Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) iMaverick


iMaverick
addikt

Nem kis munka lehetett ezt összerakni! Gratula! :R

Nekem is hasonló álláspontom volt eddig (csak tesztek nélkül, érzetre): munkára-netezni-filmezni jó az XP. Játékra (ha más nem a DX10 és a 3 GB-nál több memória miatt) 64bites Vista...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#3) Kleroo


Kleroo
veterán

ÜDV!
Rengeteg munkád lehetett vele. Először: GRATULÁLOK!
A konklúzióiddal én speciel nem értek egyet több esetben.
Az a nehéz az oprendszerek tesztelésénél, hogy a legtöbb a rajta futtatott szoftverektől függ.
Lás pl a játékok. Sok újabb fejlesztésű játék már le se xarja az xp-t, más sokáig fejlesztett játékok(pl UT3) pedig még profitálnak is belőle.
Vagy ottvan pl a memóriahasználat is. Az Xp-nek a Vistához képest sokkal kevesebb biztonsági, kényelmi funkicója van.A viste pedig fölig van velük(ami engem spec eszméletlenül idegesít(ett) de sok laiusnak biztos segítség)
Az én konklúzióm az lenne, hogy nincs érteleme már az Xp-vel vacakolni(főleg a 4giga ram korlát miatt) hisz alig-alig van előnye a vistával szemben, ami lassan megkapja az sp2-t.
A vista jó oprendszer lenne mindenkinek, ha a telepítésnél be lehetne pipálni hogy mi kell majd neki a későbbiekben és akkor nem lesz tele felesleges vacakságokkal.
De ha útólag kiszedjük belőle őket, akkor SZVSZ sokkal jobb, szebb, funkciógazdagabb oprenszert kapunk
A win7 pedig már béta állapotban is felveszi a versenyt Pityuskával a grafikokonkon, de átlag használatban a legtöbb user szerint az Xp-nél is kényelmesebb, jobb.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#4) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Szerintem is rengeteg munka lehetett vele.. Minden elismeresem.... :R

(#5) LLKobe


LLKobe
veterán

Gratula szép írás :C Az a baj hogy rengeteg mindentől függenek az eredmények. Pl. driverektől sokminden függ, mert ha ugyanazokat használtad mind3 rendszernél az a hiteles összehasonlítható eredmény, viszont minden oprendszerhez más driver verzió a leggyorsabb... Én speciel nagyon elégedett vagyok a Vistával, (egy apróságtól eltekintve...) és ha lesz Win7 szerintem váltok is arra....

Ja és egy megjegyzés: a gépeden van még mit állítgatni mert ugyanolyan lapunk van, neked jobb a procid, a tesztekben mégis elég gyengén teljesít, még az én gagyibb gépem is gyorsabb... Olvass utána :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6) luw2win


luw2win
őstag

Én amikor feltettem a win7-et és egy 700mb-os iso-t csomagoltam ki, akkor a win7 győzött 10mp-vel a winXP SP2 ellen.

Amúgy grat az íráshoz :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#7) sagesz93


sagesz93
addikt

Szép írás, elég sok munkádba kerülhetett :R
Nekem vistám van, nem bántam meg hogy fél éve felraktam, és semmi bajom nincs vele.(azé nekem sincs bika gépem.)
Majd megvárom hogy kijöjjön a végleges win7 és akkor majd azt rakom fel. A bétával nem szenvedek. :K

(#8) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Jó kis írás :)

Egy dolgot megkérdeznék, hogy hogy hoztál ki az UT3-ból DX10-et? Mert ezt már sok helyen megkérdeztem, de sehol sem kapok rá választ :D

Mert én akármit csináltam vele, rivatuner mindig d3d9-et írt, akármit átírtam a cfg-ben (allow d3d10 pl), akkor is d3d9-ben futott. Szal erre kíváncsi lennék :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9) D1Rect


D1Rect
félisten

Sok meló lehetett, a következtetéssel nem értek egyet, de a cikk jó. :R

(#10) Hunter2


Hunter2
addikt

Vista alá kicsit sovány az az 1x2Gb memória. Egyébként jó cikk.

(#11) CreMindES


CreMindES
csendes tag

Én Windows 7 Rc (built 7100) használok. És szerintem ez a legtutibb (a bétából hiányzik 2 dolog eddig). Nagyon szerettem az XP-t, (és emlékezzünk vissza, hogy utáltuk, amikor kijött, és szépen lassan hogyan szerettük meg), de egy idő után az ember megunja, és többet szeretne. Azért nem szabad elfelejtkezni, hogy a Windows 7 mennyivel többet kínál az XP-nél, az lenne a fura, ha ezt ugyanolyan forrásból meg tudná csinálni. Ha azt szeretnéd, hogy az alap rendszer keveset egyen, tegyél fel 98-at. Egyébként tényleg szép munka az összehasonlítást megcsinálni. Csak picit szubjektív lett, egy oprendszer ettől sokkal sokkal több, majd rájössz:)

Üdv.: CreMindES

(#12) Sweet Lou 6 válasza LLKobe (#5) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Szerintem azért gyorsabb memóriabenchmarkoknál a géped, mert neked Dual Channelbe mennek a ramjaid, míg neki SingelChannelbe.

sweetlou6.wordpress.com

(#13) vPhis


vPhis
aktív tag

nincs bootup idő. hát kéremszépen csak arra voltam kiváncsi

(#14) dudika10 válasza vPhis (#13) üzenetére


dudika10
veterán

Nekem is csak az hiányzott a cikkből. :K
Egyébként egy szinte mindenre kiterjedő nagyszerű írás, gratulálok hozzá. :R

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Majd csinálj egy tesztet a végleges hetessel is! :))

Egy Boot Time-ra én is kíváncsi lettem volna.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#16) wednesday


wednesday
őstag

Jó kis teszt, gratulálok. :R
Abba tényleg van igazság, hogy minden program eltérő lehet az egyes Win verzióknál. De a kérdésre megadja a választ. Hiszen az a végső kérdés, hogy melyik rendszer a gyorsabb? És ez az OS-hez használt programokat és drivereket is jelenti. Mivel így használjuk a való életben is.
Logikus, hogy nem lehet Xp-hez win 7 beta drivert feltenni. :D
De én is a Win7-tel megelégedők táborát gyarapítom. Használható és megbízható, ennyi elég.

Egy kérdés? Mind három OS 32bites volt?

[ Szerkesztve ]

(#17) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

ha érdekel valakit itt a saját boot time:

p4 2.77ghz
1,5gb ddr
seagate 120gb 2mb

xp: 1m 7s
vista: 1m 34s
win7: 1m 4s

egyébként jó cikk, grat :)

[ Szerkesztve ]

(#18) pincehely


pincehely
addikt

Én csak Win 7 boot időről számolhatok be.
C2D E 8200@3400mhz
4giga Geil ultra@1090mhz
Sapphire 4850
Asus P5QL-Pro
Samsung F1 640g

A mért idő: 22 sec

Ez feldriverezve, programokkal telitűzdelve, játékokkal megtoldva, 3 hete használva elsődleges oprendszerként használva.

mod: kb 6sec a leállási idő.

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#19) tcp


tcp
tag

a drivereknél azért ne felejtsük el, hogy az igazán w7-re optimalizált cuccok még nem jöttek ki. Persze, a w7 rengeteg modern eszközhöz tartalmaz natív drivert, és a vistás cuccokkal is elgurul, vagy akár már vannak is w7-es driverek, de azért az igazán w7-re kihegyezettek majd bőven az oprendszer megjelenése után fognak jönni (az első körben ugye a hardver gyártók arra koncentrálnak, hogy fusson minden, aztán amikor ez megvan, akkor kezdenek el apróságokat finomhangolni a meghajtókon).

(#20) Taranti


Taranti
senior tag

Sztem szerencsésebb lett volna 2*1GB RAM-ot használnod, a P31-es rendszert úgysem tudod bővíteni +2GB-vel (ha ez volt az eredeti szándékod).

Ugyanúgy, a P31-hez használt ICH7 déli híd öreg darab, de hát ezt adja hozzá az Intel, és lehet, hogy ez már hátráltatja az újabb oprendszereket (csak elméleti felvetés, ilyen irányú tesztet nem láttam).

Gyanítom, kicsi plusz befektetés árán (~5000), jobban járhatsz egy p43-as Giga lappal.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#21) dragonfx


dragonfx
veterán

mindent elmond hogy régi rendszer akármiben is jobb tud lenni mint 2 újabb társa....amiből vistát vagy win7et vesz valaki vesz egy combosabb vga.t és el van intézve a játék gond is azonos körülmények között.ennyi.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#22) KINKY_007


KINKY_007
aktív tag

A mindennapi használatnál még annyi kiegészítés nem ártana, hogy a WinRAR 3.71-es változata is már kissé régi, már a 3.90-nél tart a számozás, ami jónéhány sebességet befolyásoló újítást tartalmaz:
Újítások a WinRAR 3.90-ben

Az operációs rendszer választásnál a konfig is nagyban befolyásol, mert azért 4 GB RAM felett már nem 32 bites rendszert illik használni...

[ Szerkesztve ]

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#23) Sundesz válasza Taranti (#20) üzenetére


Sundesz
őstag

2*2 GB mehet minden további nélkül a P31-es lapokban, de az a plafon is egyben.

Hörcsög Powa'

(#24) serwer


serwer
csendes tag

Mint minden hasonló cikknél, itt is a történet továbbfűzése jelenik meg a posztokban. Pedig a lényeg az, hogy adott hardveren melyik oprendszer teljesít jobban cikkíráskor. Következő havi teszteket a következő hónapban lehet megcsinálni. :)
Egyébként köszönöm az írást, alátámasztottad azt a véleményemet, hogy ma még mindig az XP a nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#25) whiz


whiz
aktív tag

Engem az lepett meg, hogy mennyire lemaradt a vista (meg a 7 is) az everest processzortesztekben. Talán ennek köszönhető a winrar bench hasonló eredménye is? Mert azért elég durva különbségeket mutat...

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#26) 30z.Samu válasza whiz (#25) üzenetére


30z.Samu
félisten

Engem meg azért nem lepett meg, mert az XP kb 8 éves rendszer és a mostani konfigok röhögve elfuttatják a rendszert. DE! Azt sem szabad elfelejteni, hogy akkoriban pedig az XP volt a lassabb és az elődök a gyorsabbak.

Sic Parvis Magna

(#27) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Kár hogy a mérések egy része rossz koncepciójú. A böngésző processzorterhelését így nem lehet mérni, mert ugrál 0-5% között, az hogy mit kapsz el, szerencse kérdése. Ugyanígy az, hogy az xp-ben 160-as max fps-t kapsz, 7-ben pedig csak 61-et, az nem jelenti azt hogy az xp jobb lenne. Van egy tft monitorod, ami megjelenít 60 képkockát másodpercenként, mindegy mennyit küldesz neki. szóval 60fps felett az átlag sokkal fontossabb részemről.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#28) bozont


bozont
veterán

Köszi az írást nagyon jó lett és pont aktuális. :R Nagyon kíváncsi vagyok már a Win 7-re, de játék szempontjából a 2 giga ram miatt még hezitáltam kicsit, viszont úgy tűnik nem lassul sokat (sőt néha a min fps az új rendszernél a legmagasabb és az sem mindegy). Már csak azt remélem lesz az alaplapomhoz megfelelő driver.

Ja igen, itt már nem kell az a dual core optimizer amd processzor esetén mint az xp-nél ugye?

[ Szerkesztve ]

(#29) 30z.Samu válasza bozont (#28) üzenetére


30z.Samu
félisten

A Vistánál sem kell már. :)

Sic Parvis Magna

(#30) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Jó írás!
Speeedfire ment egy pü! :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#31) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Ez nagyon f@sza írás! Látszik, hogy játékra sokkal jobb a Win 7 induláskor mint a Vista volt ugyanekkor. Szeritem 7 lesz a játék oprendszer amint lehet.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#32) Thunderzolee

nLite
vLite
7Lite? :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#33) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Jo kis teszt!

Engedj meg egy kis kukacoskodast... Ha kikapcsolod a "Superfetch"-t vistan, akkor maris kulturaltabban "zabalja" fel a memoriat az OS... ;)

Tobbieknek is jotanacs ;)

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#34) Gergő_ válasza luw2win (#6) üzenetére


Gergő_
őstag

upsz privátba ment volna :B

[ Szerkesztve ]

(#35) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

köszönöm a dicsérő "szavakat"

pár válasz 1 hsz-be ömlesztve :DDD

-32 bites volt mind3 rendszer (2 giga ramom van, ezért nekem elég a 32 bit)
-azért vettem 1*2 gb ramot mert később akarok hozzá venni még 2őt és a hivatalos oldalon ezt írták h nem támogatja az alaplap a 4*1gb-ot
-boot time-ot azért nem csináltam mert néhány másodperc eltérés nem annyira zavaró számomra
-ut 3 dx10 kérdése, én neten találtam hozzás benchmark progit és ott be lehetett állítani h dx 10, játék alatt nem tudom hogy oldható meg
-valószínű azért volt gyorsabb nálad a memória kezelés mert 2*1 gb ramot használsz 1000+os órajellel
-driver kérdésben igazatok van minden rendszerre más driver a jobb de akkor nem lett volna hiteles a teszt ha mindegyikhez másikat használtam volna

remélem mindenkinek válaszoltam :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#36) leviske


leviske
veterán

Köszönjük! :R

Végre egy mérvadó összehasonlítás. Bár a konklúzióval én sem értek teljes mértékben egyet.. :)

(#37) garferi


garferi
csendes tag

Szia! Grat az íráshoz! Egy tanács: ha szeretnéd a legtöbbet kihozni a gépedből akkor tegyél be egy SATA-s vinyót az oprendszer számára. Üdv!

(#38) bozont válasza _ocsisajt (#33) üzenetére


bozont
veterán

Ahogy hallottam inkább jobban kihasználja a memóriát, nem pedig felzabálja. Az meg nem mindegy hogy most 4gigából felet használ vagy 1gigát? Ha kell úgyis felszabadítja amennyire szükség van.

(#39) batnor


batnor
csendes tag

Teszt némelyik rész érdekes volt,de a memóriakezeléssel én is vitába szállok, ugyanis a vista és 7 lefoglal magának egy kevéske memóriát attól függöen mennyi a maximális fizikai memóriád tehát 2gb 600mb-t 4gb-nál már 1,2gb-t fog lefoglalni,de ezt a játék indulásánál azonnal felszabadítja amit meg is lehet tekinteni.

Az írás attól függetlenül tetszett bár tényleg némelyik progi régi volt.

ui.: Jah és ne vegyél plusz 2 giga ramot mert amedig egy játékgyártócég sem ír 64bites játékot addig a játékok maximálisan 4 gigabájtot tudnak megcímezni, ami a memória(ram) és a videókártya ramjából adódik össze tehát 512-s vidkari mellé 3,5 gb ramot tehetsz utána már csak felesleg lesz és sajna manapság kevés a 64 bites játék de még programok terén sem állunk valami fényesen.

batnor

(#40) dudo


dudo
tag

Jó lesz ez a W7, ha minden jól alakul szert tehet olyan megbecsülésre mint az XP.

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#41) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

memória használatban az Xp jócskán kevesebbet használt fel, míg a Vista és a Win 7 rendszereknek plusz 300 MB-ra volt szükségük.
Nem használ fel többet, csak mivel más a memória kezelésük, ez így látszik. A Vista és a Win7 az üres memóriát is felhasználja, előre betölt fileokat amit úgy vél hogy használni fogsz, de ez csak cache, bármikor dobható, felszabadítható memória.

---

batnor:
Jah és ne vegyél plusz 2 giga ramot mert amedig egy játékgyártócég sem ír 64bites játékot addig a játékok maximálisan 4 gigabájtot tudnak megcímezni
Viszont lehet memóriába swappelni, amivel kijátszhatod a 4 GB-os memória limitet 32 bites programoknál is.

[ Szerkesztve ]

(#42) orionstar válasza batnor (#39) üzenetére


orionstar
csendes tag

Grat a teszthez a készítőnek! Én a Vistával is teljesen elégedett voltam, a 7-essel meg pláne... máj. 5-én végleg lecserélem a vistát, amint lesz RC mindenkinek :)
----------------------------------------------
Lehet, hogy a játékok nagy része nem használja ki a 4GB ram adta lehetőségeket, de nem csak játék fut a gépeken kérem, pl nekem szokásom, hogy nyitva hagyok mindenfélét a gépen: media player miközben hd-s videó van benne, zenelejátszó, photoshop néha több ezerszer több ezer pixeles képekkel, weblapszerkesztő progi és hasonlók... A lényeg az, hogy jó az a négy giga játékhoz is, ilyen esetekben... ugyan nem a játék használja fel, de legalább több marad neki... :)

[ Szerkesztve ]

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

(#43) Chapell


Chapell
aktív tag

Ne felejtsük azért el, hogy XP-re 8 év volt rendes drivereket írni, Windows7-el egyelőre még a VGA driverek is hadilábon állnak. (példaként a win7-hez készült wddm 1.1 driverek kb ötödére csökkentik a memóriafelhasználását a grafikus alrendszernek, mint a wddm 1.0-vista/xp driverek ugyanúgy win7 alatt)

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#44) _ocsisajt válasza bozont (#38) üzenetére


_ocsisajt
őstag

(enis elolvstam a marketing rizsat errol a "remek" ficsorrol...)
enmeg nem hallottam, hanem hasznalom es joval porgosebb a rendszer igy... amig be volt kapcsolva a superfetch, "darabosabb" volt a rendszer... allandoan egett a HD ledecske...(baromi idegesito) meg total IDLE-ben is!

(ps:meg SSD elott "tesztelgettem" hogyan is jo a rendszer... ugyanugy szar volt, lassu... mostmar jo(bb) :B )

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#45) _ocsisajt válasza Dr. Akula (#41) üzenetére


_ocsisajt
őstag

mint a 44esben is irtam, engem baromira idegesitett, hogy mindig 1-2 megz szabad memo volt es halalra tekerte a vinyot a rendszer... minden olyan darabos, lassu volt... mostmar van boven szabad memoria es erezhetoen jobb lett a sebesseg is :B

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#46) Polllen


Polllen
nagyúr

Üdv!

Sztem is jó kis írás lett és sok munka volt vele, de így (nekem) kevés az összehasonlítás, ez alapján nem tudnék dönteni... (pl. telepítési idő, fájlműveletek, boot idő, program indulások, stb...)

A végkövetkeztetéssel sem értek teljesen egyet, pont azért mert szvsz túl sok tényezőt hagysz ki. (ide már belepakolnám a kezelőfelülettől kezdve a supportot is)

Csak én nem találtam meg, hogy milyen vga drivereket használtál a játékokhoz? No meg a progiknál tényleg használhattál volna mindenből aktuális verziót, így picit csalóka is lehet a mért eredmény.

És ha tényleg csak ennyire a számok, akkor próbálj ki legalább egy ubuntut-t is :))

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#47) mob_zzz


mob_zzz
aktív tag

Szerintem a cím pontosabb lenne így: Windowsok harca.

Plusz elég fontos még oprendszereknél, hogy hogyan alakul az akkuidő (tudom ez asztalival nem tesztelhető). Érdekes, hogy a Vistát mindenki ostorozza, hogy sok erőforrást feleslegesen foglal le, az eddig hallott beszámolók alapján viszont minimum 10-20%-kal tovább bírja akkuról egy laptop vele...

szerk.: XP-vel összehasonlítva

[ Szerkesztve ]

(#48) dudi


dudi
senior tag

hát nekem 8510w-vel vista 4:10, xp-vel meg 5óra felett van kicsivel minimum terhelés mellett az akkuidő.
Úgyhogy nálam ez a megállapítás nagyon nem igaz. Win7-tel még nem próbáltam, majd idővel ;]

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#49) Thunderzolee válasza garferi (#37) üzenetére

Ezt valaki elmagyarázná nekem? :F
Azon kívül, h azonos kábelen levő HDD-ről HDD-re való másolás sebessége nem fog megfeleződni (lévén, h azonos kábelen nem is lesz két HDD), de ezen kívül mit gyorsít a SATA winchester? :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#50) Speeedfire válasza Polllen (#46) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

catalyst 9.4-et használtam, javítom a cikkben is mert kimaradt
a kezelőfelület meg a support azért maradt ki mert mint írtam is a cikkben engem a rendszer gyorsasága érdekelt
használok ubuntut is ;]

többen is írták h régebbi programokkal teszteltem és h ez így nem igazán jó
szerintem meg így is mérvadó lehet a cikk, ugyanis mind1iknél azt a programot használtam

satás vinyó +2gb memória cpu tuning folyamatban van csak mindenhez zseton kell és mostanában eléggé kevés van belőle :O

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.