Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) NoLF


NoLF
addikt

az szép. tenkjú, szomszédok.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#2) Thunderzolee

Nálunk a suzukiban is leáll a termelés.
(A festőben a "kemencéket" gázzal fűtenék.)

De ez már várható volt, évek óta előjön az alternatív vezeték kiépítésének gondolata, így most az ukrán-orosz vita miatt Európa téli álomba szenderülhet. Ideje lenne már tenni is érte valamit, sokra megyünk a tervasztalon (sem) létező Nabuccoval.

Jó lenne, ha megoldódna, kár, h beavatkozási joga senkinek sincs.
Azért ez nem ferr.

:( :((( :((

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#3) NoLF válasza Thunderzolee (#2) üzenetére


NoLF
addikt

ferr=fair ;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Ezek is tudják mikor kell elzárni azt a kbszott gázcsapot. Tiszta máv. :(((

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#5) m3tr0


m3tr0
senior tag

Komolyan mondom, ami megy ezzel a gázozással annyira szemétség.
Nem akarok uszítani senkit, de az ukránok mi a f*szt képzelnek magukról?!
Valamit jól oda kéne lőni, hátha észrevennék magukat. Mocskos egy szemét banda az egész. Remélem ennél többet nem érzünk meg belőle.

A másik meg,hogy nálunk is aztán össze-vissza beszélnek mindent ,hogy meddig elég, először még szerbeknek is akartunk adni, aztán csak 60 napig elég, most már nem is lesz elég csak 3 hétig, aztán már napokon belül elfogyhat... Hát húzzon a francba a sok okos,aki ott van, nem tudják megmondani mi van ilyenkor?!

Gyönyörű. :W :F :((( :(

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#6) lapa


lapa
veterán

most az van, hogy Szerbiában hideg van. nálunk legalább van valami tartalék, ami éves átlagban egy évnyi, szezonális fogyasztásban meg nem megyünk tőle a falnak. lásd fn.hu.

(#7) Rive válasza lapa (#6) üzenetére


Rive
veterán

most az van, hogy Szerbiában hideg van.
Szerbia elég gáz egy hely. De ha a helyzetük - és a miénk - olyan, amilyet most hallani, akkor mi meg SZVSZ kultúrálatlan vadbarmok vagyunk, ha nem küldünk nekik valamennyit, és inkább még egy napig akarjuk húzni hármas helyett kettes fokozaton :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8) Tüzi válasza BITBOYS (#4) üzenetére

Mé'? MIkor zárná el? Nyáron, amikor a saját termelésünk fedezi az igényünket?
Te ha nyomást akarnál gyakorolni valakire, mikor tennéd? Amikor 5%ot tudsz kényszeríteni, vagy amikor 95%ot?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#9) sNORh


sNORh
addikt

A Hajdúböszörményi Ge Tungramban is ez a helyzet, de itt a 3-as fokozatkor zárják a gyárat

Tüzi akkor fogalmazzunk úggy: pont most tudtak összeveszni..

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#10) Tüzi válasza sNORh (#9) üzenetére

Ezt mondom. Persze, hogy most vesztek össze, mert most van hideg :) Fogyasztás télen van, Ukránok most csapolják a vezetéket, nem nyáron. Ennyi.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#11) Vakegérke válasza Tüzi (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem mai keletű a balhé, ha jól tudom. Jó ideje tartoztak már az ukránok a gáz árával. Muszáj volt pont most alkalmazni szankciót? Arról nem is beszélve, hogy az ukránok már csak a tartozásuk kamatait nem fizették ki.
Ha butaságot beszéltem, áthárítom a médiára a felelősséget. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) Tüzi válasza Vakegérke (#11) üzenetére

De az oroszok így tudnak nyomást fejteni az ukránokra. Csap elzár, Európa meg majd üti az ukránokat. Mivel ukránoknak vannak terveik belépésre, meg NATO tagságra, nem fogják a gázszámla miatt elpuskázni a lehetőségüket. Szerintem pár nap, és megoldódik a dolog...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#13) vottokar


vottokar
senior tag

A válság miatt nem dolgozom ezen a héten. :(( Remélem jövőhéten meg a gázhiány miatt nem fogok.. :((( :(((

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#14) Dany007


Dany007
veterán

Hát ez az.... Alternatív módszer kidolgozása eszükbe se jut odafenn.
Senkit nem érdekelt, hogy mennyire függ az egész ország...
Persze ahol rosszabb a helyzet, ott futnak elektromos hősugárzókat venni.
De azt ott is elfelejtik, hogy az áramot is "gázzal" állítják elő nagyrészben.
De nembaj, azért olimpia az kell Magyarországra, de hogy a függőségen csökkentsenek, azt leszarják, mert milyen kényelmes is az....

(#15) Thunderzolee

Na, szét játszhatom a zagyamat míg nem mehetünk dolgozni.
Bár inkább dologoznék, a termelés jobban fizet, mint az állásidő.
Itt a suzukiban is csak ücsörögtünk kora estig, fűtés már délben leállt, egy rakás ötletlapot kitöltöttünk, karbantartottunk, söprögettünk, aztán hétfőig pihi.

Hát nem tudom, örüljek vagy szomorkodjak. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16) Vakegérke válasza Tüzi (#12) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem is azt vitatom, hogy jogos-e az oroszok eljárása. Az időzítés az, ami finoman szólva is több, mint bosszantó. Pont télen zárják el a csapot?
Nos igen, ezzel a húzással jócskán szíthatják a hangulatot, lejárathatják az ukránokat. Tény, hogy Ukrajna jogtalanul hoz kínos helyzetbe jópár országot, hiszen olyan szállítmányt nem hajlandó átengedni, amelyhez semmi köze. Pontosabban lenyúlja a nekünk (is) szánt gáz egy részét.

Fogalmam sincs, mennyi lóvét kap Ukrajna azért, hogy területén húzódnak a csövek, de hogy kap, az biztos. Viszont ha elcsórja más tulajdonát, azt csakis lopásnak tudom nevezni. Nem fizetett? Nem. Aztán nagyhirtelen fizetett? Igen. És a kamatok?
Euros tagság kérdésessé vált. Megérte?

Egy a lényeg. Az oroszok se szentek, hiszen jóval korábban is kiverhették volna a balhét, nem pedig akkor, amikor leginkább szükség lenne a gázra.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) lapa válasza Rive (#7) üzenetére


lapa
veterán

azt nemtom mennyire jó dolog, hogy ott hideg van, de én egyre jobban félek, hogy túl későn jutok el a tömegkályha megépíttetéséig. a 2-3 szezonnyi fa fedett tárolásáról már nem is beszélek.

annyira messze vagyunk még a vállalhatótól, hogy néha teljesen elkedvetlenít.

(#18) Thunderzolee válasza Vakegérke (#16) üzenetére

Ilyenkor (év vége/eleje) vannak a következő évre vonatkozó ármegállapodási viták. Ebben az évben bekeményítettek.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#19) Vakegérke válasza Thunderzolee (#18) üzenetére


Vakegérke
veterán

Pont most? Na menjenek a fenébe. Régi balhé ez már.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#20) Tüzi válasza Vakegérke (#16) üzenetére

elvileg 2 dollár/1000m3/100km. Gazprom 1.7et adna, ukránok meg 2.03at kérnek. Ezen megy a vita főként, meg a megcsapolt szállítmányokról (valami kétmilliárd dollár) bár minden forrást mást mond, szóval megy a szarkavarás rendesen.

Mondom, hogy nem nyárra fogja időzíteni. Akkor nem lenne értelme. Most viszont van. Főleg, ha jövő héten télleg -20 lesz...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#21) Vakegérke válasza Tüzi (#20) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ahamm...
Ha csak kicsit fáj, nem ütünk. Jól értem?

Van ám olyan is, hogy hosszútávú szerződés. Na meg X akármihez szabott ár, legyen az alumínium, búza, bármi Y%-a. Az okosok előre láthatják, hogy miként célszerű megegyezni. Ezt az oroszok nem tudják?
Ukránkáim pedig komolyan gondolták, hogy a miénkből csórnak annyit, amennyire szükségük van? Ejnye...

Maradjunk annyiban, hogy ami folyik, az gusztustalan. Ártatlan országok kerülnek kritikus helyzetbe, ártatlan emberek kényszerszabin, néhol még tartalék sincs, lásd Szerbia. Nem kedvelem a szerbeket, de semmiképp sem kívánom fagyhalálukat.

Ukrajna nálam leírva.
Nem fizetett, csak használt.
Oroszok nálam leírva.
Miután Ukrajna kifizette a susit, pusztán az elmaradt kamatok miatt megfosztott jópár országot attól, hogy a becsületesen fizetők megkapják járandóságukat.

Buta, nagyon buta politika. Ha viszont okos, akkor én vagyok a buta.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22) Tüzi válasza Vakegérke (#21) üzenetére

Itt nem az a kérdés, hogy ki buta, és ki nem.

Pénz beszél. Ez az egy a lényeg, és semmi más.
A buta politika nálunk van. Makó alatt ott a 40-45 évre elég gáztartalékunk, erre szeretett kormányunk eladta, mert nem gazdaságos a kitermelése. Aha. Egy államnak nem gazdaságos, egy magáncégnek az?
Az EUban semmi törekvés nincs arra, hogy biztosítva legyen ilyen helyzetekre. Ennyit ér a nagy EU. Mocskos kizsákmányoló érdekszövetség.

life sucks.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#23) bacsis


bacsis
Közösségépítő

ígyis-úgyis az lesz a vége, hogy még drágább lesz majd a gáz

(#24) eddie17 válasza bacsis (#23) üzenetére


eddie17
addikt

Meg az olaj. Megy fel az olaj ára. Nem lepődnék meg, hogy ha ez is benne lenne a dologban...

(#25) Tüzi válasza eddie17 (#24) üzenetére

Ment fel. 51-ről visszaesett 44-re.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#26) eddie17 válasza Tüzi (#25) üzenetére


eddie17
addikt

Igaz, én csak hallottam nem néztem utána. Tévedtem.

(#27) Nkboy


Nkboy
senior tag

Az olaj és gáz mellet, talán az sem elhanyagolható. hogy akik most kényszerből nem dolgoznak, azokat mi alapján fogják fizetni ezeket a napokat. Mert szerintem ez sem mindegy.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#28) eddie17 válasza Nkboy (#27) üzenetére


eddie17
addikt

Állásidő? Lehet még nekünk is lesz. És ki mit hallott erről a 10-értől, tényleg átrakják máskorra ez miatt?

(#29) Nkboy válasza eddie17 (#28) üzenetére


Nkboy
senior tag

Állítólag nem kell dolgozni szombaton.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#30) Rive válasza lapa (#17) üzenetére


Rive
veterán

En szigetelni szeretnek vegre...

Tomegkalyha meg rendes szigeteles amugy neha elegge tudja utni egymast... Gozom sincs, mi lesz a cserepkalyhankkal, ha felmaszik vegre valamikor az a tiz centi 'cell a falakra...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#31) eddie17 válasza Nkboy (#29) üzenetére


eddie17
addikt

Ok, akkor jól tudtam. Remélem bent is értesülnek erről.

(#32) Vakegérke válasza Nkboy (#27) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez a pihenő feltételezhetően a szabadság terhére megy.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33) Nkboy válasza Vakegérke (#32) üzenetére


Nkboy
senior tag

Az attól függ hány nap a pihenő! Tudom erről nem a munkaadóm tehet, de ha ilyenekre megy el a szabadság, akkor mi marad a nyári leállásra és egyéb dolgokra?
Fizetetlen? Vagy majd menjek el táppénzre?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#34) Vamp


Vamp
senior tag

Ukrajnának mennyi időre elég a tárolt gáz? Ha jól tudom, tele vannak tározókkal, így akár 1 hónapig is kihúzhatják.
Majd figyeljétek meg, jön majd egy felszólítás, hogy jaj gyerekek, megállapodunk a Gazrommal, ha valaki bedobja a közösbe azt a hiányzó x millió dollárt, egyébként pedig fázni fogtok.... :B

(#35) Rive válasza Vakegérke (#32) üzenetére


Rive
veterán

Nem, marciusban ledolgozzuk.

Január 10-e helyett - amikor január 2-át dolgoztuk volna le - március 28-án lesz munkanap.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#36) Vakegérke válasza Nkboy (#33) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha elfogy a szabi, akkor szerintem fizetetlen lesz a dologból. Mi is így jártunk az év végén.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37) eddie17 válasza Vakegérke (#36) üzenetére


eddie17
addikt

Nekem az ez éviből szedtek le év végén. De ha valakit most pihenőre küldenek az vagy állásidő(jobbik eset) vagy a szabijaiból kell állnia a dolgot. Esetleg fizetetlen mert még a gazdasági válság is rátesz egy lapáttal.

(#38) Vakegérke válasza eddie17 (#37) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kényszerhelyzet, és csókolom. Még jó, hogy legalább van munkánk.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#39) Nkboy válasza Vakegérke (#38) üzenetére


Nkboy
senior tag

Vakegérke, Eddie17: Hogy mire írják ezeket a napokat, az függ attól is, hogy mi van benne a kollektív szerződésbe.

Részemről jelenleg készenléti időben vagyok, ez azt jelentheti, hogy erre is kéne valamit fizetni -szerződés értelmében.

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#40) sNORh válasza Nkboy (#39) üzenetére


sNORh
addikt

Felodották a 2 fokú gázkorlátozást

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#41) Vamp válasza sNORh (#40) üzenetére


Vamp
senior tag

Igen, szerbiában meg megfagynak az emberek. Nemes gesztus lenne, ha legalább jelzésértékű mennyiséget juttatnánk oda, itthon a k*rva plázákat felfűtik, ott meg a lakótelepeken nincs fűtés...

(#42) sNORh válasza Vamp (#41) üzenetére


sNORh
addikt

jaja ottmár tegnap 8-körül teljesen megszünt a gázellátás.. :F

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#43) Lenry válasza Vamp (#41) üzenetére


Lenry
félisten

csúnya gonosz vérmagyaroid post lesz, aki érzékeny erre, az ugorjon

pont most, hogy nagyon szorult helyzetben vannak déli szomszédaink lehetne ilyen apróságokat számon kérni tőlük, hogy "Te Borisz, hogy is voltak azok a magyarverések?". mert oké, hogy mi tökre jó fejek vagyunk, és adunk nekik jófejségből gázat, aztán cserébe amikor már nem fog a székhez fagyni a hátsójuk, akkor ugyanúgy másodrendű hulladékként kezelik az ott élő magyarságot. valamit valamiért...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#44) jerry311 válasza m3tr0 (#5) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szerbeknek nem adtunk, mert a hazai forrás az éppen több, mint amire a legdurvább hideg téli napokon szükség van. Van itt tartalék, de nem jön ki több a csövön, mint ami az országnak elég. Szvsz ez teljesen normális, azért egy ország tudjon már gondoskodni magának tartalékról, ha éppen nem jön utánpótlás.
Lehetett volna akár csőtörés is, mondjuk 300 méter hosszan felhasad a vezeték. Azt se tudnék gyorsabban javítani, mint ezt az árvitát rendezni.
Nabucco mellett én még elgondolkodnék egy északi csövön is. Oroszország - Fehéroroszország - Lengyelország - Magyarország útvonalon.

Más: remélem ad egy kis lökést az alternatív fűtések piacának ez a kis pánik. Napkollektor. Szélturbina. Vegyes tüzelésű kazánok...

(#45) jerry311 válasza Lenry (#43) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez kétélű fegyver. Ha nem adtok gázt nem tudjuk garantálni a magyarok biztonságát, mert mindenki utálni fogja őket az anyaország köcsögsége miatt... :U

(#46) BITBOYS válasza Tüzi (#8) üzenetére


BITBOYS
addikt

Természetesen ha valakivel ki akarok szúrni csak is a legszorultabb helyzetben vágom taccsra. Viszont itt az a nagy probléma, hogy sok más fogyasztót is kényszerhelyzetbe hoznak. Én a gázcsapokra akarok nyomást gyakorolni, másra nem. :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#47) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Nálunk is gáz van, pontosabban 8-10 °C a lakásban. Tök durva, látom a lehelletemet. :D Remélem, nem húzzák sokáigezt a vitát, mert akkor még rosszabbá válhat a helyzet.

Amúgy most vásároltunk Vaterán egy sparheltet. Jó vétel volt, alig kétszer drágább, mint egy másik ott kapható átlagban, és nem sokkal drágább egy újnál. Viszont az esztétikai érték miatt megérte. :) Igaz, ha volna sok pénzem, biztosan valami hasonlót keresnék, mint ez itt, de hát azt 560 ezerért láttuk, szal inkább csak az ötödannyiba kerülő, de még mindig kultúráltat vettük. Már csak a kémény kiépítése kell, de attól tertunk, az is bőven 100K fölött lesz.

A legtöbbeknek a problémát egyébként a fa tárolása jelenti, azt hiszem, meg eleve, az összedarabolás. Ha valaki nem kertes (vagy csak nem túl átépíthető kertes) házban lakik, annak gondja lesz vele... Még nekem is fáj a fejem, hogy vajh' hova húzzak föl egy förtelmes palatetős rettenetet idén nyáron? :F

(#48) Lenry válasza jerry311 (#45) üzenetére


Lenry
félisten

ha meg adunk, akkor köszönik szépen és majd nyáron fogják bármi más okból utálni őket

Crystalheart: húbakker... ti tényleg elég szorult helyzetben vagytok... :(
én inkább neked küldeném a gázat mint a szerbeknek

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#49) BITBOYS válasza Lenry (#48) üzenetére


BITBOYS
addikt

Tojni rá, adjunk nekik oszt csókolom. Legalább nem mi leszünk a térségben a g.cik.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#50) Dany007 válasza Lenry (#43) üzenetére


Dany007
veterán

Na ezen mondjuk én is meglepődtem.
Egyrészt, hogy van pofájuk kérni, másrészt, hogy adunk is.
Harmadrészt meg kiváncsi leszek, hogy eszükbe jut-e majd a későbbiekben...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.