Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nigér


Nigér
őstag

Kicci kisz kínai mégkisszebb zsebében vajon meghaljik-e? ;]

(#2) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Tök gáz hogy a teflon fejüek előbb megkapják, mint mi... peddig mi többen vagyunk... :)

(#3) Spancho


Spancho
őstag

Szerintem neki már 1 éve van vagy 10 féle iPhone 6 a piacokon :D

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#4) Cyberpunk válasza INGJOKE (#2) üzenetére


Cyberpunk
félisten

LOL :DDD

Nigér: nem hajlik meg ott sem, mint kiderült vihar a biliben az egész hisztéria. :DDD

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5) Zolik válasza Cyberpunk (#4) üzenetére


Zolik
senior tag

vagy csak szépen eltusolják az egészet...

eddig világ premier volt..nem értem miért kell variálni?

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#6) kleinguru


kleinguru
addikt

Jó lenne, ha mi is benne lennénk a 3. körben. Nagyon jó lenne. Tavaly ugyanis a 2. körben voltunk. Bár Kína önmaga lehetne egy kör csak, mert annyi lesz az értékesített darabszám, mint az első két kör esetében együtt:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#7) BlackSoft


BlackSoft
addikt

"kérdés, hogy Magyarországra mikor jut el az eddigiekhez képest megnövelt kijelzővel szerelt iPhone páros."

Már eljutott az USA start másnapján, sőt már nyúztam is, mivel volt aki vett a körömben :U

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#8) kleinguru válasza BlackSoft (#7) üzenetére


kleinguru
addikt

Valószínű a hivatalos szó kimaradt a mondatból, de a szövegkörnyezetből tutira kiderül, hogy a hivatalos eljutásról van szó:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#9) BlackSoft válasza kleinguru (#8) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nyilván, viszont a jelenlegi megfogalmazásra azt hiszem válaszoltam :D

Amúgy meg, ha hivatalosan is megjelenik, én továbbra is szigorúan a szürkeimportból való hozzájutást ajánlom, a hülyék meg fizessenek majd 450ezret egy 200ezer forintot nem meghaladó készülékért...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#10) kleinguru válasza BlackSoft (#9) üzenetére


kleinguru
addikt

a hülyék meg fizessenek majd 450ezret egy 200ezer forintot nem meghaladó készülékért

Ezt fejtsd ki bővebben kérlek:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#11) Cyberpunk válasza kleinguru (#6) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Kínában nagyon kapósak a hazai márkák, és van bőven minőség ott is. Xiaomi, Meizu, Oppo, Nubia, Huawei hogy csak az ismertebbeket soroljam. Nem könnyű az Apple dolga ilyen konkurenciával, mert hát ezek árban is jóval az alma alá ígérnek.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#12) Cyberpunk válasza BlackSoft (#9) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ezt honnét szedted? Elárulom neked még a 128 GB-os 6+ sem fog annyiba kerülni. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13) kleinguru válasza Cyberpunk (#11) üzenetére


kleinguru
addikt

Igen, de szerintem a telefonokat ott nem azok vásárolják első sorban akiknek jó a helyi termék, mert még azt is viszonylag nehezen fizetik ki, hanem a tehetősek, ott viszont már számít a márka. Itt pedig az Apple egyértelműen előnyben van.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#14) BlackSoft válasza kleinguru (#10) üzenetére


BlackSoft
addikt

Az Apple termékeinek ára nálunk, olyan magas egy APR-ben, ami némely terméknél 150ezer forintos megtakarítás érhető el, ha egy benzinzabálóval átkocsikázunk a szomszéd országba, és az ottani APR-ben vesszük meg, majd visszakocsikázunk.

Továbbá olcsóbb, ha egy terméküket, olyan helyen vesszük meg, ahol külföldről behozottakat árulnak, az még olcsóbb.
Sokszor feljön a téma, hogy sok az áfa stb. De ez sem magyarázza meg a dolgot. Ha 100% legális, magyar piacra szánt terméket veszünk meg, rendes forgalmazótól, akkor egy APR miért adja az X terméket 300ezerért, míg egy MM vagy 220V, szintén hivatalosan csak 250-ért?

Holott, ha Lajcsi zugboltjában megvesszük 150-ért, akkor is vihetjük a terméket bármely APR-be garanciális ügyintézésre stb...

Innentől kezdve szerintem elég hülye az, aki majd bemegy APR-be, és megveszi az iPhone 6-ot, vagy egy RMBP-t.

(#12) Cyberpunk: A 450-et random írtam. Extreme Digital-ban azt mondták, startkor 300e körüli ára lesz. Ennél többet nem árultak el, a megjelenési dátumot sem. Ez is, egy olyan hely, ahol olcsóbb volt megjelenéskor az 5/5c/5s is, mint APR-ben, szóval akkor lehet számolni...

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#15) #86973952 válasza Cyberpunk (#11) üzenetére


#86973952
törölt tag

Kínaik nagyon szeretik ám a külföldi márkákat. Eladásokat tekintve azért elég sokáig nagy körökkel előzte a Samsung és az Apple a többi márkát. Leginkább az utóbbi időben zárkózott fel a Xiaomi, és sorra utána a többi márka.

Persze az is igaz, hogy ott már augusztus óta használják az ájfónhatot, csak éppen nem az Apple gyártotta. :D

(#16) kchris78 válasza BlackSoft (#14) üzenetére


kchris78
veterán

a startkori árat ne nagyon vegyük alapul abban benne van a kereslet-kínálat arány is... Anno start után 1-2 hétig az i5 is 3-400ezer volt a Saturn/MM-ban is!!! Valamint az APR-ben is 200 alatt van már több hete az i5s..

Az hogy még mindig nem vagyunk benne az értékesítési körben elég necces. Főleg hogyha idedobnának egy párezres készletet ami bolhafing a Kínai/etc értékesítésekhez képest, azzal ki tudnák elégíteni az itteni igényeket.

[ Szerkesztve ]

(#17) mondomén válasza BlackSoft (#14) üzenetére


mondomén
őstag

MM nem hivatalos partner, angol telefonokat arul...

(#18) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Apr/ mm meg tudom én mi... magyarul nem lehetne leírni?

Írjatok légyszi olyan web címet, ahol online lehet olcsobban venni telót, mint az árukeresőn pl...

[ Szerkesztve ]

(#19) BlackSoft válasza mondomén (#17) üzenetére


BlackSoft
addikt

De mondjuk az Extreme Digital az, és az árai 99%-ban egyezni szoktak a 220V-os, MM-os árakkal.

(#16) kchris78: Hogy, hogy USA-ban nem $1500 akkor a kezdő ár 2 hétig? Meg a másik 150 országban, melyekben, mindegyikben a minimálbér 3x annyi, mint nálunk, és az áfa fele ennyi...

(#20) mondomén: Ott 270k az ára most, ami még mindig vicc közeli. Szomszédban 225k-ért lehet venni.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#20) mondomén válasza INGJOKE (#18) üzenetére


mondomén
őstag

Apple premium reseller és media markt. Az 1 kábeles szutyok gsm-es árnál nincs lejjebb, max használtan.

@BlackSoft
Az edigital az, és annyiért adja mint az apple vagy egy apr. A 220volt meg össze vissza írkálja az árakat. Valószínűnek tartom nem olyan módon szerzi be a telefonokat mint egy hivatalos partner... Akkor már inkább mennék oda vásárolni amit elismer az apple.

[ Szerkesztve ]

(#21) mondomén válasza BlackSoft (#19) üzenetére


mondomén
őstag

Hol ott, meg milyen 270k?

[ Szerkesztve ]

(#22) BlackSoft válasza mondomén (#20) üzenetére


BlackSoft
addikt

Az ED nem APR, csak forgalmazója.

"Akkor már inkább mennék oda vásárolni amit elismer az apple."

Oké. Pont erről beszélek. Vegye meg "450-ért", aki... Én meg megveszem 200-ért, és ugyan abba az APR-be bevihetem, ha gond van, mint aki ott is veszi meg negyedmilliós felárral...

(#21) mondomén: A szutyok gsm-nél 270k iPhone 6 16GB

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#23) INGJOKE válasza BlackSoft (#22) üzenetére


INGJOKE
veterán

Írd majd meg hol veszed meg a 6-ost 200 kért én is veszek egyet...:D

(#24) mondomén válasza BlackSoft (#22) üzenetére


mondomén
őstag

Ja ott persze, hogy annyi. Mivel még nem jelent meg hivatalosan, lehúzzák a türelmetleneket...
Viszont össze vissza ugrálsz a telefonok között. Olyanról beszéljünk amit lehet itthon és máshol is hivatalosan kapni. 5s 16 gb - apple,istyle,edigital 185 ezer - 220volt 190 ezer - gsm 160 ezer - osztrák apple store 600 euro.

Hol a nagy hazai apr lehúzás? Ha nálunk magas az ár az a gyenge forint és sok adó miatt van.

[ Szerkesztve ]

(#25) BlackSoft válasza INGJOKE (#23) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ment pü :))

(#24) mondomén: 2 hete 225ezer volt az APR-ben, míg mondjuk a SuperPhone 150-ért adta, 199k volt MM-ban. Szerintem látható a lehúzás, főleg amikor még az első hónapok voltak, a GSM ára nem volt sokkal magasabb, de az APR ára 50-60k-val is feljebb volt.

De legdrasztikusabbak a laptopok, és gépek. Most vettem (SK) APR-ben 309,000 HUF-ért egy lapotpot, ami itthon 450,000 HUF... Szarjanak sünt...

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#26) kchris78 válasza BlackSoft (#19) üzenetére


kchris78
veterán

mivel az USA-ban van az elso megjelenes hogy legyen szurkeimport (a netes rendelest eloszor ott elegitik ki)? reimportaljak onmagukhoz? :) itt lehet draga mert ott mar megjelent ki lehet hasznalni ha te is veluk egyidoben akarod (felar). Amugy meg ott is vannak bersorbanallok... De akinek ott kell iPhone ott megveszi neten, nem fog egy filler felarat sem fizetni.

(#27) kchris78 válasza BlackSoft (#25) üzenetére


kchris78
veterán

melyik tipus?

(#28) BlackSoft válasza kchris78 (#27) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ezt most mire kérdezed?

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#29) kchris78 válasza BlackSoft (#28) üzenetére


kchris78
veterán

melyik notebook tipus? :)

(#30) fogtunder válasza kleinguru (#6) üzenetére


fogtunder
nagyúr

benne leszünk, idén (nagyjából) a tavalyi tier 2 lett szétdobva kétfelé, a mostani tier 2 az értelmesebb piacokkal elrajtolt múlt héttel, a gyengébbik fele, minket is beleértve ugyanakkor fog kb, mint tavaly.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31) mondomén válasza BlackSoft (#25) üzenetére


mondomén
őstag

Mindenhol csokkent az 5s ara, keynote utan levitte az apple. Most sem tudom melyik macrol van szo.

(#32) BlackSoft válasza kchris78 (#29) üzenetére


BlackSoft
addikt

Legolcsóbb RMBP, picinyke extrával... És a legviccesebb az egészben, hogy 2007-ben 15"-os, legdrágább MBP volt alig 550k. Most meg 1,2 millió egy laptop... pff :W

Ráadásul nálunk a +150k ellenére 4-5 napot kell várni, hogy angol rendszer, és usa kiosztás legyen rajta, környező országokban azonnal a kezedbe nyomják az APR-ekben :U

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#33) halkow


halkow
őstag

Akkor ha jól értelek titeket akkor a legolcsóbb arab gsm-be is rendes Apple garanciát kapok az i6-ra? És ez hogy megy? Arab küldi apple-hez?

És mi a keynote?

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#34) kchris78 válasza BlackSoft (#32) üzenetére


kchris78
veterán

ezt nem értem. Utánanéztem a Retina MacBook Pronak mert én is vettem egyet másfél hónapja. 2014-es modell, USA kiosztás 400e alatt, valaki berendelte de 15" kellett neki én meg elvittem a 13-ast... Ez tényleg 400e felett van itthon. De az amit SK-ban 1000EUR ért lehet kapni az nem a mostani modell, onnan látni hogy az 4GB RAM-mal jön az idei modellt nem kapni csak 8-al. Ami itthon 420e, 2014-es, az kint is 1300 EUR.

[ Szerkesztve ]

(#35) kleinguru válasza halkow (#33) üzenetére


kleinguru
addikt

Használjuk már a google-t :R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#36) F34R válasza BlackSoft (#32) üzenetére


F34R
nagyúr

[link]

Mindegy milyen a kiosztas ugy is ilyen menne helyere. :P

(#37) kchris78 válasza F34R (#36) üzenetére


kchris78
veterán

:)) :)) váááá :D :DD

(#38) BlackSoft válasza halkow (#33) üzenetére


BlackSoft
addikt

Minden Apple termékre van 1 év Apple garancia, az aktiválástól számítva. Az arab gsm-be kapsz egy 0 perces telefont, ami azt jelenti, hogy ki lett bontva. Ettől függetlenül nem kapcsolják be, mert a kibontás miatt, már használtnak számít hivatalosan. Te, amikor bekapcsolod először, akkor indul egy 1 éves Apple garancia. Megkérdezheted bármelyik arab gsm-ben. Más gyártónak nincs ilyen garanciája, így szvsz csak Apple telefont érdemes venni GSM-ben, mert rendes garit kapsz, és még a GSM adni szokott saját 1 év hardver, 2 év szoftver garanciát.

Így ha beszarik a telefonod, akkor beviszed egy iStyle-ba a Westendbe, vagy egy iStores-ba szlovákiában, ugyan úgy gariztatni fogják széria szám alapján.

(#34) kchris78: Csak, hogy az a korábbi modell nálunk a mostani új árán volt, amíg a mostani új meg nem jelent. Azóta a régit nem kapni, és kuss van. Szinte minden más országban pedig kapni, és az utolsó napokban sem volt (a picit erősebb procival) ~€1500, hanem ~$1000... Az a 150ezer forint pedig épp lényeges tényező szerintem...

(#36) F34R: Igaz :DDD

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#39) kchris78 válasza BlackSoft (#38) üzenetére


kchris78
veterán

OK. az időbeli lefolyását nem ismertem az árváltozásnak. Én akkor sem vettem volna meg a régebbit (CPU+GPU+4GBRAM okok miatt), 400 alatt megvan, és ugyanúgy él a gari serial alapján mint a telefonoknál bárhol is vettem, de ez az én preferenciám.

(#40) BlackSoft válasza kchris78 (#39) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nekem csak netezni kell, ha elmegyek stb... Proci meg azt hiszem ugyan az. Az, hogy 4GB vagy 8GB meg, HD4000 vagy HD5000 az sem számít PH!-nál meg youtube-nál :N

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#41) kchris78 válasza BlackSoft (#40) üzenetére


kchris78
veterán

igen ha csak arra kell.. nekem komolyabb dologra kell, ott kell a +4GB (meg én az esetleges későbbi értékesítésre is gondoltam, én szívtam már 2.5 éve 2GB-os MacBook Air-el). Újabb proci + videokártya némi plusz (inkább fogyasztás).

(#42) Roadhammer


Roadhammer
tag

Hogyhogy megérkeznek? Azt hittem, ott gyártják őket! ✌️😜

(#43) kleinguru válasza BlackSoft (#14) üzenetére


kleinguru
addikt

Azért ez több helyen is sántít és erős csúsztatásokat tartalmaz.

Ahogy előttem is írták a 6+ 128GB verzió sem lesz 450K :U

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#44) BlackSoft válasza kleinguru (#43) üzenetére


BlackSoft
addikt

Én meg, ahogy már leírtam, a 450k-t azért írtam, hogy a lényeg érződjön :U

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#45) kleinguru válasza BlackSoft (#44) üzenetére


kleinguru
addikt

Az a baj, hogy több dolgot figyelmen kívül hagysz.

1. Nálunk (hivatalos helyen vásárolva) újraindul az 1 év garancia, ha cserélik a készüléket.
2. Szolgáltatónál megvéve (és akár "azonnal" függetlenítve) jó esetben 10 perc + sorban állás kicserélik a telefonodat egy "új"-ra.

Mindjárt nem is olyan drága az a telefon itthon. Ráadásul mert a laptop vásárlásodnál jelentős volt a különbség nem feltétlenül jelentős annyira más termékeknél.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#46) BlackSoft válasza kleinguru (#45) üzenetére


BlackSoft
addikt

Te meg most azt hagyod ki, hogy tök mindegy az arabnál veszem, vagy usa-ban veszem meg, vagy magyar APR-ben, mert bármelyiket egy magyar APR-be bevíve ugyan az a garancia van minden apple termékre, sorozatszám alapján. Nem érdekli őket hol vetted. AT&T függő, később függetlenített, valószínűleg elvesztett készüléket vittem már be magyar APR-be, és cserélték, majd újra adtak rá garit. Innentől kezdve az "Mindjárt nem is olyan drága az a telefon itthon" mondat nem felel meg a valóságnak, mert ugyan azt kapom akár fél áron...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#47) kleinguru válasza BlackSoft (#46) üzenetére


kleinguru
addikt

A nem feltétlenül legális (talált készülék) cseréjét nem minősítem.
Az "akárhol" (nem itthon hivatalos forgalmazónál megvett) készülékekre is adnak plusz garanciát, de csak maximum 3 hónapot (pl.: 3 hónapos korában cserélik, akkor marad a garancia 9 hónapnyi, vagy 11 hónapos korában cserélik, akkor a maradék 1 hónapon kívül kapsz még rá két hónapot). Míg a hivatalos forrásból származóaknál újrakezdődik az 1 év.

Innentől kezdve az "Mindjárt nem is olyan drága az a telefon itthon" mondat nem felel meg a valóságnak, mert ugyan azt kapom akár fél áron...

Szerintem továbbra is megfelel (a 10 perces "újra" cserét nem is említve) és a féláron dolog továbbra sem igaz és csúsztatás. Ne érts félre veszed, amelyik, ahol szimpatikus, nem akarlak meggyőzni, de ne állítsunk olyat, ami nem igaz.

Fentiek ismeretében mindenki eldöntheti, hogy neki mennyit ér a dolog.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#48) BlackSoft válasza kleinguru (#47) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hivatalosan nem adnak semmire sem újra garanciát, csak akkor ha teljesen cserélik. És nem kérdezik meg, honnan származik, nem érdekli őket. Megnézik serial alapján mennyi gari van még rá. Az említett készülék (ami azért tényleg nem túl legális forrásból származott) még garancia alá esett, és egy teljesen új készülékre cserélték alaplaphiba miatt, és új garit is adtak hozzá, további 1 évet.

MacBook Pro-t vettem külföldön, azt javították, de még volt 6 hónap gari rá, így nem kaptam új garit, csak javasolták az Apple Care vásárlását.

Sosem kérdezték hol vettem, mennyiért. Serial rajta van, az pedig bent van az adatbázisukban, mikor lett először bekapcsolva, onnantól megy az 1 év gari.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#49) Garada válasza Nigér (#1) üzenetére


Garada
őstag

Hát ez marha jó :D
ÉS ráadásul még azzal az akcentussal is olvastam utána meg képes voltam magamon röhögni. :D

(#50) Zolik


Zolik
senior tag

és közbe a t-nél megrendelhető a galaxy alpha...jóval a tippelt 200ezeres ár alat..
[link]

[ Szerkesztve ]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.