Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

spoiler aktiválva

⭐ Stella

(#2) f(x)=exp(x) válasza radi8tor (#1) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

:R

(#3) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Az egyik lánc mindegyik szemét szét kell bontani, és ezekkel a szemekkel összeköthető a másik három lánc. Összesen 6 tallért kell fizetnie Alexandrának.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) jswilly


jswilly
csendes tag

Az egyik láncdarabot szétszedi 3 különálló szemre (3 bontás), ezekkel összeköti a megmaradt 3 rövid láncot (3 forrasztás). Ez összesen csak 6 művelet, 6 tallér.

(#5) jswilly válasza Vakegérke (#3) üzenetére


jswilly
csendes tag

Lemaradtam! :((

(#6) Eastman


Eastman
őstag

Úgy lehet olcsóbban összerakni, ha jól számol az ékszerész. Mivel összesen 6 tallér a három vágás és három forrasztás. Mitől lenne nyolc?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7) Vakegérke válasza Eastman (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha mind a 4 lánc egy-egy szemét megnyitja, majd zárja, akkor az bizony 8 tallér.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) seolwon válasza Eastman (#6) üzenetére


seolwon
tag

Attól hogy négy lánc van.

(#3) Vakegérke Elolvastam újra a kérdést, visszavonom.

[ Szerkesztve ]

(#9) Eastman válasza seolwon (#8) üzenetére


Eastman
őstag

Bakker, ezt benéztem. Miből gondoltam 3 láncra???

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10) Vakegérke válasza Eastman (#9) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az kavarhatott be, hogy mindegyik lánc 3 szemből áll. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) poffsoft


poffsoft
addikt

Alakul! :D
#3

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#12) rdt89


rdt89
addikt

A legegyszerűbb, ha egy szemet megnyit, ráfűzi a többi láncot, ez két tallér. Nem tudja felvenni, mert kicsi, de legalább maradt 5 tallérja :D

(#13) f(x)=exp(x) válasza rdt89 (#12) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Hogy Te milyen okos vagy! :P

(#14) rdt89 válasza f(x)=exp(x) (#13) üzenetére


rdt89
addikt

Igyekszik az ember :)

(#15) tjojo válasza Eastman (#9) üzenetére


tjojo
tag

Pedig jól gondoltad:
Csak három lánc 1-1 szemét kell megbontani és összeforrasztani, az pedig 6 tallér. Olcsóbban nem tudom hogy lehetne megcsinálni.

basszus..rájöttem hol volt a hiba. :D

[ Szerkesztve ]

(#16) trafoka


trafoka
tag

Már egy páran leírták a megoldást, úgyhogy én csak ennyit fűzök hozzá:
Ha ilyen csóró vagy, inkább add be zaciba a láncot javíttatás helyett ;]

(#17) Vakegérke válasza trafoka (#16) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nekem is van néhány olyan értékes, és kevésbé értékes tárgyam, amelyektől (szó szerint) semmi pénzért nem válnék meg.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Az ékszerész a láncdarabokat nem egymás után fűzte, hanem az egyik 3 láncból álló láncdarab mindegyik láncszemét megbontotta, és azokkal kapcsolta össze a megmaradó három láncdarabot.
Gratulálok a megfejtőknek!

(#19) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

A következő részért katt. ide!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.