Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FatalEror


FatalEror
addikt

Hát igen,ők még nem voltak puhányok,hogy mindent géppel megcsinálnak,hanem keményen dolgoztak.
Néha amikor egy csavart fába kézzel hajtok be és,5cm után már fáj a csuklóm akkor azért néha elszégyellem magam,hogy mennyire puhány lettem,régebben még gond nélkül ment az ilyen,de most.... :(((

HardCore is my LifeStyle

(#3) Thunderzolee válasza FatalEror (#1) üzenetére

Én már a szgépeket is kis elektromos kulccsal csavarozom, még LED is van az elejében. :D

Utálok fát vágni, édesapámnak már mondogattam, h inkább szeleteltet vegyünk, tellik rá, de hát egyelőre még nem akar ráállni.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#4) Crystalheart válasza Thunderzolee (#3) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én 2-3 naponta vágok fát, egyenként úgy 2-4 (esetleg 8-10, ha esős idő várható) órán át - de ami itt a képeken van, az elképesztő, ezek superman-ek. O.O

(#5) FatalEror válasza Crystalheart (#4) üzenetére


FatalEror
addikt

Fűrészelsz,vagy hasítasz,vagy kombózol?

Thunderzolee
Hát én is géppel csinálok mindent lassan már csak a segg törlést végzem magam.
De akkor is szomorú,hogy ami egykor félkézzel ment az ma már majdnem,hogy nehézség.
De az amerikánert még mindig jól bírja a kezem. :DDD

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#6) Lenry válasza Crystalheart (#4) üzenetére


Lenry
félisten

jó, de te 200 évvel ezelőtt élsz, úgyhogy nem számítasz.

(#3) Thunderzolee ez az, amit még sosem sikerült. gépet szerelni kizárólag kézi csavarhúzóval tudok, valahogy az elektromosat olyan ormótlannak érzem.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) Thunderzolee válasza Lenry (#6) üzenetére

Hát nekem ilyen picike van, mint egy kis kifli, olyan az alakja, nagy ritkán ha olyan gépbe nyúlok, akkor nem fér hozzá az alaplaphoz, pl. a gépház oldalainál, de amúgy jól használható.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8) Archer válasza FatalEror (#1) üzenetére


Archer
őstag

Ajánlok egy döntőfűrészt (akkor már ne aprózzuk el, legyen a Stihl MS 880) meg nem többet csak egy teljes napi melót azzal. "Jóleső fáradtsággal" fogod zárni a napot abban biztos vagyok. :)

Egyébként tényleg le a kalappal előttük.

Lauda: feltételezem sokan nem mozgásszeretetből nem használnak megfelelő gépeket, szerszámokat, hanem mert a minőségi(bb) eszközök baromi drágák.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#9) Lauda válasza FatalEror (#1) üzenetére


Lauda
félisten

En is csak azt mondom erre, tobbet esszel, mint erovel. Minek dolgozzon az ember, ha megteszik helyette a gepek? :) Az egeszseg halando, minek szenvedjen az ember, ha a munka nehezebb reszet gepek is vegezhetik? A gepeket meg lehet javitani, ujat lehet kesziteni, az ember akkor is ember marad. Szerintem nem puhanysag, hanem butasag, az ismeretek hianya, mikor ember vegez munkat a gepek helyett.

(#10) Dany007 válasza Lenry (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Háhá :D Sírva röhögős közben asztalt csapkodós szmájli! :D

(#11) FatalEror válasza Archer (#8) üzenetére


FatalEror
addikt

Jaj hagyjuk már,azt "vackot" van nekem itthon egy ~2kw körüli orosz körfűrészem szolid 10-11kg azt lazán tudom emelgetni egész nap,fejem fölé stb.

Lauda
Én is előszeretettel használom a gépeket,van is pár darab,de akkor is szomorú,hogy már nem vagyok olyan jó formában mint régen ergo puhányabb lettem.

HardCore is my LifeStyle

(#12) Crystalheart válasza FatalEror (#5) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Amit egy éve télen, decembertől márciusig, azaz az őszi erdőirtás után édesanyámmal közösen, baltával és gallyazósarlóval (na meg egy kétkerekű kordéval) összegyűjtöttünk kb. 70-80 m3, ~1-7 centis faágak meg gallyak, na azokat kézi kisbaltával vagdosom fel egy tuskón akkorára, ami befér a sparheltbe (~40 cm), azért ilyen sok idő. (Egyszer megmértem, 10 perc alatt közel 500-szor sújtottam le átlagos tempó mellett. Szerintem simán elmehetnék kovácsnak, ha volna hozzá érzékem, izomlázam már nem lenne. :D) De legalább ingyen van, és ezzel több százezret spórolok meg. Csak sajnos ezek a mai balták nem az igaziak, az olcsó párezresek könnyen tönkremennek, letáncol a fejük néhány nap után, bárhogy is ékeled ki, és a nyelük elvásik. A műgyanta nyelűek meg eltörnek, a legutóbb egyszerűen elengedte a ragasztás és leröpült a feje, kész életveszély. Ami bírja, az 9-10 ezer körül kezdődik, na egy olyat szeretnék egyszer.

Van némi hasábfa is tartalékban, amit azért én is láncfűrésszel vágtam fel, aztán baltával hasogattam (vagy a karvastag fákat sima kézifűrésszel felvágtam), úgy 10 m3, arra az esetre, ha valami nagyon ramaty időjárás miatt nem tudnék vágni aprófát.

[ Szerkesztve ]

(#13) FatalEror válasza Crystalheart (#12) üzenetére


FatalEror
addikt

Ja akkor ti gallyaztok,szóval a tuskók,3-ba hasított rönkök nem is játszik?
Fejsze:
[link]
Karácsony van lehet belőle alkudni stb.
Piac nincsen felétek,mert pl ott lehet jó kis orosz szerszámokat venni,és vicc áron hozzá juthatsz,egy jó kis fejszéhez amiben van anyag rendesen,mondjuk ha onnan szerzel be valamit akkor egy élezéssel,és egy új nyéllel kell számolni,és nyelet is tudnál vicc áron szerezni!Ja és alkudj keményen.
Nekem egy CCCP-s fejszém van,és abba raktam egy 40cm saválló csövet,na az már a büdös életben nem jön ki a helyéről. :N

HardCore is my LifeStyle

(#14) Crystalheart válasza FatalEror (#13) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mondom, azt a 10 m3 tuskót eltettem tartalékba. Gallyból több van, csak hiába kisebb, arányaiban nehezebb összevágni. Fejszével csapok hármat és annyi fám van, mint tíz perc gallyazás után. :D

A veresegyházi piacon nézelődtem, de hát semmit nem láttam eddig, ami jónak tűnne. Van már vagy egytucat baltafejem, régi meg új is, de a nyél egyszerűen sosem bírja sokáig. Ha belegondolunk, egy favágós napon akár ötezerszer is lesújthatok vele, nem csoda, ezeket a mai nyeleket nem ilyenre tervezik.

(Fiskarsból minimum az X10-es vagy X11-es kellene, az alatt túl könnyű.)

(#15) FatalEror válasza Crystalheart (#14) üzenetére


FatalEror
addikt

Akkor saválló cső!Az nem rozsdásodik,qrva kemény.
Havernak csináltam meg így a kalapácsát,hogy saválló cső volt a nyele,és amikor ajtó tokot bontottunk bedugtuk a szöghúzó részét a tok és fal közé,majd elővettük az 5kg-s kalapácsot,és a nyelére ütöttünk izomból a kalapács nyelére,a tok dübelestűl szakadt ki a falból,majd még eljátszottuk ezt a maradék 4 toknál.Szóval tényleg komoly cuccokat sikerült összehoznom. ;)

HardCore is my LifeStyle

(#16) Crystalheart válasza FatalEror (#15) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem vagyok valami nagy ezermester: egy kör metszetű csövet hogyan applikálhatok bele egy baltafejbe, aminek a nyele már száz évvel ezelőtt is aszimmetrikusan ovális volt? :DDD

(#17) FatalEror válasza Crystalheart (#16) üzenetére


FatalEror
addikt

Formára "kloffolod",és mindig belepróbálod,megnézed hol ütközik arra részre megint ráütsz egy picit belepróbálod,15 perc az egész,ha ovális a fejen lévő lyuk akkor saccra próbáld a nyelet középre igazítani,majd 2 oldalról adsz neki egy fa éket vagy valamit,hogy biztos ne tudjon kifordulni a cső.

HardCore is my LifeStyle

(#18) Archer válasza FatalEror (#13) üzenetére


Archer
őstag

Fiskars szerintem nem éri meg az árát, túlárazott bár kétség kívül a marketingjük nagyon jó. Kerti szerszámban akkor már inkább Truper.
Fejsze nyélnél meg szerintem a lehető legrosszabb választás a fém, az vezeti a legjobban a rezgéseket, ok, hogy strapabíró de egy-egy rosszul sikerült csapásnál nagyon "visszarúg", hosszú távon tönkreteszi az ízületeket. Akkor már inkább üvegszál de a legjobb szerintem a fa. A fej fölötti szélesebb részre rá kell hajtogatni puha lemezből egy védő burkolatot, odarögzíteni és az is nagyon sokáig megvédi a nyelet. Másrészről mondjuk -10 fokban csak kellemesebb fogása van egy fa nyélnek mint a hideg fémnek.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#19) FatalEror válasza Archer (#18) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát nekem nincsenek ilyen problémáim,én vágtam rá egy 20cm hosszú polifom csőszigetelő darabot,ezt ráragasztottam,és erre meg bandázst ragasztottam szóval szóval puha és kényelmes a fogása.Szerintem a ez az erőt is elég jól elnyeli ha mellé csap az ember,de egy fejszénél ez nem nagyon fordul elő. :N

HardCore is my LifeStyle

(#20) lapa


lapa
veterán

nem akartam első pár posztba, mert valóban emberfeletti teljesítmény. kicsit viszont sajnálom, hogy egy nagyjából ezer éves élőlényt pusztítottak el közben. és most nem azt mondom, hogy tiltsuk be a favágókat, csak nehéz jó szívvel tekintenem a győzelemre.

[ Szerkesztve ]

(#21) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Kíváncsi lennék arra a cső baltanyélre, hogy rázza szét a kezedet? Hiába örökös, de nem hiszem, hogy jó húzású. A volt főnökömnél kalapács volt kettő is cső nyéllel, de a kezét kellett volna eltörni, aki belehegesztette.

Thunderzolee! A szeletelt, az a torta :) A fát tekézik, és hasogatják. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22) Crystalheart válasza Archer (#18) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"és az is nagyon sokáig megvédi a nyelet." - Mi elől kellene megvédeni a nyelet?

Nekem az a bajom, hogy a fej hamar letáncol a nyélről, ha az utóbbi fából van.

Múltkor a bádogosnál láttam egy olyan régi baltát, aminek az oldala át volt fúrva, és egy plusz csavar tartotta ott, hogy ne mozduljon el. Csak nem tudom, azt a fél centis keményacélt hogyan lehetne átfúrni. :D

(#23) potyautas válasza Crystalheart (#22) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nem mondod, hogy nem érted! Attól kell védeni a nyelet, hogy túl üt a fán a baltával.
A letáncolás ellen az se rossz, hogy a nyél fokára rögzítesz egy vékony lemezt, amit átfűzöl a lyukon, ott pedig felhajtod egy centit. Ettől persze még rendesen be kell ékelni, de ez a kis "pipa" nem engedi elindulni.

(#24) Crystalheart válasza potyautas (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Túlütni a fán? Ahhoz elég bénának kell lenni, évekkel ezelőtt sikerült utoljára... :D Így több százezer csapás után már milliméterre be tudom lőni, hova ütök, de még azt is, hogyan repüljön a fa oldalra ;] (Az elején még rendszeresen fejbe csapott vagy 10 méterről a fejemre esett a felrepülő gally. Most már egyszer sem.)

(#25) lapa válasza Crystalheart (#22) üzenetére


lapa
veterán

acél fúróval szokták. azért annyira nem földöntúli cucc egy balta feje. nekem van itthon rendes kézzel hajtott állványos fúróm, azon csavarmenettel tudod betolni a szárat. kis türelemmel a durvább saválló anyagot is átnyomja. de gondolom kézi elektro fúró meg valami hss szár is megcsinálja, csak nem szabad elégetni. ami persze megint olyan, hogy jó ha jó a poti a fúrón.

a dolog másik oldala, hogy ha ilyen kis felületen támasztod meg, akkor a fa nyél hajlamos a csavar keresztmetszetében, a nyéllel párhuzamosan elválni. marad a jól bevált terv: jó vastagra nyitott fej, rendes ék és vízben áztatás.

(#26) Archer válasza Crystalheart (#24) üzenetére


Archer
őstag

Nem tudom te milyen technikával hasogatsz, de "rostosabb", csomósabb kugliknál szokták alkalmazni, hogy beleütik a kugliba, beleszorul, felemelik a fejszével és a levegőben megfordítva kvázi ráejtik hasogató tuskóra és a fejsze feje a kugli súlyától széthasítja. Így nem kell tíz percig püfölni mint a marha. Elég hatásos de hamar gallyra vágja a fa nyelet. Vagy pl. egy nyers kőris vagy nyár kuglinál, pláne ha csomósabb, lehetnek meglepetések akármennyire pontosan is célzol, kiugrik, elugrik stb., az is "edzi" a nyelet.

Fa nyél titka, hogy jól be kell ékelni keményfa (akác) ékkel, munka előtt beáztatni és egy jó darabig nem fog meglazulni a feje abban biztos lehetsz.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#27) FatalEror válasza Archer (#26) üzenetére


FatalEror
addikt

Na erre találták ki a hasító éket,illetve a hasító fejszét.

Crystalheart
Véleményedet osztom,egyszerűen én sem tudok mellé csapni. :N
Amúgy annyit a fém nyélről,hogy nekem 6 ujjam törött,mind 2 kezemen a gyűrűs,a középső,és a mutató.3-4db húzódzkodás után már fájnak az új perceim,ezzel szemben a fejszével kopácsolhatok akár meddig nem fáj,pedig szögelni is szoktam vele.Nekem nagyon jó konstrukció.
A csavarozást én is próbáltam,csak elnyíródott a fanyél,és szétk*rtam egy balta fejet,mivel később hajszálrepedések futottak végig a fej végétől a csavar furatáig.

HardCore is my LifeStyle

(#28) Polllen válasza Archer (#26) üzenetére


Polllen
nagyúr

Írta, h gallyazni szokott, ott valóban nehéz a nyelet tönkretenni. Amúgy én meg a fejlazulással találkozom ritkán. Már ha a fejszéhez való a nyél. Mert amúgy meg lehet mókolni, h ne csússzon le... :N

FatalError

Ha megszorult, egyszerűbb megfordítani, mint kiszenvedni+ékelgetni. Persze ha már ránézésre látszik...

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#29) Archer válasza FatalEror (#27) üzenetére


Archer
őstag

Én sosem szoktam tökölni ékkel, akkor inkább még egyszer elfelezem fűrésszel, utána már gyerekjáték. Hasítófejsze is beleszorulhat, attól függ milyen a kialakítása.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#30) Crystalheart válasza Polllen (#28) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szoktam komplett fákat is kivágni fejszével, lábon álló száraz akácfát, aztán oszlopméretűre vágni - vagy tuskót hasogatni is. Csak azt kevesebbet, de hát mellé úgy sem ütöttem. (Igaz, hónapokkal ezelőtt fogtam utoljára a fejszét.) Abból egy műgyanta nyelű van, és lekopogom, de még nincs baja két év után. Igaz, nem is használom annyit, mint baltát.

Ahány gyári baltát vettünk vagy kaptunk, mindnek meglazult a feje. Ékelhettem akárhogyan, szorulhatott bárhogyan. Annak is leröpült, amit előttem 20 évig egy öreg használt baj nélkül. És nem azért, mert bénán ütnék vele... Egyszerűen olyan rengeteget kell csapni - óránként kb. 3000 -, olyan kemény fán, hogy a sok rezgés és ütközés lemozgatja.

A cső-nyéltől kicsit ódzkodom, meg mondjuk nincs is megfelelő csövünk, de még ha szereznék is kitudjahonnan... Majd megpróbálom, ha alkalmam lesz rá - de tartok a nagy berezgéstől, és félnék, hogy kezem bánja, hiszen már így is érzem az ízületeim a teleken.

(#31) Polllen válasza Crystalheart (#30) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én a fára esküszöm. A pótlás is egyszerűbb.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#32) FatalEror válasza Archer (#29) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát az enyémnek nagyon jó,ha esetleg elsőre nem hasadna akkor,ráverek még egyet és már kész is.Az ék nem tudom,hogy miért lenne nagy tökölés,kap egyet baltával belerakom az éket megy rá még egy baltacsapás,és ketté is hasadt.

Crystalheart
tűzoltó balta

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.