Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) VaniliásRönk válasza Pcm (#46) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha már firtatod az alaplapot, szerintem egy Acorp 5ALI61 Rev. E (vagy F), esetleg egy GigaByte GA-5AX Rev. 5.x lett volna a legjobb. (bár a mAT-s, M1543C A1 chipsetes GigaByte lapok bődületesen lassúak voltak, az ATX-es M1543C B1 talán már nem rendelkezett ezzel a buggal)

#50 akosf: Dual-channel SD-RAM SS7-ben? :DDD Linket plz! :))

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#52) #95904256 válasza VaniliásRönk (#51) üzenetére


#95904256
törölt tag

Google-val kerestem, de nem találtam róla tesztet. Pedig egy biztosan van fent a neten, emlékszem rá. Ott egy SIS530-assal vetették össze. Mivel a SIS530 is képes 128 bites memóriabuszt használni, de csak a beépített videoáramkör részére. Az Aladdin7-esnél viszont a CPU-t kiszolgáló memóriavezérlő is képes 128 bites üzemmódra.

[ Szerkesztve ]

(#53) Vladi


Vladi
nagyúr

Tartunk, tartunk. :K
Intel Pentium I mmx 166 mhz. Sóhaj. Első procim. :)
Még megvan még havernál megy... :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#54) VaniliásRönk válasza #95904256 (#52) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Google-lel én sem találtam, ezért reméltem, hogy neked van linked. Majd keresgélek még, mert ez nagyon tetszik, újra fontolóra vettem, hogy építek egy überdurva SS7-es rendszert egy K6-III+ köré... :D Na majd egyszer. :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#55) #95904256 válasza VaniliásRönk (#54) üzenetére


#95904256
törölt tag

Hát... nagy ritkán felbukkan egy-egy Aladdin7-es lap, de elég borsos ( 2-300 dolláros ) áron. Bár rendkívül jó memóriakezeléssel rendelkezik ( különösen a memória elérési ideje elképesztő ), de összességében mégsem gyorsabb mint egy 2MB-nyi cache-sel felvértezett EP-MVP3G5. Hacsak nem akarsz 133MHz-es FSB-t használni. Ugyanis ezt "alapból" tudja ez a chipset.

(#56) VaniliásRönk válasza #95904256 (#55) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Már úgy tudja, hogy az AGP/PCI marad 66/33MHz-en? Mert akkor simán megér 2-300$-t, 4.5-5x133... ;]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#57) #95904256 válasza VaniliásRönk (#56) üzenetére


#95904256
törölt tag

Eddig összesen háromféle alaplapot láttam Aladdin 7-es chipsettel. Két PCChips típust ( de a PCChips ezer más néven is ismert ) illetve a PowerColor P561A-t amiből nekem is jutott. Ezek egyikén sincs AGP csatlakozó. A beépített VGA lóg az AGP buszon. De valóban tudja a FSB=133MHz / PCI=33MHz felállást. 4.5x133MHz@2V mellett a K6-III+/550-eseim simán eldöcögnek benne... de ez felett már valami komolyabb hűtés kell.

szerk.: off topic :B

[ Szerkesztve ]

(#58) VaniliásRönk válasza #95904256 (#57) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Fenébe, az AGP-re szükség lenne, anélkül nem érdekes nekem. :( A SiS-nek is van egy chipsete, ami kezeli a 133-as RAM-okat, ha jól emlékszem, de azokon az alaplapokon sincs AGP.
Aladdin 7-es alaplapot találtam 1-2-t, de egyiken sincs AGP. :((( [link]

Szerk.: Nekem nem melegedett a K6-2+ 2V-on, pedig nem volt rajta különösebben méretes borda.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#59) #95904256 válasza VaniliásRönk (#58) üzenetére


#95904256
törölt tag

Az AMD K6-III+ mobile datasheet szerint 500MHz-en 16W-os disszipációval lehet számolni. Ez 600MHz-en 20W körül van. Ez már azért fűt rendesen, így szükséges a jó hőelvezetés. Főképp, ha az ember nem akarja leszedni az alimínium sapkát a drága processzoráról...

(#60) alamuszi válasza Pcm (#46) üzenetére


alamuszi
senior tag

Én sem értem a problémád, az Intel Chipsetes alaplapok, max gyorsak voltak, de olyan öregek és elavultak abban a korszakban, mint az öreg országút. Nekem is VIA volt, ha intel lett volna nem lett volna AGP-s VGA-m.
A VIA akkor még nagyon is erős volt, fénykorát élte. Azon felül, hogy a Te általad javasolt Asus alaplap baromi drága volt akkor, a gyorsaságán kívül nem mutatott túl sokat. Ellentétben az Acorp-okkal, amik akkor még nem voltak rosszak, sőt.
Szóval.... Kis túlzással is nagy badarság amit írtál.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#61) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nemtom, én tudtam tuningolni a K5-PR166-omat, csak nem sokkal.

Amit a programozásról írtál, az teljesen igaz!
A teszt is kimerítő, jó lett!

Mutogatni való hater díszpinty

(#62) VaniliásRönk válasza #95904256 (#59) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

:) Ez a 20W azért eléggé EESF kategória egy tipikus mai CPU-hoz képest, egy Athlon XP hűtő volt rajta, azok sem éppen 20W körül fogyasztottak. :D (méretesebb borda alatt kb. egy Tt SilentBoostra gondoltam)

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#63) frescho válasza sh4d0w (#44) üzenetére


frescho
addikt

Majd meglatjuk. Vegre sikerult a driver csapdabol kilabalnom es beroffentettem a ti4200-at ;]

https://frescho.hu

(#64) #95904256 válasza VaniliásRönk (#62) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ha simán ráteszel egy ventilátoros hűtést, akkor max. 600-650MHz-ig lehet eljutni. Esetleg egy kicsivel feljebb, ha leszeded a processzorról a kupakot. A "komolyabb hűtés" alatt azt értettem, hogy szobahőmérséklet alá kell vinni a procit. Pedig csak 20Watt... ;)

(#65) VaniliásRönk válasza #95904256 (#64) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem is akart stabil lenni 2x100-on (vagyis 600MHz-en), hiába kapott 2.2V-ot, többet nem akartam adni neki, annyit nem ért, és a kupakot sem feszegettem volna le ezért a pár MHz-ért. Persze ha egy alaplap képes lenne 133MHz-es FSB-re, meggondolnám, de úgy tűnik nincs ilyen alaplap AGP-vel.
Az min. bacsis-féle fagyállós hűtés, az pedig nem komolyabb, hanem nagyon komoly. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#66) frescho válasza VaniliásRönk (#65) üzenetére


frescho
addikt

Hasznalj peltiert. Azzal siman le tudod vinni fagypont kornyekere. Persze kell a meleg oldalara valami jobb huto, nekem egy TX2 bevallt, igy kb -5 fokra tudom huteni 12V-on. 7V-on kb8 fokon fut egy 20W koruli processzor.

https://frescho.hu

(#67) VaniliásRönk válasza frescho (#66) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mostanában nem lesz lehetőségem ilyesmivel játszani, előbb államvizsga aztán egyebek, csak ez a 133MHz-es FSB nagyon fellelkesített, annó sokat agyaltam milyen alaplappal meddig lehetne elmenni, de sajna nem volt megfelelő alany. (az Acorp 5ALI61 jó kis deszka volt, de ebben nem volt partner, 100MHz volt a plafon)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#68) Gbi82


Gbi82
tag

Nekem is VIA MVP3 -al lapom volt (Epox) előbb 200mmx @250, aztán K6-2 350, majd K6-2 400 @500- as procik voltak benne 128Mb ram, 4.3Gb hdd, Tnt2 vanta társaságában, 98-tól egészen 2005-ig nyúztam a configot.
Emlékszem az AVP miatt fejlesztettem anno 98-ban, aztán meg a Doom3 miatt 2005-ben :D

u.i
Acorp 5ALI61-m is volt de azon csak 1x-es AGP foglalat volt, ezért cseréltem le.

[ Szerkesztve ]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#69) VaniliásRönk válasza Gbi82 (#68) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nekem úgy rémlik a Radeon 8500 AGP 2x módban ment, nem inkább a Vanta TNT2-vel lehetett a gond?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#70) Gbi82 válasza VaniliásRönk (#69) üzenetére


Gbi82
tag

Az Ali lapom max Savage 3d-t fogadott, a Savage4, Vanta nem ment vele, Banshee-ra meg nem volt pénzem.

[ Szerkesztve ]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#71) VaniliásRönk válasza Gbi82 (#70) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nálam ment benne Banshee, Voodoo 3 3500TV, Voodoo 4 és Voodoo 5 is. Persze nem akkoriban, amikor ezek újdonságok voltak. :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#72) frescho válasza VaniliásRönk (#71) üzenetére


frescho
addikt

Via MVP3 sikerult osszeparositani a ti4200-at. Kicsit aranytalan :)

https://frescho.hu

(#73) VaniliásRönk válasza frescho (#72) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A Radeon 8500 nem aránytalan a K6-2+ 550MHz mellett? :D Nagyságrendileg egy súlycsoportban van a két VGA. ;) Közben meg a másik gépben az Athlon XP 2200+-szal a Voodoo 4 próbálta tartani a lépést. :D Néha mindegyik meglepően gyors volt, máskor meg... :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#74) #95904256 válasza VaniliásRönk (#65) üzenetére


#95904256
törölt tag

Gyorsan összedobtam egy single channel vs. dual channel tesztet.
Kb. 10-15%-kal jobb eredményt érnek el a memóriaintenzív programok.

(#75) VaniliásRönk válasza #95904256 (#74) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az szép, tehát azért ezeknél a prociknál is van memórialimit... nem akarsz egy cikket írni róla ide logoutra? Én biztos elolvasnám. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#76) #95904256 válasza VaniliásRönk (#75) üzenetére


#95904256
törölt tag

Majd ha egyszer nagyon unatkozok. :DDD
De az eredményeket azért felraktam.

(#77) frescho válasza VaniliásRönk (#73) üzenetére


frescho
addikt

emlekszem amikor kijott a ti4200 en orultem, hogy a BH6-ba sikerult belevarazsolni egy 1GHz-es P3/Radeon 7500 duot.

https://frescho.hu

(#78) VaniliásRönk válasza frescho (#77) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A Radeon 8500 (LELE@LE :D) volt az egyetlen igazán komoly VGA-m, amit regnálása idején vettem, helyesebben azt még kaptam. :D Azóta mindig igyekszem kordában tartani a PC-re költött összeget, pláne ha saját keretből kell finanszírozni. :)

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#79) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Színvonalas írás lett :C Különösen a cache-RAM arány probléma és annak számszerűsítése tetszett.Ezt már régóta tudtam és hangoztattam, nemrég épp a topicban.Sokáig nem mindenki hitte el.Ilyen precízen lemérni meg lusta voltam.Érdekesség, hogy nálam L2 nélküli S7 procinál már 64-ről 128M- ra emelésnél is lassulást tapasztalok. :F Ettől függetlenül 384-el használom, mert Win alatt fontos a bő rendszermemória.DOS alatt mindegy, ott nem megy 64 fölé a RAM használat.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#80) VaniliásRönk válasza DarthSun (#79) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Pedig erről én is olvastam valahol anno, de az XP miatt szintén 384MB volt a rendszerbe pakolva.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#81) Ygg


Ygg
senior tag

:R

(#82) frescho válasza DarthSun (#79) üzenetére


frescho
addikt

Koszi. Az uj teszteknel pont ezen morgok. Vannak progik, amik bekesen elvannak 128MB memoriaval, vanak amik viszont hasznalhatatlanok 256 alatt. Abban maradtam, hogy 256-al merek, mert az alatt hasznalhatatlan az XP. Igy viszont csunyan ki fog kapni a K6-2 az Intelektol...

https://frescho.hu

(#83) VaniliásRönk válasza frescho (#82) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Használj Win9x-et vagy max. Windows 2000-et, előbbi akár 16MB-tal is elfutkározik, 128MB-tal már "lubickol". :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#84) frescho válasza VaniliásRönk (#83) üzenetére


frescho
addikt

widos9x-bol elegem van. 2k-ra nem tudtam osszehozni a vi mvp3-ti4200 drivereket, hogy ne fagyjon. Marad az XP es a varialas a memoriamodulokkal.

https://frescho.hu

(#85) VaniliásRönk válasza frescho (#84) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mi a baj a Win9x-szel azon kívül, hogy ronda? :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#86) frescho válasza VaniliásRönk (#85) üzenetére


frescho
addikt

Azon kivul, hogy instabil, drivrekkel folyamatos gond van es harklisabb, mint ket anyos egyuttveve? Semmi az eg egy adta vilagon.

Szerencsemre akkor adta be a kulcsot, mikor mar minden Pentiumos teszt keszen volt.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#87) VaniliásRönk válasza frescho (#86) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Persze volt, hogy én is szívtam vele, de ennyi bajom nem volt szerencsére. A Windows ME-vel azért kevesebb gond volt, mint a 98SE-vel.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#88) frescho válasza VaniliásRönk (#87) üzenetére


frescho
addikt

Ha tuningolni kezdesz, akkor ugy konnyeden dugajaba dol es ugy is marad, csak az ujrahuzas segit. Linux ext3-mal nem csinal ilyet, csak jolszitualtan eldobja magat :)

https://frescho.hu

(#89) VaniliásRönk válasza frescho (#88) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha már itt tartunk, tuningra a Linux is hurka, ha 512MB-nál több RAM van a gépben, és a hiba magasabb címtartományban van, akkor a kényszeres és értelmetlen takarékoskodás miatt a büdös életben nem fogod a rendszer instabilitása alapján észrevenni a hibát, max. egy idő után a másolt állományok tele lesznek hibával. :D
Nem szeretem a ghostolást, de ilyen esetben érdemes lenne elgondolkozni rajta.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#90) frescho válasza VaniliásRönk (#89) üzenetére


frescho
addikt

512MB RAM? Az mar nem az en vilagom, annyi talan ha osszeadnam az osszes hobbigepem, akkor jonne ki :) Amugy linux alatt alap, hogy a root ro, igy max a work particiot kell ujra formaznom. Tenyleg, win alatt megoldhato, hogy a rendszer particio ro legyen?

https://frescho.hu

(#91) VaniliásRönk válasza frescho (#90) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nekem meg jelenleg egy hobbigépem sincs, pedig el tudnék képzelni pár érdekes konfigot. :)
Néhány hétnél még sose bírtam tovább egyik Linuxszal sem, úgyhogy olyan nagyon nem mélyedtem még el benne, ro rendszerpartíció igénye meg fel sem merült bennem soha. De egy alternatív megoldást tudok javasolni, amíg stabilitásteszteket futtatsz, addig bootolj be CD-ről egy MiniXP-t.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#92) DarthSun válasza frescho (#90) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Valószínűleg Win9x és XP esetén nem megoldható az RO státusz, mivel ezek már a boot folyamat során visszaírkálnak a diskre. Az említett miniXP- t nem ismerem, de ha CD- ről tud indulni, ott működni kell az RO - nak.Bár lehet hogy az első talált HDD- re menti a rendszeradminisztrációt.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#93) VaniliásRönk válasza DarthSun (#92) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

RAMDisket használ, de ettől függetlenül a rendszer nyilvánvalóan nem sérülhet bootolás közben, ha instabil akkor elég egy restart.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#94) frescho válasza VaniliásRönk (#93) üzenetére


frescho
addikt

Ezekkel a CD-s XP-kel a driverek miatt van gond. Arra kellene egy egyszeru es gyors megoldas, hogy egy telepitest kovetoen RAMdrive-rol futo XP-t tudjak generalni. Mondjuk a RAM drive megint kiesik ezeknel a regi gepeknel, mert a PII vonal folott tudok csak beletolni 256MB memoriat es a maximum ott is csak 512-1G laptol fuggoen

https://frescho.hu

(#95) VaniliásRönk válasza frescho (#94) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ennek a CD-s megoldásnak én csak annyi szerepet szántam, hogy amíg instabil a rendszer, addig ezzel teszteled (pl. Prime95, SuperPI futtatásához nem kell semmilyen driver), hogy ne a telepített Win9x halálozzon el.
Azt nem tudom, hogy mekkora RAM-drive-ot szeretne létrehozni, működne-e 128MB-tal (de 512MB-tal biztosan működött), ki kell próbálni.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#96) frescho válasza VaniliásRönk (#95) üzenetére


frescho
addikt

Nagyon sok hiba csak akkor jon elo, ha a graf alrendszert tereled. Ilyen pl. amikor 3DMark alatt elkezd szemetelni veszett modon. Ugy ehhez kell a VGA, AGP... driver, kulonben nem tudod eloidezni. Tok jo lenne, ha egy telepitett rendszerrol lehetne live CD-t csinalni.

https://frescho.hu

(#97) VaniliásRönk válasza frescho (#96) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ilyen hiba csak akkor szokott előfordulni, ha a táp nem bírja a gyűrődést, vagy a VGA-t is húzod. Nálam legalábbis eddig így volt.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#98) frescho válasza VaniliásRönk (#97) üzenetére


frescho
addikt

Nekem akkor is elojott, ha az AGP buszt tuningoltam. A regi lapoknal ez elkerulhetetlen. Az ujabb kartyak nem erzekenyek ra, de a pl itt is hasznalt Rage nem szereti, ha 40MHz fole viszem a buszt.

https://frescho.hu

(#99) VaniliásRönk válasza frescho (#98) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Valóban, ez eszembe sem jutott, nagyon rég tuningoltam már olyan alaplapban, amiben nem ment aszinkron az AGP/PCI(/PCI-E).

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#100) DarthSun válasza frescho (#96) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Én Gost- olni szoktam.Egy megfelelóen működő rendszerről Gost image- t készítek.Ha vírusfertőzés vagy bármi más okból összeomlik kb 10 perc alatt visszaállítható a lementett rendszer.DOS alatti Gost- ot használok, régi gépnél egy 1.44- es floppyn elfér, USB- ről bootolónál pedig egy ősrégi 16 MB- os pendrive- ről indítom.Mindenféle partíciót lement, célterület pedig lehet HDD, CD, DVD, újjab lapnál pedig USB HDD vagy pendrive is.

A 3 test probléma nem megoldható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.