Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A HDMI csatlakozás elég ahhoz, hogy külső forrásból származó VR tartalmat lekezeljen? Oda valami gyors kétirányú kommunikáció kell, ha jól tippelem. A sisakba megy a video és audio jel, vissza meg a mozgásérzékelő adatai (hacsak nem külső mozgásérzékelésről van szó)

Kétlem, hogy van már valami szabványos kommunikációs megoldás erre, akár hardver, szoftver, vagy protokoll szinten? Eddig úgy láttam, hogy minden megoldás a saját útját járja, mind a képre, mind a hangra, mind a mozgásérzékelést tekintve.

Szóval ez addig lesz jó, amíg - elég hamar - elavul hardveresen, aztán lehet kukázni az egészet.

Nem mondom, hogy itt az ideje, de pár év múlva már szükség lenne arra, hogy valamennyire szabványosítsák a dolgokat...legalábbis a vásárló szempontjából. Attól tartok, hogy a különutasság még sokáig fenn fog maradni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) Ixion77 válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Ixion77
őstag

Szóval ez addig lesz jó, amíg - elég hamar - elavul hardveresen, aztán lehet kukázni az egészet.
Mint minden új technológia esetében. Ennek egyébként az interfészeken kívül sok egyéb oka is van: a felbontás túl alacsony VR-hez, a proci gyenge nagyobb felbontáshoz, a szoftverek még gyerekcipőben is alig járnak. Az egész VR ügy kezdetleges, de ez nyilvánvaló: ahhoz hogy valaki felnőtt legyen, előbb csecsemőnek is kell lenni.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#3) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

A képek csak illusztrációk , mindenhol ezek a sablon képek vannak.

Amíg nem lesz teljesen vezeték nélküli addig várok ezzel a VR-el...

Elnézve a Deepoon hardverét mondjuk nem is drága...

[ Szerkesztve ]

(#4) Tigerclaw válasza Ixion77 (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Úgy értem, hogy ez az "egybe minden" dizájn a leghátrányosabb a vásárlónak. Jobb ha külön van a sisak és külön ami táplálja.

Az viszont teljesen biztos, hogy az első körben a VR inkább csak amolyan open béta lesz. Az idei tesztekből is az jön vissza, hogy még se a hardver, se az elérhető szoftver nem az igazi. Gagyi VR játékból annyi lesz, mint elemlámpás appokból, de ne azért fizessen ki az ember félmilliót, hogy arcade játékokkal játsszon.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Akkor csak hogy értsem:

Alapvetően kétféle VR cucc lesz
- az egyikhez kell a PC és lehet játszani vele például a gta5-el is, ehhez kell erős pc, ilyen pl az Occulust is,
- és van a másik, ami egy androidra épül (az most mindegy, hogy beépített soc-cal mint ez, vagy egy telót kell beletenni), ezen értelem szerűen nem lehet a pc progikat futtatni, pl az előbb említett gta5.

Érdekes lesz....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) KAMELOT


KAMELOT
titán

Mind szép és jó, csak éppen megfájdul a fejed tőle! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8) Tuttu válasza tibaimp (#6) üzenetére


Tuttu
csendes tag

Igen, de az androidos megoldás csak betekintés a technológuába mert a látószög elég kicsi. Nekem a galaxy S6- van éa egy kínából tendelt VR headsetel szúrom meg bluetooth joypaddal, de próbáltam a Rift-et is. Persze a Rift 100x jobb volt.
Ezekkel a geadsetekkel az a baj, hogy az én kínai cuccom ami 1700Ft volt u.o. jó mint ezek csak olcsóbb sokkal. :D
(Én tudtam futtatni pc játékot VR-ba csak egy progi kell hozzá :) A telón és a pc-n is fent a progi aztán küldi a képet telóra s ilyenkor a telóvan az egeret irányítod. Sokat kell játszani vele mire belövöd az egérérzékenységet, de működik. WiFi-vel a késés miatt bokákoltam :DD , de USBvel jó.
Persze az andridos progi próbaverzió volt és amint lejárt nem próbálkoztam, de a neten van sok megoldás amik működnek.) Utazás közben írtam. Sorry a hibákért...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.