesztve ]

(#47) Csabro válasza v.tom (#46) üzenetére


Csabro
tag

Gondolom akkor az extra lany volt az elso "hardver" amit kicsomagoltal es beteszteltel :p

(#48) ttt1 válasza hackeeeee (#9) üzenetére


ttt1
őstag

Én ugyanígy voltam késöbb a q9550-eseel (és végül tavaly sikerült "beujítani" rá, teljesítménye még mindig megfelelő..)

Én is végigmentem annó a létrán x800,majd x1950 pro jutott csak,az XT és XTX (pláne a master) nagyon drága volt.

[ Szerkesztve ]

(#49) mclaren-d


mclaren-d
aktív tag

Nagyon jó teszt :) Köszönöm szépen egy élmény volt :R Nekem egy 1950 pro után lett egy ilyen 1900XTX-em Imádtam :))

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#50) Angel1981


Angel1981
veterán

Kellemes emlékeket ébresztett bennem a cikked! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.