Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Miért csak akkor működik ez, ha a baleset már megtörtént? Egy embernek akár meg kell halnia ehhez? Ha valaki részegen nem okozott balesetet, attól még részeg volt. Aki a telefonját nyomkodja mások életének kockáztatásával attól vegyék el a jogsit/kapjon pénzbüntetést/börtönt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2) electrodoki válasza Apollyon (#1) üzenetére


electrodoki
aktív tag

+1!!! Ez ennyi!!!

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#3) dajkopali válasza Apollyon (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

ha jól sejtem, e mögött egy nagyon fontos különbség rejlik, amit az európaiak, főként a kelet-európaiak nem nagyon értenek
az USA-ban - néhány speciális helyzettől eltekintve - nincs olyan, hogy "igazoltatás"
a rendőr csak akkor állít meg, ha szabálytalankodsz: ha hullarészeg vagy, de nyílegyenesen vezetsz, nem okozol balesetet, nem szabálytalankodsz, akkor nem fog megállítani, nem is teheti
akkor joga és kötelessége, ha egyértelmű, hogy valami szabálytalant csinálsz, illetve veszélyezteted magad vagy a mások életét

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#4) mildwood válasza dajkopali (#3) üzenetére


mildwood
tag

Ezt nem tudtam. Érdekes...pedig filmekbe sokszor csak úgy leállítják az autósokat (aztán jól kinyírják őket...ha.ha.) de akkor ez így tényleg nem egy nagy kunszt...én azt sem értem, nálunk miért mindíg a sofőr a hibás ha gyalogossal ütközik...ha pl egy részeg hajléktalan fetreng az úton éjszaka, akkor is téges *öhömm* meg, meg amikor egy zombi fészbúkmájer lemászik eléd akkor is...

[ Szerkesztve ]

P

(#5) dabadab válasza mildwood (#4) üzenetére


dabadab
titán

"Érdekes...pedig filmekbe sokszor csak úgy leállítják az autósokat"

Én ilyet még nem láttam. Ha megállítják őket, akkor azért, mert:
1. szabálytalankodtak
2 valakit keresnek és útlezárás van
3. - Miért állított meg?
- Mert rossz a féklámpája.
- De nem is rossz!
(reccs)
- De igen!

"én azt sem értem, nálunk miért mindíg a sofőr a hibás ha gyalogossal ütközik..."

Ezt nem csak hogy nem érted, de nincs is így.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#6) #56573440


#56573440
törölt tag

nem értem minek kell ennyit vergődni ezen.

megoldás egyszerűen. teljesen egyértelműen agyon lehetne bírságolni a népet.

(#7) pomorski válasza electrodoki (#2) üzenetére


pomorski
őstag

Igen, így van! Azt azért óvatosan megjegyzem, hogy nekem speciel az sem nagyon tetszik, hogy egyik-másik sofőr vezetés közben könyvet olvas (vagy papír alapút, vagy elektronikusat) az autópályán. Tempomatal megy, alig-alig kell kormányozni, néha az útra oda-oda pillant... Nem okoz balesetet, minden oké. De ha egyszer igen?! (Majd figyeljétek meg, ha autópályán jöttök-mentek, hogy ez is előfordul időnként...)

(#8) Apollyon válasza dajkopali (#3) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ezzel tisztában vagyok. De ha nincs elsötétítve a szélvédő, akkor lehet látni hogy a driver nem az utat nézi, hanem maga elé, vagy a kezébe. Minden bizonnyal a telefonját nyomogatja. Szerintem ezt könnyen ki lehet szúrni, és mivel ma ez a telefonyomogatósdi a trend erre rá tudnának menni keményen. Márpedig ha valaki láthatóan nem figyel oda a vezetésre az már elég indok hogy igazoltassák.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#9) hjanos1


hjanos1
senior tag

Teljesen megértem, hogy miért vezetnék be, viszont azt már nem tudom, hogy kivitelezni lehet-e. A legtöbbször már mobilneten keresztül megy a chatelés, és még ha szolgáltatótól le is tudnák kérni, hogy volt-e adatforgalom a baleset pillanatában, nem tudnák eldönteni, hogy az ténylegesen a sofőr volt vagy csak háttérben szinkronizált a telefon.

The Factory Must Grow

(#10) Syl


Syl
nagyúr

Hm, akkor New Yorkban engedékenyebbek, mint Connecticut-ban: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11) #79335424 válasza hjanos1 (#9) üzenetére


#79335424
törölt tag

Továbbá, hogyan ellenőrzik, hogy a chat alkalmazáshoz használt-e szövegfelolvasót, vagy diktálás módot? Én kamionozok. Vezetés közben nem szoktam olvasni, de Maris jópár könyvet felolvasott már nekem.

(#12) DraXoN válasza Apollyon (#8) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Én is láttam már ilyet... egyszer séta közben láttam, hogy az egyik emberke így vezet, hogy megy az autóval, a kormányra támasztva egy könyv... azt bámulta, miközben haladt előre... meredek volt, nem szívesen mentem volna át előtte zebrán, vagy jöttem volna vele szembe autóval...

Azért az a régi szoc. "oktatófilm" ... nagy amikor a páncéllal beszállna a kispolszkiba... valószínű nem sikerült azért vágták meg, de azért poén :D
Egyébként jó egyik-másik ilyen "oktatófilm", sok még ma is aktuális és ajánlom megnézésre őket.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#13) mildwood válasza DraXoN (#12) üzenetére


mildwood
tag

Adsz valami támpontot hol keressem? Túl fiatal vagyok, hogy vágjam, de nem akarol kimaradni a jóból :D

P

(#14) #48525824 válasza DraXoN (#12) üzenetére


#48525824
törölt tag

egy éve, határ úton bringázok egy autó mögött, kicsit szeszélyesen kitért jobbra vagy balra és elég lassan is ment, mikor melléértem benézek, csávó átnyúlt a kormányon, fogta a tabot és nézett valami filmet.

[ Szerkesztve ]

(#15) Syl válasza #48525824 (#14) üzenetére


Syl
nagyúr

Az ilyen miért nem töri ki a nyakát az első kanyarban? :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16) Szmeby


Szmeby
tag

Nagyon helyes! Minden csetelőt alkohol-elvonóra! :))

(#17) edward2


edward2
addikt

Ha jól végiggondoljuk lassan a részeg sofőr jobb mint a mobilon pötyögő mert amíg a részeg mondjuk próbál haladni és figyel az úton addig a mobilos totál fosik az egészre :D

(#18) DraXoN válasza mildwood (#13) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Ezekre gondolsz?

Közlekedés télen
Vezetés ködben

De van nagyon sok ilyen archív holmi a youtubeon, de ha ezerke rámész oldalt már kiad egy csomó más dolgot is.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#19) kymera válasza electrodoki (#2) üzenetére


kymera
senior tag

+1 , Detto !

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.