Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Apollyon válasza Fitzgerald (#100) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ezt a hszed gondold át, amikor még egy gazdasági szövetséget sem tudsz megkülönböztetni egy nagyhatalomtól. Amúgy jah, USA-nak jóval nagyobb erőforrása van a kémkedésre, ott a gúgel meg barátai, még meg sem kell erőltetnie magát. Ezzel szemben az EU semmit nem tud(na) felmutatni, hacsak nincs valami titkos gyíkember malware, ami beférkőzik minden gépre és live streamben közvetíti a kukkereknek a kukkolni valót. Nagyon valószínű.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#102) dabadab válasza Fitzgerald (#98) üzenetére


dabadab
titán

"Persze, nincs még minden tagállamban euró, de ez a rövidtávú cél."

Nem, ez egyáltalán nem rövidtávú cél. A rövid távnak nem nagyon van olyan definíciója, ami egy-két évnél több lenne, márpedig az EU keleti felén lévő államok ennyi időn belül biztosan nem fognak csatlakozni (Magyarországon pl. tizenkét éve az "öt év múlva" a hivatalosan képviselt dátum), Dánia és az angolok csatlakozása meg pláne homályba vész.

DRM is theft

(#103) Fitzgerald válasza Apollyon (#101) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ok, akkor mondok neked egy nagyon mókás dolgot, csak hogy a nagyközönség számára is nyilvánvaló legyen, hogy csak random rakosgatod a szavakat egymás után:
Legutóbb az NSA hír kapcsán pont azt írtam le a közösségi platformokat üzemeltető cégekről, amivel most te próbálsz itt érvelni. Te azok egyike voltál, akik nem értettek ezzel egyet, nem értették hogy miért akarom ezt mások torkán lenyomni (amit nem is akarram, nincs rá szükség).
És akkor most itt azzal kezdesz nekem dobálózni, amit én fogalmaztam meg ott, abban a komment szekcióban, és amivel te nyilvánvalóan nem értettél egyet?
Ebből látszik, hogy gyermek vagy még.

(#104) Fitzgerald válasza dabadab (#102) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nyilván van a rövid távnak más kontextusban értelmezhető definíciója is.
De a cél attól még ugyanaz. Az hogy ezek az országok a különböző folyamatok hatására közelebb vagy távolabb kerülnek ehhez a célhoz/-tól, az más kérdés.
Egyébként sajnos majdnemhogy mindegy, hogy a tárgyalt országok beletartoznak-e ebbe a tömbbe, vagy sem.
A kártyákat jórészt úgyis az úgynevezett nyugat-európai államokban keverik, a kis országok nem sokat tesznek hozzá az egészhez.

[ Szerkesztve ]

(#105) Apollyon válasza Fitzgerald (#103) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az NSA-vel, meg az egyéb titkosszolgálatokkal kapcsolatban neked valami brutális tévképzeted van. Te azt hangoztattad abban a topikban, hogy kb korlátlan hatalma van, és gyakorlatilag nem lehet megkerülni. Én meg azt mondtam, hogy de, meg lehet.
Itt meg arról beszéltünk, hogy az EU-nak nincs akkora erőforrása és affinitása (jelenleg) nem hogy egy a Kínáéhoz hasonló lépésre, de még az NSA hatásköréhez képest is messze elmarad.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#106) Polllen válasza Fitzgerald (#98) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mi számít neked rövid távnak? 2 országot leszámítva senkinek se akarja 2020 előtt bevezetni, a többségnek még csak céldátuma sincs...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#107) Fitzgerald válasza Apollyon (#105) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Persze, a nevem Julian Assange, és azért akarnak megölni, mert csupa olyan dologról álmodok, ami nem igaz.
Tök furcsa.
Tudom miről szól a topik, amikor először ide írtam annyira voltam is ontopik, mint bárki más itt.

@Pollen

Ha mindenképpen számszerűsítenem kéne, 4-5 évet mondanék. De az hogy van cél, nagyon nem jelenti azt, hogy el is fogjuk érni.

[ Szerkesztve ]

(#108) mrhitoshi válasza Polllen (#17) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Pont ezt akartam írni, megelőztél.

Nagyon szép hely lehet akkor Kínával szemben USA, ja nem. :U

[ Szerkesztve ]

PS4

(#109) bkercso válasza Fitzgerald (#107) üzenetére


bkercso
nagyúr

"Ha mindenképpen számszerűsítenem kéne, 4-5 évet mondanék."
Még azt se tudni, 3 év múlva milyen politika lesz itt. Mire alapozod ezt?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#110) Fitzgerald válasza bkercso (#109) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Azt sem tudni 1 év múlva milyen lesz. Nem kell pápai bullaként kezelni amit írtam. Én merem feltételezni, hogy európaiként bármiféle politikától, pártállástól, ideológiától elvonatkoztatva ez közös érdekünk, és ezért hajlandóak vagyunk tenni is. Erre.
Mondtam hogy nem akarok számszerűsíteni, Pollen kérdezett rá.
Hogy a gazdasági hátterét hogyan teremtjük meg ennek, az a már felsorolt dolgokon kívül anyagi érdekektől függ még, és ettől függ leginkább.

[ Szerkesztve ]

(#111) Polllen válasza Fitzgerald (#110) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azért kérdeztem rá, mert szerintem a románokat meg talán a lengyeleket leszámítva mindenkinél közép távú cél a csatlakozás, már ha komolyan gondolják és nem csak mondogatják.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#112) dabadab válasza Polllen (#111) üzenetére


dabadab
titán

Az angoloknál meg a dánoknál meg momentán semmilyen időtávon se cél.

DRM is theft

(#113) Polllen válasza dabadab (#112) üzenetére


Polllen
nagyúr

Így.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#114) Gabor970 válasza dabadab (#112) üzenetére


Gabor970
addikt

remélem nálunk sem cél! Mostanában nem hallani ilyesmiről, pedig lassan évek óta rendben vagyunk a kritériumokkal. (infláció, gdp arányos veszteség, fejlődés, munkanélküliség, stb)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#115) dabadab válasza Gabor970 (#114) üzenetére


dabadab
titán

"pedig lassan évek óta rendben vagyunk a kritériumokkal. (infláció, gdp arányos veszteség, fejlődés, munkanélküliség, stb)"

Egyrészt nem vagyunk rendben a kritériumokkal, másrészt a négy maastrichti kritériumból másfelet sikerült eltalálnod :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#116) Gabor970 válasza dabadab (#115) üzenetére


Gabor970
addikt

mégjobb, akkor tényleg nem kell ettől tartani.
Köszi a kiigazítást, annyira nem követem már a politikát. Demokrácia rég nincs, választani nincs miből, vagy csak abból, amit még fentebbről megengednek. A gazdaság irányítja a világot, és veszi meg kilóra a politikát, demokráiciát játszatva rengeteg vak emberrel.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#117) Pttypang válasza Polllen (#106) üzenetére


Pttypang
veterán

Valos celdatumot en se mernek mondani kis hazankban.. :)

Everybody lies.

(#120) derive válasza kenwood (#18) üzenetére


derive
senior tag

+1 Ott a pont, mondjuk attol nem kell felniuk, van nekik hitel meg ingatlanlufijuk. Lassul a kinai novekedes, egyre nehezebb lesz elore jutni a tarsadalomban. Amig szorgos munkaval lehetett elorejutni addig inkabb gurizett a nep a jobb holnapert, node most befagynak a tarsadalmi retegek. Ezzel a tervvel erejet akarja venni a kormany az elegedetlenkedoknek, vagyis aki nem elegedett a helyevel azt latvanyosan kicsinaljak, azt mehet a rizsfoldre.

(#121) KisDre


KisDre
senior tag

"Orwelli rémálom kezdődik Kínában"
Kínában? Szerintem már USA-tól indítva elkezdődött... Csak nem nyilvánosan

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#122) Alchemist válasza MongolZ (#76) üzenetére


Alchemist
addikt

"Miért jobb Oroszországot ellátó bábállamként élni, mint az EU-hoz tartozni?"

Tartok tőle, hogy Ukrajna EU tagsága erősen a bilibe lógó kéz... ugyan ki szeretne integrálni egy mega-Görögországnyi csődtömeget, amit éppen az oroszbarát maffiától átvett az oroszutáló maffia.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#123) arty válasza Turbolada II (#87) üzenetére


arty
veterán

Esetleg jöhetnének konkrétumok is, pl állítani valamit eme kínai csoda mellé összevetésként! Mert az, hogy merkel magyarázkodik némi info-átadás miatt, az nagyon nem egyenlő azzal, amit kína most leművel.

Te meg mégis ezzel bagatelizálod ezt az ocsmányságot... "máshol is vannak ügyek", lol.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#124) Apollyon válasza KisDre (#121) üzenetére


Apollyon
Korrektor

USA létrehozta a technológiát, Kína lemásolta és bevezeti ;]

Amúgy Kínán kívül még csak adatgyűjtés folyik, jelen pillanatban nincs bőrön érzékelhető hatása pl. az NSA-nek. Az más kérdés hogy kicsit később már lesz, illetve az emberek saját magukkal szabnak ki, amikor minden hülyeséget megosztanak magukról frászbukon meg barátain.
Aztán lehet jövő héten jön egy hír, hogy az USA-ban új identity card-okat vezetnek be ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#125) BatchMan válasza Apollyon (#124) üzenetére


BatchMan
senior tag

bőrön érzékelhető hatása pl. az NSA-nek
Bőre válogatja. Snowden pl. nem mer hazamenni.

(#126) Apollyon válasza BatchMan (#125) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem jó példa, mivel ő nem a megfigyelés áldozata lett, hanem enyhén leakelte az infókat ;D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#127) Turbolada II válasza arty (#123) üzenetére


Turbolada II
őstag

Sz*rok a kommunistákra. :) Inkább a saját házunk táján kellene szétnézni. Inkább Kína példájával bagatellizálják el mi folyik az EU-ban.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#128) leeate


leeate
senior tag

...és így ér véget a kínai gazdasági csoda...
(Magyarázat: mert lényegében a végtelenül liberalizált magánszektor előretörése hozta magával egy fejlődő középosztály lehetőségét Kínában, aminek a volta most kérdésessé fog válni..)

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#129) arty válasza Turbolada II (#127) üzenetére


arty
veterán

mi folyik az EU-ban?

(egyébként a német vezetés lehet komolyabbat bukik az üggyel, de persze lehet az átlagszavazót nem érdekli :( persze az is nagy kérdés, hogy mi is történt valójában - már a hazugságon túl. önmagában pl a terror adatok egymás közti megosztása még nem volna gond)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#130) Griff55


Griff55
senior tag

Csak én érzem úgy, hogy ez baromira a személyi jogok megsértése?! Ha ez tényleg bevezetésre kerül, igen érdekes jövőképre számíthatnak/unk.

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#131) #16820480 válasza kenwood (#23) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szociális hálózatokra azt hiszem idéntől már csak személyi igazolvánnyal lehet regisztrálni, és nem tartana sokáig bevezetni egy olyan rendszert sem, ahol SIM kártyát is csak igazolvánnyal vehetsz (pl. Japán, Korea). Annyit lehet, hogy valaki más online profilját ellopják, és arra tesznek ki "illegális" tartalmakat.
A külföldi szociális hálózatok, fájlmegosztók, videómegosztók, levelezők (többé-kevésbé) használata meg ugye tiltott, ahogy idén év elejétől a VPN kapcsolatokat is gőzerővel próbálják tiltani, PPTP esetén egész hatékonyan, az L2TP sem mindig megy, az OpenVPN még tartja magát.

Szóval viszlát, és köszi a halakat!

(#132) Seirus


Seirus
tag

Többször is olvastam olyasmit, hogy "Kínában legalább bevallják", de szerintem nem értitek a lényeget.
Pont az a szörnyű ebben, hogy ott nyíltan meg lehet ezt csinálni. Az EU-ban meg az USA-ban azért mennek pusmusban az ilyen dolgok, mert ott még tartanak a néptől, avagy"nyomokban demokráciát tartamazhat".

Telefonszám adatlapomon.

(#134) GuMipOkE válasza Fred23 (#133) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

Az első ember, aki itt európában valami hasonló pontozásos rendszert gondolna bevezetni, azzal szemben az lenne a legjobb, ha a közérdekből gyorsított eljárásban kollektíve meglincselné a népharag, mielőtt további agyhalottak látnának benne fantáziát. :W

(#135) Fred23 válasza GuMipOkE (#134) üzenetére


Fred23
nagyúr

A jövőt nézve nekem az ugrott be, hogy a felcsúti kisvasút kipróbálását még addig kéne abszolválnom, amíg ez lehetséges. :D :DDD

(#136) Victor Súgó válasza Seirus (#132) üzenetére


Victor Súgó
junior tag

Nem értek egyet. Ha titokban csinálják, akkor sokan csak legyintenek, hogy konteo...
Mondjuk annyira durván, mint a jelek szerint Kínában, talán még nem csinálják máshol.

(#137) Fred23


Fred23
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.