Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blyan


Blyan
félisten

Na, pont tegnap hiányoltuk a tesztet. :K
Köszi!

Hát nem tudom, a kamerakép összehasonlításokat nézve szerintem nem igazán van ok a szégyenkezésre. Egyáltalán nem látom olyan gázosnak az i5-S4 páros mellett.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#2) Legendd válasza Blyan (#1) üzenetére


Legendd
senior tag

A vakus képek az iPhone-nál szerintem elég rosszak, viszont a nappali kép (sajnos elég felhős) jobb, főleg az S4-nél. Persze nem egy kategória a kettő, de ez a két gép volt nálam.

Alea iacta est!

(#3) #13110016


#13110016
törölt tag

Köszönjük a tesztet! :R
De, ez a sárga hátlap... katasztrófa szvsz. A képek meg szerintem amit csinál hibátlan.

(#4) Wa2x_ válasza Legendd (#2) üzenetére


Wa2x_
veterán

Köszönjük a tesztet! :) Jó kis teló ez annak, akinek elég egy átlagos kamera, viszont fontos a jó üzemidő a minőség és a nagy kijelző. Lesz/van helye a piacon abszolút.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#5) Blyan válasza Legendd (#2) üzenetére


Blyan
félisten

Csak arra utaltam, hogy ebben a kategóriában és főleg ekkora képméreten a képminőség teljesen rendben van.
Főleg, hogy a mérete miatt valszeg nem ez lesz a kiránduló zsebében. :D

Egyébként ez a képösszehasonlítósdi nagyon jó ötlet, remélem a későbbiek során is lesz.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#6) hito


hito
nagyúr

Ilyen is van :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7) prolad


prolad
őstag

Jó gép lett,most már van megfizethető wp-s phablet is.

(#8) Nigér


Nigér
őstag

Azt kell mondjam, (szerintem...) teljesen rendben van a készülék, és jó a hozzázartozó összeg is az árcimkén.
Nem egy morcos atomreaktor, de aki (nagyon) nagy WP-s telót szeretne elérhető áron, annak jó választás.
Mondjuk túl sok választása nincs :)
A kamera is vállalható képeket lő.
Tetszik, na.

(#9) franc0


franc0
őstag

Amikor a múlt héten megláttam az árat, azt hittem Különösen Ajánlott lesz.
De hogy még csak nem is ajánlott... Nem értem.

Note2??? Volt nekem is, akkor döntöttem el hogy lesz még phabletem, de WP (akkor ugye még a kanyarban sem volt a hírekben sem WP phablet). Egy Lumia 800 használata is élvezetesebb volt.
Bármi jobb, mint a gyagyidroid.

Most komolyan... Új, lagmentes phablet 100k alatt csak ez van.
Akkor meg?

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#10) ak76


ak76
senior tag

"A panel alatt három három érintésérzékeny vezérlőgombot használhatunk, amik nem rendelkeznek háttérvilágítással,"

:Y ...Már a 625-öst is kínszenvedés használni emiatt,számtalanszor fordult elő velem hogy sötétben egyszerűen nem találtam el a megfelelő "gombot",nem is értem,miért kell ilyen filléres tételeken spórolni,pláne mikor egész használható lenne az egész cucc?

(#11) kromatika


kromatika
veterán

Köszi a tesztet.hiánypótló. :K

(#12) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Hát ez elég karcsú lett. Ráadásul akkora tepsi mint a 1520.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13) amanoba


amanoba
őstag

-én sem értem a kijelző alatti gombok világításának elmaradását mi indokolja.. :F

-a képek egész jók, szerintem sokkal jobb, mint amit az értékelés alapján várna az ember.

-az akku kapacitása ami mindenképp kiemeli a telefont (a kijelzőméret mellett persze) az átlag mezőnyből, és kevésnek tartom azt az értékelést hogy
"Normál használat esetén ez két napig tartó töltőmentességet jelent, még a kemény tesztidőszak alatt is majdnem sikerült elérni ezt."
elég pongyola megfogalmazás ez, kinek mi a normál vagy erős használat? :U

"A fejlődő piacokra szánt Asha széria mellett három Lumia modellről is szó esett, melyből kettőnek az okostelefonok piacán szánnának hódító szerepet."- van nem nem okostelefon lumia is? (nincs)

szerk: jah és mindenhol microsimről lehetett olvasni eddig, miért nano szerepel a teszben? volt a telefonban egyáltalán sim a teszt folyamán?

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#14) fi:zi'k válasza amanoba (#13) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ezek jó képek? :Y

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15) amanoba válasza fi:zi'k (#14) üzenetére


amanoba
őstag

viszonyítás és preferencia kérdése..a megfogalmazás a véleményemet tükrözi. ;)

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#16) w333 válasza franc0 (#9) üzenetére


w333
félisten

Már miért is lenne z különösen ajánlott :F

Van benne egy közép kategóriás cpu/gpu, "csak" HD kijelző és egy elég gyengus 5MP kamera, ezen kívül egy nagy kényelmetlen péklapát :U

A Lumia ha versenyképes szeretne lenni, ez kb. max 70k érne meg :P

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#17) Nigér válasza amanoba (#13) üzenetére


Nigér
őstag

Lehet úgy értette hogy a három Lumiából kettőnek vezető, hódító szerepet szánnak, a harmadik meg csak el lesz, mint a befőtt. :)

(#18) fi:zi'k válasza amanoba (#15) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez természetes, nem is a véleményedbe akarok belekötni, csak egyszerűen meglep, hogy ilyet olvasok.
Szvsz bitang fostos képeket csinál. :N

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Hiánypótló az tuti.Fog még ennek esni az ára is remélhetőleg.Alakul na:K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#20) hito válasza w333 (#16) üzenetére


hito
nagyúr

De nem a kínai drónokkal szeretne versenyezni, úgyhogy az árazás ok, főleg kezdőbe.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21) válasza amanoba (#13) üzenetére



csendes tag

"A fejlődő piacokra szánt Asha széria mellett három Lumia modellről is szó esett, melyből kettőnek az okostelefonok piacán szánnának hódító szerepet."- van nem nem okostelefon lumia is? (nincs)

Lumia 2520-at mutatták be még akkor

(#22) amanoba válasza Nigér (#17) üzenetére


amanoba
őstag

inkább a "phabletek" piacán kívánkozna nekem oda..

#18 fi:zi'k:
a tegnapi 525 teszt topicban is erről ment a vita, asszem ott a xperia z-vel versenyeztették.
a 1320-at összehasonítva az i5-el és s4-el annyira nem vészes a produkció szerintem.

szerk: #21 jé
igaz, efelett elsiklottam. :B

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#23) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Nekem is tetszik a készülék és a kezdőár sincs (szerintem) elszállva.
Számomra nem derült ki a tesztből, de lehet benne van, hogy melyik Here Drive van rajta? (csak az adott országban, vagy az Drive+). Mondjuk írta Legendd, hogy külföldön jól jön szóval reménykedem, hogy a Drive+, de erősítsetek meg.

(#24)adam014

Ez nagyon jó hír.

[ Szerkesztve ]

(#24) Alexios válasza w333 (#16) üzenetére


Alexios
veterán

bekerül hivatalosan szolgáltatókhoz, szerintem akörül lesz az ára amúgy..

(#25) Legendd válasza amanoba (#13) üzenetére


Legendd
senior tag

-a képek egész jók, szerintem sokkal jobb, mint amit az értékelés alapján várna az ember.

---- jók, de 93e-t bőven vannak sokkal jobbak

"A fejlődő piacokra szánt Asha széria mellett három Lumia modellről is szó esett, melyből kettőnek az okostelefonok piacán szánnának hódító szerepet."- van nem nem okostelefon lumia is? (nincs)

--- és a 2520 micsoda szerinted?

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#26) BatchMan


BatchMan
senior tag

Megjegyzem a Note2-nek kétszer annyi magja, RAMja, belső memóriája és megapixeles kamerája van. Meg S-penje. Ugyanennyiért. Nekem nem egy kategória. Bár igaz 1/2"-al kisebb, és nincs 22 dkg sem.

(#27) franc0 válasza BatchMan (#26) üzenetére


franc0
őstag

Jó lenne már ezt abbafejezni...
Volt a kezedben Note2? Volt a kezedben kétmagos WP8? Akkor miről alkotsz véleményt neharagudj?
Ismétlem magam, egy Note2-nél még egy Lumia520-at is jobb használni.
Egyszerűen ennyire felzabál mindent a lagdroid amit alá tesznek.

Persze értem, aki csak a specsheeten találkozik ilyen készülékekkel, azoknak csak a számok maradnak...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#28) BiP


BiP
nagyúr

Pár hete fogtam a kezemben 1520 mellett, jó kis cucc, de a 1520 érezhetően gyorsabb volt. (még a menüben is). Persze az még nem végleges volt, biztos sokat javult azóta.

"A belső tárhely 8 GB, de csak a hivatalos specifikáció szerint, mivel ezen kell elférnie a rendszernek és a gyárilag telepített appoknak, így nagyjából 6 GB marad a felhasználónak. A microSD kezelése óta viszont ez nem okozhat problémát, maximum 32 GB-os kártyákat képes elfogadni a telefon."
Ezzel nem értek egyet, mármint a kiemelt résszel. Nekem 820 van, ugyanúgy 8Gigával, és hiába van benne SD kártya, a programokat nem lehet arra telepíteni, csak a belső memóriára, és így bizony szűkös tud lenni a tárhely. 1-1 komolyabb játék több gigát is igényel a telepítéshez, ami egy belakott telefonon már nem igen szokott szabad lenni.
Jelenleg csak a térképeket és a fényképezőt (kép/videó) tudtam átirányítani SD-re. Persze ha valamilyen módon lehetne SD-re appokat telepíteni, csak én nem tudok róla, szóljatok, hasznos infó lenne.

(#29) woland_y2k: Köszi. Akkor továbbra sem teljes megváltás az SD kezelés, ugyanúgy kevés lehet a 8 (6) GB az appoknak.

[ Szerkesztve ]

(#29) Воланд válasza BiP (#28) üzenetére


Воланд
titán

nem lehet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#30) amanoba válasza Legendd (#25) üzenetére


amanoba
őstag

a lumia tabletért megkövetem magam.

a micro-nano anomáliát helyre kellene tenni, mert eddig tényleg csak itt olvastam erről.

szerk: hova lett amire válaszoltam? :F

áhh szóval javítva lett a tesztben is...

#31 fi:zi'k: és ez az összehasonlítás mivel relevánsabb mint a tesztben lévő i5-s4?
ettől függetlenül tényleg lehetnének jobbak a középkategóriások képei.

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#31) fi:zi'k válasza amanoba (#22) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én a Nexus S-hez hasonlítom. ;]
Szerintem siralmas, hogy egy 2013-as modell még itt tart a középkategóriában.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#32) kispx


kispx
addikt

4. oldalon a tesztfilmnél 404 Not Found hibaüzenetet dob.

(#33) kolosanyi válasza fi:zi'k (#14) üzenetére


kolosanyi
veterán

A jobb Lumiákhoz képest nem, de az átlag mezőnyben elmegy, ez is lett az értékelése. :)

(#25) Legendd
Például 720-820-920-925, mindegyik fejlettebb fotózásban. Szerintem teljesen jól értékelted, nem rossz, de semmi extra.

(#31) fi:zi'k
Na ez megint egy érdekes összehasonlítási alap. :) Ha megnézed, ugyanaz van itt is, mint tegnap az 525 topikban. A Nexus S nagyon elmossa a részleteket, cserébe nem zajos a kép, a színvilág kicsit mesterkélt. A Lumia zajosabb, de részletgazdagabb képet lő, picit valósághűbb. Nekem a Nokia megközelítése jobban bejön.

[ Szerkesztve ]

(#34) Legendd válasza amanoba (#30) üzenetére


Legendd
senior tag

Írtam egy privátot.

Alea iacta est!

(#35) fi:zi'k válasza kolosanyi (#33) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Na ezért csökkennek a fényképezőgép eladások, mert ennyire alacsony az igényszint. :N

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36) helixP


helixP
nagyúr

USB OTG-t tud a készülék?

(#37) mediumgecso válasza fi:zi'k (#35) üzenetére


mediumgecso
őstag

Hát nem ezért :)

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#38) Воланд válasza helixP (#36) üzenetére


Воланд
titán

nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#39) kolosanyi válasza fi:zi'k (#35) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem nem. Mindig is a gagyibb kompaktokból adták el a legtöbbet, a mai telók simán csinálnak olyan képet, mint egy pár évvel ezelőtti kompakt. Nyilván, a mai kompakt jobb, de az átlag embernek már sok esetben elég az, amit a telefon nyújt. Akit meg komolyan érdekel a fotózás, az úgyse telefonnal nyomja, kivéve ha direkt a mobilfotózást választja.

(#41) franc0 válasza kolosanyi (#39) üzenetére


franc0
őstag

Segítek: a megapixelháborúval van baja.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#42) dsr


dsr
senior tag

Nagyon tetszik , az ára nem olyan rossz , de ha 75-80k között lesz , akkor még jobb vétel lesz :)

(#43) korcsillio


korcsillio
őstag

Nem lenne ez rossz...

(#44) wozzy válasza franc0 (#9) üzenetére


wozzy
tag

Inkább ne ismételgesd magad, mert ostobaság lesz 10edszerre is...
Ki mit szetet jobban. Számomra a wp még mindig buta... Másnak meg a tökély. Ez így van rendjén.
Viszont egy olcsóbb összetevőkből összerakott telefon ne kerüljön már annyiba mint a note2...

(#46) Blyan válasza wozzy (#44) üzenetére


Blyan
félisten

Mert a Note2 stabilan tartja az árát most is, megjelenése óta....

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#47) fi:zi'k válasza mediumgecso (#37) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor homályosíts fel kérlek.

(#39) kolosanyi
Abszolút nem a komoly fotózásról beszélek, csak simán a point-and-shoot részéről.
"Mindenki" csattogtat a mobiljával, aztán meg csodálkoznak ha egy fényképezőgépből normális képek esnek ki.
Nyilván a 15E-es fényképező szintjét megugorhatja egy mobil is.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.