Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) The Butcher


The Butcher
tag

Jó kis cikk! Ütős kártya :R

(#2) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Köszönet a cikkért! :R
Most már tudom hogy ha majd lemegy az ára a HD7950-nek ~50k-ra,
akkor azt fogom megvenni!!! :D
Persze ez nem most lesz, hisz még nem találkoztam egy játékkal se,
aminek ne lett volna elég a jelenlegi HD5850-em! :)

(#3) Angel1981


Angel1981
veterán

Köszönjük a teszteket!
Remélem, hogy majd 1-2 év múlva az akkori APU-kal nagyon jól ki fogják magukat egészíteni az akkori dVGA-k, mert így, játékok tekintetében valóban sok a kihasználatlan funkció ezen kártyákban.

(#4) wednesday


wednesday
őstag

Jó cikk lett.
Látszik, hogy nem a játék volt a fő szempont, helyesebben fogalmazva, nem csak az. A 7950 az árától eltekintve, viszont nem egy rossz kártya.

(#5) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Jó teszt lett, köszi. Hát ezek után én ha pénzem lenne most egy új VGA-ra, maximum a 7950-est venném. Nem ér annyiival többet a 70-es. Mindenesetre a memória tuningtól nem vágtam magam hanyatt az 50-es esetében sem.....

(#6) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

Ez jó lett! :R
A cikket olvasva a vgaspeed.hu jutott eszembe, mert ott is ilyen érdekes elemzések, kivesézések, elmélkedések voltak.

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#7) havasa válasza PC-rev-RM (#6) üzenetére


havasa
aktív tag

Köszönet a cikkért. :R
A Portal 2 és a Batman Arkham City tesztelését nem értem, az előbbi egy kávéfőzőn is elmegy míg az utóbbi a technikai megvalósítás szemszögéből egy fosport.

Egy Witcher 2 és SW:TOR teszt beleférhetett volna. :)

Konklúzónak szeretném már egyszer azt olvasni egy ilyen kártyánál, hogy FullHD-ra teljesen felesleges, ekkora felbontáson a fosportokat vígan viszi egy 6850-is.

[ Szerkesztve ]

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#8) Prof


Prof
addikt

Vicces ez a 384 bit mint újdonság, mikor már a 2900PRO-m is 512bit-es volt.

(#9) wednesday válasza Prof (#8) üzenetére


wednesday
őstag

És nem sokra ment vele. Nem csak azt kell nézni, hogy 256, 384, meg 512 bit, hanem ténylegesen tudja -e kamatoztatni a kártya az extra sávszélt. A 2900pro nem tudta. Itt viszont a 7950/70 szépen kihasználja.

(#10) DigitXT válasza PC-rev-RM (#6) üzenetére


DigitXT
félisten

Talán nem véletlen a dolog.:D (Hint: nézd meg, ki a cikk szerzője.:K)

(#11) Prof válasza RyanGiggs (#2) üzenetére


Prof
addikt

És egy ideig nem is fogsz szerintem, amíg nem állnak rá az OpenCL-es kódokra.

Tegnap néztem Tera Online-t, single gameket megszégyenítő grafika 5770-el, c2d-vel is teljesen folyamatos gyönyörű grafika.

(#12) Yutani válasza PC-rev-RM (#6) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem véletlen, mert ha jól tudom, gbors oda dolgozott.

Köszönjük az elemzést gbors! :R

#tarcsad

(#13) LackoMester


LackoMester
addikt

Jó kis cikk, köszönet érte. :R
Én még megvárom a 6xx sorozatú nVidia kártyákat azt majd valami lesz, valamit veszek, meg ugye még zsetont kéne spórolni.

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#14) Kaiku


Kaiku
senior tag

Jó, cikk. Azt lehetne kérni, hogy tény fps adatok (is) legyenek feltüntetve mivel a %-os érték nem olyan hatékony. Jobb tudni, hogy pl 5 fps ből lett 5,5 vagy 50 ből 55.

(#15) Yutani válasza Kaiku (#14) üzenetére


Yutani
nagyúr

Miután az elemzés jellege lehetővé teszi, hogy csak %-os eltéréseket közöljek két konfiguráció között, a konkrét fps-értékeket nem vettem át - természetesen ezek is megtalálhatók az eredeti cikkben.

#tarcsad

(#16) Daniford


Daniford
tag

Soon... :D

(#17) 04ahgy válasza Prof (#8) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jó a cikk, nagyon. :R

Most már az én HD2900Pro-m (XT-m). :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#18) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Ez az elemzés nem jöhetett vona létre

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19) vanye válasza macilaci78 (#18) üzenetére


vanye
senior tag

Előbb-utóbb mindenhol felüti fejét a politika... ;]

Stern des Südens!

(#20) Löncsi válasza Prof (#11) üzenetére


Löncsi
őstag

Bétát toltad ?

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#21) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ezek szerint mégis nagyobb durranás lesz jövőre a 8970? :O

⭐ Stella

(#22) leonejoci2


leonejoci2
tag

Jó kis írás!Grat! :C

Ne verj át, mert én sem teszem!Előreutalás ill. előre postázás csak annak akivel már bizniszeltem!

(#23) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Jó kis elemzés. Már csak az nVidia válaszára kell várni. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#24) radi8tor válasza Cyberpunk (#23) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az a válasz túl későn jön.

⭐ Stella

(#25) Cyberpunk válasza radi8tor (#24) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Majd elválik. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#26) gbors


gbors
nagyúr

@All: Köszi! :R

#7 havasa: Portal 2 SSAA-val már korántsem kávéfőző kategória, de ha nem lettek volna ilyen érdekesek az eredményei, akkor minden bizonnyal kihagyom. Arkham City meg népszerű. miután hozott anyagból dolgoztam, további játékokat nem tudtam belevenni.
6850 jelenleg mindenre úgy elég, hogy (pl. számomra is) vállalható kompromisszumokat kell kötni. ha valaki ezeket nem akarja megkötni, akkor messze többre van szükség.

#8 Prof: nagyon jó oka van annak, hogy anno dobták az 512-bitet - az RV770 még a 256-bittel is kerület-limitált volt, ami marhára nem egészséges költség-kontroll oldalon.

#18 macilaci78: ja igen, véletlen rövid lett az "o" :) köszi, fixed.

#21: hát persze - jövőre mindig nagyobb durranás jön. ha ez nem így lenne, akkor mindenki kénytelen lenne feleannyi marketingest alkalmazni :DDD

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#27) Cyberpunk válasza gbors (#26) üzenetére


Cyberpunk
félisten

"hát persze - jövőre mindig nagyobb durranás jön. ha ez nem így lenne, akkor mindenki kénytelen lenne feleannyi marketingest alkalmazni :DDD"

És mi sem éreznénk a kényszert hogy vasra költsünk. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#28) radi8tor válasza gbors (#26) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kérdés az XDR2 mennyivel dobná fel a kártya teljesítményét.
Szerintem nem váltok jövőre az új gen-re, mert a játékok nem követelik meg ezt. (konzolportok tömkelege)
Sebaj, a fejlesztések költségeibe beszálltam. ;]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#29) waithEard


waithEard
őstag

Köszi! A cikk jó, és tanulságos.
Egy apró észrevétel: a grafikonok skálázása miatt picit aránytalannak tűnnek az eltérések. Persze tökéletesen érthető, de szerintem "optikai csalódást" okozhat... :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#30) Med1on


Med1on
aktív tag

Gbors visszatért. :)

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#31) KAMELOT


KAMELOT
titán

A cikket elolvasva és a paramétereket szemügyre véve már korábban is írtam ,hogy nem valami előrelépés ez. +5-10% nemsok. Többnek kéne lenni. És főleg az ára egy HD6950 /6970-hez képest kicsit sok. Ennyi tranzisztorral és memóriával meg 384bit-el GTX580- at eggekkel kéne aláznia.
HD6970 ugyan az mint a HD7950....különbség csak a memória nagysága 2GB vs. 3GB , 256bit vs. 384bit , memory bandwith 176GB/s vs. 240GB/s
Ez nem sok előrelépés. Minimum 4GB-t kellett volna tenni és ahogy írták a cikkben is a ROP-ok számának legalább 64-nek kéne lenni. Ha lenne 30-50% telejesítménynövekedés akkor megértem az árat ,de így max ugyan annyiba kerül mint a HD6950/6970....barátok közt + 10-15 000ft-vel többe. :) + még ha DX12 is lenne benne ,de ugye az még várat magára!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#32) Apika


Apika
Közösségépítő

Gratulálok a cikkhez, hasznos volt! :K

(#33) BeLucZ


BeLucZ
addikt

kár hogy kispórolták belőle a ropokat, mert akkor igazán ütős kártya lehetett volna gamer vonalon is, plusz ugyanolyan durva tuningpotenciál és akkor mindenki happy :) na de majd a kepler :P

(#34) wednesday válasza KAMELOT (#31) üzenetére


wednesday
őstag

Az mondjuk kérdés lenne, ezekkel a paraméterekkel (64 ROP) mennyivel másabb lenne a chip felépítése, gyártás, méret ár, fogyasztás és melegedés szempontjából (a fogyasztás valószínű nőtt volna). Erre majd egy hozzáértőbb ember biztos tudna, ha nem is megmondani, de tippelni, mert én annyira nem értek hozzá. :)
De az látszik, hogy már az AMD-nél sem kizárólag a játékokról van szó GPU tervezésnél. Ezért lett ilyen ez a sorozat. Nem szempont, hogy 30-50%-al gyorsuljon az új generáció és valahol felesleges is.

(#35) KAMELOT válasza wednesday (#34) üzenetére


KAMELOT
titán

Valahol így van ahogy írod. Lényeg ,hogy aki utána jár a dolgoknak és mérlegeli a helyeztet az rájön ,hogy érdemesebb használtan venni GTX580 3GB-t vagy HD6970 2GB-t ami ugye megvan 72 000 - 100 000ft között! Akinek fontos a pénz és a teljesítmény az így jár el. Akinek meg van rá pénze az megveszi mindeképpen. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36) wednesday válasza KAMELOT (#35) üzenetére


wednesday
őstag

És akinek csak a teljesítmény a fontos az rögtön CF/SLI rendszert épít ki a legújabb generációból.
Most már nem hiszem, hogy nagy ugrások lesznek teljesítményben az egy GPU-s kártyáknál, ahogy jönnek ki az új generációk.

(#37) KAMELOT válasza wednesday (#36) üzenetére


KAMELOT
titán

Megint írtál egy jót. Ha van mondjuk egy GTX460-od akkor olcsóbban jösz ki ha veszel még egyet. és máris ugrik a telejesítményed gamekben. És fizettél érte 35 000ft-t. Így nem kell azzal szórakoznod ,hogy eladd a régit és vegyél egy jobbat. Megveszed belérakod és kész a HC rendszered.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38) vanye válasza KAMELOT (#37) üzenetére


vanye
senior tag

Már ha az alaplapod támogatja az SLI-t ugye... Ha nem, akkor nincs más, mint "szórakozni".

Stern des Südens!

(#39) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Na ezelőt még én is le :R ok... kíváncsian várom mit hoz ezzel szemben a gtx600széria. :))

(#40) wednesday válasza KAMELOT (#37) üzenetére


wednesday
őstag

Meg nem egy mellékes szempont az, hogy szerintem jobban is tartják az árukat a kisebb VGA-k és könnyebben is értékesíthetőek. Olcsóbb árfekvésű termékekre mindig több a vevő. :)

[ Szerkesztve ]

(#41) gbors


gbors
nagyúr

#28 radi8tor1: nem nagyon, a nagy adattömeg mozgatásához a sávszélesség így is elegendő, sőt, az XDR2 a random elérések miatt akár gyengébb is lehet helyenként.

#29 waithEard: mindegyik megjelenítésnek megvan a maga hátulütője, szerintem ez a legjobb kompromisszum. Te mit javasolsz?

#30 Med1on: :R

#31, #34: a memória méretét meghatározza a memóriabusz, 384-bithez 1.5GB, 3GB és 6GB az opció, sztem nem kérdés, hogy a 3GB a helyes döntés. a 64 ROP felesleges lett volna, és igen, növeli a fogyasztást és a chip méretét, ezáltal a költségét is.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#42) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Minden esetre kíváncsi vagyok a középkategóriára. Ott lesz majd a harc. :K

Na meg ott a lóvé.

[ Szerkesztve ]

(#43) taaz


taaz
aktív tag

JO cucc.
Ennek is ki kell forrnia , mint anno az R600-nak "hd2900 ami anno 512 bit volt" .
De lehet ide megint kevés a CPU. Vagy rosszul gondolom?

(#44) Cyberpunk válasza taaz (#43) üzenetére


Cyberpunk
félisten

CPU limit biztosan nincs, esetleg több kártyás rendszereknél lehet. Meg persze pár játék mint GTA4 és társai.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45) taaz válasza Cyberpunk (#44) üzenetére


taaz
aktív tag

Értem. :R

(#46) datatomm


datatomm
tag

Az 5850-et én is soká cserélem. Van erő a kártyában, de mi képes ezt kihasználni.
Nagyobb előrelépést vártam a 7-es sorozattól, illetva magától a DX11.1-től.

Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.

(#47) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Gratulálok a cikkhez, ütős lett épp mint a kártya ;]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#48) byZsolt


byZsolt
tag

Érdekes, és nagyon tanulságos cikk.
köszi

Ez Itt a .....

(#49) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

DigitXT, Yutani: A csudába, tényleg! :DDD A pofámról a bőr leég... Nem figyeltem, elnézést kérek! :B
Hát akkor ezennel legyen üdvözölve a vgaspeed a logout-on!
Kedves gbors: Imádtam azt az oldalt, a magamfajta laikus érdeklődő hihetetlen mélységeiben láthatta a videókártyák világát! Nincsenek már messze az új konzolok, remélem, mihamarabb újra "felvehetitek a kesztyűt"!

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#50) KAMELOT válasza vanye (#38) üzenetére


KAMELOT
titán

Új alaplapok legtöbbjében van minimum 2 PCI-E csatlakozó. Az már nem gond! Úgyhogy tovább lehet szórakozni! :) Ha meg nincs olyan lapod akkor lehet találni aprón akármennyit.

(#40) wednesday: Ez mindig így volt amiből több van jobban lehet értékesíteni...azaz tartják árukat vagy csak keveset vesztenek. Ezért jó megoldás 1 éves high-end drága kártyát olcsón megvenni. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.