Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nagyon egyoldali a vélemény így, bár az eredeti cikk gondolom nem ír róla, de nemrégiben zsidó telepesek otthonait is kiürítették, azokat nem rombolták le ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2) finest válasza philoxenia (#1) üzenetére


finest
őstag

Azért kíváncsi lennék, h arányaiban Izrael és a megszállt területeken az izraeli vagy az arab népesség szív-e többet? Akkor aszem kb. ennyivel, amit te írtál, h volt ez egy-egy alkalommal másként is, adtunk is az objektivitásnak. (Ezzel egyáltalán nem azt mondom, h a zsidók szemetek, pont nem arról van szó. Épp ez az, h felültetik őket, a cionizmust vagyonszerzésre használják kevesek, míg a többség az áldatlan állapotok miatt szenved!)
Érdemes megnézni a Guardian oldalán a kommenteket. A fontos kérdések a cikben szerintem azok, h miylen eljárás magánkézbe adni az emberek földjeinek elkobzását, a rendőri feladatokat, a területrendezést etc. , ill. hogy mi lett a lerombolt házak lakóival?

venember83 Igen is meg nem is. Ne generalizálj, pont ezért írtam fentebb, h nem általánosságban a zsidókról vagy amerikaikaról van szó, ahnem rendszerint bizonyos érdekcsoportokról!

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#3) venember83 válasza philoxenia (#1) üzenetére


venember83
nagyúr

Majd megszokod, finest irasai mind ilyenek Amerika- es/vagy zsidoellenesek, legalabbis hangvetelben es megkozelitesben.

(#4) Wise


Wise
tag

Szép fordítás. A témáról meg annyit, hogy elszomorító, de álításuk szerint már minket is megvettek, a mi házainkat mikor bontják le? :U

(#5) finest válasza Wise (#4) üzenetére


finest
őstag

:R
Azért is választottam ezt a cikket, mert nálunk is hallani az izraeli ingatlan mogulok felvásárlásairól, éppen pár napja jelent meg a témában egy egész részletes cikk meglepő módon az Index-en. Úgy látszik ebben van most az igazi biznisz.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#6) moma válasza finest (#5) üzenetére


moma
őstag

A kettő mégis, hogyan kapcsolódik egymáshoz?

we all deserve a bit of luck.

(#7) finest válasza moma (#6) üzenetére


finest
őstag

Az ingatlanokkal való bizniszek, a privatizáció kapcsán. Annyi hasonlóság biztos van mint Argentína és Magyarország között. :))

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#8) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Most az baj, ha izraeli állampolgárok tulajdonában van komoly ingatlanvagyon, ha mondjuk osztrákokéban az nem ? :F
Ha szegény ázsiaiak vándorolnak be, az baj, ha szegény afrikaiak, az is, ha az itt lévő kisebbség többséggé szaporodik, az is, tetszettek volna többnejűséget csinálni, vagy hagyni kiteljesedni a Ratkó-korszakot.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9) Ijk válasza philoxenia (#8) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem az a baj hogy izraeliek kezében van az ingatlanvagyon, hanem hogy nem magyarokéban. Ebben az országban már alig van nemzettudat, akiben még van és büszke a magyarságára az szélsőséges. A zsidók összetartanak és így eredményesek, mi pedig jobban húzunk szét, mint bármely más népcsoport a világon. Megérdemeljük, hogy rabszolgák legyünk a saját hazánkban.:(

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#10) finest válasza philoxenia (#8) üzenetére


finest
őstag

Nem baj, ilyenről itt nem is volt szó. :F
Érdekességként jegyeztem meg, h az ingatlanokat nálunk is szívesen vásárolják fel izraeliek. Ha lenne sok pénzem és tudnám, h jön a gazdasági csőd, én is ingatlanokba, esetleg aranyba fektetném a vagyonom. Így aszem érthetőbb a hasonlatom. Fú, ez akár egy anti-frei dosszié központi kérdése is lehetne: vajon az izraeliek sejtenek valamit a pénzpiacok összeomlásáról?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#11) philoxenia válasza finest (#10) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor mi jól gondolkodunk családon belül, mert a pénzünket az ingatlanunkba öljük állandóan. :DDD A családi ház sajnos ilyen követelőző, bár gondolom a lakás is. ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12) finest válasza philoxenia (#11) üzenetére


finest
őstag

:R

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#13) Kantorpe


Kantorpe
tag

Ugyanazt csinaljak, amit veluk csinaltak..... ;] , csak nem olyan finomak, es humanistak, mert ok hagyjak szenvedni a szerencsetleneket ;)

Nem kulonbek a deakne vasznanal.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#14) #64791808 válasza Wise (#4) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ami késik, az eljön.

(#15) #64791808 válasza venember83 (#3) üzenetére


#64791808
törölt tag

Juteszembe: ha valaki ír egy nempozitív hangvételű kritikát valamiről, akkor az mért ...ellenes? Megin előjön, hogy aki nem csípi a romákat és a zsidókat, az cigányozik és antiszemita? Buta egy hozzáállás.

(#16) venember83 válasza #64791808 (#15) üzenetére


venember83
nagyúr

Olvasd el szepen finest irasait, szembetuno amit irtam, legalabbis szamomra, pedig Isten bizony nem birom az amcsikat <ugy altalanossagban>, zsidokkal pedig nem allok eleg kozeli kapcsolatba, hogy megiteljem oket.

[ Szerkesztve ]

(#17) philoxenia válasza venember83 (#16) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fogalmazzunk úgy, hogy a másik oldalt próbálja fölhozni, mert a hivatalos sajtó azért, ha nem is izraelbarát, de keveset idéz, az arab forrásokból. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18) venember83 válasza philoxenia (#17) üzenetére


venember83
nagyúr

Akkor fogalmazzunk ugy, felolem...

(#19) finest válasza philoxenia (#17) üzenetére


finest
őstag

:R

venember83: A cikkek "mindenféle ellenes" tartalma abból adódik, h az oldal, ahonnan fordítom őket egy baloldali médium.
Nem fordítok le minden cikket, csak amelyeket érdekesnek ítélem meg és kellően provokatívak, h vitát indítsanak, elgondolkoztassanak. Amerika és Izrael párti hírekért csak ki kell nyitni a TV-t, mire lenne jó, ha nyitnék egy blogot az oylan híreknek, amelyeket úgy is mindenki hallott már?
Cerebellum: A kritikákat nem én írom, csak fordítom. Azért a legtöbb cikk nem csak a Zmagon, de elég neves nyugati lapokban is megjelent (ez pl. a Guardian-ben), így nem hiszem, h van bár mi szégyenleni való bennük.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#20) #64791808


#64791808
törölt tag

Én tisztában vagyok azzal, hogy ez csak fordítás.

Egyébként mégegyszer elolvastam a cikket, angolul is, és a véleményemet fenntartom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.