Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) torma1981


torma1981
veterán

Szerintem ennyit nem ér meg. 47 colban vannak más gyártók termékei.

(#2) Cifu válasza torma1981 (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tudnak azok ilyen képminőséget? Mert oké, hogy a méret a lényeg, de azért a képminőség sem kutya egy TV esetében.

Ezzel együtt mondjuk én sem vagyok elájulva tőle. Hogy játék üzemmódban ~68ms a késleltetés, az az nagyon sok, 30-40ms átlagosnak, 30ms alatt igen jónak számít. Közel 70ms? Sok. Innen kezdve semmiféle játékra nem ajánlott, sőt, ilyenkor lehet lenne értelme a bekapcsolt képjavító tech-ek mellett nézni egyet, mert bizony találkoztam már olyannal, hogy amiatt késett a kép a hanghoz képest közel 3 tized (!) másodpercet, mert ennyire lassú volt a képjavító technológia a TV-ben. Ami azért brutális...

Ezzel együtt akinek csak TV / mozifilm nézésre kell, jó választás lehet, de tényleg maximum tetszet plecsnit érdemel...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) PuMbA válasza torma1981 (#1) üzenetére


PuMbA
titán

Minőség és méret között kell dönteni :) Van 40 colos TV 250k-ért, de a képminősége (kontraszt, mozgásmegjelenítés, elmosódás mértéke, fényerő egyenetlenség, bemeneti késleltetés stb.) magáért beszél, hiszen csúcskategória :)

[ Szerkesztve ]

(#4) Lauda


Lauda
félisten

Koszonom a tesztet!

Nekem a tavalyi, TX verzio van itthon es remek a kepminosege az egyszer biztos. :C ;]

torma1981 Ez is egy velemeny. Elfogadjuk. :) A suzuki is elvisz mindenhova, minek az audi? Kb ennyi amit irtal. Hogy ilyen kepminoseget nem kapsz 47 collban ennyiert, az biztos. ;)

Kiprobalom ezt a szinbeallitast, kulon koszonet erte! :C :R

[ Szerkesztve ]

(#5) Daywalker válasza Cifu (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

Az AS sorozat még ennyit sem tudott...ahhoz képest a 68 ms még istenes :D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6) dealerman


dealerman
senior tag

Van ettől olcsóbban ebbe a méretbe UHD TV is....,mert annak olyan is a képe :DD

underground techno will never die

(#7) Sinesol


Sinesol
veterán

A teszteredmények fényében nem tűnik rossz választásnak 200k körül az 50"-es Panasonic TX-50DS630E verzió. Vagy lehet hogy a nagyobb panel teljesen más minőségű és tévesen következtetek a teszt alapján?

Na meg nem az az E betű a tipus végén vajon mire utal?

[ Szerkesztve ]

(#8) Lauda válasza Sinesol (#7) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

A nagytesorol itt talalsz tesztet. Mindegyiknek E-vegu a tipusszama, kattints oda a tesztelt peldany linkjere a specifikacioknal. ;)

Nalam ilyen a kek es a piros;

[ Szerkesztve ]

(#9) mufi


mufi
senior tag

Nekem ennek a nagytestvére, a TX cs630 van, és b*szottul felhősödik a kép. Elküldtem a pana márkaszervízbe, ahol megállapították, hogy a felhősödés csak a képernyő jobb felső sarkában észlelhető. (Pedig mobillal készített fotókon jól látható, sárga, fehér, kék, zöld, piros, fekete...színeken is!), ráadásul úgy jött vissza a TV, hogy a káva meg volt repedve a szakszerűtlen szereléstől. Kb egy hónapos huzavona után írt a panasonic, hogy ha igényt tartok rá, akkor kicserélik a kávát, ingyen...
De a felhősödést nem tudják megszüntetni, így mindenkinek ajánlanám, hogy jól gondolja meg a panasonic vásárlását...igen, sajna az első 14 napban nem jött elő a hiba....

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#10) Lauda válasza mufi (#9) üzenetére


Lauda
félisten

Van errol feltoltve keped valahol?

(#11) Gabesz84 válasza mufi (#9) üzenetére


Gabesz84
őstag

Ha netán falon lógatod, az okozhat felhősödést. Nekem először a talpán állt pár hétig (tx47et5, nem mai darab, de edge led...) semmi probléma nem volt.
Aztán vettem egy superslim falra lógatós tartót. (ilyesmi)
Volt hogy nem figyeltem és beszorult a fal és TV közé valami kábel, amitől nem feküdt fel rendesen, és a TV szép lassan elkezdett vetemedni, és így a plexi ami a háttérfényt oszlatja nem működik egyenletesen. Mire rájöttem hogy ez a baj, az beletelt egy kis időbe :)

(#12) mufi


mufi
senior tag

Később keresek képeket...nem, a gyári lábain volt a polcon, nem lógattam a falon...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#13) kukulec


kukulec
őstag

ennek nincs buta verziója?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#14) hypno skate


hypno skate
senior tag

Én a hátrafelé néző csatlakozókat nem értem. Sem ezen, sem a többin.
Nálam falon lóg a TV, és baromi macerás bármit csatlakoztatni. Kiváltképp a merevebb kábeleket.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#15) Cifu válasza hypno skate (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha a talpán áll a TV (márpedig azért az az elsődleges használati megoldás, lássuk be), akkor meg ha csak oldalirányba néző csatlakozók lennének, akkor irtó hülyén néznének ki az oldalt lelógó kábelek, szélsőséges esetben pedig el is húzhatja a TV-t.

A személyes véleményem az, hogy oldalra azért általában van 1-2 HDMI és az USB-k is erre néznek szinte minden típusnál, szóval aki falra akarja szerelni, az úgy is megoldhatja. Sőt. Egy HDMI-nek is elégnek kell lennie, és raksz elé egy HDMI-s erősítőt, amibe annyi forrás mehet, amennyit akarsz (hangra meg hát úgy is kell az erősítő)...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) Sinesol válasza Cifu (#15) üzenetére


Sinesol
veterán

Az lenne az ideális, ha simán lefelé néző csatlakozók lennének mint egyes monitoroknál, ez még senkinek nem jutott eszébe? Amúgy annyira magától értetődő, hogy nehéz elképzelni, mégis milyen ötlettől vezérelve csinálják másképp...

Tökéletes lenne, mindegy hogy falon van, vagy a talpán áll.

[ Szerkesztve ]

(#17) Lauda válasza Sinesol (#16) üzenetére


Lauda
félisten

Direct ledesnel nem gond, mert amugy is vastagabb a tv, viszont az edge lednel, ahol direkt a vekonysag a lenyeg, szep lenne, ha odatennenek egy dudort a csatlakozok miatt. :)

Falra szerelesnel pedig megoldhato pl 90 fokos hdmi kabellel [link] ;)

Es meg van par kobmeter megoldas: [link] ;)

[ Szerkesztve ]

(#18) Kasya


Kasya
nagyúr

Mult heten vettem pont 200-ert az 50"-es varianst. Nagyon elegedett vagyok a minosegevel. A magyaritas enyhen xar, a menurendszer sem epp kivalo, de ezeken kivul funkcionalitasat tekintve nagyon elegedett vagyok vele.

A hangja atlagos, de semmikeppen sem rossz. Tipik tv hang.

Szvsz megeri az arat.

(#19) ALBY


ALBY
senior tag

Köszi az alapos tesztet. Jó tévének tűnik, megjegyzem a típust, bár tényleg nem olcsó.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#20) Borzoló


Borzoló
senior tag

110-120 körül lenne akkor rohannék megvenni a boltba. Pedig nem szeretem a boltokat. Inkább a használt garis cuccokra esküszök.

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#21) asanotadanob válasza mufi (#9) üzenetére


asanotadanob
tag

Dettó! Nekem is most kezdett el felhősödni, decemberben egy Sony W805-re cseréletem be, ami már alapból felhősödött. Azt cserélte a Sony, de a többi is felhős volt. Így lett a Pana.
Nagyon kiábrándító ez az LCD technológia, nem is értem hogyan lehet ennyi sz@rt eladni, ennyi pénzért.

Alap beállításon egyébként nem az igazi a képe, ezekkel a beállításokkal viszont a plazmát közelíti.

[ Szerkesztve ]

(#22) idegen lény válasza asanotadanob (#21) üzenetére


idegen lény
őstag

A Sony meg a Panasonic felhősödik? :Y Akkor maradok továbbra is az olcsó, passzív 3D-s LG-nél.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#23) Geller72 válasza Cifu (#2) üzenetére


Geller72
veterán

...ezért kell inkább ~27-es monitort venni. ;).

(#24) hemaka


hemaka
nagyúr

Szimpatikus tv, ha valaki csak filmeket nézne rajta kisebb nappaliban vagy szobában, jó választás lehet.

(#25) pomorski


pomorski
őstag

Köszi a tesztet, tetszett.

(#26) Interceptor válasza Geller72 (#23) üzenetére


Interceptor
addikt

Samsung lcd tv-k többsége 30ms alatt megy.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#27) johnywalker


johnywalker
őstag

Csak a pancserek vesznek Panasonic-ot, főleg ma már a FullHd Tv alapvetés kellene hogy legyen....
De nem ilyen bevilágítási értékekkel, ez egy marketing hír...hiába a szépítés.

(#28) mufi válasza mufi (#12) üzenetére


mufi
senior tag

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#29) Tamás9x válasza johnywalker (#27) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ezt kérlek indokold, minden Pana tv silány? :F
Ez az, tény..:D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#30) johnywalker válasza Tamás9x (#29) üzenetére


johnywalker
őstag

Nem, nem tudom indokolni hogy minden Pana tv silány.Inkább bármely Pana terméktől lehet jobb ár-érték arányut taláni.S ebben minden benne van....

[ Szerkesztve ]

(#31) Lauda válasza mufi (#28) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem a tevednek semmi baja. Nezd meg itt is a tesztkepeket: [link] [link]

Filmnezes kozben latni ebbol valamit?

(#32) mufi válasza Lauda (#31) üzenetére


mufi
senior tag

Az a baj, hogy ez még csak filmezés közben jön elő igazán...most kicseréltetem a kávát aztán lövök pár új képet, filmezés közben is...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#33) kromatika


kromatika
veterán

Jó,jó,De még jobb lenne ha nem lenne My Home Screen 1.0 okostévérendszer,media lejátszó benne,mert nincs semi értelme,és ez álltal kb 20% al olcsóbb lenne.Na az lenne az igazi.

(#34) Lauda válasza mufi (#32) üzenetére


Lauda
félisten

Hat ez szomoru! :( Koszi a kepeket! Azokbol nem tunik rosszabbnak, mint a tobbi. Az enyemen mit latsz?

[ Szerkesztve ]

(#35) mufi válasza Lauda (#34) üzenetére


mufi
senior tag

Az tiéd az más kategória azért...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#36) Bundyta


Bundyta
tag

Ezt a média lejátszó funkciót kár erőltetniük a TV gyártóknak.

Akinek van egy kis esze, úgyis célhardware-t használ - mint én a Grétit (Egreat RS-6-ost.)

Az meg egyenesen blődség, h a DivX - meg gondolom az XviD - licenc nem fért bele a TV árába és így nem is játssza le az ilyen kódolású videókat.

(Mielőtt valaki a torkomnak esne, csak szeretném közölni, az elérhető sorozatok egy része még mindig a fenti két kódolással érhető el.)

A QuickTime lejátszást nem értem: soha nem találkoztam QT kódolású letölthető tartalommal, de lehet, hogy tévedek.

Gondolom a SCART bemeneten keresztül ez a TV sem tud RGB, illetve S-Videó jelet fogni. Legalábbis nem említettétek meg a cikkben.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#37) Samott válasza Cifu (#15) üzenetére


Samott
addikt

Igazabol ezekkel: [link], [link] szepen iranyba lehet rakni az osszes szukseges csatlakozot... de tenyleg okosabb lenne eleve lefele nezo csatikat szerelni a hatlapra.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#38) Gabesz84


Gabesz84
őstag

Úgy tűnik a lefelé/oldalra álló csatlakozók még mindig a felső(bb) kategóriás TV-k kiváltsága.
Szerintem direkt rakják így oda a csatlakozókat. Főleg az antenna csatlakozó az ami ebből is nagyon kilóg, és akadályozza a falra akasztást.
Ez is egyfajta vásárló terelés: hogy ha falra akarod akasztani a TV-t, akkor drágábbat vegyél.

(#39) nemlehet válasza Gabesz84 (#38) üzenetére


nemlehet
őstag

Nem feltétlen, nekem egy 120k körüli LG TV-m van (42LF652V-ZA) és azon is oldalra vannak a csatik. Nincsenek kint a szélén ezért szépen el lehet őket vezetni ha valakinek erre van igénye, még se zavarják a fali konzolt.

Van egy másik TV itthon a szüleimnek, az egy Pana és az is nagyon felhős. Nem vagyok a sasszemű képminőségmániákus, de amikor először bekapcsoltuk feltűnt a felhősödés és az, hogy rettentő idegesítőek a képjavító eljárások. Hülyét kapok a szüleimtől, ők folyton ezzel a mesterséges 400 Hz-el néznek mindent. A SMART sem túl jó, az én LG-en sokkal gyorsabb (bár azért jótól távol áll, de használható) és a videóformátumokkal is bajban van. Sok mindent lejátszik, de sokszor kockásodik meg elzöldül a kép tehát használhatatlan.

Persze attól ez a TV még lehet jó.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#40) Gabesz84 válasza nemlehet (#39) üzenetére


Gabesz84
őstag

Találtam egy képet a hátáról, azon is hátrafelé áll a LAN, az antenna ha jól látom meg még pár csatlakozó.
Sőt, a tápcsatlakozó is. Feltéve ha jó képet találtam :D
+ az ránézésre egy elég vastag darab.

(#41) Osynho válasza dealerman (#6) üzenetére


Osynho
addikt

Mármint milyen a képe?

(#42) csiki_89


csiki_89
csendes tag

nekem egy 40 colos cs630 van nagyon jó tv, nagyon szép a képe, játszok is rajta, Cs:Go-t nemtudom mennyi lehet a késleltetése, valaki esetleg tudja, csak nem olyan sok mint ennek :S

(#43) PuMbA válasza csiki_89 (#42) üzenetére


PuMbA
titán

Ugyanennyi körülbelül, 70 ms :)

[ Szerkesztve ]

(#44) Flashget


Flashget
félisten

Játékhoz nem edge led tv-t kell venni..ezeknek filmekhez zévén, sportokhoz, BD filmekhez gyönyörű a képük cserébe magas az inputlag.
konzolokhoz, PC-s játékhoz alsó kategóriás tévét kell venni ahol alacsony az inputlag cserébe szarabb a kép filmekhez, sportokhoz...én nem játszom tévén arra van a monitor mivel nem kötök kompromisszumot.
VA panel meg veri az IPS-el szerelteket...

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#45) idegen lény válasza Flashget (#44) üzenetére


idegen lény
őstag

A képjavítókat mindegyiken ki lehet kapcsolni, és akkor alacsony lesz. Minek monitor, ha van egy nagyképű full HD-s TV?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#46) Osynho válasza Flashget (#44) üzenetére


Osynho
addikt

Ilyen összefüggés létezik? A led háttérvilágítás elhelyezése hogyan befolyásolja az input lag-et? Nekem AS640-em van, ami direct ledes, mégis lassú. :U

(#47) PuMbA válasza idegen lény (#45) üzenetére


PuMbA
titán

"A képjavítókat mindegyiken ki lehet kapcsolni, és akkor alacsony lesz. Minek monitor, ha van egy nagyképű full HD-s TV?."

Kérdés, hogy milyen alacsony. Régebbi Samsung TV-ken 40-50ms volt az input lag, ha mindent kikapcsoltál, a mostani TV-ken meg 20ms. Csak a firmware-en múlik, hogy mennyi az input lag, azaz mennyi feldolgozást végez képjavítók nélkül, de ezt már leírtam máshol :) Panasonic-on tök mindegy, hogy mit kapcsolsz ki 70ms marad az input lag, mert így csinálták meg a TV-ket, illetve nem a játékos célközönség a lényeg a Paná-nál :)

[ Szerkesztve ]

(#48) Lauda válasza idegen lény (#45) üzenetére


Lauda
félisten

Miket kell kikapcsolni ezeken a tv-ken, hogy kisebb legyen az input lag? ;)

Osynho A hattervilagitas elhelyezesenek nem is lehet koze az input lag-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#49) Flashget válasza idegen lény (#45) üzenetére


Flashget
félisten

edge led esetében ha ki is kapcsolsz mindent akkor sem fog 40 alá menni, játékhoz meg 30 alatti érték a jó..ezért kell kompromisszumot kötni vagy a játékból ad le valaki vagy a mozi élményből.

mivel nem kötök kompromisszumot játékhoz ott a 24"-os samsung, tévézéshez meg ott a szintén Samsung F6640 magas input laggal, cserébe szép képpel Gera góljához vagy BD filmekhez. nekem ez utóbbi számít..
sőt nekem smart hülyítés sem kell minden csoda 3 napig tart aztán elmúlik...bár arra van kínai 5" tégla vagy droid+wint futtató 10,6" tablet..

Realme GT Master Edition

(#50) #94529552


#94529552
törölt tag

A Panasonic TX-40DS630 külsejét alapvetően meghatározza a fémszínű, körülbelül másfél centiméter vastag káva, amihez tökéletesen passzol a krómozott, csillogó talp.

Valóban meghatározza, tegnap láttam egy ilyet 50"-ban, és nagyon zavaróak a tévén ezek a világos fémcsíkok.
A Sonynál legalább van fekete és ezüst változat is a tavalyiaknál.

Flashget: PC-s játékhoz alsó kategóriás tévét kell venni. Na igen, ja, de mégse :N . Nem ajánlott, mert nagy a megjelenítők elmosódása és mozgásfelbontásuk csak 300-350 sor, mint ahogy a samu összefoglalóban is írva vagyon :)) .

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.