Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

Akinek lenne bármi gondolata a témával kapcsolatban, kérem mellőzze a politikát. Amenyiben én utaltam rá (2mondat) azok tények voltak. Nincs benne semmi vitatható!

Köszönöm!

(#2) twollah


twollah
nagyúr

Nem kell ide Olimpia es teli, se nyari.
Nem kell, hogy jo magyar szokas szerint ujra szetlopkodjak az adofizetok penzet.
Mennyi ideje epitik (epitenek) a 4es metrot?
Es akkor Olimpia?
Ha most ebben a szent pillanatban nekiallnanak akkor se lenne kesz 2020ra.

(#3) Crystalheart válasza Dany007 (#1) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ma nincs olyan dolog itthon, ami politikától független volna... :)

(#4) LJ.


LJ.
tag

az írás nagyon helyes, én is csak egyetérteni tudok minden gondolattal. sajnos... :(

(#5) Vladi


Vladi
nagyúr

Most kezdődik a Roma - Milan olasz bajnoki meccs. Hogy miért érdekes ez most?
Mert gyönyörű totálképeket mutatnak a Stadio Olimpicoból. Ránézek és csak röhögni bírok a Budapesti Olimpia gondolatán...

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Ugyse fogjuk megkapni sose az olimpia rendezési jogát. A stadionok botrányos állapotba vannak, először talán azokat kéne megcsinálni, és akkor talán lenne 1-2% esélyünk.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#7) DArchAngel


DArchAngel
tag

Sem gazdag, sem nagy ország nem vagyunk.
Nem kell Olimpia. Majd ha meg bírjuk csinálni anélkül, hogy belegebenénk.
Egyszerűen nem értem, miért kell ezt erőltetni. Ezt az energiát kérném az árvízvédelmi gátak rendbetételére és a környezetvédelemre fordítani. Tudom, az nem olyan hangzatos, mint az Olimpia, de - szerény véleményem szerint - jelenleg többre mennénk vele.

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#8) Hakudoshi


Hakudoshi
tag

Igen szomorú, de sajnos ez esetben is igazad van. :(

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#9) bbandi


bbandi
tag

Egy érv van az olimpia mellett: fölvirágoztatná Budapestet (és esetleg környékét) turisztikai szempontból, akár hosszú távon is. És nagyon érik már a kelet-európai olimpia, mondjuk valószínűleg Prága lesz alkalomadtán a befutó, amivel még több turistát csal el Budapesttől. Viszont tény, hogy az országot végleg csődbe rántaná az olimpia.

Egyet kihagytál az elején: az 1920-as olimpiát, aminek el is nyerte Bp a rendezési jogát - aztán vesztettünk egy háborút, és részt se vehetett az ország

(#10) bambano válasza bbandi (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Mitől virágoztatná fel Budapestet, ha megfojtják a gazdaságot az olimpia költségeivel?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) twollah válasza bambano (#10) üzenetére


twollah
nagyúr

Arrol nem beszel senki sosem, hogy a felepitett stadionokat az Olimpia utan is hasznositani kell, hogy ne legyen veszteseges a fenntartasuk.

Errol nem akar beszelni senki sosem.

Csak arrol, hogy milyen jo lenne nekunk egy Olimpia.

Apropo errol nem lehet kiirni nepszavazast, hogy 100 evre megtiltsak meg a gondolatat is annak, hogy Olimpiat rendezzunk?

(#12) Dany007


Dany007
veterán

Köszönöm a sok hsz-t. Nem is hittem volna, hogy ennyien gondolkodnak hasonlóan / talán reaálisan ebben a kérdésben.

@bbandi: azt én se értem, hogy virágoztatná fel pestet hosszú távon? Az okés, hogy kicsivel előtte, meg utánna is lenne látogatottság... De aztán ennyi. Nem hallottam még olyan tanulmányról vagy felmérésről ami a turizmus növekedését mutatta volna egy adott városban az olimpia hatására.
Másrészt ennyi pénzből már talán lehetne építeni valami világi nevezetességet felhőkarcolót vagy egyebet, ami tényleg világhírű és tartós is lehetne. Persze ennek se lenne több értelme, de mindenképpen tartósabb mint egy olimpia.

Arról én se hallottam sehol sem, hogy mire hasznosítanák azt a rengeteg csarnokot és épületet miután vége az olimpiának. Nembeszélve a hotelekről. Ezért is próbáltam hangsúlyt fektetni erre az írásban.
Hozzátéve, hogy a most meglévő sportpályákon már az is nagy szám ha egy meccsen vannak 7-8 ezren. Akkor micsinálnának az építendő 60-80 ezer fős stadionokkal?

[ Szerkesztve ]

(#13) keIdor


keIdor
titán

Nálunk sose lesz Olimpia, jelenleg az EU legallján vagyunk, és szerintem Románia és Bulgária is sokkal esélyesebb lenne a 2020-as Olimpiára...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14) concret_hp válasza twollah (#11) üzenetére


concret_hp
addikt

mondjuk kb. 1db nagy stadiont kéne építeni, ami ~100 ezer férőhelyes lenne, meg pár (2-3) max 10 ezrest. kétségtelen, hogy ez is sok, bár azért évente többször megtellik a sportaréna is :)

kétségtelen, hogy iszonyatos pénzbe kerülne és 2020 sem lehet reális. 2024 ill. utána talán, ha sikerül valamennyire felzárkóznunk nyugat európához.

miért lehetne itt olimpia?
azért akár hogyan is, sportnagyhatalom vagyunk, hihetetlen nagy sportmúlttal országunk méreteihez képest.
a volt keleti tömbben még nem volt nyári olimpia
sportrendezvények szervezésében is jók vagyunk lásd: úszóeb, atlétika vb, öttusa vb etc.

miért ne lehetne?
infrastruktúrálisan hihetetlen sokat kellene még fejlődni (annak a rengeteg pénzek a nagyrésze (3/4) nem arra a pár sportcsarnokra menne el). (ezeket viszont olimpia nélkül is meg kell valósítani előbb-utóbb, mert Bp. kezd katasztrófális lenni, viszont ha lenne egy határidő, hogy na eddigre aztán meg kell cisnálni, talán gyorsítana rajta)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15) Dany007 válasza concret_hp (#14) üzenetére


Dany007
veterán

Hehe : ) Értem az elképzelést. Valójában én is örülnék neki ha sikerülne normális körülmények között olimpiát rendezni.
Viszont nem csak 1-2 nagy csarnokra lenne szükség.
Sport rendezvénbyekben is bénák vagyunk, lásd a legutobbi úszó Eb körüli balhékat. Aki nem emlékezne rá, polgármesteri közbenjárással is éppen csak hogy be tudták fejezni határidőre. Ez nagyon negatív referencia.
Így van a 4600 milliárdból 3700 az infrastruktúra része. De vegyük bele az inflációt, és azt, hogy a project végére mennyivel nőlnek meg a költségek. Nem hinném, hogy 4600-ból kijönne. Arról nem is beszélve, hogy nem véletlenül nem kezdenek egyből a 4-es metró után egy 5-ösbe... Márpedig ha olimpiát akarnak, akkor azt kéne...Szal érted, ha a főváros amúgy is megcsinálná ezeket, akkor már rég dolgoznia kéne rajta. De még a nullás körgyűrü is messze van a késztől...
Nem hinném, hogy eladósodás, vagy adó emelés nélkül lehetséges lenne ez.

(#16) orbano


orbano
félisten

A cikk azlrt kifelejti, hogy elég jelentős támogatást kapnánk a szükséges fejlesztésekhez, aminek java részét az olimpián kívül is használhatnánk. Ezen felül további sportrendezvények lebonyolítására lenne magyarországon lehetőség. Rengeteg olyan beruházás valósulna meg, amik amúgy is kellenének az országnak, budapestnek, csak így még támogatást is kapunk mellé.

Ha pedig egy nagy cégnek van 150 milliós tartozása, akkor mit csinál? Keres befektetőket, hogy fellendítse a bizniszt. Na az olimpia bevállalása ezzel analóg...

Szerintem pedig ez egy elég nagy lehetőség egy országnak, akár nagy, akár kicsi. Ha kicsi, pláne. Ha pedig sikerül, azért lássuk be, az elég sokat dobna az ország imidzsén. Persze ehhez az emberek összefogása kéne. ami nincs, és ez ennek a nemzetnek a nagy baja. iylen itt nincs. mindenki fikázik mindenkit. és kifújt.

A vér nem válik VAZZE!™

(#17) orbano válasza keIdor (#13) üzenetére


orbano
félisten

Persze, mert tele van ez az ország olyan emberekkel, akik saját magukat fikázzák. Elvégre vazze, ez az ország emberekből áll, ők alkotják azt. Ha fikázod, akkor nézz magadba, mert 1:10000000 arányban hozzájárulsz ahhoz, hogy ilyen.

Miért nem mondja mindenki azt: igen, szeretem ezt az országot, és szeretném, ha újra büszke lehetnék rá, ha kimegyek ámerikába (mondjuk nem kell ilyen messze menni), akkor ne nézzenek rám hülyén, ha azt mondom Budapestről jövök. Inkább fizetek 2%-kal több adót, mert annyi még belefér, csak legyen ennek az országnak jó. Mert akkor majd nekem is jó lesz. De nem ez megy hanem az, hogy jajj nem fogom tudni befizetni a plazmatévém következő havi törlesztőrészletét, ha nem csalom el az áfabevallásom legalább felét.

Bocs ha egy kicsit agresszív a fogalmazásmódom, de eléggé feldühít ez a téma mindig.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18) Crystalheart válasza orbano (#16) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az a néhány probléma áll fönn, hogy a mai hozzáállást ismerve, az Olimpia is a négyesmetró szintjén játszódna le. Megkapnánk/meglenne a pénz, aztán elhózódna 2028-ig is, aztán kiderülne, hogy még többe kerül, úgy 8000 milliárdba, aztán még rosszul terveznek valamit... Áh, így nem lehet. Hiába, sajnos erről politikától függetlenül nem lehet beszélni: amíg nincs egy megbízható kormány, ami megváltoztatja az ország hozzáállását, és mellékesen megjavítja a turisztikát valamennyire, addig nem is érdemes belekezdeni. Addig ez csak egy újabb terep volna a pénzek elnyelésének...

(#19) 30z.Samu válasza keIdor (#13) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hát igen! Románia csak 1 éve EU-s, de már 2x jobban állnak, mint mi. :(

Sic Parvis Magna

(#20) Alchemist


Alchemist
addikt

És igazából az olimpiai mozgalom is mára már inkább egy pénzéhes maffiára emlékeztet, semmint a coubertini szellemiségre.
Szűk száz éve, mint olimpiai alapító, joggal kaphatta volna a rendezés jogát Budapest, de mára mindez elvesztette a varázsát...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#21) bambano válasza orbano (#16) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az országban 8 millió ember nem Budapesten él, ők miért adózzanak többet egy olimpia miatt, aminek egyébként semmi értelme?

Olimpiára egyébként se lehet befektetőt találni, a többi olimpia se hozott túl sok nyereséget. Mennyi kenyeret adnak imidzsért a közértben?

Ahhoz, hogy amerikába kimenve Budapest hallatán ne nézzenek bambán, az amerikaiakat kellene megváltoztatni. Erre az olimpia nem alkalmas.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) bambano válasza 30z.Samu (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ha te keresel havi 1 misit és kapsz 100 ezer emelést, akkor te 10% emelést kaptál. Ha más keres havi 50 rugót és kap mellé 100 emelést, akkor ő 200% emelést kapott. Hát így áll Románia 2x jobban. Igaz, hogy most sokkal gyorsabban fejlődik, mint mi, de sokkal lentebbről indultak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) 30z.Samu válasza bambano (#22) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hát igen és ez teszi érdekesebbé ezt az egészet. :U

Sic Parvis Magna

(#24) __Psion__


__Psion__
tag

Érdemes elolvasni.

Ha van is remény, hogy ott egyáltalán nyereséges lesz. Magyarországon sajnos teljesen elképzelhetetlen. S ezt nem a pesszimizmus mondatja velem, hanem a tapasztalat, nézzük meg a nagyberuházásokat. Itt többszörös áron épül minden.
(Tudom, tudom Budapesten sziklás a talaj, és híresek vagyunk a magas hegyeinkről. ;] )

A legijesztőbb az egészben, hogy csak a tanulmányokra megint kifizetünk sok millió forintot, abszolút feleslegesen.

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#25) Dany007 válasza orbano (#17) üzenetére


Dany007
veterán

Igen sajnos az a helyzet amit "Crystalheart " végülis leírt.
Ezt nem akartam a cikkben kifejteni mert sz.tem nem illett volna.
De tény, hogy nem az átlagpolgár hozzáállásán múlik a dolog.
Bármibe is fognának kormányszinten, tuti, hogy az lenne, hogy X meg Y meg a fél magyar abc azon lenne, hogyan tud minnél több pénzt zsebre rakni!
Biztos vagyok benne, hogy elszúrnának valamit...mindjuk a project felét, és lényegesen többe kerülne, és jelentősen kitolódna a befejezés határideje.
De tényleg mindenki szeme előtt ott vannak a példák. Ez a magyar mentalitás hozzáállás (na nem az átlag magyar) olyan, hogy nem lehet ilyen méretü projectbe belefogni.
Attól függetlenül még mindig nem számoltak a plusz hotelekkel! Amiből 7-10-15 új kéne. Se a biztonsággal, se a légszennyezettséggel. Ez mind mind mind plusz költség lenne.
Amit szintén kiemeltem, hogy a 2002-2003-as tanulmány szerint 4600milliárd lenne összesen, viszont 2007-ben is ugyan ezt a számot emlegették. Hogy lehet ez ? Nem volt infláció azóta? És mi lesz 2020-ra? Ezt is bele kéne számolni.
Amúgy meg ott a Forma-1. Minden évben megtelnek a szállodák a magyar Forma 1-es futam miatt. És? Az összturizmus mégsem nőtt miatta. Pedig az minden évben megrendezésre kerül. Tehát nem hinném, hogy egy sikeres olimpia után abból kifolyólag nőlne meg a turizmus.
És végül senki nem gondolkozott az épületek későbbi hasznosításán. A csúcsidőszakokon kívül mi a fenét kezdenének a plusz 7-15 hotellel? Meg azzal a csomó csarnokkal?
Sz.tem az országban sokkal égetőbb kérdésekre kéne először megoldást találni. Kicsit javítani az életszínvonalon, és a vezetők hozzáállásán. Aztán majd el lehet gondolkodni, hogy rendezzünk-e olimpiát. Mondjuk a 2052-est...

Mod: na igen "__Psion__" eszembe juttatta amit kifelejtettem. Hogy ugye már tanácsot is milliárdokért veszünk egy az olimpiához képest pici beruházáshoz is... Akkor mi lenne sz.ted az olimpián? Tervezéssel tanácsadással marketinggel együtt az lenne még vagy 1000milliárd ha folytatjuk ezt a tendenciát...

[ Szerkesztve ]

(#26) Dany007 válasza orbano (#16) üzenetére


Dany007
veterán

Hja az ország imidzse meg mondjuk az öszödi beszédnél kezdődik... Sz.ted az mennyit dobott, ill. nyomott az ország imidzsén? (elnézést, a politikát továbbra is mellőzzük) Épp ezt mondom, előbb az ilyeneket kéne megoldani... nem olimpián gondolkodni.
Majd ha betolnak a műtőbe és viszik a 30 éves kerregő kattogó altatógépet, akkor majd nyugtat a tudat, hogy igen Budapest Olimpiát rendezett? Erősen kétlem...

(#27) peterszky


peterszky
őstag

Nem tudom emlékeztek-e az EB pályázatra: 0 szavazatot kapott a magyar-horvát pályázat. És ez csak egy labdarúgó EB lett volna, nem egy olimpia. Mondjuk addigra lehet, hogy Gyárfás eltűnik a színről és lesz valamennyi esélyünk. Én örülnék, ha Mo.-n lenne egy ilyen nagyszabású "rendezvény".

What else you gonna do on a Saturday?

(#28) peterszky válasza concret_hp (#14) üzenetére


peterszky
őstag

Azért a Gyárfás papa majdnem elintézte az Úszó EB-t vagy VB-t, nem emlékszem melyik volt az, de végül rendesen lezajlott minden. :)

What else you gonna do on a Saturday?

(#29) czappa


czappa
aktív tag

OFF

Az a grafikon csak szerintem röhejes?

/OFF

(#30) [Anduriel] válasza Dany007 (#1) üzenetére


[Anduriel]
aktív tag

Én úgy tudom, hogy egyszer sem pályázta meg Budapest a nyári olimpia rendezésének jogát, és ez a mostani is egy civil kezdeményezés, nagy támogatókkal a hátuk mögött. Ezt szerintem javítsd ki.

''Az egész világ félreáll az elől, aki tudja, hogy merre megy.''

(#31) Dany007 válasza czappa (#29) üzenetére


Dany007
veterán

milyen téren? :)

(#32) Dany007 válasza [Anduriel] (#30) üzenetére


Dany007
veterán

Én úgy tudom a 2012-est megpályáztuk asszem... De utánna nézek köszönöm.
Bár a sikertelenséget nem úgy értettem, hogy nem nyertük el konkrétan a rendezés jogát, hanem, hogy semmi nem lett belőle végülis.

[ Szerkesztve ]

(#33) Gordiann válasza czappa (#29) üzenetére


Gordiann
őstag

Nem. Nem csak szerinted. Szerintem undorító. Utálom az ilyen "média-népbutító diagrammokat".....
Az írónak csak gratulálni tudok, hogy betette ide.

És ezt nem OFF-ba írom. Azért mert felhúz az ilyen ostobaság.

(#34) Dany007 válasza Gordiann (#33) üzenetére


Dany007
veterán

Várom az indoklást :)
Valójában nem maga az államadóság növekedése lenne a lényeg, hanem csak az, hogy ma kb mennyi. És az, hogy ma mennyi, az meg tény. Undorító az biztos. De ez az igazság. A forrás amúgy a Eurostat.

(#35) czappa válasza Dany007 (#31) üzenetére


czappa
aktív tag

Az arányokra gondoltam, nem picit van "elcsúszva" a diagramm.
Gondolom Gordiann is erre célzott a "média-népbutító diagrammokat"-val.

mod.: OFF

[ Szerkesztve ]

(#36) ABE válasza orbano (#17) üzenetére


ABE
őstag

Igazad van! Szeressük az országot, legyünk rá büszkék! Csak nehogy véletlenül a mi pénzünkhöz merjenek nyúlni az Olimpia megvalósításához... "-Egyetért-e Ön azzal, hogy az állam a saját zsebéből rendezzen Olimpiát?" Hát nanááá! Jaaa, hogy a zsebe az én vagyok meg a többi adófizető? Akkor mégse... :(((

(#37) Dany007 válasza czappa (#35) üzenetére


Dany007
veterán

Itt egy másik forrás, igaz ez a GDP-hez viszonyított arányt mutatja %-ban. Ez jobb esetleg?

(#38) __Psion__


__Psion__
tag

A központi költségvetés bruttó adóssága.

Miről beszélünk? :U

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#39) Dany007 válasza __Psion__ (#38) üzenetére


Dany007
veterán

Hmmm :) Akárhogyis nézem az adatok megegyeznek...
Köszönöm.

(#40) MaUser válasza Dany007 (#39) üzenetére


MaUser
addikt

Hello!

A többiek szerintem arra gondolnak, hogy a grafikon alját vagy kezd nullától és ábrázolj minden oszlopot teljes méretben, vagy szintén kezd nullától, de egy ferde || jellel jelöld, hogy megszakadnak az oszlopok és te csak mondjuk 8000-től ábrázolod őket.

Btw, az adatok tényleg röhejesek, sajnos....

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#41) Gordiann válasza Dany007 (#37) üzenetére


Gordiann
őstag

Kár, hogy nem tudod ésszel felfogni, hogy mire gondolunk.... de hát ez van. Vannak ilyen emberek....sajnos elég sokan...

na jo, legyen off...

[ Szerkesztve ]

(#42) __Psion__ válasza MaUser (#40) üzenetére


__Psion__
tag

A'sszem ezt hívják szőrszálhasogatásnak. :C

Ezek az adatok röhejesek? Elég abszurd humorérzéked lehet, vagy nem ebben az országban élsz. Számomra siralmasak tűnek, de ez van...

szer.: Gordiann, szeretném olyan szemellenzősen látni a dolgokat ahogy te, csak sajnos az én szemem előtt foszlásnak indult a fátyol, az elmúlt 15 évben. Itt-ott lyukas már...

[ Szerkesztve ]

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#43) Gordiann válasza Dany007 (#39) üzenetére


Gordiann
őstag

Amugy mindössze annyi, hogy ha ránéz egy ilyen diagramra az ember, még ha meg is nézi az adatokat, akkor is kb az marad meg benne, hogy az 1. oszlop tized akkora mint az utolsó. Ez egy manapság alkalmazott nagyon ronda marketingfogás.

[ Szerkesztve ]

(#44) Dany007 válasza Gordiann (#43) üzenetére


Dany007
veterán

nézd, ez már tényleg csak szörszálhasogatás :) Normális ember megnézi az adatokat...azt kész :)
amúgy tényleg elég durva a különbség. Mármint aránytalan...De komoly, én nem is néztem ezt. Csak a számokat... =/

[ Szerkesztve ]

(#45) Gordiann válasza Dany007 (#44) üzenetére


Gordiann
őstag

Persze, hogy az, csak tényleg ez ilyen pszihológiai hatás, ami mindenkire kihat, még ha nem akarod akkor is...

amugy az író megkérhet egy moderátort, hogyha akarja, töröltetheti a hozzászólásokat, mert egy kicsit már tul ki lett tárgyalva az, ami ugy elvileg nem ennek az írásnak a lényege.
(persze nem fontos)

(#46) Kriza


Kriza
őstag

Én is teljesen egyetértek. Egy vicc ami ebben az országban folyik. Ha megkapnánk a rendezés jogát, egyébként sem hiszem, hogy megtudnánk csinálni. Szép magyar szokás szerint nekikezdenénk, aztán a végén nem lenne belőle semmi, csak sokmilliárdos pénzkidbás (rengeteg példa van erre).

Másik jó példa mgnézni a magyarországi foci helyzetét. Az egész élén egy korrupt, vérszívó pofátlan banda áll (MLSz), hasonlóan az országhoz.

Nagy rendrakás kellene itt, hogy Olimpiát rendezhessünk, de nem 2020-ban, hanem pár évtizeddel később.

:O

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#47) Ősember válasza Dany007 (#44) üzenetére


Ősember
őstag

sajnos az a gond, hogy nem szörszálhasogatás :U elcseszett egy diagramm az. lehet, hogy te ugy véled a normális emberek megnézik majd a számokat, de lévén az ember vizuális tipus, nem a számok maradnak meg elsösorban. ez manipulácio.
csak hogy a cikkhez is hozzászoljak, végre valaki megirhatná már, hogy milyen modon kiván véget vetni saját életének, ha itt minden olyan szar :P

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#48) ronaldo


ronaldo
őstag

Mindenki tudja, hogy sansztalan az olimpia rendezése magyarországon. Ezt a szervezők, reklámkészítők, promóanyaggyártók is nagyon, nagyon, nagyon jól tudják. De ahogy a múltkori kettő, úgy ez a hakni is elvisz 6-700 millió forintot az államkasszából, az meg egyik szervezőnek sincs ellenére. A reklámkészítőt baromira nem érdekel miről csinálja a reklámot, csak kapja meg érte a bérét. A nyomdákat, nyomtatott sajtót sem érdekli ha kifizetik a papírt, munkadíjat, meg a reklámfelületet. A szervezőket meg az "olimpia arcait" mégjobban nem érdekli, hisz szerepelni úgyis szeretnek, meg ha esetleg még utazhatnak is egy-két jamboree-ra, akkor aztán az örömük.

Nem kell túlmisztifikálni ezt a dolgot. Egyszerű megélhetésiolimpia ez :)

(#49) nazarene


nazarene
csendes tag

Alapvetően egyetértek: nekünk még legalább 50 évig nem szabadna olimpia rendezésre még csak gondolnunk sem. Ez az ország egyelőre képtelen kivergődni a vadkapitalizmusból amikor a minőség senkit sem érdekel csak a profit. Ez az " 'oszt jónapot! " és az "ami a miénk abból nem adunk ami a másé arra meg tetszett volna jobban vigyázni" mentalitás. Legalább két generáciiónak ki kell futnia ahhoz, hogy ez mérséklődjön. Talán az unokáink képesek lesznek ezt meghaladni.

Másrészt, amint már előttem is megjegyezték: nem ciki ilyen grafikont betenni? Összeszedsz egy csomó értelmes gondolatot és ilyen butaságokkal rontod el. A 13,1 hányszorosa a 8,2-nek? Nem is emlékszem így hirtelen, hol is láttam ilyen grafikonokat... valami kutyanevű "újságban":(

Aztán még: az olimpia megrendezésének gondolata nem 2003-ban "vetődött" fel, hanem 2002-ben, egy párt politikai programot épített rá. El is költöttünk 300 (vagy 450? már nem emlékszem) millió forintot a PWC-tanulmányra ami kihozta, hogy meg lehetne csinálni, de kéne hozzá építeni x ezer km autópályát, kéttucat stadiont, félszáz hotelt, még 3 új metróvonalat (a jelenlegieket meghosszbbítani), 2-3 új Duna-hidat összesen új 3600 milliárd(!) forintért. A többi politikis meg annyira besz*rt, hogy nem merték azt mondani, hogy ez mekkora marhaság.

Don't walk before me, because I don't follow. Don't walk behind me either, 'cause I don't lead.

(#50) Dany007 válasza Ősember (#47) üzenetére


Dany007
veterán

jólvan jólvan :) Végülis kiszedtem a grafikont, amíg nem találok egy normálisat !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.