Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rnyk


rnyk
tag

Jeahhhh verseny! Az jo nekunk :)

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#2) Cifu válasza rnyk (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Samsung röhög közben a markába, hiszen a Snapi 820-at náluk gyártatja a Qualcomm, és amíg a Galaxy S6 már kint van egy ideje, a Snapi 820-al szerelt telefonok még csak most fognak jönni... valamikor a jövőben...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) rnyk válasza Cifu (#2) üzenetére


rnyk
tag

Persze es gondolom nem csukja be a szemet azert gyartas kozben - de teny, h a samu most előrébb van mint a Qualcomm. Remelem azert ezek meg csak teszt peldanyok es sikerul hozni a Exynosok szintjet a vegleges verzioban (marmint az ujaket es nem a mostaniaket)

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#4) Dr.Anonymus válasza Cifu (#2) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

meglátjuk hogy alakul
most erős a samu, de volt ez így pl. a galaxyS2 idején is, aztán eltűntek pár évre és vették Qualcomm procikat
a Qualcommnál se komplett hülyék ülnek

(#5) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Na végre belátta a Qualcomm fölös az a 8 mag egy télefonba.. Inkább legyen erős 4 mag ami nem melegedik anyira... 4 mag 3 ghz-en, 64 bites technológia, 14 nm és egy tápus GPU és már fölös a 8 mag! :) ügye az iphone elmegy 2 magon vagy 3 magon és egy szinten van az androidos csúcsokkal sebességben. És az iphone procija lassabb és csak 2 mag 1 gb rammal... VÉGRE kízdenek rájönni, hogy felesleges az a rengeteg mag, inkább legyen egy bivalyerős 4 mag égy szintén erős GPU-val. Vagy én látom rosszul? :)

És az S2 a mai napig gyors, a mostani telóm előtt vagy 3 évig s2 volt!

Meg mi má' ez a qhd mánia?? 5"-en miért nem elég fhd?? Ha a 22"es minotorokban is fhd van... Baromság... Én a Z3 ban nem látom a pixeleket 5.2"-en... Minek kell magyobb felbontás ha így se látni a pixeleket? Inkább mennének rá hogy fhd, magas frissítési ráta, szebb színek és így egy bivalerős 4 magosbprocival meg GPU-val jól bírj az aksi nameg jöhetnek a Bf3 grafikájú játékok stb, mert lesz elég erő, nem megy el fölösbe a qhd-ra... F*fk logic! :W

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#6) #24536576


#24536576
törölt tag

Azt lehet tudni, hogy milyen telefonban volt a Snapi? Gondolom nem mindegy, hogy egy QHDsban vagy egy FHDsban...

holozis_HUN: Inkább azt látod rosszul, hogy nem mindegy mi van a "motorháztető" alatt? Ha mindenki az ájfonra várna, nem lenne semmi fejlődés.

[ Szerkesztve ]

(#7) Robertoq


Robertoq
őstag

Ja csak az is biztos, hogy már nem a Exynos 7420 a legerősebb Samsung lapka a gyárban

(#8) LordX válasza holozis_HUN (#5) üzenetére


LordX
veterán

Qualcommnak sose volt 8 magos cucca a 810-et kivéve (meg a 808, ami majdnem ugyanaz), ami egy áthidaló Cortex-es megoldás, amíg nincs kész a Kyro. Szerintem nem szórakoztak vele túl sokat, csak fogták a piacon levő standard BIG.little design-t, bedobták mellé az Adreno-t, azt jól van.

[ Szerkesztve ]

(#9) holozis_HUN válasza #24536576 (#6) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Fejlesszék a 4 magot tovább sok ghz-re esetleg, illetve erős gpu-val. Ez elég fejlődés. 4 mag bőven elég szerintem játékra is, így van még pc-n is, sőt egy kis kiegészítővél a 2 magos gépemen megy a far cry 4... Fejlesszék a 4 mqgos procikat erősre, minthogy tesztelnek 8 magosokat! Teszt is mutatja, a 4 mqgos quallcomm beérte/élhagyta néhány esetben a exynost ami meg 8 magos... :)

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#10) Cifu válasza holozis_HUN (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

@holozis_HUN: Na végre belátta a Qualcomm fölös az a 8 mag egy télefonba.. Inkább legyen erős 4 mag ami nem melegedik anyira... 4 mag 3 ghz-en, 64 bites technológia, 14 nm és egy tápus GPU és már fölös a 8 mag!

Kivéve, ha alacsony számítási igényű, de folyamatos terhelés van, mondjuk zenelejátszás vagy stream. Ezekhez a feladatokhoz elviekben ideálisak az alacsony fogyasztású, lassabb magok. Az erős magoknál belép itt a speedstep, vagyis a freki visszafogása. Viszont esélyesen így is többet fog enni, mint egy alacsony fogyasztásra kihegyezett mag.

Magyarul: Teljesítmény intenzív terhelésnél lehet jó lesz a Snapi 820, viszont a konkurens több magos megoldások hétköznapi felhasználáskor kevesebbett fogyaszthatnak...

Teszt is mutatja, a 4 mqgos quallcomm beérte/élhagyta néhány esetben a exynost ami meg 8 magos...

Szintetikus tesztekben, ami tényleg roppant fontos ám a felhasználónak... :U
Továbbá tegyük hozzá, hogy a Snapi 820 több, mint fél éves késésben van az Exynos 7420-hoz képest, még akkor is, ha most megjelenne...

@LordX: A Qualcommnak sose volt 8 magos cucca a 810-et kivéve (meg a 808, ami majdnem ugyanaz)...

A Snapi 615-ről meg mélyen hallgatunk, igaz? :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) myckie2 válasza holozis_HUN (#5) üzenetére


myckie2
őstag

Inkább olvass utána, hogy-hogy is működnek ezek a dolgok. :U :W

(#12) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

:D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Az egész f@r*k összeméregetéshez csak ennyit fűznék hozzá: Snapdragon vs Exynos vs Apple vs Atom throttling stats confirm 810 is the worst, A8 is top
Nem, nem vagyok alma fan. Így még jobban elkeserít milyen messze vannak a SoC gyártók az alma féle A8-astól. :(((
Aki annyira nem vágja az angolt röviden a lényeg: almáék két maggal tudják azt amit más 4-el v. 8-al se. Illetve a mai "snapi"-k teljesítménye olyan, mintha lenne egy menő sportkocsid, amivel (főleg nagy melegbe) csak 1x tudnád reprodukálni a gyári 0-100-as értéket, mert utána a vezérlőelektronika visszavenné a teljesítményt, hogy ne süsd meg a motort (és megállásnál a fékeket). Vicc az egész. :((( A kedves mérnök uraknak szépen vissza kéne ülniük a tervezőasztalokhoz, és újragondolni az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#14) babkukta


babkukta
senior tag

Tudom h még lehetetlen, de nem biztos, h a Samsunggal a legjobb ötlet legyártatni a SoC-t. Miért lenne érdeke a Samsungnak olyan soc-t gyártani másnak, ami leveri a sajátot? Elég érdekesen hangzik... jobban örülnék, ha mással gyártatná a Qualcomm

(#13) <Adamsky>: én nem lennék benne teljesen biztos, h az az A8 ilyen jól muzsikál... szerinted ha egy droidba raknád bele, ugyanilyen jól működne? Szerintem érted, mit akarok mondani. Nyers erőben ezek a soc-ok erősebbek, mint az apple soc-a, csak ott kifejezetten azokhoz az eszközökhöz, ahoz a rendszerhez van készítve, saját optimalizáció, stb stb. Nem jelenteném ki, h ezek sehol sincsenek az apple 2 magjához képest

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel, Tibi

(#15) Cifu válasza babkukta (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tudom h még lehetetlen, de nem biztos, h a Samsunggal a legjobb ötlet legyártatni a SoC-t. Miért lenne érdeke a Samsungnak olyan soc-t gyártani másnak, ami leveri a sajátot? Elég érdekesen hangzik... jobban örülnék, ha mással gyártatná a Qualcomm

Az Apple is a Samuval gyártat, és ugyebár úgy, hogy közben az USA-ban bírósági tárgyalásokon feszül egymásnak a két cég. Ez (mármint a SoC bérgyártás) üzlet, és mint ilyen, mindkét félnek az a célja, hogy a másik elégedett legyen.

én nem lennék benne teljesen biztos, h az az A8 ilyen jól muzsikál... szerinted ha egy droidba raknád bele, ugyanilyen jól működne?

Megnézted a linket? Arról szól, hogy mekkora a teljesítményesés folyamatos / túlmelegedett esetben visszavett frekinél (throttling). Annyi a szitu, hogy amíg a korábbi Snapik és Exynos procik brutális teljesítmény esést mutattak be (ie.: egyszer lefuttatták szépen a szintetikus tesztet, de folyamatos teljesítményük nagy zakó), addig az A8 alig lassul le.

Ennek nincs köze az iOS-hez vagy az Androidhoz, ez tisztán HW dolog...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) wwenigma válasza <Adamsky> (#13) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Kár hogy almáeknal minden egy zart rendszerben megy ami agyon van optimalizalva es minden programot ugyanugy agyon kell optimalizalni egy adott processzorra. Na droidéknal ilyen nincs, ezért van a latszolagos hatrany... :U Meg ahogy fentebb irtak, ez a teszt masrol szol...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#17) M5Norbi válasza babkukta (#14) üzenetére


M5Norbi
őstag

Nem fog neki szart gyártani.
Az szakmailag annyira aláásná hogy soha többet nem kapna megrendelést.
Az pedig soksok milliárd.
A Samunak meg jó mert: Tartsd közel a barátaidat és mégközelebb az ellenségeid....

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#18) jacis


jacis
nagyúr

Egy lépés hátrányban...

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#19) afk22 válasza <Adamsky> (#13) üzenetére


afk22
tag

ooo lehet megkopott az angol tudasom, meg a felfogo kepessegem, de a cikk nam arrol szol amirol te irsz. A cikk nem hasonlitja ossze a kulonbozo processorok teljesitmenyet, hanem annyit nez, hogy az egyes processorok melegedes (melegedesen kivul egyeb mas oka is lehet) mennyivel esik vissza a teljesitmeny.

A tobb magos rendszereknek az a lenyege, hogy kis szamitasnal csak egy magot futtatnak igy a csucs fogyasztast konnyeden lehet pl. negyedelni. Az apple csak ket magot hasznal igy a csucs teljesitmeny es a alapjarat kozott kisebb a kulonbseg, ezert a hosszabb csucsrajaratasnal sem fog annyival tobb hot termelni, hogy vissza kelljen venni a teljesitmenyt. Igy azert nem annyira meglepo hogy egy 2 magos SoC-ot kevesbe kell visszavenni.

Raadasul a peldad sem jo, mert autok kozott is van olyan amelyik hideg turbofeltoto eseten nagyobb teljesitmenyt/nyomatekot ad le, es ezt jelzik is a muszaki adatok kozott. Mikor elkezd felmelegedni a turbo akkor mar visszaveszik a telesitmenyet, hogy ne karosodjon.

(#20) LordX válasza Cifu (#10) üzenetére


LordX
veterán

A 615 is Cortex BIG.little..

(#21) Cifu válasza LordX (#20) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hmm... Szerintem itt félreértés van a részedről, már elnézést.

A big.LITTLE rendszernél három működés rendszer van, az első esetén egy 'lassú' és egy 'gyors' mag van egy modulban, és a terheléstől függően vagy az egyik működik, vagy a másik, az op.rendszer felé pedig ezek egy magnak tűnnek (tehát 4 ilyen pár (8 mag) által alkotott rendszer 4 szálúnak tűnik).

A második rendszernél külön vannak a lassú és a gyors magok van modulba rendezve, és vagy az egyik működik, vagy a másik, így az op.rendszer ismét csak annyi szálat lát, amennyi egy-egy modulban van.

A harmadik működési mód az, amikor minden magot külön-külön lát az op.rendszer.

Van a big.LITTLE rendszeren túl egy (két) másik rendszer, amikor nem az ARM módszerével oldják meg a többszálas feladatmegosztást. Az egyik az nVidia megoldása, akik saját megoldást alkalmaztak a Tegra vonalon (a Tegra 3-ig, ahol átálltak a big.LITTLE-re), illetve van még egy, amit először a MediaTek lőtt fel az MT6592-vel ('first true octa-core SoC'), ahol párhuzamosan ugyanolyan magok vannak, ennek az a "hátránya", hogy csak azonos típusú magokkal működik, tehát nincs mód különböző típusú magokat egyberakni, viszont különböző sebességűeket lehet.

Namost a Snapi 615 ez utóbbiak közé tartozik, talán feltűnik, hogy sehol sem említi a big.LITTLE nevet a Qualcomm a Snapi 615-el kapcsolatosan.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#22) vinibali


vinibali
őstag

micsoda örömhír!
főleg annak, aki megvette a 810-zel szerelt Xperiát, amit a kamera kiakaszt :)
Sony Xperia Z3+ Camera crashes

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#23) Plazmacucci válasza vinibali (#22) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem a régiek is csinálták. Amúgy über ciki.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24) LordX válasza Cifu (#21) üzenetére


LordX
veterán

Köszönöm, én nagyon jól tudom, hogy mi a különbség a clustered switching, CPU switching és global task scheduling között.

A lényeg az, hogy Qualcomm a "standard" chipjeiben nem alkalmazott magváltásos trükközést, az (eddig) csak Cortexen alapuló megoldásokkal létezik, függetlenül az alkalmazott módszertől (talán mert csak ott van rá szükség). A 810 egy ilyenre alapuló szükségmegoldás, és mint szükségmegoldás, olyan is lett.

(#25) vicze válasza <Adamsky> (#13) üzenetére


vicze
félisten

Ajánlom az eredeti cikket, bár mint a kettő eléggé bulvár, valós magyarázatok nélkül.
Az A8 egy 2magos viszonylag kicsi SoC 1 szálú teljesítményre kihegyezve, ami teljesítményben a legkisebb. Értsd: a S810 60%-os teljesítmény csökkenéssel még mindig gyorsabb az adott tesztben mint az A8. Még a tesztben szereplő Atom is gyorsabb.
A tesztben messze a S810 tartalmazza a legtöbb áramkört az integrált modem miatt, ami a 7420-ban sincs. Z4 Tablet nagyon szép példája, hogy modem nélkül egyből nincs kevesebb a throtheling és a melegedés az előző generáció szintjén marad.
Valamint a throtheling nem SoC függő hanem eszköz függő, ha pl. a magasabb magasabb órajelig engedi a gyártó, vagy magasabb hőmérsékletig. Ugyan az az SoC telejen máshogy viselkedhet egy másik eszközben.

@Plazmacucci: Hát igen Z2 óta csinálja. :)

[ Szerkesztve ]

(#26) Urmy válasza vinibali (#22) üzenetére


Urmy
tag

Szomoru :( bár sony-t vennék utoljára, ettől függetlenül is de azért ezt nem hittem volna..
Strandon 35 fokban talán még sima fotokat sem igen lehet vele lőni.. 4K video meg végképp felejtős.
Bár ha vesz vki előtte egy fagyit és abba beledugja akkor talán, igaz 1-2 perc és elolvad a fagyi :P de legalább kicsit lehet videozni..

[Samsung] Galaxy S22 Ultra & S20FE & Galaxy Watch 4 & Tab S8+ & Buds Live

(#27) holozis_HUN válasza Urmy (#26) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Nekem Z3 van és nemigen melegszik, csak skype közben, de akkor nagyon, hasonlón az S2-esemhez. Fotzni is sokat fotóztam, ném volt meleg a telefon :) lehet szerencsés darabot fogtam ki :) Majd tesztelek 4K videót ménnyit bír. Egyébként más telefon is réndesen melegedik 4k közben :)

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#28) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

"az amerikaiak inkább a magok erősségére koncentrálnak."
Helyes! :)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#29) vicze válasza babkukta (#14) üzenetére


vicze
félisten

Asszem ide egy facepalm illene. A cégek nem ellenségképben gondolkodnak, hanem profitban. És bármilyen őrület, de jobban megéri másnak gyártani mint saját magamnak. Szóval a pénz miatt gyárt másnak a Samsung, mert pénzt szeretne keresni, és nem üresen hagyni a milliárdokért fejlesztett gyártósort.

[ Szerkesztve ]

(#30) <Adamsky> válasza babkukta (#14) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Vannak tesztek (talán a Geekbench is ilyen), ami rendszertől függetlenül, a száraz számítási teljesítményt próbálja értékelni. Most nem néztem (még) utána, de emlékeim szerint ott is a meglehetősen elől tanyázik az A8.

(#16) wwenigma és (#19) afk22
Így van a teszt másról szól. Ezt csak úgy mellékesen akartam említeni (lehet rosszul jött át), hogy amellett, hogy az A8 használhatóbb, mint a konkurencia, nem lehet a szemére vetni, hogy lassú lenne.

afk22
"Raadasul a peldad sem jo ... "
Bocs, de szerintem a Te magyarázatod rossz... ill. mi ez a hideg turbo dolog? Lehet az én tudásom hiányos, de a turbo-ra max. a levegő "minősége" van hatással. Magaslati viszonyok között (pl. egy Pikes Peak felfutás) a turbo sok erőt veszíthet...
Itt arra akartam kifuttatni a dolgot, hogy mennyire lenne gáz, ha egy sportkocsi annál kisebb teljesítményt adna le, minél jobban nyúzod (pl. felpuhuló fékek)

(#25) vicze1
Köszi, megnézem ... :R

(#31) holozis_HUN válasza Tomi_Ohl (#28) üzenetére


holozis_HUN
veterán

+1

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#32) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Gáz is lenne ha nem hozná legalább azt...

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#33) ctvagyok válasza vicze (#25) üzenetére


ctvagyok
őstag

Kb én is ezt olvastam ki a cikkből. De szerepelt a teljesítmény csökkenés a GPU-ra nézve is. Ott azért már gond ha csökken teljesítmény. Mondjuk az s6 nál amit QHD képernyő izzaszt.

Jók a nagy erős magok. De ennyi erő ma nem kell. A kis magok legalább adtak egy kis lehetőséget az aksinak a spórolásra. De az optimalizáció biztos könnyebb 4 nagy magra, min fordítva. Legalábbis így képzelem, mert ehhez nem értek.
Ha nem is a 10 mag, de a big.little szerű felállás kedvezőbbnek tűnik nekem. Persze lehet olyat alkotnak amitől rajzolni fogok.

(#34) vicze válasza ctvagyok (#33) üzenetére


vicze
félisten

Offscreen teszteket csináltak szóval a kijelző nem szólt bele. GPU-ban viszont A S810 épphogy egy szinten van a A8-cal, szóval abban sokkal jobban szerepel az iPhone, grafikus teljesítményben még mindig eléggé kimagaslik.

Már elég rég eljutottunk odáig, hogy nincs szükség ekkora teljesítményre. :) A big.little egy borzalom optimalizlás szempontjából, mert rettentő nehéz vezérelni és igazából senki se tudja. A Krait/Kryo féle vezérlés sokkal jobban skálázódik és sokkal kevesebbet kell törődni az optimalizálással, kb. "just works". :P

(#35) ctvagyok válasza vicze (#34) üzenetére


ctvagyok
őstag

Azt értem, hogy offscreen teszt. Ezért mondom, hogy QHD alatt gond is lehet az fps el.
Igen az i6 tényleg jó grafikai teljesítményben.
Az optimalizáció meg gondoltam, hogy problémás. :DDD

(#36) Kékes525


Kékes525
félisten

Szép, szép a teljesítmény, feltéve, ha kevésbé melegszik mint az előző. Valószínűleg nem, mert akkor azt is nagydobra vernék.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.