Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Nagyon jó kis cikk volt, köszönjük! :R

Ha esetleg még kicsit gyorsítani rajta, akkor tudom ajánlani egy SSD beszerzését. :) Viszonylag "olcsón" (persze kinek mi az olcsó), 13.000 forint környékén lehet már kapni 120GB-os SSD-t ami rendszermeghajtónak és programoknak (akár játékoknak is) tökéletes.

Én egy 10 éves gépet (szintén S775-ös alaplap, C2D E4500 processzor, 2GB RAM) újítottam fel vele, 14.000 forintból. És olyan szempontból, hogyha úgy döntesz, hogy felújítod a gépedet (új alaplap, több memória, videokártya, stb.), csinálsz a Windows 7-en egy OoBE (Out of the Box Experience) visszaállítást, amivel "lenullázza" magát bizonyos értelemben a rendszer (az alaplapi beállítások / driverek alaphelyzetbe állnak, költöztethetővé válik az operációs rendszer másik alaplapra/rendszerbe; ha minden igaz a felhasználói profilok / programok / játékok / telepített dolgok megmaradnak, régen én is csináltam ilyet), és máris tudod használni az új gépedben - ezáltal nem csak kidobott pénz lesz az az SSD a régi gépben. :)

Amúgy a xeonosítás jó ötlet, csak ugye alaplapfüggő a dolog. Én is most tervezgetem egy régebbi Xeon processzoron alapuló gép összerakását (csak ugye a szűk keresztmetszet a pénz, mert én meg telefont akarok venni, és a Nexus 5x-nek nem olcsó az ára :) ) a jövőben, mint mókolós-szerelgetős gépet.

:))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.