Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Remek teszt lett!

A játékkal kapcsolatban nem sokat toltam vele,de a kameranézet néha idegesítő számomra és a felbontást sem lehet feljebb tolni 1360x768 a maximális felbontása,de többi az rendben van.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#2) pigster


pigster
senior tag

tintapatronokat igénylő mentés
Nem írógépszalag volt?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#3) trufa12 válasza pigster (#2) üzenetére


trufa12
addikt

úgy emlékszem az volt.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#4) VictorHUN válasza pigster (#2) üzenetére


VictorHUN
aktív tag

Ink Ribbon szóról szóra való forditásakor tintaszalag, de magyarosan tintapatron

Ez a játék annak a generációnak szól akik a commodor vagy 3dfxes korszakban nőttek fel.
A mai kockák többségénél uninstall lesz ez a játék

David Icke: Ébred már az oroszlán

(#5) TheLegendary


TheLegendary
csendes tag

"A játékmenet tekintetében is kibírtunk volna némi modernizálás"

Minek?
Könyörgöm, ez a játék azért az ami mert pont nem nyúltak a játékmenethez!
Minek kellene korunk baromságaival teletűzdelni egy már meglévő gyöngyszemet?
Ezt negatív kritikaként felhozni, baromság, már bocsánat! :P

(#6) wikings2


wikings2
őstag

"....arra kemény napok várnak."
Igen körülbelül ez hiányzik a mai játékokból, és leírtad azt hogy mennyire sz*r irányt vett a játékok kihívásfaktora az elmúlt években, amik sajnos csak azért váltak szánalmassá sok esetben mert a mai user( sikeréhes 10 éves vérpistike) igényeit elégítik ki.

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#7) Grath válasza wikings2 (#6) üzenetére


Grath
HÁZIGAZDA

Szerintem van különbség aközött, amikor egy játék úgy nehéz, hogy az élvezetes, és aközött, ha úgy nehéz, hogy az az idegesítő, rossz designnak köszönhető.

A Resiben semmi bajom nincs azzal például, hogy a zombikat baromi nehéz megölni, sokat sebeznek, simán elpusztulhatsz, vannak azonnal halálos csapdák. A mentésnél való anyaghasználat is baromi jól működik.

Az viszont szerintem kifejezetten rossz, hogy csak 6/8 hely van a táskában, ezért szinte minden ötödik percben vissza kell gyalogolni egy ládához. Legalább a kulcsokat meg lehetne oldani egy külön szütyővel. Az is zavaró, hogy nincs olyan gomb, amivel azonnal a térkép nyílik meg. Hogy a fejlövések teljesen random jönnek elő. Ezek mind olyan dolgok, amik minden további cél nélkül szívatják a játékost, és 1996-ban még elmentek, mert a játék formabontó volt, 2002-ben már nem annyira működtek, ma meg egyenesen archaikusnak hatnak. Nem véletlen, hogy ezeket a széria maga is meghaladta már rég, nézd csak meg a RE4 vagy 5 tárgyrendszerét, célzási lehetőségeit.

Szóval amikor modernizálást írtam, nem arra gondoltam, hogy legyen egy nagy nyíl, ami mutatja az utat, vagy valami hasonló, hanem csak az idegesítő részeken lehetett volna finomítani kicsit. Mint ahogy a kezeléssel is történt.

A játékosok imádják a nagy kihívásokat, nézd csak meg a Souls-játékok sikerét - de ott minden hasonló designdöntés remekül kitalált. (Nem bírod el a cuccokat? Tegyél pár pontot az erődre. Ráadásul mindent fel tudsz venni, csak lelassulsz.)

(#8) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

PC-re hol tudom megvenni? :B - megvan :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9) oriic válasza FoLey-v (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A felbontás szerintem csak napok kérdése és javítva lesz.

Live-Die-Respawn

(#10) TheLegendary válasza Grath (#7) üzenetére


TheLegendary
csendes tag

Jön a Zero Remastered is! :)
Ott már letehetsz és felvehetsz tárgyakat szabadon, nincs ládához kötve. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) lmno válasza FoLey-v (#1) üzenetére


lmno
őstag

Nálam rendben van a felbontás (1680*1050)

Nekem egyedül az ajtónyitogatások idegesítőek (a szűkös inventory mellett), de arra hálistennek van mod, ami kiiktatja. Amúgy a hangulat 5*-os.

(#12) pigster válasza VictorHUN (#4) üzenetére


pigster
senior tag

Nem befolyásolja a játékot, de:
Emlékeim szerint menteni írógéppel lehetett, abba pedig írógépszalag való. Azt sosem hívták tintapatronnak. Saját magam is pötyögtem még olyan írógépen.

Egyébként a rohadt ablakon beugró kutyák engem is besz@rattak rendesen.

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#13) NomAd_82


NomAd_82
aktív tag

Teljesen jó a kevés férőhely. Megszoktátok hogy 1000fegyverrel rohangáltok és nincs kihívás a játékokban. Pont emiatt lesz olyan érzésed hogy ki vagy szolgáltatva és emiatt nem fogsz ész nélkül rohangálni. A félelemérzet fokozás volt a lényeg akkor és most is. Teljesen hozza az élményt.

(#14) Brian_GT válasza lmno (#11) üzenetére


Brian_GT
őstag

Pont a játék egy olyan dolgát lövöd ki ezzel, ami anno 96-ban az ember vérnyomását tolta az egekbe, hogy mi vár az ajtón túl. Nem viccből csinálták meg így.

Amúgy az előttem szólókhoz...igen, mindenhol azt olvasom mit kellett volna kicsit másképp csinálni a játékon és ezt mindig az írja aki most találkozik először a játékkal vagy csak kevésbé van otthon benne.

Aki ott volt mikor ez a játék kijött vagy fénykorát élte, az tudja mi volt ez annak idején és fejét falba verve olvassa mit bele nem akarnak varázsolni emberek. 800 fegyver...perk...ugrás-kúszás...akció... mi ez a xar kamera stb dolgok. Én elhiszem, hogy aki nem élte meg és ebben a mostani CoD és társai világban él, nehéz elhinni régen tényleg léteztek játékok, nem úgy mint ma ezek. Ne értsetek félre én szeretem a mostani játékokat stb...27 éves vagyok, nincs ellenemre semmi...csak nézzük meg anno egy Medal of Honor vagy CoD2 szintet...néha vért izzadtál még kis szinten is, hogy túléld. Megcsókoltad a padlót ha találtál egy medpackot stb... ma meg bebújsz egy sarokba és vársz 5 sec-et és mész tovább darálni.

Nekem mindig az ugrik be mikor minden 2 ember azt beszélte, hogy miként sikerült neki a partraszállást megcsinálnia a MOHAA-ban. :)

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#15) TheLegendary válasza NomAd_82 (#13) üzenetére


TheLegendary
csendes tag

Ha már ez az opció nem tetszik sokaknak... mit szólnának az Eredeti játékhoz, 96 ból? :)
Se gránát, se tör... (bár hála égnek, ezek nem foglalnak +helyet)

(#16) TheLegendary válasza Brian_GT (#14) üzenetére


TheLegendary
csendes tag

Emlékszem, 99 ben hozott össze vele a sors...
Mennyire féltem, főleg éjszaka, vele játszani.
(1x a kontrollert is eldobtam, mikor első alkalommal, Christ irányítva, megtaláltuk Forest a teraszon.. :) )
Aztán a 3.rész, Nemesis éről ne is beszéljünk! :D

(#17) Grath válasza TheLegendary (#10) üzenetére


Grath
HÁZIGAZDA

A Zero HD még csak pletyka, de az igazán jó a 2-3 lenne már egy minőségi remake-kel. Csak persze az jóval több meló lenne, itt 2002-ben megcsinálták a munka nagy részét. Valószínűleg ennek az eladásaitól sok minden függ.

(#18) wikings2 válasza Grath (#17) üzenetére


wikings2
őstag

Jézus a zero-t anno valami konzolos újság dvd-jén láttam, a "vonatos resident evil". Valami fenomenális volt és a mai napig egy percet sem játszottam vele. Ide vele!

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#19) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Imádom, amikor egy HD edition tesztnél egy büdös szó sem esik a grafikáról :C

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#20) Geller72


Geller72
veterán

Tehát ez akkor gyakorlatilag a '96-os első rész rimékje? Egyébként hogyan jobb játszani, Game paddal, vagy billel? Őszintén szólva ezt nagyon máshogy, mint paddal el sem tudom képzelni.. :U

(#21) Grath válasza GeryFlash (#19) üzenetére


Grath
HÁZIGAZDA

Sorry, ez tényleg kimaradt, de legalább van két videó a cikkben. Konzolon - nextgenen is valami érthetetlen okból - csak 30 fps, PC-n a felbontást nem lehet magasra tenni. A renderhátterek néha remekül néznek ki, néha azért látszik a koruk.

Egyébként messze nem a grafika a legnagyobb változás, mert a cím nem hazudik: ez a 2002-es verzió, csak HD-ben. Nincsenek új effektek, textúrák, átrendezett szobák. Az irányítás modernizálása sokkal fontosabb előrelépés.

(#22) Grath válasza Geller72 (#20) üzenetére


Grath
HÁZIGAZDA

Szerintem kizárólag kontrollerrel lehet élvezni.

Ha teljesen pontosak akarunk lenni, ez az 1996-os eredeti kicsit remixelt változatán, az egy évvel későbbi Director's Cut verzión alapuló, extra dolgokkal kibővített 2002-es GameCube-remake HD verziója. Remélem követhető :)

(#23) Geller72 válasza Grath (#21) üzenetére


Geller72
veterán

Azt hiszem, a HD-t, mint High Density-t is ideje lenne újradefiniálni. Mert ugye mihez képest az egy 720p-s felbontás? Nálam elég rég az 1080p az alap, mivel ennek a még relatív kis monitornak is ennyi a natív felbontása. Mostanában nézegetek néha 720p-s filmeket és hát bizony nagyon nem vagyok elájulva némelyiktől. És akkor még nem is 50 collon nézem, hanem 22-n. Tehát én ma - kövezzetek meg - a 720p-t nem hívnám "hádénak" Egy játék esetében szerintem ez lenne az SD, azaz az alapfelbontás. De semmiképpen sem HD.
:R
Szerintem.

(#24) GeryFlash válasza Grath (#21) üzenetére


GeryFlash
veterán

:R

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#25) lmno válasza Brian_GT (#14) üzenetére


lmno
őstag

Az nem tolja az egekbe a vérnyomásom, amikor 10-edjére kell visszarohanni ugyanoda, 2 emeletet fel-le, és tovább tart az ajtóanimációk nézegetése mint amennyit játszok :)

(#26) G**@**B**! válasza lmno (#11) üzenetére


G**@**B**!
tag

Szia!

Meg tudod mondani a "gyors ajtónyitás mod" nevét? Érdekelne engem is.
Kicsit gördülékenyebb lenne a játék....

[ Szerkesztve ]

4K ULTRA beállításokon játtszom, egy GTX 1080 Titaniumot kérnék. Tessék, kettő lett maradhat?

(#27) lmno válasza G**@**B**! (#26) üzenetére


lmno
őstag

Parancsolj: [link]
Kicsit macerás, mert egy külön progit kell elindítani miközben fut a játék, de működik.

(#28) trufa12 válasza Brian_GT (#14) üzenetére


trufa12
addikt

Az nagy rész volt, 1-2 éve elő kaptam , azt a részt meg csináltam .de azt hittem bexarok :D
mondjuk régen is bexartunk :D olyan nehéz volt.

De érezhetően lebutítják a mai játékok az ember gondolkodását és reflexeit, mert nem követel a játék semmit csak agyatlan előre menetelt.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#29) falijja válasza TheLegendary (#5) üzenetére


falijja
őstag

:K Így igaz :K

(#30) G**@**B**! válasza lmno (#27) üzenetére


G**@**B**!
tag

Ha működik, megéri a fáradságot. Megcsinálom, kösz szépen!

4K ULTRA beállításokon játtszom, egy GTX 1080 Titaniumot kérnék. Tessék, kettő lett maradhat?

(#31) tarti19 válasza Grath (#7) üzenetére


tarti19
senior tag

Jól látod, de ne felejtsd el, hogy az volt az első RE gamma. Ahhoz képest egészen emészhető még közel 15 év után is. :P
Alapvetően nem akartak belenyúlni a játékmenetbe. Azt se felejtsük el, hogy nem a nyugat lett megcélozva a játékkal akkoriban. :P

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#32) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

A megjelenés napján meg is vettem, és pontosan azt nyújtja, amit vártam.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#33) Rigormortiis válasza Grath (#7) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Szerintem meg pont jó, hogy megtartották ezeket a dolgokat. És pont a játék/pályadesign, amibe nem tudok belekötni.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#34) Brian_GT válasza lmno (#25) üzenetére


Brian_GT
őstag

Az más tészta ha elfelejted mit kell magaddal vinni és ezért vissza kell menned állandóan. Ez is a játék része, hogy emlékezz rá...vagy írd fel. Régen nem volt szégyen felírni mit mi hol merre...manapság meg youtube..youtube...bazze nincs fent a youtube-on....akkor szar. Ma ez a hozzáállás, régen meg a falat kapartuk, hogy bakker vki írja le egy újságban a megoldást...vagy addig az 1 hónapig minden nap törted a fejed a megoldáson. Aki Silent Hill-el játszott az is ismeri az érzést :)

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#35) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Egy fél órát játszottam eddig vele, az alapján a hangulat nagyon átjött, megvolt a nosztalgikus érzés is, szóval szerintem a hétvégén ráfekszek rendesen. :)

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#36) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Azt mondja még meg valaki, hogy mi az Úr Istentől foglal ekkora helyet???

(#37) Geller72 válasza antikomcsi (#36) üzenetére


Geller72
veterán

Hát a háromdé hádé miatt.. ;] :P .

(#38) laceszgamer válasza antikomcsi (#36) üzenetére


laceszgamer
addikt

Attól függ mit veszünk manapság nagynak. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#39) Geller72 válasza laceszgamer (#38) üzenetére


Geller72
veterán

Ez is igaz, mert ugye nem ritka a 60 giga feletti install. És akkor ezután jönnek majd az update-k. ;]

(#40) FoLey-v válasza oriic (#9) üzenetére


FoLey-v
addikt

Reméljünk,hogy így lesz. :R

lmno Nekem 1360x768 a max amit enged nem értem,hogy miért. :F

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#41) antikomcsi válasza FoLey-v (#40) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nekem simán megy 1920x1080-ban 60FPS-re állítva. A videók közben csak 30-al megy, de ott is Full HD.

(#42) FoLey-v válasza antikomcsi (#41) üzenetére


FoLey-v
addikt

Nekem 1440x900-as a monitorom felbontása,de csak 1360x768-at enged max,van valami trükkje?

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#43) antikomcsi válasza FoLey-v (#42) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Megnéztem a video menüt és nem szerepel benne 1440x900-as felbontás. Az 1366x768 után 1600x900 következik.

Ezek szerint akkor nincs trükk, csak Neked a natívnál nagyobb beállítható felbontásokat nem kínálja fel. Úgy látszik a 16:10-es képarányt meg nem támogatja, így Te is csak 16:9-es felbontást állíthatsz.

Nem tudom, hogy ez lesz e módosítva később.

(#44) Carlas válasza antikomcsi (#41) üzenetére


Carlas
senior tag

Jaja nekem is megy 1920x1080p be 60fps- nem értem sokaknak mi lehet a baj vele. Nekem nvidia van a gépbe lehet számít?

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#45) FoLey-v válasza antikomcsi (#43) üzenetére


FoLey-v
addikt

Akkor marad ez a felbontás majd ha lesz hozzá javítás,remélhetőleg.

Carlas Nem nyert,mert nekem is Nvidia karim van és még sem.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#46) PrinceHerceg válasza Brian_GT (#14) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Omaha beach by MOHAA na az aztán tényleg rettenet keménységű volt annak idején, de mit is tudják ezek a mai fiatalok, hogy mi volt a DirectX11-10-9.0 előtti időkben, lehet még nem is éltek!

Tisztelet persze a kicsinyke kis kivételeknek táborának! :B

U.i: egy jó STARWARS HD revidea is járna már a népnek, pl SWI és sorra a többi... :F

:C

[ Szerkesztve ]

(#47) antikomcsi válasza PrinceHerceg (#46) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Azóta sem játszottam olyan jó MoH-ral. Legalábbis nekem az tetszett a legjobban.

De RE-ből is az első 3 részt szeretem, én a többit már végig sem játszottam, a legújabbakat már meg sem vettem.

(#48) Carlas válasza FoLey-v (#45) üzenetére


Carlas
senior tag

Akkor tényleg nem tudom de simán átállítottam 1920x1080 ra win7 ult. semmi extra + a konfigom ami az adatlapon van. lehet valami bug?

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#49) FoLey-v válasza Carlas (#48) üzenetére


FoLey-v
addikt

Szerintem azért mert a te monitorod felbontása is 16:9-ben van,ahogyan antikomcsi kolléga leírta.

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#50) bcbrown93


bcbrown93
csendes tag

Felbontás problémával küzdőknek:
C:\Users\[username]\AppData\Local\CAPCOM\Resident Evil - biohazard�@HD REMASTER\config.ini
Itt át tudod írni a felbontást. Nem tudom, hogy jó lesz-e, nekem a játék 1360×768-at enged, holott a felbontás 1366×768 (laposomon játszok, az van kéznél), átírtam, működik. Nem volt szignifikáns az a 6 pixelnyi sötét sáv, de időnként egy kicsit zavart, amikor feltűnt. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.