Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Csak jó árban legyen :)

Nekem tetszik

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ez frankó, de ebbe milyen processzorok érhetőek el? Gondolom desktop only.

Már régóta notebookom van, de asztalinak használom, így nem foglalkoztam a témával: Mobil prockós alaplapok vannak? Mert mondjuk az ilyen szabványba mint ez, beleillenének. Arra gondolok, hogy egy notebook simán tud olyan teljesítményű lenni mint egy asztali PC (mondjuk nem játékra), mégis töredék fogyasztással. Ide is valami ilyesmi kéne.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Halkan jegyezném meg, hogy a forma és a hátsó furatok alapján ez a "ház" egy standard ATX tápegység doboza.

(#2) Iscariah: A hasonló teljesítményű desktop procik se fogyasztanak számottevően többet, mint mobil társaik. Az alsóházban gyakran ugyanazok a chip-ek ülnek más tokozásban, illetve más-más letiltott részegységekkel.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4) flash-


flash-
veterán

85mm (H) x 150mm (W) x 180mm (L) méretű egy táp úgyhogy majdnem..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5) boeing


boeing
senior tag

Nagyon tetszik nekem,dijazom a szabványt hogy igy fejlödik a dolog. :K

(#6) #16939776


#16939776
törölt tag

Mivel a drága nagy teljesítményű CPU-k mellé kerül csak Izmos IGP (árukapcsolás) és a driver támogatás olyan amilyen, nem mindenki fogja bevállalni, hogy lemond a dvga-val való bővíthetőségről.

Akkora tolongásra nem kell számítani emiatt.

Az biztató hogy nem tartotta meg magának intel a kizárólagos jogot az stx lapok gyártásra, így van esélye hogy felhasználó-barát lapok is szültnek. ;]

megvannak már az ITX házak(5db) amiket használni fogok a következő 30 évre előre. ;)

[ Szerkesztve ]

(#7) Petykemano válasza #16939776 (#6) üzenetére


Petykemano
veterán

De nagyon kellemes otthoni htpc, de főleg low budget gamer (gyereknek), játékra is használt office gép lehetne egy amd bristol ridgeből akár már idén, szerintem még a szűkülő piac ellenére is.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#8) berVi válasza Apollyon (#2) üzenetére


berVi
senior tag

Minek neked mobil proci egy asztali gepbe?

(#9) arn


arn
félisten

Ez most miben mas, mint a nuc? Procit lehet benne cserelni?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) Pe-pe


Pe-pe
tag

Már ideje volt, mivel a böhöm nagy és hangos tégla házak a múlt évezredet idézik. Közbe a telefonokat már 8-10 magot 6 GB RAM-al vágják hozzád.

[ Szerkesztve ]

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#11) jbush válasza berVi (#8) üzenetére


jbush
tag

Ilyen lapot én is kerestem már. Találtam is, csak sajnos elég drágán, lévén beágyazott rendszerekhez szánják.
És hogy miért? i7-2670QM proci TDP-je 45W, i3-6300 TDP-je 51W. Igen, tudom, hogy az i3 órajele jóval magasabb, azt is tudom, hogy (aranyárban) léteznek jóval alacsonyabb TDP-s "T" utótagos verziók (i3-6100T pl. csak 35W), de az i7 azért mégiscsak 4c/8t az i3 2c/4t-jével szemben. És egy 45W-os procit remekül le lehet hűteni, tehát mehet a max. turbó közelében, mindezt halkan és energiatakarékosan.

(#12) HookR válasza flash- (#4) üzenetére


HookR
addikt

A magasság 86 mm, a mélység pedig nincs kőbe vésve, minimum 140mm.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#13) Apollyon válasza jbush (#11) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Így van, pontosan ezért mondtam én is.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Én nem érzem úgy, hogy annyira ráharapna majd a piac. Főleg, ha lesz valami a VR-ből.
Az ITX jóval többet tud, mint ez, illetve ennél kisebb barebone-ok is léteznek, szóval elég nehéz lesz oda beékelődni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom ez is egy "kétségbeesett" kísérlet arra, hogy a desktop szegmenst valahogy életben tartsa az Intel. Szerintem a kis teljesítményű desktop PC-k pár év alatt eltűnnek és átveszik a helyüket teljesen a különböző mobil gépek (notik, tabletek).

Egyedül talán az érintős All-In-One gépek maradhatnak meg, ha a Windows felnő a feladathoz és ha végre a gyártók normális talpat, állványt terveznek ezekhez és nem lesznek túlárazva. Erre a háromra még külön-külön is kicsi az esély, de együttesen mikroszkopikus.

A desktop PC eltűnik az otthonokból a komoly játékra szánt gépek kivételével.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) berVi válasza jbush (#11) üzenetére


berVi
senior tag

i7 6700T 35W, FYI. Nekem is ilyen van. Es egyebkent meg 95W-ot is lehet passzivan huteni, Nofan Icepipe a kulcsszo.

[ Szerkesztve ]

(#17) jbush válasza berVi (#16) üzenetére


jbush
tag

Ez is igaz, csakhogy ez a proci ~100k, a 2670qm meg csak 25k. Ez persze mit sem változtat a tényen, hogy előbbi valóban csak 35W-ot fogyaszt.
A passzív hűtésektől meg herótom van. Nem tudom, hány fokra tudja egy passzív hűtő, természetesen egyéb ventillátorok nélkül, pusztán a természetes légáramlás használatával lehűteni a 95W-os CPU-t, de nekem az a hűtés, ami terhelve engedi 55-60 fok fölé menni a proci hőmérsékletét, nem hűtés. Inkább legyen kicsit hangosabb, de hűtsön rendesen.
Illetve mégegy ok, ami miatt nálam ez a projekt elbukott, az az ár: nem bármi áron szeretnék halk gépet :DD
Ezek persze egyéni igényeim, nem várom el, hogy bárki is egyetértsen velük - de azért szívesen látnék egy rPGA988Gx-es foglalatú, megfizethető árú (egy normál, nem "gamer-csilivili", azonos generációs asztali procit fogadó alaplap áránál csak 5-10%-kal magasabb árú) alaplapot.

(#18) Ivy.4.Ever válasza Tigerclaw (#15) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Irodában még jó ideig nem lesz all in one az ár miatt, amíg olcsóbb egy gép+monitor páros. Max. egy recepción beáldoznak rá, csak mert szem előtt van és jobban mutat.
Ezek a kis pc-k a DIY félhobbi kategória voltak eddig is, ezután is azok lesznek így nem fognak eltűnni. Sőt a gamer gépek is lassan is de összébb mennek. Talán egyszer az ATX lesz olyan rétegcucc mint most az E-ATX.

(#19) #16939776 válasza Tigerclaw (#15) üzenetére


#16939776
törölt tag

Attól függ mennyire hat bohóckodásnak megszerkeszteni 20-50 képet színhelyes monitor és pontos egér nélkül, és 10db 30-40 soros e-mailt megírni naponta egy érintőképernyőn.

csak facebook és tartalom fogyasztáshoz nem kell desktop szerű gép, de tartalom előállításhoz még jó darabig ez lesz a legmegfelelőbb eszköz.

Inkább csak a termék árát csökkentenék a sallang elhagyásával, olyan mellékhatással, hogy: nőhet az egységnyi idő alatt eladott csipszet/cpu mennyisége, mert hamarabb elavul a termék bővítés/support hiányában, és jó eséllyel gyakrabban fog másikat venni a user, hisz "olcsó".

[ Szerkesztve ]

(#20) Pttypang válasza jbush (#17) üzenetére


Pttypang
veterán

55-60 fok, lol, ennel jobbat csak akkor rohogtem, mikor egy infos srac mondta, hogy o 20 foknal magasabbra nem engedi a procit a gepeben.

Ne csinaljatok ezt kerlek, elvileg ez egy szakmai forum, vagymi.

Everybody lies.

(#21) Jim Tonic válasza Pttypang (#20) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mégis mi a bajod azzal, amit írt?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22) berVi válasza jbush (#17) üzenetére


berVi
senior tag

Ne nevettesd mar ki magad :) Ez nem "egyet nem ertes", ezek targyi tevedesek, de sorozatban.

- Olcso, gyors, es huvos procit akarsz, pedig mindharom kolcsonosen kizarja egymast.
- Egyaltalan honnan veszed ezt a 25k-t, ha nem kaphato kereskedelmi forgalomban? Erdekes is lenne, 5 eves, alaplapra epitett procirol van szo. De egyebkent passmarkon a "last seen price" $309, FYI.
- Tenyleg az az (egyik) erv, hogy a 45W-ot kurvajol le lehet huteni, az 51-et meg mar nem? Ez most komoly?
- Mi bajod a 2 fizikai maggal? Mit nyersz a 4 maggal, amik osszessegeben is ugyanolyan gyorsak, mint az i3 2 magja? Webszervert uzemeltetsz rajta, vagy mi gyorsul fel a duplaannyi fele olyan gyors maggal?
- Ha ennyire kell a 4 mag, miert nem veszel 6500T-t, szinten 4 maggal?
- Arban kb semmi kulonbseg a T varians es a rendes kozott, ezt se tudom, honnan vetted. 6700: 4 euro, 6500: 7 euro, 6300: 9 euro kulonbseg (utolsonal raadasul a T az olcsobb).
- Hiaba hivjak a 2670qm-et i7-nek, ha teljesitmenyben desktop i3 szinten van, raadasul 5 eves architektura.
- Le kene mar szokni a gigagerc meg mag szamolgatasrol. Nem gyanus, hogy 10 eve ugyanott tart mindketto? Ez pont ugyanaz, mint amikor km-ora allas alapjan veszel kocsit - baromsag.
- Nezd meg egy mobil proci homersekletet full load alatt. Spoiler: nem 50 fok lesz az sem, pedig azon meg ventillator is van.
- De kezdjuk ott, hogy mi a baj a 60 fokkal? 100 fokig birniuk kell. Nem porcelanbabakrol van szo.
- Mi a baj a bordaval? Enni ker?
- Szerinted a 45W-os 2720QM kevesbe melegszik, mint a 35W-os 6300/6500/6700T? Vagy mit akarsz modani?

Es a tobbi, es a tobbi. Prekoncepciok, matematikai bukfencek es teves feltetelezesek helyett inkabb tajekozodsz legyszives.

[ Szerkesztve ]

(#23) berVi válasza Jim Tonic (#21) üzenetére


berVi
senior tag

Az, hogy netto hulyeseg.

(#24) Jim Tonic válasza berVi (#23) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezt már az elődöd is írta, de pont olyan szépen fejtette ki, mint Te.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) Hieronymus válasza Ivy.4.Ever (#18) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Irodában lassan elég lesz egy HDMI portba dugható rudacska.
Levelet, számlát írni vagy könyvelni nem kell nagy teljesítmény.

A Mini-STX szabványú gépek életképessége majd kiderül. Nagyban fog függeni az árcédulától.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#26) CounterBoci válasza Jim Tonic (#24) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Például ha a gyártó megad egy üzemi hőmérséklet-tartományt, akkor azt higgyük már el. Az autókra is rakjunk akkor négyzetméteres plusz radiátorokat, mert 80 fokos a víz.

(#27) Jim Tonic válasza CounterBoci (#26) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Kevered a szezont a fazonnal. Az autó hűtésének ideális hőmérséklete minél magasabban van, ahhoz lövik be, amit a rendszerek kibírnak. Az égésnek árt.
Ő viszont annyi mondott, hogy nem szereti, ha egy processzor 50-60°C fölé melegszik. Nem állította, hogy ettől jobb vagy rosszabb lesz valami, csak nem szereti. Szerintem joga van hozzá.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#28) CounterBoci válasza Jim Tonic (#27) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Mi vagy te párttitkár? Kötelező kötekedni úgy látom. Tipikus magyar...

(#29) TESCO-Zsömle válasza CounterBoci (#28) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mi vagy te? Nemzetiségi szakértő? ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30) Solten válasza Apollyon (#2) üzenetére


Solten
addikt

A kinaiak megoldottak. 15W, passziv, kis aludobozkaban. Persze bele merik tenni a 25W-os i5-ot is iris 6100-el... :D

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#31) Solten válasza Solten (#30) üzenetére


Solten
addikt

Akarom irni 28W (i5-5257U)

Saor Alba

(#32) imibogyo


imibogyo
veterán

Hát nem tudom, valahogy nem jött meg a "must have" érzés, pedig egyre jobban érdekelnek a mini-pc-k. De a mostani passzív ITX gépem után valami nagyon-nagyot kell gurítania akármelyik cégnek is, hogy váltáson törjem a fejem. Van azért csábítás. A mostani házam 15 literes, ez meg ugye jóval kisebb lenne, csak épp teljesítményről is bőven kellene lemondanom. :B

[ Szerkesztve ]

(#33) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ez mitől konkurrencia a számítógépházaknak? Nem fér bele semmi, nem jó semmire, így hogy? 2x 2.5" HDD helyére hány 980Ti-t lehet begyömöszölni?

(#15) Tigerclaw:
"Szerintem a kis teljesítményű desktop PC-k pár év alatt eltűnnek és átveszik a helyüket teljesen a különböző mobil gépek (notik, tabletek)."
Azokba több videokártya fér? Vagy bővíthetők SAS vezérlővel, hangkártyával, HDD-kkel? Ugyanmár, ez is csak a szokásos parasztvakítás hogy a "pc haldoklik", aztán ahogy eddig is, mindig csak a konkurrencia hal ki. A teljesítményre mindig van igény.

[ Szerkesztve ]

(#34) UnA válasza Dr. Akula (#33) üzenetére


UnA
Korrektor

Amiket írtál, az mind rétegigény. Persze nem hal ki a PC, de gépet építeni már csak a fanatikusok szoktak, bele kell törődni.

(#35) Dr. Akula válasza UnA (#34) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A tablet is rétegigény. Mostanában több a réteg mint régen, ezért többfelé oszlik a közönség. Egyes rétegek tartósabbak mint mások. Gépet építeni (leginkább) az a réteg szokott, amelyik játszani akar. Persze van aki azt hiszi hogy ez egy 100k-s Acer notin is menni fog neki... Kedvencem a "kicsit játékra", mintha a kis játékhoz kisebb hardver kéne mint a nagyhoz.

(#36) oxalisz válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


oxalisz
tag

+1 a "kicsit játékra" szemponthoz. "Kicsit" nem lehet terhesnek lenni.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#37) epityesz


epityesz
aktív tag

Jó lesz ez...............csak az ár:)arra vagyok én is kíváncsi :))

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#38) XuChi válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


XuChi
addikt

Kedvencem amikor azt mondja a vevő jelölt szülő, hogy, ááá semmi komolyra, csak játékra kell a gép.

Persze 100k-nál ne legyen drágább, legyen benne 16gb ram, i7, és gtx980ti. :C :C

(#39) epityesz válasza XuChi (#38) üzenetére


epityesz
aktív tag

:DDD és milyen igaz!
Istenem ezt hányszor halottam már én is!

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#40) #57638400 válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


#57638400
törölt tag

Tényleg buta kifejezés, de én pl. elvagyok 640x480-on, full minimum beállítások mellett is. :) Szóval nekem tényleg kicsi a játék. :DDD

(#41) TESCO-Zsömle válasza #57638400 (#40) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Öregemnek se kell erőmű, hogy ultizzon meg pasziánszozzon... :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42) mandarino válasza TESCO-Zsömle (#41) üzenetére


mandarino
csendes tag

Hurrá, szuper lesz :D

(#43) Chaser válasza jbush (#11) üzenetére


Chaser
titán

a tdp egy dolog, igazából annyit jelent, mi a max érték amit nem lép át a cpu, nem azt jelenti mennyit eszik valójában
példával: egy 50w tdp-s cpu ehet max 10w-ot is, nem ütközik semmilyen szabályba, ha nagyobb értéket adnak meg valamire az nem baj
cpu-n kívül elég sok fogyasztó van...van hogy két különböző alaplappal ua. a konfig 5-10w-tal többet fogyaszt, de ott a táp kérdés is, kis fogyasztású konfighoz már érdemes paneltápot használni, mert a standard 350W-os táppal a hatékonyság elveszik, de még 200-asnál is lehet sok w különbség konnektorból

semmi értelme mobil cpu-nak asztaliban, ha alul lehet feszelni a lapban a cpu-t akkor brutál kis fogyasztása is lehet

szerk:
ez meg nemjó'
"Az apró PC-k az utóbbi években egyre nagyobb teret nyernek. Ráadásul szinten minden generációval kisebbek lesznek, ugyanakkora a legapróbb megoldások olyan előre összeszerelt konfigurációk, amelyek korlátozottan bővíthetők."

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) jbush válasza berVi (#22) üzenetére


jbush
tag

Erre még válaszolok, aztán részemről téma lezárva,

"- Olcso, gyors, es huvos procit akarsz, pedig mindharom kolcsonosen kizarja egymast."

Relatíve olcsó, gyors és hűvös. A mai világban elég sokan használnak kis hazánkban valami C2D/C2Q procis gépet. Annál mindenféleképpen gyorsabb, lehet hűvös is, és, ha nem csak beágyazott rendszerekhez lehetne hozzá lapot kapni, akkor még olcsó is lehetne (feltételezve, hogy normál, egyszerű, tizenpárezer forintos alaplap 110...115%-a lenne az ára).

"- Egyaltalan honnan veszed ezt a 25k-t, ha nem kaphato kereskedelmi forgalomban?"

Ebay. Meg HardverApro, ha már itt tartunk. Ennyiért már lehet venni.

"Erdekes is lenne, 5 eves, alaplapra epitett procirol van szo."

Ha már tárgyi tévedéseknél tartunk, ajánlom figyelmedbe ezt, különösen a tokozás részt: rPGA988. Ebből még csak nem is készült BGA variáns, tehát, hogy alaplapra épített, az a baromság.

De egyebkent passmarkon a "last seen price" $309, FYI.
Részemről, és szerintem az első kérdező részéről sem igazán releváns infó, mert akarja a fene újan megvenni.

"- Tenyleg az az (egyik) erv, hogy a 45W-ot kurvajol le lehet huteni, az 51-et meg mar nem? Ez most komoly?"

Nem. A 45W-ot jobban le lehet hűteni, mint a 95W-ot. Szerintem ebben legalább értsünk egyet. Merthogy árban a 2670QM nem játszik egy ligában egy új i3-6300-zal. Majd ha lesz használtan 30k alatt, akkor lesz számomra alternatíva.

"- Mi bajod a 2 fizikai maggal? Mit nyersz a 4 maggal, amik osszessegeben is ugyanolyan gyorsak, mint az i3 2 magja? Webszervert uzemeltetsz rajta, vagy mi gyorsul fel a duplaannyi fele olyan gyors maggal?"

Hogy két fizikai mag, és használok olyan programokat (nem kereskedelmi forgalomba hozott, hanem speciálisabb célszoftverek), amelyek igénylik a négy szálat, de a HT-től még lassulni is hajlamosak bizonyos esetekben. De ez csak az érem egyik fele. A másik, hogy egy hasonló árú, második-harmadik-negyedik generációs i3-nál gyorsabb ez a proci, hiába alacsonyabb az (alap)órajele.
Amúgy meg ráhibáztál: ha össze tudnék rakni egy ilyen gépet, azon többek közt futna egy webszerver is, sok más egyéb mellett.

"- Ha ennyire kell a 4 mag, miert nem veszel 6500T-t, szinten 4 maggal?"

Az ára miatt.

"- Arban kb semmi kulonbseg a T varians es a rendes kozott, ezt se tudom, honnan vetted. 6700: 4 euro, 6500: 7 euro, 6300: 9 euro kulonbseg (utolsonal raadasul a T az olcsobb)."

Magyarországon élünk (én legalábbis), nekem a magyar árak számítanak:
6500 vs. 6500T. Mivel az árukereső van, hogy kamu találatot ad, nézzük az iponos árakat a linkeken: 61.060 vs. 70.729 Ft. Az barátok közt is 9669 Ft, ami nem 7 euro. (Mondhatod nyugodtan, hogy zsugori vagyok. Erre feljebb a válaszom: Magyarországon élünk (én legalábbis).

"- Hiaba hivjak a 2670qm-et i7-nek, ha teljesitmenyben desktop i3 szinten van, raadasul 5 eves architektura."

Ühüm, melyik i3 szintjén? Olyat mondj, kérlek, ami árban nem a másfélszerese a 25k-nak.
Mert a Sandy/Ivy asztali i3-nál gyorsabb.

"- Le kene mar szokni a gigagerc meg mag szamolgatasrol. Nem gyanus, hogy 10 eve ugyanott tart mindketto? Ez pont ugyanaz, mint amikor km-ora allas alapjan veszel kocsit - baromsag."

Vannak esetek, amikor több, alacsonyabb órajelen járó mag gyorsabb, mint kevés, magasabb órajelű. De ha nincs is így, hanem csak közel ugyanazon a teljesítményszinten vannak, akkor meg nem mindegy? Azt veszem, amelyik az olcsóbb. Azaz venném, mert nincs hozzá alaplap, tehát igazából tárgytalan.
Ja, és az IPC sem szökött ám az egekbe azóta.
És a 2,4GHz-es, hatmagos E5645-öt jobban szereti az a pár tervezőprogram, amit használok, mint az i7-4770K-t 4GHz-en (a kettőt meg pláne :DDD ).

"- Nezd meg egy mobil proci homersekletet full load alatt. Spoiler: nem 50 fok lesz az sem, pedig azon meg ventillator is van."

Tényleg? Lehet, hogy láttam már pár laptopot életemben?
Mellesleg rendes laptopban, úgymint pl. Dell Precision (mármint nem a lapos XPS-átnevezés, hanem az igazi) nem sokkal megy ám feljebb. A többi meg döglik is annak rendje és módja szerint.

"- De kezdjuk ott, hogy mi a baj a 60 fokkal? 100 fokig birniuk kell. Nem porcelanbabakrol van szo."

Bírják is - a procik. És mi van a környező alkatrészekkel? Pl. a foglalat körüli, "minőségi" "105C-os", "Low ESR", neadj' Isten szilárdelektrolitos kondikkal? Öröm nézni, ahogy pár évesen "maguk alá csinálnak" örömükben, hogy ilyen jó melegben dolgozhatnak. Még nagyobb öröm cserélni őket.

Az autós példádra visszatérve: attól, hogy egy autó motorja max. 5000rpm-et visel el (mittudomén, nem értek hozzá), az jót tesz neki, ha legtöbbször ennyin is megy?

"- Mi a baj a bordaval? Enni ker?"

A bordával semmi. A nyavalyás fizikával van. Sajnos a hő terjedése önmagában, segítség nélkül nem elég ahhoz, hogy eltávozzon, ezáltal hatásos legyen a hűtés. Persze láttam már olyant, hogy a házat úgy tervezték meg, hogy a hő távozni tudjon. Igaz, a munka és a felhasznált anyag költsége jóformán kitette egy másik gép árát, illetve a ház pont azokhoz a komponensekhez lett építve.

"- Szerinted a 45W-os 2720QM kevesbe melegszik, mint a 35W-os 6300/6500/6700T? Vagy mit akarsz modani?"

Még mindig az árak viszonyával van a problémám... Az i3-6300T még mindig 43kHUF, ami majdnem duplája a 25k-nak. Cserébe az i7 négy fizikai magos (lásd lentebb, mert szinte hallom a sóhajt, hogy "már megint a magok"), 6MByte L3 cache is van benne, és csak 10W-tal fogyaszt többet (viszont a hűtő direkten a maggal érintkezhetne, nem az IHS-sel).

Kis körítés még.
Ez az i7 pl. tökéletes lenne Húgom vagy Bátyám gépébe a Clarkdale-magos i3/i5 helyett, vagy nekem a szervergépembe. Viszonylag hűvös, keveset fogyaszt, és azért nem is gyenge. Ezzel is ki lehetne húzni pár évet. Persze, vehetnék Skylake-et nekik, de minek? Jóval drágábban ugyanezt a teljesítményt megkapni i3 név alatt? Lehet, egyszer tényleg eljő az idő, amikor a két mag (+HT) már kevés lesz -az is lehet, hogy akkorra már a négymagos Sandy is az lesz, de ki tudja?
A prohardveres átfogó Core i teszt (amit nem találok) is mutatja, az első és ötödik generáció közt nincs olyan veszettnagy különbség IPC-ben, mint ami régebben egy-egy generációváltásnál volt. Szóval azért kikérem magamnak a magam és a Clarksfield/Sandy/Ivy i7-es laptopot használóknak a nevében, hogy a procink ennyire le legyen nézve.

Azt gondolom, mindenre válaszoltam. Leírtam az álláspontjaimat, ennél többet hozzátenni már nem tudok/akarok, részemről téma lezárva. Megyek, csinálok valami értelmeset. :R

A végére még valami, de ez tényleg off: ennyire öreg lennék, vagy csak lemaradtam valamiről? Úgy kellett kikeresnem, mi a t*köm az az "FYI".

(#46) jbush válasza Chaser (#43) üzenetére


jbush
tag

Persze, nem jelenti azt, de méréseim/tapasztalataim szerint azért hajlamos ott járni, ha ki van hajtva. Persze ezt procija válogatja; a rosszabbul sikerültek szinte folyamatosan ott járnak, és nem is igazán lehetett őket alulfeszelni (amikkel én találkoztam legalábbis).
És, mivel tényleg nem létezik ilyen - megfizethető árú - alaplap, ez igazából felesleges szócséplés, de ha lenne, szívesen használatba vennék egyet-kettőt (másrészt, mint ahogy céloztam már rá, azért létezik - pl. vagy pl. -, csak nem a konzumer piacra.)

(#47) r4z


r4z
nagyúr

DIY NUC / Mac Mini méretű gép? Nekem tetszik az elgondolás, és csak remélni tudom, hogy elterjed. VESA adapterrel egész korrekt "AIO" gépet lehetne ezekkel építeni átlagfelhasználóknak, ami ráadásul bővíthető/frissíthető is. Még hűtési potenciál is van benne.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#48) Cifu válasza r4z (#47) üzenetére


Cifu
nagyúr

Csak éppen agyonvágja a bővíthetőséget, ami a PC-k nagy előnye volt eddig, és ott tudod normálisan használni, ahol mondjuk van egy NAS az adattárolásra...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#49) r4z válasza Cifu (#48) üzenetére


r4z
nagyúr

Ez nem nekünk, power usereknek készül, hanem átlagfelhasználóknak. Nekik meg bőségesen elég az, amit ez a szabvány nyújtani tud. Pentium-i3-i5 proci, 4-8GB RAM, a két 2,5" helyre berakhatsz akár egy SSD-t és egy 1-2TB-os HDD-t is, az esetek túlnyomó többségében nincs is szükség többre, sőt. Sok helyre még ez a konfig is overkill.
Cserébe olcsó, és ugyanúgy komponensenként cserélhető, mint egy "hagyományos" PC. Nem kell kukázni vagy alkatrészt vadászni, ha valamelyik részegység tönkremegy.

A Mac Mini is elterjedt (mondjuk nem itthon, hanem nyugatabbra), pedig pontosan ugyanezt tudja, csak kevésbé flexibilisen. Nem is sír senki a bővíthetőség miatt.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#50) Chaser válasza jbush (#46) üzenetére


Chaser
titán

felesleges, így van
ha ilyen cucc kell éppen meg tudod oldani, notebook alaplap, nem szabványos, de nem nagy művészet egy egyedi házat megépíteni neki, hűtő is adott és elég lp megoldás minden szempontból
táp is megoldva
csatik elhelyezése lehet érdekes, de azt ugye adott gépnél lehet tudni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.