Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Dr. Gonzο válasza sztefiko (#99) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Jelen. Nekem pl van.
Sajna a Note 9 Promat cseréltem le...

(#102) libus


libus
őstag

Üdv!

Ennek a telefonnak a mikrofonján nincs zajszűrés?
Mert elég zajos munkahelyen dolgozom és jobban hallják a háttérbe lévő hangot, mint az én hangomat.😔
Ezt nem lehet valahol korrigálni/állítani? :F
:R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#103) Müszi


Müszi
senior tag

Üdv itt mindenkinek. Beszereztem egy ilyen telefont és vettem egyből hozzá egy üvegfóliát is. Rá szerettem volna tenni de kellemes meglepi ahogy kibontottam és jobban megnéztem, hogy van rajta gyárilag. Kérdezném azoktól akiknek már van ilyen telója, hogy használható ez a gyári fólia vagy csak vakítás mert egyébként meg szépen feltették és nem hiszem, hogy túl könnyen leszedhető? :F

(#104) Viktor44


Viktor44
csendes tag

Üdv mindenkinek. Én még szeptember közepén vettem egy ilyen telefont. Ami nekem fontos az aksi a gyorstöltés, háttértár, ram, nagy kijelző. Felvétel nem fontos nekem. Hátha érdekel valakit! EEA romra 28-án 20 óra után feltettem ezt a global rom-ot veux_global_images_V13.0.14.0.RKCMIXM, jött is rá frissítés még hozzá android 12-vel :) Bár a fotó annyira nem érdekel de még is észrevettem a különbséget. Az android 12 kódneve (SKCMIXM, remélem jól tudom, hogy kódnév) Én fastboot módban tettem fel! Mivel most tettem fel így egyelőre ennyit tudok. Remélem valaki hasznát veszi! :))

(#105) motofi válasza Viktor44 (#104) üzenetére


motofi
aktív tag

Hivasrögzítés van?

(#106) Viktor44 válasza motofi (#105) üzenetére


Viktor44
csendes tag

Sajnos nincs!

[ Szerkesztve ]

(#107) libus válasza Viktor44 (#106) üzenetére


libus
őstag

Melyik ROM-ba lehet hívásrögzités?
Ezt hiányolom a telefonból..
Többször jó lett volna..

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#108) motofi válasza libus (#107) üzenetére


motofi
aktív tag

Nekem X3 nfc. Ott EU rom. Nem tudom erre kiadták-e már. Sehol nem talàlom a neten.

(#109) atosan válasza libus (#107) üzenetére


atosan
addikt

Gyáriak közül egyikben sem. Egyik gyártónál sincs már. GDPR

Maine coon

(#110) libus válasza motofi (#108) üzenetére


libus
őstag

Én meg nem tudom, hogy melyik rom tudhatja ezt a hívásrögzitést. :(

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#111) ronin79 válasza libus (#110) üzenetére


ronin79
őstag

(#112) libus válasza ronin79 (#111) üzenetére


libus
őstag

:R
Itt ebben a cikkben [link] írják, hogy a Xiaomi.eu ROM-ba nincs korlátozva semmi.
Van hívásrögzítő stb..
De a Poco X4 Pro 5G-t nem látom a listában. :(

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#113) bloggiold válasza libus (#112) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Nézd meg jobban azt a listát

Egyébként ez kell neked: [link]

https://fontecone.blog.hu/

(#114) ronin79 válasza libus (#112) üzenetére


ronin79
őstag

Hívásrögzítés mindkettőben működik. Az indonéz gyári, a xiaomi.eu a kínai alapján készült custom rom pár extrával.
Nyitott BL-el bármelyiket felteheted, ha csak ez a funkció hiányzik.

(#115) libus válasza bloggiold (#113) üzenetére


libus
őstag

Itt a lista amit én látok azon az oldalon, amit linkeltem. Ahol ez a szöveg található:

"Kellő hozzáértéssel, a sokszor ajánlott Xiaomi.eu ROM telepítése után, a nemzetközi piacra szánt, lebutított Global és EEA verziók minden korlátozását elfelejthetjük, lesz natív hívásrögzítés, normális AOD, DC dimming kapcsoló, nem lesznek viszont felesleges alkalmazások és reklámok."

Köszi a linket! :R
Még nincsen nyitva a bootloader meg még mindent le kell mentenem úgyis a telefonról, mert ez úgyis teljes gyaluval jár emlékeim szerint, mert már nagyon régen csináltam ilyent. :)

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#116) bloggiold válasza libus (#115) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Nézd meg újra a tesztet, amit linkeltél, frissítve lett a link a MIUI 13 STABLE RELEASE-ra, amiben látni fogod a telefonodat a listában.
A ROM cseréhez meg ez alapján kezdj neki (a telefon más, de a módszer egységes minden Xiaomi és almárkái esetében).

https://fontecone.blog.hu/

(#117) libus válasza bloggiold (#116) üzenetére


libus
őstag

Nagyon köszi ezt a linket is! :R
Így magyarul leírva könnyebb lesz megcsinálni, mert annyira nem vágom az angolt. :B
:R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#118) libus


libus
őstag

Tegnap este óta próbálom az MI Unlock-ot aktiválni, de nem bírom összekapcsolni a telefont az Mi fiókommal.:(
Ezt kapom állandóan:

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#119) libus válasza libus (#118) üzenetére


libus
őstag

Sikerült! :))
Egyszer csak elfogadta..

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#120) dave987


dave987
aktív tag

Sziasztok. Lenne egy kérdésem.
A Poco telókon kikapcsolható az alkalmazás menü, vagy átlehet váltani sima Miui launcherre gyárilag?

(#121) libus válasza libus (#119) üzenetére


libus
őstag

Honnan lehet tudni, hogy letelt a várakozási idő a bootloader nyitásához és már tudok nyitni?
Mert elméletileg lejárt a 168 óra....

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#122) atosan válasza libus (#121) üzenetére


atosan
addikt

Úgy, hogy elindítod a folyamatot. Ha már letelt, megy szépen a folyamat, ha nem, kiírja még mennyi. Pár éve még így volt.

Maine coon

(#123) libus válasza atosan (#122) üzenetére


libus
őstag

:R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#124) libus válasza bloggiold (#113) üzenetére


libus
őstag

Mióta feltettem ezt a szoftvert amit linkeltél, azóta van egy olyan problémám, hogy ha mondjuk böngészek vagy akármilyen applikációba benne vagyok és közben hívás érkezik, akkor csörög a telefon, DE nem helyezi előtérbe a hívást! :(
Azaz, ugyanúgy a böngészőt látom, vagy a Facebookot vagy a galériát vagy akármelyik applikációt amiben épp benne vagyok, és csak csörög a telefon a kezemben.
Ilyenkor le kell húznom az értesítési sávott, ott rá kell nyomnom a hívásra, és csak így tudom felvenni.
Azt nem tudnám megmondani biztosra, hogy mikor feltettem ezt a szoftvert, akkor a legelején is csinálta e ezt, vagy valamelyik applikáció miatt van e ez a hiba. :U
Szerintetek? Vagy el lehet állítva valami beállítás?
Viszont ha a telefon nincs a kezembe, azaz a kijelző nem világít, akkor mutatja a hívást.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#125) bloggiold válasza libus (#124) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Nem is kell előtérbe helyezni a hívást, csak értesítés ablakot dob fel, ez más Xiaomi telefonnál is így van.

https://fontecone.blog.hu/

(#126) libus válasza bloggiold (#125) üzenetére


libus
őstag

De értesítési ablakot sem dob fel. :(
Csak az értesítési sávban mutatja, hogy hívásom van, és ennyi.
Ha dobna fel értesítési ablakot, akkor fel tudnám akár onnan is venni a hívást, meg mutatná, hogy ki hív. De mivel nem dob fel ilyet, ezért le kell húzni az értesítési sávot, ott a hívásra kell nyomnom, és így tudom csak felvenni.

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#127) bloggiold válasza libus (#126) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Nálunk nincs ilyen gond és más telefon esetében sem hallottam ilyet.

https://fontecone.blog.hu/

(#128) libus válasza bloggiold (#127) üzenetére


libus
őstag

Mint írtam, ez azóta van, amióta feltettem ezt a szoftvert:
xiaomi.eu_multi_VEUXG_V13.0.4.0.SKCMIXM_v13-12-fastboot
Remélem javítják majd.

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#129) rankesz válasza libus (#128) üzenetére


rankesz
veterán

Google telefon app van fent alapértelmezetten?

Ezek be vannak állítva?

(#130) bloggiold válasza rankesz (#129) üzenetére


bloggiold
aktív tag

A Xiaomi EU ROM-ban nem az a semmirevaló, minden telefonra ráerőszakolt, hívásrögzítés nélküli, nyomorék Google telefon app van. Anno minden gyártónak megvolt a saját telefonalkalmazása, a legjobbak a Xiaomi, OnePlus, Asus most meg mindenkire ráerőszakolja az EU-s meg a GDPR előírásuk miatt a mindenkiről mindent is tudok - fedőneve Google -, a saját förmedvényét. Szerencsére vannak alternatív megoldások a Xiaomi és a OnePlus esetében is.

https://fontecone.blog.hu/

(#131) rankesz válasza bloggiold (#130) üzenetére


rankesz
veterán

Már oneplus-on is google dialert használtam, most pixelen ugye az az alapértelmezett, annyi hogy rootolok és van automata hívás rögzítésem is.

(#132) dave987 válasza bloggiold (#130) üzenetére


dave987
aktív tag

Nekem a gyári Redmi Note 9s-en gyári google tárcsázóval volt gyárilag hívásrögzítés.

(#133) libus válasza rankesz (#129) üzenetére


libus
őstag

Nem volt fent ez a Google telefon app nekem.
De feltettem és beállítottam alapértelmezettre, de hogy jön elő ez az alkalmazás info? :B
Én nem találok ilyet a beállításokban. :(
Olyan van, hogy beállítások/ alkalmazások/ alkalmazáskezelés..

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#134) libus válasza libus (#133) üzenetére


libus
őstag

Amúgy, hiába nyomok az app ikonjára hosszan, "alkalmazásadatok" lehetőség van csak. Ezen belül itt nincs olyan lehetőség, hogy a "többi alkalmazás felett". :(
De a beállításokon belül sem találok olyan lehetőséget, hogy alkalmazás infó...
Ez van fent nekem: POCO X4 Pro 5G – Global Stable V13.0.4.0.SKCMIXM (veux).

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#135) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Üdv valahol olvastam, hogy van egy módszer amihez nem kell rom-ot újra tenni, de a fölös appokat-reklámot meggyalultathatom alapból és valami olyasmivel volt indítva a szöveg, hogy amikor megkapod az új telefont csináld meg mielőtt belakod. :R :R Tudja valaki miről lehet szó?

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#136) Spityek


Spityek
csendes tag

https://napidroid.hu/xiaomi-telefonokon-hirdetesek-kikapcsolasa-miui-12-global-stabil-rendszeren/

(#137) drdr


drdr
senior tag

Hello,

MIUI Global 13.0.10 (RKCEUXM) ragadt a telefonom. A miuirom oldalán látom, hogy van 13.0.13 és 14 is illetve ezekhez OTA frissítés.

Hiába töltöm le az OTA 13.0.10-13.0.13 és 13.0.13-13.0.14 frissítéseket, nem tudom feltenni, azt mondja:
"A frissítés ellenőrzése sikertelen
Could'nt verify update package. Update via USB instead."

Az is látom, hogy van már 13.0.2.0.SKCMIXM és 13.0.4.0.SKCMIXM, mindkettő recovery és fastboot, OTA nincs.

Hogyan lehetne ezekre frissíteni a telefont anélkül, hogy bootloadert nyitok és/vagy elveszne minden adat?

MiFlash-el próbáltam a fastboot romokat feltenni, de lock state miatt nem lehet. A recovery-re pedig valami más hibát írt.

MiFlash Pro 7.3.706.21és MIFlash 2022.5.7 verzióival próbálkoztam....

[ Szerkesztve ]

(#138) Viktor0610 válasza drdr (#137) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Neked EUXM-verziód van, olyan frissítés is kell akkor: [link].

Xiaomi 13T

(#139) drdr válasza Viktor0610 (#138) üzenetére


drdr
senior tag

Igen, valóban, rosszat írtam be. 13.0.2.0 és 13.0.3.0 SKCEUXM van már...
De a kérdésem akkor is az, hogy mi a módja, hogy felmenjen rá?

(#140) drdr válasza drdr (#139) üzenetére


drdr
senior tag

Az OTA-kat tényleg rosszat néztem, azok nem fognak felmenni, de az SKCEUXM felrakásához unlock kell?

(#141) drdr


drdr
senior tag

Még egyszer letisztázva:

MIUI Global 13.0.10 (RKCEUXM) van a telefonom. A miuirom oldalán látom, hogy van már 13.0.2.0 és 13.0.3.0 SKCEUXM, mindkettő recovery és fastboot, OTA nincs.

MiFlash-el próbáltam a fastboot romokat feltenni, de lock state miatt nem lehet. A recovery-re nem volt lehetőség az alábbi programokkal.
MiFlash Pro 7.3.706.21és MIFlash 2022.5.7 verzióival próbálkoztam....

Van lehetőség, hogy bootloader nyitás és/vagy adatvesztés nélkül frissítsem a telefont?

(#142) Viktor0610 válasza drdr (#141) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A recovery verziókat simán letöltöd a telóra, majd onnan telepíted.
A Beállítások - Rendszerfrissítés oldalon kattints a jobb felső három pöttyre, itt a Frissítőcsomag kiválasztása menüpont alatt be tudod tallózni a fájlt, majd telepítheted.
(Amennyiben nincs Frissítőcsomag kiválasztása menüpontod, kattints többször a nagy MIUI verziószámos oldalon a számra.)

Xiaomi 13T

(#143) drdr válasza Viktor0610 (#142) üzenetére


drdr
senior tag

Köszi a választ.

Ezt a 3 pontos módot próbáltam már, de nem működik:
"A frissítés ellenőrzése sikertelen. Sorry, flash to this stable version is not allowed."

Ilyenkor mit lehet tenni?

(#144) Viktor0610 válasza drdr (#143) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hm.
És egyiket sem tudtad feltenni? 🤔
Talán idővel engedi majd.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#145) drdr válasza Viktor0610 (#144) üzenetére


drdr
senior tag

Mindenféle helyre másolva próbáltam, belsőtár root, sdcard root, downloaded_rom folderben.... Átnevezve update.zip-re, bootoláskor volume+/- gombbal egyszerre.... Semmi.

Szerintem nincs más lehetőség már.

Próbáltam unlockolni, és fastboot romot flashelni (majd lock), de várni kell 168 órát....az unlockra.... Szóval egy hét múlva visszatérek rá....

(#146) libus


libus
őstag

Mióta feltelepítettem ezt a Google telefon app-ot, erre a Global Stable V13.0.4.0.SKCMIXM (veux)-ra, azóta nincsen hívás rögzítésem. :(
Nem is mutatja híváskor..

Pedig azért raktam fel ezt a szoftvert, hogy legyen hívásrögzítés, és volt is, amíg fel nem tettem ezt a Google Telefon app-ot! :W
Valakinek ötlete hogy lehetne vissza varázsolni?
Már eltávolítottam ezt a Google telefon appot, de nem jött vissza! :(
Újra nincs kedvem telepíteni az egész telefont.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#147) libus válasza libus (#146) üzenetére


libus
őstag

Ezt nem hiszem el! Mitől lett jó?
Nem volt újraindítás, csak egy biztonsági mentést csináltam, mert hátha csak újratelepítéssel lehet majd megoldani, hogy újra legyen hívásrögzítés, és ne kelljen mindent újra beállítgatni.
A biztonsági mentés után 1-2 érdekesség jött... nyítom meg a böngészőt, erre megkérdezi, hogy ez legyen e az alapértelmezett böngésző? :Y
A másik ami hírtelen szembetűnő volt, hogy van egy névnap widgettem a főképernyőn, és annak a háttere átlátszóra volt állítva eredetileg, de szürkére átváltott a háttér. :U
Ekkor jött az ötlet, hogy akkor nézzük csak meg a hívást, hogy azzal mi a helyzet?
Hogy mitől lett jó, att nem tudom, de újra van hívásrögzítés! :F :U
Erre valaki tudja magyarázatot?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#148) nash1


nash1
tag

Sziasztok, karácsonyra vásárolt POCO 4 telefon lefagyott és kicsit lassan is bootol,
Van esetleg ötlet mi lehet a baja? vagy mindenképpen szervíz?
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#149) ronin79 válasza libus (#147) üzenetére


ronin79
őstag

Nyilván nem global rom van a telefonodon hanem xiaomi.eu custom rom amiben engedélyezve van a hívásrögzítés, a google phone-ban pedig gpdr miatt letiltva. Beállítottad a google verziót alapértelmezett telefon alkalmazásnak, és fordítva.

(#150) libus válasza ronin79 (#149) üzenetére


libus
őstag

Beállítottam a Google telefont alapértelmezettnek, fel is dobta ezt az opciót mikor hívni akartam vele, de miután eltávolítottam a xiaomi.eu costum rom nem kérte ezt a beállítást.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.