Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12) Crystalheart válasza FatalEror (#5) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Amit egy éve télen, decembertől márciusig, azaz az őszi erdőirtás után édesanyámmal közösen, baltával és gallyazósarlóval (na meg egy kétkerekű kordéval) összegyűjtöttünk kb. 70-80 m3, ~1-7 centis faágak meg gallyak, na azokat kézi kisbaltával vagdosom fel egy tuskón akkorára, ami befér a sparheltbe (~40 cm), azért ilyen sok idő. (Egyszer megmértem, 10 perc alatt közel 500-szor sújtottam le átlagos tempó mellett. Szerintem simán elmehetnék kovácsnak, ha volna hozzá érzékem, izomlázam már nem lenne. :D) De legalább ingyen van, és ezzel több százezret spórolok meg. Csak sajnos ezek a mai balták nem az igaziak, az olcsó párezresek könnyen tönkremennek, letáncol a fejük néhány nap után, bárhogy is ékeled ki, és a nyelük elvásik. A műgyanta nyelűek meg eltörnek, a legutóbb egyszerűen elengedte a ragasztás és leröpült a feje, kész életveszély. Ami bírja, az 9-10 ezer körül kezdődik, na egy olyat szeretnék egyszer.

Van némi hasábfa is tartalékban, amit azért én is láncfűrésszel vágtam fel, aztán baltával hasogattam (vagy a karvastag fákat sima kézifűrésszel felvágtam), úgy 10 m3, arra az esetre, ha valami nagyon ramaty időjárás miatt nem tudnék vágni aprófát.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.