Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bdlackoo


bdlackoo
tag

ahogy nezem ez is olyan sport ,h ramegy az ember gatyaja :D egyebkent fain kis kocsi hajra hajra :)

dinosaurs are jesus ponies

(#2) JoeYi


JoeYi
őstag

csoda hogy bírod idegekkel. Vagy jó vele bíbelődni? :)

(#3) rudi válasza JoeYi (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Fenéket jó :DDD már eléggé utálom azt a részt :) most is ott tartok, hogy a keréktengelyekből kettő elferdült a legutóbbi csapatásban és valami gebasz van a hátsó difi környékén, szóval megint vár rám a demolekularizálás, rendelés, tejelés. Illene végre valami tisztességes, relatíve biztonságos terepet találnom, ahol nem kapok el köveket, fácskákat, szegélykövet meg ilyeneket.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) rainmen válasza rudi (#3) üzenetére


rainmen
aktív tag

Vagy - ahogy felénk airsoftban szokták mondani - kell venni egy jobb alapot, és nem fogsz annyit rákölteni. Máshogy mondva az olcsóra ráköltöd javításban a drágább ártöbbletét.

Egyébként tetszik az RC autózás. Majd pár év múlva talán belevetem magamat, jelenleg elég a 3000 Ft-os gagyi kis F1 autóutánzat.

(#5) HaKo


HaKo
aktív tag

Sajna ez egy drága hobbi... Gondolom te sem ennyivel számoltál az elején. :D
Én is max 60 ezret akartam rákölteni kezdésnek, de lebeszéltek a kínai gépekről, így vettem egy nagy levegőt, és egy használt Traxxas Slasht 65-ért. Persze nekem is kellett hozzá töltő meg aksi meg rövid időn belül szétment egy csapágy benne, ami miatt le is darálta a spurt.. Így kb 90 ezerben van, de eddig nem bántam meg. :) Ez egy jó hobbi, igaz drága. De ha azt vesszük minden hobbi elég sokba kerül...

[ Szerkesztve ]

(#6) blackydan


blackydan
senior tag

Bár számomra kevésbé érdekes hobbi, de volt egy barátom akit kissé lököttnek is tekintettünk főleg mert tényleg több százezer forintot ráköltött és még a mai napig is rákölt az efféle "mecsboxokra ;] ". Hát kinek a pap... ha valakinek ez kell... végülis ettől színes a mi kis világunk. Amúgy jó mókázgatásokat kívánok a kocsihoz. :K

(#7) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Kedves modellező kolléga!
Nem szeretnélek kioktatni, de szeretnék segíteni:
Szörnyülködve láttam azt a mennyiségű pénzt, amit ráköltöttél eme autóra. Ez igen sajnálatos. Gyakorlatilag van egy 1/10-es, alapból (még a 2-3 évvel ezelőtti időkből származó) HSP,AMAX és még sorolhatnám ...kínai alvázad, ami valjuk meg, nem sok szart ér, nemhogy ennyi zsét bele tolj. Ha ezt az alvázat komolyan használod, meglepően sok pénzt fog emészteni a kopó alkatrészek folyamatos pótolgatása. A spúr/pinion fotónál nem lepődtem meg: egyrészt rosz volt a foghézag, másrészt az autóban nincs csúszókulpung, így mindig meg is fog dögleni a hajtás lánc, a felpattanó köveket már nem említem. Meglátásom szerint ennek a modellnek is az lesz a vége, ahogy az lenni szokott: eladás a forum.rcmodellen, fillérekért, mert ugye az alap nem ér többet.
A szett amit vettél meglehetősen jó, annak ellenére hogy kínai. A többi kiegészítő beszerzése jó áron ment, tudod majd máshová is használni őket. A szervótól ne várj csodát, tudod a Hitec nem csak azért kerül egy 20asba, mert Hitec, hanem mert mennek 5 év múlva is, és üzembiztosak (lásd, repülők és helik).
Ha olcsón akarsz venni pár alap cuccot, akkor ajánlom a hobbyking.com oldalt, nagyon korrektek és rendben vannak a cuccaik.
Nem fogom ide kiírni, hogy én eddig mennyit költöttem rá, legyen annyi elég, hogy sokat. Nagyon sokat. Ami viszont örök igazság: végy egy Xray robbanós buggyt, tégy bele egy komoly RB motort és a nitrón és gumin kívül nem kell mást venned!
Jelen pillanatban tudok egy Xray 808e (elektromos 1/8 verseny buggy alváz) alvázat 60 eft-ért. Tegyünk bele egy 1/8 BL szettet, mondjuk 40 körül, 2 db lipó: 8000 ft és egy alap 2,4 ghz rádió: 8000 ft + egy Futaba szervó, jó használtból is mondjuk egy ötösért. Számoljunk: 121000 ft és az autó rtr. Ugyan használt, de jó tudni: csak az új kit alváz kerül üresen 145000be! Ez egy Xray: prémium csúcskategóriás minőség, csak 7075 alu, carbon és kompozit a felépítése, full kardán hajtás, nincsenek béna kutya csontok, ha okosan és ügyesen terelgeted (nem okoz gondot a jó áttétel mellett a 100 km/h tempó sem), akkor erre csak kerekeket kell venned, mondjuk azt sűrűbben, mert ez az erőmű "gyilkos" és zabálja a gumikat (bár erre is van megoldás).

Nos, nekem már volt a fentiből nem csak ízelítőre, és volt jópár 1/10 buggym, nem akarom hasonlítani az 1/10et az 1/8hoz, az utóbbi a nagyobb élmény az biztos!

Félre ne értsd kedves kolléga a fenti irományom, segíteni akarok vele, tanul azoktól akik már sok pénzt beleöltek és belebuktak ebbe a méregdrága hobbyba, és így neked kevesebből is meglehet a patent cucc!
Csak egy kis infó, amivel nem a szomorúságodat akarom tetézni, vagy megidézni, de nézd meg itt mennyiben is kerül egy zsír új 1/8 Traxxas E-Revo (hamár elektromos):

www.modellfutar.hu

Üdv, kíváncsi vagyok a reakciódra!
Tom
www.nogradrc.hu

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#8) JoeYi válasza rudi (#3) üzenetére


JoeYi
őstag

ohh, az sajnálatos. Azt hittem ez olyasmi, hogy az ember élvezettel csapat a géppel, aztán otthon élvezettel játssza az autó szerelősdit :). Mondjuk ha mindig meg-meg esz egy-két ezrest szerelésenként, akkor lehet idővel megutálod és megy a vitrinbe nem? :D

Asszony amúgy mit szól? :D

(#9) HummeRC


HummeRC
senior tag

Na ezért szoktam mondani, hogy az olcsóbb mindíg drága.
Ennyi pénzért amit beleöltél már több kategóriával jobb autót és nagyobb élményeket kaptál volna, amit szinte soha nem kell szerelni.
Te is azok közé a lelkes kezdők közé tartozol, aki a saját pénzén tanulja meg a modellezést. Csak elég sűrűn előfordul, hogy a kezdeti lelkesedés lelohad, mikor a beletolt pénzösszegek ellenére sem nő arányosan a játékélmény. A tapasztaltabb modellezők ezért szokták már az elején a drágább megoldást javasolni. Ők már saját tapasztalatból tudják, hogy miért azt ajánlják.
Ettől függetlenül köszönöm az írást, megint megerősítést kaptam, hogy nincs új a nap alatt.
Drukkolok a további kitartásodhoz.

(#10) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Régóta tervezgetem, hogy veszek én is egy ilyen rc autót, de engem valahogy a benzin motoros izgat. Tudom írtad, hogy azzal több szívás van mint egy elektromossal, de szerintem én biztos azt venném. Amúgy meg szerintem annyira nem drága hobbi, mondjuk nem is a legolcsóbb, de sokkal drágább hobbik is vannak.

Én pl kerékpározom (Downhill) és cirka 600 ezerben van idáig a bicaj, pedig bolti ár alatt szereztem a cuccokat. Mondjuk most már sokat nem is kell költeni rá, mert minden atombiztos, de azért mindig újítgat az ember ezt azt.

(#11) rudi válasza tom956ster (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Az én szemszögemből nézve egy a lényege az irományodnak: ha okosan és ügyesen terelgeted. Ha így teszek, most lényegesen alacsonyabbak lennének az alkatrészköltségek. Mindig akkor jött a baj, amikor elgurult a sofőr gyógyszere, és egy fa/villanyoszlop/útpadka elkapás leteszi a komolyabb autókat is, saját tapasztalat. Illetve nézd meg, az energiaellátás és szerszám közel 40k-s költsége amolyan kötelező beszálló az RC ágazatba. Illetve rendes RC-shez illően szakajtónyi pótalkatrészem van most már. Ami eddig kínlódott, abból legalább 1-2 tartalékot tartok, tuning első lengőkarokat még nem tettem fel, mert odafigyelek most már jobban a vezetésre, illetve van még egy pót műanyag. Nyilván jobban jártam volna egy csúszókuplungos modellel, de valahogy az 1:10-es Buggy kategória nagyon kihalt, LRP-t nem akartam, az 1:8-at meg elsőre túl komolyank véltem. Persze, most, hogy tetszik a dolog, lazán lehet a vége egy használt 1:8-as váz betápolva occó kínai alkatrászekkel :) persze, elsősorban egy civilizáltabb terepet kellene kerítenem...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) kerekfej válasza tom956ster (#7) üzenetére


kerekfej
addikt

Mi a bajod a HSP-vel? Aki kezdő vagy nincs sok pénze, kezdésnek bőven jó, mert olcsó és dögivel van hozzá relatív olcsón alkatrész és más típusokkal is kompatibilis valamennyire. Valaki csak hobby szinten iker-ókor szabadidejében lenne kedve, szeretne játszani egyet, nekik megfelelő választás lehet egy ilyen 35 ezer forintos típus (60 ezer HSP Nitro). Alapmotorral nincsenek annyira igénybe véve az alkatrészek, biztonságos körülmények között használva nem drága a fenntartása. Valamekkora élményt ez is tud adni a legtöbb embernek - hidd el!

[ Szerkesztve ]

(#13) tom956ster válasza kerekfej (#12) üzenetére


tom956ster
aktív tag

El hiszem, nekem is volt, rtrben vettem, rendben is volt, csak nem költöttem rá még egy kilót, inkább vettem egy kategóriával jobbat, amikor már kevés volt.

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#14) rudi


rudi
nagyúr

Na, ma végre volt időm az igazi autóm műszakiztatása után az RC-re. Mégsem a hátsó differenciál környéke van meghalva, hanem a motor vagy a szabályzó, segítsetek eldönteni, melyik. Az a tünet, hogy ha a kiszerelt motornál ráfogok a pinionra - nem is kell túl elősen, akkor a motor magában vibrál vagy rezeg, vagy hogy is mondjam. Jobbra, balra rángat, de nem fordul el a tengety. Érzése olyan, mintha a 3 mágnes pörgetése helyett csak két mágnes (tekercs) között ugrálna a rotor. Szétszedtem a motort, csapágyak rendben lévőnek tűnnek, viszont a rotor mintha el lenne oxidálódva (volt némi por is a motorban, de azt elfogadhatónak tituláltam). Vajon most mi van? Lehet, hogy nem a motor a ludas, hanem a szabályzó és kihagy egy fázis, vagy szar az egyik forrasztás (mondjuk tart mindenhol szépen)?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) kerekfej válasza rudi (#14) üzenetére


kerekfej
addikt

Nyitott a motorod, vannak rajt szellőzőnyílások ahol be tud menni a kosz?

(#16) rudi válasza kerekfej (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Egy kis por bejuthat azokon a csavarmeneteken, ahol a motort a motortartóhoz kell rögzíteni, de az tényleg minimális, mert azok a nyílások a spur és pinion elég szépen elzárt takarója alatt vannak. Ennek megfelelően volt nem túl sok por volt a szerkezetben, bár szerintem az a por ott belül az elkopott akármiből vagy égéstől keletkezett, vagy nem tudom.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) ebeni95


ebeni95
tag

Hasonlít egy picit az Airsofthoz és társaihoz. Azaz fizetsz, játszol, fizetsz, fizetsz, játszol, fizetsz, stb, stb... :))
Sok sikert! :)

[ Szerkesztve ]

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#18) bigyo108


bigyo108
aktív tag

Sziasztok,

- RC cuccok -

Vevőt keresek a magmaradt alkatrészekre :

Modelcraft Brushless Motor B221T35 + JAMARA Speedregler 18A ( sérült, csak alkatrésznek )

Brushless Motor B221T35
KB 2 órát futott motor eladó :
Info :
http://rcnet.hu/rc/index.php/vmchk/hn-brushless-motor-3500kv-set/reszletes-termeklap.html

A programozható modul nincs a készletben .

- FK-180SH Motor 2 db

- Digital servo E-Sky EK2-0508

További szép napot .

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.