Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Két mag, de arról nincs szó, hogy a rendszer nem kezeli.
E mellet nem ártott volna néhány benchmark eredmény.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2) matyi012345


matyi012345
őstag

jó jó de akkor már miért nem honeycomb..?..

(#3) Karma válasza matyi012345 (#2) üzenetére


Karma
félisten

Mert a forráskódja nem elérhető, csak az OHA tagoknak.
Ami a noném csájníz cégeknek nem pálya.

“All nothings are not equal.”

(#4) matyi012345 válasza Karma (#3) üzenetére


matyi012345
őstag

ja értem. kár

(#5) kenand válasza matyi012345 (#2) üzenetére


kenand
veterán

Fényképen van BogoMips eredmény, 1061/core.

De majd bővítem a cikket....

Quadrant 1100-at mér ami nem sok 2 maghoz.
Smartbench 2010
Productivity: 935
Games:1506

Egyelőre a 7" táblákat nem támogatja a Honeycomb.

Már 2.3-nak is örülnék, de maradhatna 2.2 is csak a NEON extensiont támogatná és menne rendesen a videó lejátszás.

(#6) zuzu000


zuzu000
őstag

Jó cikk !
De lehet,hogy én vagyok a vak,de mi a neve a gépezetnek ??

(#7) kenand válasza zuzu000 (#6) üzenetére


kenand
veterán

Sokféle képen nevezik.

Opad Renesas vagy Rena 3 stb

van egy drágább változat beépített 3G-vel és 1024x600-as kérenyővel: Dropad AN9, de az több, mint 100 USD-vel drágább.

Most dolgozom itt meg nincs wlan, találtam egy kimondottan 2 magos benchet: Mandro bench majd holnap tesztelem és megírom

[ Szerkesztve ]

(#8) kenand


kenand
veterán

Tény, a jelenlegi firmware nem képes kihasználni a NEC/Reneas chip képességeit.
Reméljük lesz javítás.
A kínai gyártmányoknaál típusos, hogy félkész állapotban dobják piacra, a firmware meglehetősen bugos. (főleg szoftveres gondok vannak) Egy ideig aztán frissítgetik. Majd kihoznak inkább egy újat....
Reménykedjünk pár frissítés jön, mielőtt váltanak.
Nem is értem, hogy egy olyan komoly cég, mint az NEC miért nem bábáskodik jobban a fw készítés felett.

[ Szerkesztve ]

(#9) zuzu000 válasza kenand (#8) üzenetére


zuzu000
őstag

XDA-n nincsenek hozzá romok ?

(#10) kenand válasza zuzu000 (#9) üzenetére


kenand
veterán

Még csak "hivatalosat" találtam, talán ha többen használják...

(#11) hohoo válasza z0d1AK (#1) üzenetére


hohoo
senior tag

liniux kb 15 éve kezeli...

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#12) z0d1AK válasza hohoo (#11) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az Android 2.x pedig megléte ota nem...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#13) kenand válasza z0d1AK (#12) üzenetére


kenand
veterán

NEC nem annyira kis cég, régi motoros. Ha fejleszt egy 2 magos chipet, miért nem igazít hozzá egy 2 magot kezelő oprendszert (android 3.0). Akkor minek a 2 mag?

Itt van egy review a NEC emberével
Link

(#14) z0d1AK válasza kenand (#13) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azért mert nem Android partner a gyártó. Ez a cpu gyártótól független.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#15) hohoo válasza z0d1AK (#12) üzenetére


hohoo
senior tag

de igen mivel egy és ugyan az... android kernel = linux +dalvik
dalvik pedig egy java vm implementáció és a java is támogatja a több magot

különben nem adnának ki 2 magos androidos gépet, a gyártók meg sípolnának

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#16) kenand válasza z0d1AK (#14) üzenetére


kenand
veterán

De ha tervezel egy chipet aminek a fő felhasználási területe a telefon+tablet piac csak akkor lesz sikeres, ha a szoftver ki tudja használni.
Az ötlet nem rossz, 2 erős Cortex A9-es mag, relatíve alacsony órajelen:533 Mhz- így nagyon keveset fogyaszt, a gyártás 40nm-en történik. A GPU kicsit túlhaladott, de elfogadható biztos olcsó volt a licence.
Ezt a chippet csak Androidos device-ba tudják eladni, akkor meg kell a 2 mag, ha nincs támogatás

A CPU hivatalos, bő leírása itt:

(#17) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

Ezzel lehet telefonálni?Gondolom ha lehet akkor úgy mint a Galaxy TAB-el.

(#18) kenand válasza toronyhaz (#17) üzenetére


kenand
veterán

Ezzel nem, de ha olyan kell van egy drágább változat 300USd körül abban van SIM kártya hely

[link]

De minek telefonálnélk egy táblával?
Elég h. nézne ki ahogy a fülemhez tartanám :)
Net-hez még csak megértem...

A mobil net pótolható ezzel is: néhány 3G modem megy.

1) Huawei E220
2) ZTE MF190
3) HUAWEI_E1750
4) HUAWEI_E261
5) HUAWEI_K3765
7) HUAWEI E1553

ZETE MF100-at nam látta, bár nem tiltottam le a CD részét

[ Szerkesztve ]

(#19) .mf


.mf
veterán

"Egy évvel ezelőtt több mp5 lejátszót is beszereztem és teszteltem."

MP5 lejátszót teszteltél? Avval ám el lehet húzni az emberek nótáját ;]

Jegyezzük már meg végre, hogy ugyan már sajnos bevett teljesen hibásan a DAP-okat (digitális audió lejátszókat) mp3-asnak, a PMP-ket (hordozható multimédia lejátszókat) pedig mp4-esnek hívni, de az MP5 továbbra is Heckler & Koch MaschinenPistol 5...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20) kenand válasza .mf (#19) üzenetére


kenand
veterán

Nem igazán mivel ezeket kínában gyártják a kínai piacra szánják és ott bizony mp5-nek hívják, nem PMP-nek
Te teljesen lényegtelen és a hozzászólás erősen offtopic

En ismerek mp1-et is, az meg egy speciális görbületű szívketéter. (multi purpose )
Érdekes nem, te nem ismerted?

[ Szerkesztve ]

(#21) Chaser válasza kenand (#18) üzenetére


Chaser
titán

Elég h. nézne ki ahogy a fülemhez tartanám - BT fülessel. De én se telefonnak venném.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22) kenand válasza Chaser (#21) üzenetére


kenand
veterán

Bt füles az mehet, mivel van bluetooth a ksézülékben
Skype is biztosan megy.
ha telefonnak is kell marad a drágább változat (annak jobb az LCD-je is 1024x600)

(#23) Chaser válasza kenand (#22) üzenetére


Chaser
titán

Nekem nem, mert én xpadot veszek:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) kenand válasza Chaser (#23) üzenetére


kenand
veterán

Abban sincs telefon funkció

(#25) Chaser válasza kenand (#24) üzenetére


Chaser
titán

Nincs, de lehet itthon kapni és jól tol mindent ami nekem kell. Telefonálni meg továbbra is telefonnal fogok mint eddig:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) kenand válasza Chaser (#25) üzenetére


kenand
veterán

Tény, hogy van egy hatalmas előnye: van magyar forgalmazója
Áfa miatt drágább is...

(#27) ch003067


ch003067
addikt

Jó kis cucc lehet, bér én ilyen teljesítménynél kicsit keveslem a 7" kijelzőt.

(#28) Chaser válasza kenand (#26) üzenetére


Chaser
titán

Azt meg lehet kerülni:D izé, beszélek hülyéket...vissza lehet igényelni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) kenand válasza ch003067 (#27) üzenetére


kenand
veterán

Először és is legalább 8"ban gondolkodtam, sőt az iPad méretű 9.7" tetszett leginkább. Szemeztem is a Smart Q Ten táblával. De -kipróbálás nélkül- már nem mertem 300 USd feletti árat kiadni.
7" is vannak előnyei, könnyebben hordozható és egy kézzel tartható, kevesebbet fogyaszt (kisebb képernyő)

(#30) kenand válasza Chaser (#28) üzenetére


kenand
veterán

Sajnos én az állami szektorban dolgozom, annak is nem az elnyomó, hanem az elnyomott oldalán (közalkalmazott) Vállalkozásom, meg -mivel semmi elszámolható költsége nincs a szellemi munkámnak- EVAs. Szóval ÁFA visszaigénylés nem megoldható számomra.

(#31) kenand


kenand
veterán

Átolvastam a 2 magos telefon tesztet. Mandro bench Android 2.2/2.3 alatt is tudja használni mindkét magot
[link]

Szóval ne tűnik igaznak, hogy csak a 3.0 használja mindkét magot. Maximum jobban kihasználja.

(#32) Saccco válasza kenand (#29) üzenetére


Saccco
nagyúr

Létezik egy olcsóbb verzió belőle SmartQ R10 néven.

200 usd körül (postával), Telechip TCC8902 + Mali200. Ez messze nem olyan erős, mint egy SGX, de azért talán vállalható, cserébe kap az ember 9,7" colos 1024*768as kijelzőt.
szerk: Ja és rezisztiv (elvileg).

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Amúgy most találtam a cikkedre, sok gratula szépen össze van rakva!

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#33) Saccco válasza Saccco (#32) üzenetére


Saccco
nagyúr

Érdekes itt multi-touchot írnak, lehet ebben is olyan piezoelektromos megoldás van, mint a T10ben.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#34) kenand válasza Saccco (#33) üzenetére


kenand
veterán

R10 a régi modell, az inkább 250 USD, és rezisztív panel, olyan PMP-m nekem is van, ég és föld.
Piezoelektromos már sokkal jobb, de nem éri el sajnos a kapacitív szintjét ha az ujjaddal kezeled, de pennel sokkal jobb.
És a technológiából adódóan van egy finom rácsháló a piezoelektromos képernyőn.

Más egy cikk ami egy kicsit ír a Android 2 magos támogatásáról amiben van egy kis zürzavar.

(#35) doncortio


doncortio
senior tag

Nekem kissé erőltetettnek tűnt. A mondatok rövidek, a kép több mint a szöveg és semmi beleélést, lelkesedést nem tapasztaltam :(

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#36) hodigy


hodigy
csendes tag

Jó cikk, 1 hónappal ezelőtt néztem gépet de akkor még ezek (SmartQ, Ainol NOVO8) nem voltak elérhetőek, igen nagy fejlődés ment végbe azóta...

Írj emailt, a privátot sokszor nem látom...

(#37) geri005


geri005
tag

Grat hozzá!

"(füles, keyboard, billentyűzet stb)"

[ Szerkesztve ]

(#38) kenand válasza doncortio (#35) üzenetére


kenand
veterán

Már megint a nyelvészek :(

A cikk célja nem a magamutogatás, díjra pályázás, hanem a készülék rövid bemutatása, és leendő közösség építése. Ha más is vett ilyet, talán egymásra találunk és tudunk segíteni a másiknak.Mivel a cikkből is kitűnik, az ilyen kínai kütyüket igen csak buherálni kell.
Ha nem tetszik ne olvasd.

(#39) doncortio válasza kenand (#38) üzenetére


doncortio
senior tag

Én kérek elnézést... A rövid bemutatással nem is lenne gond, de a cikk bűzlik számomra a fentebb leírtakról. És ez azért fájdalmas számomra, mert NAGYON sokat olvasok, nem csak itt (PH, MA, GP, LO) hanem az ágyon fekve rengeteg könyvet, folyóiratot, napilapot és szívesen vállalom a netes novellaírók és bloggerek kritikusi szerepét. Bocs ha a véleménynyílvánításom nem tetszett számodra/szíven ütött...

Szerk.: attól mert bővebbre veszed a mondataidat és viszel a cikkedbe egy kis beleélést még nem lesz magamutogató és nem is kell díjra pályáznia (én többszáznapos tagságom óta csak most tudtam meg nemrég hogy itt osztogatnak díjat)

Ui.: láss csodát akkor is elolvasom hogyha nem is tetszik annyira, de talán ezért is merem kinyílvánítani a véleményem

[ Szerkesztve ]

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#40) dilajoska1 válasza kenand (#5) üzenetére


dilajoska1
őstag

hát szerintem nem a colon múlik hanem a felbontáson és tudtommal a 800x480-as felbontást támogatja a honeycomb

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#41) kenand válasza doncortio (#39) üzenetére


kenand
veterán

Nem érdekes

(#42) kenand válasza dilajoska1 (#40) üzenetére


kenand
veterán

Sok zűrzavar van az Android körül.... nem igazán lehet érteni egy készülék miért nem jön az újabb verzióval. Eddig én sem ástam bele magam.
Piacon vannak már a 2.2, 2.3,2.4 és a 3.x(ek) is.
Legalább ekkora zűrzavar van akörül, hogy a multi-core támogatott vagy sem.
Valószínűleg kismértékben támogatott 2.2 és 2.3 alatt is, de 3.0 felett igazán (és részben 2.4 alatt is)

(#43) tibz03 válasza kenand (#31) üzenetére


tibz03
őstag

Javítsatok ki, ha tévedek, de tudtommal az Android kezelőfelülete az, ami nem profitál a két magból (ezért mondják, hogy "nem támogatja a két magot"). Bizonyos alkalmazásoknak jól jöhet a két mag (bár kérdéses, hogy manapság melyek ezek a tesztprogramokon kívül).

Éppen ezért a cikkben elhangzó mondat ("A két mag miatt a készülék teljesítménye nagyon jó, a képernyő effektek gördülékenyen mennek, a képnézegetés-nagyítás zökkenésmentes.") nem fedi a valóságot, mert a két mag elvileg semmi sem segít a kezelőfelület gördülékenységén.

A kezelőfelületnek egy jó launcher-rel amúgy is illik gördülékenynek lennie egy Cortex A9 (és 480x800-as felbontás) esetében, 533 MHz ide vagy oda. A 600 MHz-es (ARMv6) CPU-val szerelt ZTE Blade-en is - közel - zökkenőmentes a kezelőfelület és a pinch-to-zoom, pedig az egy jóval régebbi architektúra.

[ Szerkesztve ]

(#44) z0d1AK válasza kenand (#42) üzenetére


z0d1AK
veterán

mNincs 2.4. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#45) ttt1


ttt1
őstag

Android variációk. Ezek léteznek jelenleg..Itt ezt írja:

Android 3.0 is the first version of the platform designed to run on either single or multicore processor architectures

[ Szerkesztve ]

(#46) kenand válasza z0d1AK (#44) üzenetére


kenand
veterán

Áprilisra volt bejelentve a 2.4 ami egy kicsit 2.3+3.0 hybrid

(#47) kenand válasza tibz03 (#43) üzenetére


kenand
veterán

Pedig aki tesztelte mindenki azt mondja, hogy sokkal jobban reagál, mint egy nagyobb órajelű Cortex A8. Akkor minek tudható be?

[ Szerkesztve ]

(#48) z0d1AK válasza kenand (#46) üzenetére


z0d1AK
veterán

És van ilyen készülék?
Egyetlen "2.4-es" eszköz a HTC Flyer, ami amúgy 2.3-as, csak a HTC oldalának feltöltői alkottak.
A Gingerbread és Honeycomb várhatóan az Ice Cream Sandwichben olvad össze majd, télen, a 4.0-val (ha ez lesz a számozás).

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#49) ch003067 válasza kenand (#29) üzenetére


ch003067
addikt

Háth, mondjuk igen, igaz, hogy könnyebben hordozható, kevesebb helyet foglal, illetve kevesebbet fogyaszt, de ha már Tabletet vennék, biztos nem 7"-at. Vagy a fene tudja....

(#50) hun_gery


hun_gery
aktív tag

Hmmmm.... nem tudom mit írjak... rendeltem énis ilyet, egy hét után el is adtam.

Ami pozitívuma volt: a nagy akkuidő, ami tényleg remek, illetve a színei, szépek, élénkek.

Ellenben pendrive-ról még az sd videók is röcögtek (18-20 fps)

A játékok meg... képregény. (Brothers in arms pl. a samurai II-t meg hagyjuk, bár tény, hogy _elindul_)
Mondom mindezt úgy, hogy az igen korosodó HD2-n ezek nem jelentkeznek, tehát ennyi volt összesen az elvárásom.

Azóta lehet, hogy mindezt javították az új fw-k, bár kétlem.

Honeycomb 3.2 már támogatja a 800x6000-as felbontást is (natívan)

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.