Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Örültem a döntésnek és remélem mosley meg bernie belebuknak véglegesen és végre eltakarodnak a francba. Évekkel ezelőtt elkezdték leépíteni a forma 1-et, költségcsökkentés meg minden, miközben ők nyelték magukba a dollármilliókat...

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Én is meglepődtem a híren!

És egyből kérdeztem is az F1 topicban, de választ nem kaptam :(
Ezért ha nem gond felteszem itt is ugyan azt :

"Heh, ahogy látom, ti is jól értesültek vagytok : ) Még így meló közben is.
Én meglepődve olvastam ma reggel ezt a bizonyos hírt.
Kíváncsian várom, hogy most akkor mi lesz?
Lesz Forma 1 meg Forma 1-b ? Vagy valami más? Hogy kell ezt elképzelni? Csak azért kérdezem mert nagyon nem vagyok járatos ilyenekben. De a Forma 1 mint olyan sport, amilyen, nagyon is érdekel!"

ps: egy házigazdának nem szabadna ilyen hangon beszélnie : ) Bár tény, hogy személyes blogban bármit lehet... de akkoris : P

(#3) Motion_Blur válasza Dany007 (#2) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Csak pár hsz-t kell visszaolvasni a topikban és mindenre választ kapsz :U

Amúgy meg forza GPWC :K

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4) Eastman


Eastman
őstag

Műbalhé. Kell a reklám. Régi marketinges stratégia.

Szerintem...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5) Pompi válasza Eastman (#4) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Valamiért úgy érzem, hogy nem teljesen vagy képben...

Feel Good Inc.

(#6) Eastman válasza Pompi (#5) üzenetére


Eastman
őstag

Hát nem. (...vagyok képben) :B

"Száguldó cirkusz" ez jutott eszembe amikor tegnap a híreket olvastam. Cirkusz.
A cirkuszban leesik néha a kötéltáncos. Aztán ha túléli, majd visszamászik. ...vagy jön egy másik, de a cirkusz nem zár be.

...ez csak intuíció a tények ismerete nélkül.

Megyek, olvasok F1 topic-ot. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7) rudi


rudi
nagyúr

Az a csodás az egézben, hogy ezek a f@szkalapok olyan konszernek versenyrészlegeinek dirigálnak, amelyek annyit keresnek mint egy-egy kisebb ország. Most már a WRC után az F1-et is sikerült elqrni, bravo!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) Wolverine válasza Dany007 (#2) üzenetére


Wolverine
félisten

Ez annyit jelent, hogy a Forma-1-ben jövőre a jelenlegi csapatokból csak a Williams és a Force India fog versenyezni, és mellettük 8 teljesen új csapat, akikből 3 már ismert: USF1, Campos, és az utolsónak nem jut eszembe a neve :B

A többi 8 team meg egy teljesen új sorozatot fog indítani valami más néven, a saját szabályaikkal. Ami biztos: a nagy pilóták egyértelművé tették, hogy ők nem az F1 névhez hűségesek, hanem a csapatokhoz, így Räikkönen, Alonso, Hamilton vagy Button is ott versenyez jövőre, ahol a Ferrari, a Renault, a McLaren vagy a Brawn - és ez az új sorozat lesz.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#9) D1Rect


D1Rect
félisten

Rákerestem arra hogy "forma 1" és ezt a topikot dobta elsőnek. :DDD
Évek óta látszik a haldoklás, butábbnál-butább ötletek, ideje volt, hogy lépjenek. :K

MOD: kíváncsi leszek az új sorozatra.

[ Szerkesztve ]

(#10) heihachi


heihachi
addikt

Ne már, évek óta a Forma 1 a legaltatóbb vasárnap délutáni műsor, kivétel nélkül azon pihenem ki magam. Most ha ezt tönkre teszik és valami izgalmas sorozatot vezetnek be, akkor nagyon pipa leszek és kénytelen leszek este aludni. :)

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#11) rudi válasza heihachi (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Ne is mondd! Most már ritkán nézek meg 1-1 versenyt, de így is ki szokott maradni legalább 10-20 kör :) Régebben, aktív néző koromban gyakran ébresztőt szoktam beállítani 3 óra környékére, hogy legalább a végjátékot lássam :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) samfishR


samfishR
senior tag

off, csak eszembe jutott: "Kiszáll a Forma-1-ből a nyolc legjobb istálló..." a ferrarit ide lehet még sorolni egyáltalán? régen nagy sf drukker voltam, de az idei teljesítményük lehangoló. Mióta elment a 2 főnökúr, egyre szarabb :(

[ Szerkesztve ]

(#13) lúzer válasza samfishR (#12) üzenetére


lúzer
veterán

naná, nélkülük nincs F1

volt már rossz korszakuk, nem kell leírni
Shumi se akkor ment oda mikor jól ment

mod: a nyolc legjobb istálló...
mé' a ferrari az utolsó kettőben van?

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14) copin


copin
őstag

Lehet nagyok nélkül is csináni show-t (WRC), csak azt a kutya sem fogja érdekeni.

(#15) joey04 válasza samfishR (#12) üzenetére


joey04
titán

miért ne lehetne oda sorolni, ha a 4. helyen van a csapat? :F

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) samfishR


samfishR
senior tag

látom nem vágjátok:D irónikusan mondtam, csalódott vagyok a csapat teljesítményében. nyilván benne vannak a top8ban :K

(#17) bnss


bnss
veterán

Nem hiszem el, hogy idáig jutott az F1. Nem hiszem el, hogy ezek a csapnivaló szabálytervezetek mellett idáig kiállt a "kiváló" vezetés. Kíváncsian várom a fejleményeket, Ecclestone reakcióját arra, hogy gyakorlatilag munkanélküli lett - nem mintha sajnálnám.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#18) madstunt válasza heihachi (#10) üzenetére


madstunt
addikt

Nem lehet aludni annyira a kretén palik miatt aki ha nincs esemény akkor behaluzik magának vmit és amiatt üvökt

(#19) Wolverine válasza samfishR (#16) üzenetére


Wolverine
félisten

Irónia ide vagy oda, a legjobb 8-ba a McLaren tényleg nem fér be a szakadárok közül :DDD

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#20) wandor0930


wandor0930
aktív tag

Én kíváncsian várom az új szériát:)
Gyanítom így már az új F-1-be jelentkező csapatok sem fognak tolongani a helyekre mert a F-1 a Ferrari a McLaren a Renault stb. nélkül már nem ugyan az és akkor a versenyzőket az igazán nagy neveket még nem is említettem.
Amugy én teljesen egyetértek a FOTA álláspontjával és döntésével.Ők csinálják a showt és csalogatják az embereket a versenyre és fektetnek bele sok pénzt így az volna a normális ha lenne beleszólásuk a dolgokba.

(#21) Pompi válasza wandor0930 (#20) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Gyanítom így már az új F-1-be jelentkező csapatok sem fognak tolongani a helyekre"

Ezt már nem kell gyanítani, mert tény. A napokban több újonnan nevezett és parklópályán levő csapat is visszamondta a nevezését. Volt aki pénteken, minden bizonnyal a FOTA bejelentés hatására.

Wolverine:

"jövőre a jelenlegi csapatokból csak a Williams és a Force India fog versenyezni, és mellettük 8 teljesen új csapat"

Jövőre elvileg 13 csapat 26 autója áll majd rajthoz, ezért választottak 3 újat az akkor még meglévő 10 mellé.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#22) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

egyáltalán, hogy van ilyenkor a pályákkal? a pálya az adott ország tulajdona, és bárki rendezhet versenyt rajta, aki lerakja a zsét?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23) shteer válasza Parci (#22) üzenetére


shteer
titán

az F1-ben szereplő pályák elvileg csak ecclestone engedélyével adhatnak helyt egyéb nemzetközi eseménynek

de ezen felül léteznek a minősítések/besorolások amik meghatározzák, hogy melyik pálya milyen versenynek adhat helyt - minőség, biztonság, stb... szempontból is
ez akadály lehet az egyéb, kisebb pályák bevonásában - ahol fejlesztésekre lenne szükség

..szerintem jónak tűnik

(#24) bnss válasza Parci (#22) üzenetére


bnss
veterán

Nagyjából így van, mint minden máshol, ebben az esetben is a pénz dominál. Most már büszkén dobálózhatunk a Hungaroring szerződéssel, miszerint 2012-ig F1 lenne nálunk.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#25) Wolverine válasza Pompi (#21) üzenetére


Wolverine
félisten

A 26 autós maximum eleve benne van az F1 szabályzatában, ahogy a 20 autós minimum is.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#26) engusz


engusz
veterán

Nagyjából Parcival értek egyet. Én sem vágom, hogy a kis perverzet miért nem rúgja már valaki seggbe? Képes "egyedül" szétzúzni egy ilyen szériát? El tudom képzelni, hogy a FOTA részéről a szakítás kijelentés egy óriási BLÖFF. A FIA-nál meg egymás haját tépik, miközben semleges, idióta sajtóközleményekkel palástolnak.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#27) bullseye


bullseye
addikt

nem történt ez már meg egyszer pár éve? kilépés, új versenysorozat, stb?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#28) lúzer válasza bullseye (#27) üzenetére


lúzer
veterán

De!
Aztán jött az az aszteroida és újrakezdődött az evolúció.
;] :P

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#29) Thunderzolee válasza lúzer (#28) üzenetére

Ahhmmm, az evolúció. Értem már. Abban a topicban is a Forma 1-hez kellett volna eljutni, nem Smithvadőrhöz. :o

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#30) bnss válasza engusz (#26) üzenetére


bnss
veterán

Nem csak a FOTA köreiben népszerűtlen az FIA "főnök", a rallye VB-s "ügyeskedései is hasonló reakciókat váltott ki, nem vagyok benne biztos, de mintha jövőre már nem indul a Subaru csapat (WRC-k kivonása, S2000 helyette).

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#31) engusz válasza bnss (#30) üzenetére


engusz
veterán

Most úgy tűnik, hogy év végétől mennie kell. :R

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#32) kételkedem


kételkedem
addikt

Vagy mégsem szakad?

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#33) Dany007


Dany007
veterán

Már rég megszakadt. Pont tegnap néztem meg a 2006-os Bahreini és Ausztrál nagydíjat.
Hát mit ne mondjak, így 3 év távlatából ég és föld!
Sokkal dinamikusabb, pörgősebb élménydúsabb volt, mint amik manapság vannak. Pedig aztán most a Brawnék megkavarták a szart, de még így is gyenge a régihez képest.
Nekem igazánból a Hakkinen - Couldard és Sumi Irvine csaták teccettek. Az volt az igazi forma 1.

(#34) Wolverine válasza Dany007 (#33) üzenetére


Wolverine
félisten

Az már a butított verzió volt; az igazi F1-et megölték a kötelező kerékcsere/tankolás bevezetésével... :U (mikor volt az? '94? '95?)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#35) Dany007 válasza Wolverine (#34) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem nem rossz dolog a kerékcsere + tankolás. Így legalább van egy kis törés a monoton körözésbe. Bár, szó se róla, az akkori futamok messze nem voltak monotonak.
De legalább így van lehetőség taktikázni kicsit. Amúgy meg, kiállás nélkül, ha jó a kocsi, akkor rajt cél győzelmet lehet aratni elég egyszerűen.

Nemtom mikor volt... De Senna mikor halt meg? :s Én még láttam őt versenyezni 'élőben'. Nem is egy meccsen. A halál előtt 1-2 évvel kezdtem nézni az F1-et.

Sz.tem inkább az évenkénti szabálymódosítás, és az autók + technika szándékos visszafolytása öli meg a forma 1-et. Néztem a 2006-os meccset. Hát kb 5 percenként történik valami akció. Vagy előzés, vagy próbálkozás, vagy kicsúszás vagy akármi, de tényleg, ezen nem tudtam elaludni. Pedig este 11 kor lett vége.
Pedig ehhez képest a Hakkinen - Sumi harcos idők még jobbak voltak. Eleinte ott még nem volt abszolút győztes. Tényleg viaskodás volt. De nem csak az első 2-3 helyen, hanem hátul, a 8-10-14. helyen is! Pont ezen lepődtem meg a 2006-os futamot nézve. Hogy rengeteg akciót mutattak a középmezőnyből is! Mert volt mit. Ha épp az élboly elvolt magával, akkor biztos volt valami középtájon. Legszívesebben újranézném a 90-es évek F1 futamait! :) Nosztalgiázni meg egyéb... Csak nemtom honnan letölteni. (hja és itt ez nem warez, ha jól tudom a TV-ről felvett videók megosztása legális)

[ Szerkesztve ]

(#36) tkazmer válasza Dany007 (#35) üzenetére


tkazmer
addikt

De nem csak az első 2-3 helyen, hanem hátul, a 8-10-14. helyen is!
ugyan már, nem tudom mi a bajod. vasárnap lemegyek, tv-ben megy a forma1, épp azt mutatják, ahogy az utolsó helyért viaskodnak. alonso és hamilton
:DDD

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#37) Dany007 válasza tkazmer (#36) üzenetére


Dany007
veterán

Uh :D na ez odabaszott most rendesen : D

(#38) Wolverine válasza Dany007 (#35) üzenetére


Wolverine
félisten

Az idei szezonban speciel közelebb vannak egymáshoz az autók, mint az utóbbi 20 évben bármikor. ('86 óta nézek rendszeresen F1-et :) ) A relatív kevés előzés inkább a pilóták hibája lesz; vagy pont az okozza, hogy van egy-két jobb versenyző, akit nem lehet megfogni... (oké, a Brawn remek autó, és jelenleg a legjobb - de nincs olyan előnye, mint '98-ban a McLarennek, 2000-ben a Ferrarinak, vagy '92-97-ben a Williamsnek)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#39) Dany007 válasza Wolverine (#38) üzenetére


Dany007
veterán

Ez lehet. Az elmúlt 1-2 évben egészen kiegyenlítődtek az erőviszonyok. De én akkor se érzem azt a pörgést már : )

(#40) fekeandras válasza Parci (#22) üzenetére


fekeandras
őstag

Ez jó kérdés. :K Mi lesz a hungaroringel ha bedől az egész F1 versenysorozat?

Emlékszem anno a nyolcvanas évek legvégén az f1 hiszti miatt tiltották le a kamionokat a Hungaroringről mert "tönkreteszik a pálya burkolatát"...GigaLOL.Több EB szinten is igen eredményes (volános) kamionos versenyzőnk is volt akkoriban akiknek ez úgy ahogy van elvágta a további versenyzői karrierjét.De a hungaroringről rémlik valami trabant márkakupa is.Már nem emlékszem minek volt a betét futama de azon sírva röhögtem fél órát mikor megláttam róla a videót.Na nosztalgia off... :)

mod: megpróbálom előkaparni valahonnan. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41) fekeandras válasza fekeandras (#40) üzenetére


fekeandras
őstag

Hát persze kamion verseny betét futam volt... :B
A fődíj: egy Trabant 601 Limusine személygépkocsi!!Nem pite. :P

íme: [link]

"1988-ban, a kamionverseny hungaroringi futamának betétprogramjaként széria Trabantok és amatőr sofőrjeik versenyezhettek négy körön át."

(#42) cNpowa


cNpowa
tag

nem szakad szét az F-1 mert megegyeztek azzal a feltétellem h Mozli beadja a lemondását :Y

"Hiába, öregember nem gyorsvonat..." Die Hard 3

(#43) grabber válasza cNpowa (#42) üzenetére


grabber
addikt

Ideje volt :))

A szabályokon módosítani kéne,mert ezeknek a kocsiknak nincsen szép kinézetük és szép hangjuk :(

(#44) fekeandras válasza cNpowa (#42) üzenetére


fekeandras
őstag

Sejtettem, hogy némi egyezkedés után minden ugyanúgy folyik tovább a megszokott mederben.

(#45) tkazmer válasza fekeandras (#44) üzenetére


tkazmer
addikt

persze, hiszen "bernie nem hagyja, hogy szétessen az élete munkája, amire ráment a házassága is" :))

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#46) Parci válasza tkazmer (#45) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hihetetlen ez a 3 vén kujon. rohadna rájuk az egész qrva forma-1, életük végéig parizerért kéne sorbaállniuk... :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47) Eastman válasza Parci (#46) üzenetére


Eastman
őstag

[link] :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.