Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _Karesz_


_Karesz_
tag

"A hangzás kicsit vékony, a basszusokból nem sok minden hallatszik, de ez egy ilyen kategóriájú termék esetében sajnos várható is volt."

Azért ezeknek a szilikonos agybadugós füleseknek egész szép basszusa szokott lenni már 10k alatti áron is.

(#2) tixem


tixem
addikt

Mit ki nem találnak, barátom :DDD Köszönöm, de jól eljátszogatok a kis gyári Lumia fülesemmel.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#3) rottenbull


rottenbull
senior tag

Annyit tennek a bemutatohoz, hogy ez nem az elso in ear toluk.

(#4) elefant válasza rottenbull (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

köszi! pontosítva

(#5) Aron1988


Aron1988
tag

Kényelmetlen, rossz hangminőség, nulla basszus, Magyarországon 12K-s árcimke. Semmi gond, legalább a Gamer matrica rajta van. Fekete pénteken veszel egy 4000-ről 2000-re akciózott random fülest, amiről van 2-3 jó review, már jobban jársz.

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#6) hemaka


hemaka
nagyúr

Szerintem ezt a vackot egy csíptetős miki + sony agyba dugós körbe röhögi kétszer, legalább. :)

(#7) kiliman


kiliman
tag

Ennyit garantáltan nem ér, és még szörnyen gagyinak is tűnik.

Ha olcsó és jó füles kell akkor a jó kis aliexpresses KZ ate baromi jó vétel. Gondoltam 2500 ft nem nagy pénzkidobás szóval beruháztam rá és ha nem is pontos és a mély is kicsit felturbózott de baromi élvezetes. Pedig van Shure E 500-am , B and W P5, Sennheiser ie-8-am, vsonic gr07 stb. Kicsit csalódott is voltam, hogy néha jobban élvezem a kínai fülest mint a többit. [Link]

[ Szerkesztve ]

(#8) ALBY


ALBY
senior tag

Kár belé a megabyte a Ph! webserveren! ;]

GAMEsqút!

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#9) Zeratul


Zeratul
addikt

[Ozene Oxygen] vettem kb egy éve telóhoz headsetnek, szvsz kényelmesebb mint a bedugós mert nem hallójáratban hanem fülcimpában kapaszkodik.

(#10) Xaels válasza Zeratul (#9) üzenetére


Xaels
félisten

Nekem is volt. Az alap ötlet, hogy ne csak gigantikus fülszaunák legyenek "gémer" headsetként bejött. Viszont nekem nyomta a fülemet a pereme és, hogy őszinte legyek a hangja ennek sem volt kiemelkedő. A headset adaptert amit adtak hozzá azt használtam(és csessze meg nem találom sehol) a HTC One fülesével ami sokkal jobb volt hangban.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#11) Horbal válasza kiliman (#7) üzenetére


Horbal
őstag

Szintén zenész :D

Nekem KZ ED9-em van (szintén több neves gyártó terméke után próbáltam rá) embertelen jó.

Ez meg egy szánalom.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#12) kiliman válasza Horbal (#11) üzenetére


kiliman
tag

Egyébként miután ismerősi körben többen vettek aliexpresses sennheiser ie80-at kb 30 dollárért nekem eredeti (ie8-am van) van és hát meghallgatva nagyon hasonló talán még jobb az, így ebből az az összeesküvés-elméletem, hogy az alin nem hamisítványok vannak hanem olyanok amik nem mentek át mondjuk egy nagyon pontos frekvencia mérésen. (persze hamisítványok is lehetnek)A kis kínaiak a nagy cégek drivereit is másolhatják és beletehetik pl a KZ-be vagy más burokba. Ezek után, hogy ilyen jó füleseket is lehet kapni baromi olcsón, pont ezt a pár ezer forinttól a huszonezres kategóriáig nem értem. A profi füles nyilván nagyon pontos és "flat" és sokat válogatják és csak a tökéletesek kerülnek ki.

(#13) pulutodurumo válasza Horbal (#11) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem könnyű ellenállni az alacsony áraknak:) Nekem is van egy-két KZ-m: ATE, ZS1, ED2, HDS1. Mikor mire vágyom. :D

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#14) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Én úgy tudom, hogy élő versenyeken szokták kötelezővé tenni zajvédő füles+agybadugós fülhallgatót kombinációt, hogy ne hallják az ellenfelet, a kommentátort, meg a nézőket. Mondjuk sohasem voltam ilyenen, csak hallottam olyantól aki látott már olyat, akinek a... szóval akár hülyeség is lehet amit írtam.

(#15) Menslee válasza kiliman (#7) üzenetére


Menslee
tag

ééés meg is rendeltem.
nagyon kíváncsi lettem :D

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#16) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Mikor lesz már Steelseries gamer nadrág teszt? Állítólag a viselője 200%-al jobban játszik, mert csökken a reakcióideje, és 24,3%-al pontosabb lövéseket tud leadni fps-ekben... ;]

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#17) Hamuuuu válasza takacsbotond (#16) üzenetére


Hamuuuu
tag

:) nadrág van Steelseries-től. Már Csak meg kell találni a megfelelő tesztelő alanyt ! :)) :D

"A fizika elsőszámú törvénye : a testek igyekeznek megőrizni nyugalmi állapotukat."

(#18) rudi válasza takacsbotond (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Itt van rajtam az Fnatic overál, rajta a kabát, fejemen a gémes satyi, nyakamban a sál; a pingem lement a felére, csak headshotot tudok lőni, és egyáltalán nem izzadok :DDD

Viccet félretéve. Annyira mentális "sport" ez a gémelés, hogy bizony benne van, hogy a hited jobb teljesítményre visz. Tudod, olyasmi mint a szerencse nyúlláb/pénzérme/babona. Csomó valódi sportolónak is van ilyenje.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) 1 among many válasza rudi (#18) üzenetére


1 among many
tag

Rotfl! :)) Szánalmas, igaz? Na, pont ugyanilyen szánalmas ugyanez foci-, hoki-, kosár-, F1, kudubogyókőpő stb. csapatosban. Csak azokra már rég megvolt a beszoktatás és beidomítás, ezt meg még csak mostanában kezdték.

(#20) rudi válasza 1 among many (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Az élsportban (és az esport csúcsán is) egy-egy győzelemhez nem elég a tökéletes fizikai felkészültség, fejben is ott kell lenni 101%-osan. Ehhez hozzájárulhatnak olyan momentumok is mint a "nyerősnadrág", jó lábbal felkelés stb.

Alacsonyabb szinten is szerepet játszanak ezek a dolgokk valami szinten, de ugye ott inkább már a pénzről van szó. De, végül is alapvetően itt alacsonyabb szinten az örömszerzésről van szó. Ha valaki jobban érzi magát attól, hogy Fnatic kezeslábasban tolja a CS-t, és hajlandó megfizetni (meg hordani) a hacukát, hát tegye csak!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) elefant válasza rudi (#20) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Egyetértek. Nekem is van hokimezem, nincs ebben szerintem semmi szánalmas.

(#22) kislaszlo83 válasza rudi (#20) üzenetére


kislaszlo83
tag

Ja, ez nálam is megvan ez a kis babona..
Most már csak monitor nélkül vagyok hajlandó tolni a world of tanks-et, mert az előző is áldozatul esett egy dührohamnak. Az lett a fétisem, hogy ha nem látom mi történik, az nem fáj :DDD se nekem, se a monitornak ;]

[ Szerkesztve ]

(#23) rudi válasza kislaszlo83 (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

Én a WoT-ot egy ideje virtuális offline módban tolom: időnként rágondolok, hogy de jó is, hogy nem a mások és saját szerencsétlenkedésem miatti szívással és mérgelődéssel rabolom az időmet :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) d@vee válasza elefant (#4) üzenetére


d@vee
őstag

Ozone Oxygen, rémlik? :) Dettó "gamer" volt :)

Ja

(#25) kigyi_23 válasza Aron1988 (#5) üzenetére


kigyi_23
addikt

Ha valaki basszusra vágyik akkor ott a sony szó szerint agyzsibbasztó basszussal rendelkező fülese ugyanebben a kategóriában található (én egy 3-4k-s kategóriának képzeltem a cikk olvasása során ezt a fülest hát így azért túlárazott a cucc erősen). És ehhez közel mondjuk 6k környékén éppen egy creative fülest tesztelek hááát a basszusra itt véletlenül sem lehet panaszom játékra elég pontos meghallok minden fontos zörejt és kényelmes is. "Agybadugós" fülesek velejárója, hogy szokni kell őket annak aki ritkán vagy soha sem használja őket. Eleinte furcsa és kényelmetlen aztán később már fel sem tűnik. Nyáron in-eart használok, mert a fejhallgató akármilyen jó kialakítású csak melegít és az sokkal nagyobb hátrány.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#26) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Szarnak szar, de legalabb gémer a szine.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#27) fgordon


fgordon
senior tag

Sziasztok!

Csak összefoglalva annyi, hogy hosszú távon jól akartok hallani, akkor NE használjatok fülbe dugható eszközöket lehetőleg sehogyan (esetleg nagyon halkan, bár akkor meg zsírosodik a füled és növekszik a baktériumtenyészet ott bent, a bezártság miatt, ami növeli az esélyét, hogy bármi baj lesz), bármilyen más eszközöket sem a fülre téve HANGOSAN. A lényeg, hogy több hallásvizsgálót is ismerek, és bizony az a helyzet leegyszerűsítve, hogy ha a füledben "azok a kis halló bolyhok" sérülnek a hangerő miatt, azok SOHA nem regenerálódnak. A hangos zene egyre írtja azokat a bolyhokat, maradandóan, szépen lassan. Egyre több a rosszul halló fiatal, főként a fülbedugós cuccok miatt. Ez más, mint az öregkori halláscsökkenés.

Egy vicc zárásnak, ami már egyre több embernek a valóság:
- Milyen a hallása?
- Római katolikus.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#28) Xaels válasza fgordon (#27) üzenetére


Xaels
félisten

Ne haragudj, de ez önmagában baromira nem állja meg a helyét... A városok sokkal hangosabbak/zajosabbak mint régen(bár érdekes módon süketek a középkorban is voltak) és olyan zajterhelésnek vagy kitéve a nap 24órájában amin már nem sokat változtat 1-2óra értelmes zenehallgatás...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#29) fgordon válasza Xaels (#28) üzenetére


fgordon
senior tag

Én csak leírtam, amit a 30-40 éve kifejezetten halláskárosodással foglalkozó szakemberek mondtak, mint segítség. Azt kezdesz ezzel az információval, amit akarsz. Te életed, te tüled :K Részemről a téma lezárva. Azoknak szólt, akik nem tudják biztosan, hogy mi a jó a fülüknek... :R

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#30) kiliman válasza fgordon (#27) üzenetére


kiliman
tag

Minden hangnyomásértékhez van egy idő, amely után még nem romlik a hallás maradandóan, (persze bizonyos határok között).Egy fesztivál hangerejével sincs baj, de csak pár percig. Igazából csak annyit akartam ezzel mondani, hogy lehet hallgatni zenét bárhogy, csak figyelni kell az időt.
Amúgy igen azok hallószőrök, 3 helyen is van a fülben és azok alakítják át a mechanikai hatást elektromos jellé ami mehet az agyba.

(#31) nemlehet válasza fgordon (#29) üzenetére


nemlehet
őstag

Azért azt is érdemes fenntartással kezelni amit a szagembörök mondanak. 50 éve a tej volt az isten, ma meg már ősellenség és a legtöbb táplálkozással összefüggő baj egy fő okozója. Ugyan ez a tojás-koleszterin, zsír-olaj összefüggésben.
Az ember túlélő és úgy van összerakva hogy a legtöbb behatást tolerálja károsodás nélkül egy bizonyos mértékig. Sok zenész van aki messze a megengedett határok feletti zajterhelésnek van kitéve élete során és semmi baj a hallásával és nem 1 vidéki bácsikát ismerek aki süket.
Tudjuk minden rákot okoz, a stressz gyomorfekélyt, a sport magas sérülési kockázattal jár, a semmittevés szívbetegséggel stb... Mindenről lehet tudományosan elfogadott tanulmányokat hogy veszélyes.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#32) fgordon válasza nemlehet (#31) üzenetére


fgordon
senior tag

Köszönöm az infókat. Akkor mondom máshogy: Az elmúlt ~15 évben nagyon sok 20-30 éves embernek kell hallókészülék, és bizony a hallókészülék vásárlása közben mondták, hogy hát mégsem volt jó ötlet fülhallgatóval vagy egyéb módon bömböltetni a zenét. Tehát amit írtam, már egy megtörtént, mint tény írom, hogy egyre több fiatalnak kell hallókészülék, legalábbis Magyarországon. Külföldi audiológusokkal nem beszélgettem erről.

Evolúció: Lehet, majd pár süket generáció múlva kialakul, hogy a fül bírja ezeket hosszú távon, de jelenleg nincs így. Még 2000-ig főként a nyugdíjasoknak kellett csak hallókészülék (a ritka betegségek és a munkahelyi vagy egyéb balesetektől eltekintve), onnantól kezdve egyre több nem nyugdíjasnak is kell, mert sérült a hallásuk, és nem a betegségek miatt romlott az arány.

A hallókészülék amúgy nagyon jó üzleti lehetőség, a jobb hallókészülék több száz ezer Ft-ba kerül és nem a végtelenségig bírja, kell bele rendszeresen elemet venni, vizsgálatokra járni, egyre több az ilyen cég, aki ezzel foglalkozik.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#33) DarkFater válasza d@vee (#24) üzenetére


DarkFater
tag

Az Ozone Oxigen kurva jó volt.

Nekem még meg is van de csak ritkán használom mikor el akarok mélyülni, mert metrón nagyon jó volt és kiszűrte a zavaró metró zajt, de amikor utcán mentem vele, akkor sem jött be a zaj és ez jónak tűnt egészen addíg amíg simán le nem léptem a járdáról egy kocsi elé.
A második eset után azt mondtam, hogy okés, akkor utcára nem, mert én élni akarok. :D

Ami a TriFX történetet illeti azért az Oxigen után nekem kicsit fura, volt hogy ekkora fikázás van, mert az sem volt rossz.

Így aztán kicsit körülnéztem külföldi oldalakon. Megnéztem 4-5 tesztet és ott 8-9 pontot kapott 10-ből. Hangminőségre senki nem panaszkodott, nem szidta és azt olvastam, hogy árában van a termék.
A hosszútávú viselésre nem alkalmas című dolgot viszont említették.

A lengyeleknél elkapkodták a készletet 2 nap alatt, a németeknél is hiánycikk, a Magyarországon érdeklődtem, hogy szeretnék ilyet, miért nem lehet kapni, erre azt a választ kaptam, hogy hiánycikk és július második fele előtt nem tudják szállítani... hmmmm.... Biztos nagyon szar lehet a cucc ha ennyire viszik. :)

Szóval kicsit gyanús nekem ez a nagy fikázás. Mi van? Valaki lefizette a PH!-t? :((

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#34) Xaels válasza DarkFater (#33) üzenetére


Xaels
félisten

Az Oxygen játékra elment. Zenére gyenge volt nagyon... Mondom ezt úgy, hogy én sem költök súlyos tízezreket fülhallgatóra, de egy árban vele azonos kis Sony illetve JVC megeszi reggelire(ezeket azért mondom mert ezekkel volt tapasztalatom).

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.